Таромания
Таромания
Таромания
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Таромания- форум за занимания с Таро, Ленорман, Руни, Астрология
 
ИндексPortalТърсенеПоследни снимкиРегистрирайте сеВход

 

 коректният и надежден отговор зависи от коректното поставяне на въпроса.

Go down 
АвторСъобщение
Admin
Администратор
Администратор
Admin


Female Scorpio Брой мнения : 1955
Join date : 09.09.2010

коректният и надежден отговор зависи от коректното поставяне на въпроса. Empty
ПисанеЗаглавие: коректният и надежден отговор зависи от коректното поставяне на въпроса.   коректният и надежден отговор зависи от коректното поставяне на въпроса. Icon_minitimeПет Авг 24 2012, 11:28

Скъпи форумци, съществуват определени условия за поставяне на въпроси. Все по-често се сблъсквам с това, че повечето хора не умеят правилно да питат, да конкретизират своите желания и намерения.
Следните условия ще ви помогнат коректно да задавате въпросите си.

1, Винаги работи това правило: «Каквото повикало, такова се и обадило». . Ако въпросът е ясен и кратък, ясен и кратък ще е отговорът. Ако въпросът е "размит", такъв ще бъде отговорът.

2. В въпроса, не трябва да се чува думата ИЛИ, тъй като ще бъде ситуация на избор, а изборът - отговорността на питащия. Ако той пита, например, "Да се женя или да не се женя" - той се опитва да прехвърли отговорността за избора на другия човек.

3. Трябва да избягвате началото на въпроса, КОГА, например, "Кога ще се омъжа?". , КОГА предполага НИКОГА. Необходимо да се определи време и това може да направи само питащия.. Въпросът звучи правилно, "Ще се оженим в следващите 2 години?

4. Трябва да избягвате неопределени местоимения ТОЙ, ТЯ, ТЕ, които (с изключение на въпросите, свързани с нанесените щети, в този случай проблемът може да започне с КОЙ и на КОГО). Например, "какво той мисли за мен", - не е ясно (и на самия питащия също), кой е ТОЙ- Бог, приятел, сватанак, брат? Трябва по някакъв начин да се определи този човек за когото питате. По име, или по роднинска или професионална принадлежност, по степента на интимност в отношенията, и др.

5. Желателна специфичността на предмета. Например, "Какво ме очаква в работата тази седмица?" Отново, не е ясно КАКВА работа - професионална дейност, дом, физическа или умствена дейност и др. Същотото се отнася за темата за здравето, въпросът трябва да озвучи темата на загриженост.

6. Всички въпроси могат да бъдат разделени на следните видове:
а) Лични въпроси, свързани директно с питащия. Например: "? Как АЗ ще почивам на морето", "Как АЗ и по кое време трябва да си продам колата" и т.н.
б) Въпроси на трети лица. Например, майката пита за здравето на сина си, съпругата пита за работата на съпруга си и т.н.

в) Въпроси за неопределени лица, като например: "Кой ми открадна парите?", "Към кого да се обърна за помощ?" И др.

г)Общи или философски въпроси. Например: "Кой ще бъде президент" "Как ще свърши войната" и т.н.?


Върнете се в началото Go down
https://tarot-manija.bulgarianforum.net
 
коректният и надежден отговор зависи от коректното поставяне на въпроса.
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Таромания  :: Врати към необятното :: Таро :: Коректният и надежден отговор зависи от коректното поставяне на въпроса.-
Идете на: