Таромания
Таромания
Таромания
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Таромания- форум за занимания с Таро, Ленорман, Руни, Астрология
 
ИндексPortalТърсенеПоследни снимкиРегистрирайте сеВход

 

 суеверия,поверия,символи

Go down 
3 posters
АвторСъобщение
Зуки
Администратор
Администратор
Зуки


Female Брой мнения : 5361
Join date : 11.03.2012

суеверия,поверия,символи Empty
ПисанеЗаглавие: суеверия,поверия,символи   суеверия,поверия,символи Icon_minitimeСря Мар 11 2015, 14:34

всяка култура има куп суеверия било свързани с животни,дати,хора,знаци и поличби има навсякъде в природата.

Върнете се в началото Go down
http://<embed src=http://flash-clocks.com/free-flash-clocks-b
Зуки
Администратор
Администратор
Зуки


Female Брой мнения : 5361
Join date : 11.03.2012

суеверия,поверия,символи Empty
ПисанеЗаглавие: Re: суеверия,поверия,символи   суеверия,поверия,символи Icon_minitimeПет Мар 13 2015, 10:33

суеверия,поверия,символи Images?q=tbn:ANd9GcQ1d8gWQtY0rBt9U15OZerP8G3733tLoXGv4R10muocB-K-Yzmu суеверия,поверия,символи 13friday
Денят Петък, 13-ти от незапомнени времена досега продължава да предизвиква у много хора неясното усещане на първобитен страх. На тази дата мнозина са така парализирани от страх, че дори не стават от леглото.
Страхът от петък, 13-и е наречен paraskevi dekatria phobia (съчетание от думите петък 13 и страх на гръцки). Въпреки всичко много от хората по цялото земно кълбо продължават да вярват в този ден. Мит, реалност или просто втълпения от разни хора, този ден съществува и се вярва в него.
Изследователи все още търсят корените на суеверията за „черния петък“. Съществуват няколко хипотези:на злото и огъня Локи нахълтал неканен на празненството като 13-ти гост и коварно убил със стрела от имел бога на радостта Балдер. Земята потънала в мрак и траур.

   В по-ново време ясно се откроява датата 13 октомври 1307 година, когато по нареждане на френския крал Филип IV и папа Климент V биват арестувани Жак дьо Моле, Великият Магистър на Ордена на тамплиерите, и хиляди рицари от ордена. Подложени на ужасни изтезания, те направили самопризнания по обвиненията в ерес, содомия и всякакви други престъпления. Стотици били изгорени на клада, други били екзекутирани по-късно. От този ден нататък петък, 13-и е смятан за лош и нещастен ден от последователите на тамплиерите.
   В древен Рим магьосниците се събирали на групи от 12. Вярвали, че 13-тият в групата е самият дявол.
   Според нумеролозите числото 13 „страда“ заради неговата позиция след 12. Има 12 месеца в година, 12 зодиакални знаци, 12 богове на Олимп, 12 племена на Израел, 12 апостоли на Исус. В картите Таро 13-ата е картата на смъртта.

из.bg.wikipedia.




Ооо, о-ле-ле, петък тринайсти е, Ооо, о-ле-ле, петък тринайсти е.
Петък тринайсти е, ставам в десет,
цепи главата ми як мъхмурлук.
Някой е откраднал е вън Mercedes- а,
но всичко лошо не свършва до тук.
Негър ми води след миг дъщеря ми,
бременна в третия месец била.
Сякаш в главата ми звънват камбани,
след като долу ме блъска кола.
О-ле-ле, о-ле-ле, о-ле-ле, о-ле-ле...
Припев: Петък, петък тринайсти е, ден на бедите.
Празник на лошия, ех лош късмет.
Късам, късам си нервите, свършвам парите,
ден, в който нищо не ми е наред.


Благодариние на textove.com
Върнете се в началото Go down
http://<embed src=http://flash-clocks.com/free-flash-clocks-b
БабаВуна
Почетен ветеран
Почетен ветеран
БабаВуна


Female Capricorn Брой мнения : 2344
Join date : 03.09.2014
Age : 43
Местожителство : Чапръчане

суеверия,поверия,символи Empty
ПисанеЗаглавие: Re: суеверия,поверия,символи   суеверия,поверия,символи Icon_minitimeНед Дек 27 2015, 04:05

Обаче с годините разбирам колко глупаво е човечеството като вярват и си разпространяват един тон глупости и поверия, като например как се гони дух.

Както и да е, ще кажа друго нещо, което щях да припадна като прочетох.
Незнам кои от вас помнят за излизането ми от тялото по време на секс с любим човек, както и неговото астрално тяло излезна и над телата се завихрихме и стана някакво сливане - духовно. Като аз нямам спомен какво се е случвало в този момент с тялото ми.

Та явно това е астрален секс.

И преди малко четох че въпросният астрален секс се усещал, като някакви дълбинни прониквания, някакви нечовешки оргазми и усещания .....

Удебелих някои думи защото исках да наблегна че в този момент не си в тялото си ... къде ще почувстваш тази дълбина ??? Какви оргазми, какви чувства ???

Както и да е, астралното тяло е извън теб , ти си в друга реалност, по моите спомени, аз нямам спомени какво се е случвало с тялото ми докато аз съм се сливала с моя човек на 40 см над телата ни. И то това сливане е душевно, то е на съвсем друго ниво ... нищо общо с плътското ...

Какви ли не неща се пишат, но се надявам това духовно пробуждане да разчисти малко всички тези измишльотини и да се разбере наистина какво се случва в другите реалности.
Върнете се в началото Go down
Зуки
Администратор
Администратор
Зуки


Female Брой мнения : 5361
Join date : 11.03.2012

суеверия,поверия,символи Empty
ПисанеЗаглавие: Re: суеверия,поверия,символи   суеверия,поверия,символи Icon_minitimeВто Дек 29 2015, 14:42

2016 година-година на златната маймуна

Цветовете на Годината на огнената маймуна: Червено (носете дрехи в този цвят), бяло, златно, жълто, пурпурно
Късметлийски числа - 1, 3, 9
Девиз: Аз забавлявам!
Елемент: Метал
Кореспондиращ зодиакален знак: Лъв
Сезонът на Маймуната - Август
Камъни: Нефрит и топаз
Метали: Злато и метал
Цветя и билки: Глухарче, градински чай

суеверия,поверия,символи Images?q=tbn:ANd9GcSvsouTkvWaDSFmtDgHupDtTzt7wShrzA4TwAt8WeH7Y-L9qhJUvQ

Очаква ни година, изпълнена с горещи страсти, рискови ситуации и много много любов! Годината на огнената маймуна започва на 8 февруари, 2016 г. и ще продължи д о 27 януари, 2017 г.

Това ще бъде време на приключения, себепознание, въпроси и отговори, късметът може да ни запрати на неподозирани места, а съдбата да се преобърне за секунди. Рискове, стратегии, познание и прогрес - това са ключовите думи за Годината на огнената маймуна. Под влиянието на елементите огън и метал гответе се за период на градеж, съзидание и промяна. Ще преминаваме през препятствията шеметно.

Това е година, която ще ни предостави шанс за луда любов и страст, въртележка от чувства и преживявания. На моменти дори най-сдържаните характери ще се впускат в начинания, за които преди дори не са си помисляли.

Запомнете едно, не приемайте нищо за даденост. Маймуната е мъдра, но и непредвидима - през тази година лесно ще се поддаваме и на тъмни страсти като завист и прекалена мнителност. Трудно ще печелим доверие и турдно ще се доверяваме тази година.

Въпреки това се пригответе да станете съучастници и свидетели на много новости - в науката, образованието и в изкуствата, особено в сценичните.

Открийте любовта отново

Годината на огнената маймуна ще бъде лудо приключение и това особено се отнася за любовните взаимоотношения. Лесно ще се впускаме във връзки, но и лесно можем да вземем решение за раздяла.

Флиртовете за една нощ ще бъдат нещо обичайно за тази година. Експериментите в спалнята също ще привличат по-огнените натури. Ще бъде година, пълна с изпитания за обвързаните - независимо дали са заедно отскоро или отдавна. Ще има много раздели, разводи, но това не бива да ни отчайва. Това само ще освободи сърцето ни за нови хора.

Знайте, че Маймуната е един от най-нарцистичните знаци, затова проблемите в любовта ще се дължат главно на проблеми с егото, ревността и трудността да контролираме емоциите си. Любовта може да бъде огнена, емоциите да ни водят до ръба на чувствата.

За онези в стабилна връзка тази година може да бъде и много щедра на приключения, растеж и заздравяване на отношенията. В края на годината много влюбени двойки ще осъзнаят, че през тази шеметна година са успели не само да съхранят любовта.

Опасности в Годината на Огнената Маймуна

Огънят обработва метала, но има и деструктивна сила. Елементите на хаоса и съзиданието ще танцуват с бясна скорост. Лъжи, илюзии, самовнушения - заедно с други психологически фактори ще имат много силно влияние през 2016 и началото на 2017 година. Онова, което ни се струва вярно, ще се оказва пълна заблуда.

Знакът на Маймуната е игрив, хората, родени в годината на Маймуната са актьори, имитатори, готови да влязат във всякакви роли, опортюнисти. Очаквайте неочакваното - този маскарад не винаги ще ви забавлява.

Това е година, в която не бива да разчитате на постоянните си доходи, защото паричните потоци ще се движат хаотично. Грешка е да мислите прекалено много за пари през тази година. В годината на Маймуната сме по-склонни към забавления и ще хвърляме пари за глупости.

Годината е добра за бизнес, ако обаче намерим правилните партньори. Избягвайте емоционалните решения, що се касае до бизнес отношенията и четете внимателно, буква по буква, всички договори, които подписвате. Плановете може да не потръгнат, както сте ги замислили, но решенията са пред очите ви, стига да ги потърсите.

http://kanal3.bg/
Върнете се в началото Go down
http://<embed src=http://flash-clocks.com/free-flash-clocks-b
Frog
Почетен ветеран
Почетен ветеран
Frog


Female Брой мнения : 2400
Join date : 08.07.2012
Местожителство : София

суеверия,поверия,символи Empty
ПисанеЗаглавие: Re: суеверия,поверия,символи   суеверия,поверия,символи Icon_minitimeВто Яну 05 2016, 16:51

Хайде, който каквото има да си нарече тази нощ:

хипервръзка: В полунощ срещу Водици
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





суеверия,поверия,символи Empty
ПисанеЗаглавие: Re: суеверия,поверия,символи   суеверия,поверия,символи Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
суеверия,поверия,символи
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» Линкове към сайтове с описания и символи в Таро - прави и обърнати

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Таромания  :: Врати към необятното :: Поглед в неизвестното-
Идете на: