Таромания
Таромания
Таромания
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Таромания- форум за занимания с Таро, Ленорман, Руни, Астрология
 
ИндексPortalТърсенеПоследни снимкиРегистрирайте сеВход

 

 Колоди Таро

Go down 
+14
Антония
galiusha
woman22
La la
minirka
Artemiss
oliv
Teya
Зуки
Violet
sugar6
БабаВуна
DeTe_Ha_Xaoca
lindaLI
18 posters
Иди на страница : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
АвторСъобщение
lindaLI
Почетен ветеран
Почетен ветеран
lindaLI


Female Брой мнения : 6906
Join date : 20.07.2012
Местожителство : Пловдив

Колоди Таро Empty
ПисанеЗаглавие: Колоди Таро   Колоди Таро Icon_minitimeЧет Яну 15 2015, 11:01

Artemiss написа:

не знам къде да питам и реших тук.
към момента имам само класическата колода на уейт. но напоследък ми се иска да опитам и с друга. питането ми е коренна разлика има ли с уейт , когато се използва друга колода? или основните значения на картите се запазват?
колебая се между The Druid Craft Tarot Deck и Tarot of the Old Path.
новата визия на уейт също ми харесва, но пък там са съвсем обърнати нещата, не съм сигурна дали е добра идея
Върнете се в началото Go down
http://lindali-tarot.blogspot.com
DeTe_Ha_Xaoca
Почетен ветеран
Почетен ветеран
DeTe_Ha_Xaoca


Female Брой мнения : 1820
Join date : 15.05.2014

Колоди Таро Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Колоди Таро   Колоди Таро Icon_minitimeЧет Яну 15 2015, 11:18

В общи линии нещата са еднакви, но когато се вгледаш в детайлите ти идват на ум много други неща. Всяка колода която има книжка ти обяснява символизма и логиката на автора на изображенията, дава ти окраски, нюанси предложения, до които може да те доведе единствено това изображение на "влюбените" например. Аз лично никога не съм харесвала изображенията на Уейт, не ми говорят, не са мои... А тълкуването според мен не е зазубрянето на някакви значения, а това да можеш да кажеш много неща по картите...неща, които понякога учудват и теб самия...
Върнете се в началото Go down
БабаВуна
Почетен ветеран
Почетен ветеран
БабаВуна


Female Capricorn Брой мнения : 2344
Join date : 03.09.2014
Age : 43
Местожителство : Чапръчане

Колоди Таро Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Колоди Таро   Колоди Таро Icon_minitimeЧет Яну 15 2015, 11:28

Чакай, защо да са обърнати значенията на Новата Визия ? Не, просто нещата се виждат от другата страна и ако питаш мен по-точната. До тук Новата Визия ми помоага да погледна нещата , така както с Уейт не мога. Но значенията им не са обърнати. Работя с тях и до сега не ми се е случвало някой да ми каже че нещата не са така.

Линда също има тази колода, нека и тя да каже мнението си.
Върнете се в началото Go down
sugar6
Почетен ветеран
Почетен ветеран
sugar6


Female Брой мнения : 2388
Join date : 06.05.2013

Колоди Таро Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Колоди Таро   Колоди Таро Icon_minitimeЧет Яну 15 2015, 11:29

И аз не харесвам Уейт имам чувството,че понякога наистина не мога да им разчета езика,това,което искат да ми кажат,скучна ми е тази колода.Много любима ми е Шадоускейп,тази на Джейн Остин е уникална,78 врати,Манара и Артуровото таро-тези са ми най на сърце.Съгласна съм с Детето, значенията се припокриват, просто всяка колода има специфични детайли,които ти разкриват доста неща Smile
Върнете се в началото Go down
Artemiss
Почетен ветеран
Почетен ветеран
Artemiss


Female Брой мнения : 1682
Join date : 27.08.2013

Колоди Таро Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Колоди Таро   Колоди Таро Icon_minitimeЧет Яну 15 2015, 12:46

не знам, така ми изглеждат някои карти. примерно колесницата съвсем различни асоциации ми навява. СС също. кралете, императорът и жрецът ми изглеждат прекалено студени - все едно описват по-скоро негативната страна на картата.
уейт ми харесват. но ми се иска да опитам с други, които да ги допълват. а не да вкарват съвсем ново значение на картите.
Върнете се в началото Go down
Violet
Ветеран
Ветеран
Violet


Female Брой мнения : 1123
Join date : 13.07.2014

Колоди Таро Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Колоди Таро   Колоди Таро Icon_minitimeЧет Яну 15 2015, 13:39

Производните колоди на Уейт са си със същите значение и са по-лесни за интерпретиране. Има някои колоди, при които доста от значенията се различават от класиката. Мен това доста ме бъркаше със 78 Врати. Все си мислех, че картите лъжат и не показват вярно, а всъщност аз не съм знаела как да ги разчитам.
Върнете се в началото Go down
Зуки
Администратор
Администратор
Зуки


Female Брой мнения : 5361
Join date : 11.03.2012

Колоди Таро Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Колоди Таро   Колоди Таро Icon_minitimeЧет Яну 15 2015, 13:43

И аз имам уейт,и по едно време ми доскуча от него.
Но едно мнение кьм подобно мое изказване за него,ми отвори очите.
Някой беше казал,,аз си го харесвам,,
да и аз го харесвам,универсално класика си викам ,и ето осиянието ми.
колодите от книжарниците не са класическото универсалното на уейт,а са мини копия,където графика,цвят,щрих,се разминава с ,,истинското,, .
разгледайте различни уейт в мрежата,и ще видите за какво става дума.
и размера,цветовете,sharp....

Но винаги се получава онзи момент за който Вал говори,при работа с нова колода,с различна история,в тълкуването се връщаме кьм уейт,който явно е пьрвоизточник,с достатъчни нужни архетипи,елементи,символи на картите.
основа,база данни.

Затова с което и старо да сме,то е едно... колкото са гледачите толкова са мненията. На тоя принцип са авторите на колоди таро. Залагат на базата и на своя усет,поглед,виждане и позициониране,вмъкване по-скоро на личния опит в изображението на карта таро...а ние си избираме най нашата си колода...


Последната промяна е направена от зуки* на Чет Яну 15 2015, 14:06; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
http://<embed src=http://flash-clocks.com/free-flash-clocks-b
Зуки
Администратор
Администратор
Зуки


Female Брой мнения : 5361
Join date : 11.03.2012

Колоди Таро Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Колоди Таро   Колоди Таро Icon_minitimeЧет Яну 15 2015, 13:55

Артемис, на пазара с бг книжка са друидите и уика. Това беше втората купена колода. Близка с уейт...старо на търсещия обмислям аз за себе си
Върнете се в началото Go down
http://<embed src=http://flash-clocks.com/free-flash-clocks-b
lindaLI
Почетен ветеран
Почетен ветеран
lindaLI


Female Брой мнения : 6906
Join date : 20.07.2012
Местожителство : Пловдив

Колоди Таро Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Колоди Таро   Колоди Таро Icon_minitimeЧет Яну 15 2015, 14:01

Имам уейт и новата й визия и наистина НВ помага да се разберат някои неща при Уейт....кой знае какви разлики между колодите няма. Дори 78 врати бих казала, че много неща могат да ти разясяснят от класическата Уейт.
Много различно Таро е Манара. Манга също има някои специфики, но като цяло следва Уейт школата...хубаво е да се работи с повече колоди, това ти обогатява погледа за картите. Но понякога когато усетя шум в системата и вече не знам кои карти какво ми показват- вадя си първото Уейт таро и наблюдавам какво се случва Smile
Върнете се в началото Go down
http://lindali-tarot.blogspot.com
Teya
Почетен ветеран
Почетен ветеран
Teya


Female Брой мнения : 1581
Join date : 06.09.2014
Местожителство : варна

Колоди Таро Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Колоди Таро   Колоди Таро Icon_minitimeЧет Яну 15 2015, 14:57

Да си кажа и аз :sm38.gif:
Винаги , когато се чувствам объркана или задавам въпрос , който ми е мнооого важен питам с Уейт . Те така или иначе са ми базата на всички колоди . Като , че ли Манара се различават най-драстично от останалите и са ми доста трудни за момента . Любими са ми 78 врати -там картинките сами си говорят /не че не се оплитам понякога де :sm38.gif: /. Мисля ,че значенията им се разминават само в детайлите ,не е драстично като при Манара ...
Върнете се в началото Go down
oliv
Ветеран
Ветеран
oliv


Female Брой мнения : 1279
Join date : 12.02.2014
Местожителство : На изток от рая

Колоди Таро Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Колоди Таро   Колоди Таро Icon_minitimeЧет Яну 15 2015, 15:17

Аз имам освен Уейт и Таро на търсещия, но то ми е все още непонятно.Чела съм,че е разговорливо но на мен засега нищо не ми казва,мълчи си.Не успявам да се спогодя нещо с него ама аз съм упорито и ще продължавам с опитите Колоди Таро 402149
Върнете се в началото Go down
Artemiss
Почетен ветеран
Почетен ветеран
Artemiss


Female Брой мнения : 1682
Join date : 27.08.2013

Колоди Таро Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Колоди Таро   Колоди Таро Icon_minitimeПет Яну 16 2015, 16:09

понеже не можах да реша какво да поръчам, направих си Tarot of the Old Path Surprised мисля да ги оставя на лунна светлина няколко вечери за пречистване, защото с вода и огън не става
Върнете се в началото Go down
DeTe_Ha_Xaoca
Почетен ветеран
Почетен ветеран
DeTe_Ha_Xaoca


Female Брой мнения : 1820
Join date : 15.05.2014

Колоди Таро Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Колоди Таро   Колоди Таро Icon_minitimeПет Яну 16 2015, 16:45

Сега луната не е хубава Артемис. Изчакай пълнолунието на 4-ти или ги сложи на растяща луна. Сега луна почти няма, а и е в мръсна фаза.
Върнете се в началото Go down
Artemiss
Почетен ветеран
Почетен ветеран
Artemiss


Female Брой мнения : 1682
Join date : 27.08.2013

Колоди Таро Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Колоди Таро   Колоди Таро Icon_minitimeПет Яну 16 2015, 16:53

така ли. мислех, че за мистични работи е подходяща намаляваща и даже балсамична
Върнете се в началото Go down
DeTe_Ha_Xaoca
Почетен ветеран
Почетен ветеран
DeTe_Ha_Xaoca


Female Брой мнения : 1820
Join date : 15.05.2014

Колоди Таро Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Колоди Таро   Колоди Таро Icon_minitimeПет Яну 16 2015, 16:54

Не мисля така... но това си е мое мнение... както го чувстваш така...
Върнете се в началото Go down
lindaLI
Почетен ветеран
Почетен ветеран
lindaLI


Female Брой мнения : 6906
Join date : 20.07.2012
Местожителство : Пловдив

Колоди Таро Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Колоди Таро   Колоди Таро Icon_minitimeПет Яну 16 2015, 18:38

В дните на пълнолунието е хубаво да нощува навън
Върнете се в началото Go down
http://lindali-tarot.blogspot.com
Зуки
Администратор
Администратор
Зуки


Female Брой мнения : 5361
Join date : 11.03.2012

Колоди Таро Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Колоди Таро   Колоди Таро Icon_minitimeСъб Фев 07 2015, 14:06

[You must be registered and logged in to see this image.]
Tarot of sexual magic

[You must be registered and logged in to see this image.]
Mystic Dreamer Tarot
Върнете се в началото Go down
http://<embed src=http://flash-clocks.com/free-flash-clocks-b
Violet
Ветеран
Ветеран
Violet


Female Брой мнения : 1123
Join date : 13.07.2014

Колоди Таро Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Колоди Таро   Колоди Таро Icon_minitimeСъб Фев 07 2015, 14:12

Tarot of sexual magic тази много искам да си я поръчам Smile Имаше я на каталог в магазин в София, но в самия магазин я нямаше...
Върнете се в началото Go down
Зуки
Администратор
Администратор
Зуки


Female Брой мнения : 5361
Join date : 11.03.2012

Колоди Таро Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Колоди Таро   Колоди Таро Icon_minitimeСъб Фев 07 2015, 14:19

Mystic Dreamer Tarot - я ползваха едни мои приятелки(уви вече не пишат из форумите), та тази колода беше изключително точна към поискания въпрос. така се бяха сраснали-че видиш колодата-усещаш момичето...
78 врати-същото
Върнете се в началото Go down
http://<embed src=http://flash-clocks.com/free-flash-clocks-b
БабаВуна
Почетен ветеран
Почетен ветеран
БабаВуна


Female Capricorn Брой мнения : 2344
Join date : 03.09.2014
Age : 43
Местожителство : Чапръчане

Колоди Таро Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Колоди Таро   Колоди Таро Icon_minitimeСъб Фев 07 2015, 14:28

oliv написа:
Аз имам освен Уейт и Таро на търсещия, но то ми е все още непонятно.Чела съм,че е разговорливо но на мен засега нищо не ми казва,мълчи си.Не успявам да се спогодя нещо с него ама аз съм упорито и ще продължавам с опитите Колоди Таро 402149

Аз също имам таро на Търсещия, но само дворцовите карти и Някои от Големите аркани са малко различни. Ако искаш може заедно да тълкуваме по Търсещия ?
Върнете се в началото Go down
Зуки
Администратор
Администратор
Зуки


Female Брой мнения : 5361
Join date : 11.03.2012

Колоди Таро Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Колоди Таро   Колоди Таро Icon_minitimeСъб Фев 07 2015, 14:37

а усещате ли,колода която не сте ползвали дълго време, да ви ''вика''

-днес с уейт стана така.
-стои си в кутийката,а тя в друга в която държа още няколко колоди,и езодрънкулки,те всички в шкаф.
вадя колодата,а тя поела влага от помещението.

и така-сутринта докато пиех кафе,загрявах картите на печката.

Върнете се в началото Go down
http://<embed src=http://flash-clocks.com/free-flash-clocks-b
БабаВуна
Почетен ветеран
Почетен ветеран
БабаВуна


Female Capricorn Брой мнения : 2344
Join date : 03.09.2014
Age : 43
Местожителство : Чапръчане

Колоди Таро Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Колоди Таро   Колоди Таро Icon_minitimeНед Мар 01 2015, 00:18

Харесах си колода Таро, чудя се дали да си я купя. Явно си падам по ренесансовите, вече имам една такава - Златното Таро. Трябва да открия какви са значенията, че не ми се учи нова колода, в смисъл искам да е като Уейт по значения:


[You must be registered and logged in to see this link.]
Върнете се в началото Go down
minirka
Редовен участник
Редовен участник



Female Брой мнения : 528
Join date : 11.02.2015

Колоди Таро Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Колоди Таро   Колоди Таро Icon_minitimeСря Мар 04 2015, 11:24

Издирвам дали в България някъде се провада Gaian Tarot, ако не дали знаете от къде мога да си го купя на по-ниска цена или поне доставката да не е много висока.

Sad
Върнете се в началото Go down
Artemiss
Почетен ветеран
Почетен ветеран
Artemiss


Female Брой мнения : 1682
Join date : 27.08.2013

Колоди Таро Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Колоди Таро   Колоди Таро Icon_minitimeСря Мар 04 2015, 11:32

уау, наистина е убийствена цената му Колоди Таро 3465299449
последните си колоди карти си ги направих - отпечатах на А4 картите в реален размер - по 6-8 карти се събират на лист, в зависимост от колодата. ламинирах и изрязах. наблюденията ми са, че показват вярно. единствено не смея да ги пречиствам с огън, пречистих ги с морска сол.
Върнете се в началото Go down
minirka
Редовен участник
Редовен участник



Female Брой мнения : 528
Join date : 11.02.2015

Колоди Таро Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Колоди Таро   Колоди Таро Icon_minitimeСря Мар 04 2015, 13:18

Да и аз това мислех да направя, прочетох в друга тема, че БабаВуна си е принтирала така колоди, но ме притеснява, че не мога да намеря книгата в интернет да си я дръпна. Ако някой има информация за нея ще се радвам да сподели, защото съм полудяла за тези карти. Колоди Таро 995437
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Колоди Таро Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Колоди Таро   Колоди Таро Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Колоди Таро
Върнете се в началото 
Страница 1 от 7Иди на страница : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
 Similar topics
-
» Колоди карти Таро
» Размяна на колоди Таро
» Беседи по таро и ТАРО на по кафе в София
» Архетипи и Таро
» Таро и етика

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Таромания  :: Врати към необятното :: Таро :: Таро дискусии и философия-
Идете на: