Таромания
Таромания
Таромания
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Таромания- форум за занимания с Таро, Ленорман, Руни, Астрология
 
ИндексPortalТърсенеПоследни снимкиРегистрирайте сеВход

 

 Техника и технология на Таро

Go down 
+16
skarlet_01
Artemiss
Persefona
dgakova
coolest
Девет
Redgina
lindaLI
Антония
Admin
Старо злато
Зуки
jeni27
Shopkata
Луничка
Frog
20 posters
Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4  Next
АвторСъобщение
Девет
Наблюдател
Наблюдател



Брой мнения : 1
Join date : 20.01.2013

Техника и технология на Таро - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Техника и технология на Таро   Техника и технология на Таро - Page 3 Icon_minitimeСъб Яну 26 2013, 17:54

Здравейте момичета,

Първо да ви поздравя за хубавия форум и полезните теми, които обсъждате тук.

Преди време попаднах на статия от Хайо Банцхаф, които споделя, че не е препоръчително да мислиш върху въпроса до като бъркаш картите. Задаваш веднъж въпроса и след това бъркаш. После ги разстилаш под формата на ветрило и теглиш (отново без да мислиш за въпроса) необходимия брой карти с лява ръка.

Този метод на мен най-много ми допада.

Искам да ви попитам вие слагали ли сте си колодата под възглавницата? Имали ли се сънища или нещо интересно случвало ли ви се е тогава? Аааа Smile какво правите, за да засилите връзката си с картите?

Понякога получавам нереални отговори, изпълнени с напразни надежди или показващи фатални развръзки Smile което пък няма нищо общо с реалността. Според вас защо се получава така?





Върнете се в началото Go down
coolest
Наблюдател
Наблюдател



Брой мнения : 30
Join date : 11.01.2013

Техника и технология на Таро - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Техника и технология на Таро   Техника и технология на Таро - Page 3 Icon_minitimeСъб Яну 26 2013, 20:23

С течение на времето връзката се засилва между гадателя и колодата таро. Лично аз в продължение на 1 седмица постоянно носих картите таро с мен в началото. След покрай честата работа с тях се засилва връзката и свикваш с тях. По лесно тълкуваш... разбираш ги. Примерно аз имам 2 колоди таро. Едната е универсалната колода от А.Е. Уейт , а другата е колодата на Таро на търсещия. Понеже дълго време ползвам универсалната колода на Уейт с нея ми е много по лесно да гадая.
Върнете се в началото Go down
dgakova
Почетен ветеран
Почетен ветеран



Female Брой мнения : 1515
Join date : 23.10.2012
Местожителство : Благоевград

Техника и технология на Таро - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Техника и технология на Таро   Техника и технология на Таро - Page 3 Icon_minitimeВто Яну 29 2013, 16:55

Търсих ли търсих къде е темата за пречистването и накрая я намерих Smile

Така , сега да ви попитам, освен да пречиствате картите, пречиствате ли себе си и дома си ? На мен ми се стори че адски много се натоварих с картите и започнах да се пречиствам. На първо място спрях да гледам и да контактувам с тях за малко, купих си два кристала - сив нефрит за успокоение на ума, справяне с депресия и кварцов кристал - за защита от вмешателство на лоша енергия. Сложих ги на врата си и както съм заспала така се събудих. Много добре ми подействаха, сега си ги обичам та знае ли се.
Кадя с тамян, моля се, пръскам със светена вода (до колкото знам тя е заредена със сребърни йони).

А ето и един мой много любим ритуал за пречистване, който доста ме успокоява както мен, така и дома ми:

[You must be registered and logged in to see this link.]

Само държа да отбележа, че пречиствам със църковна свещ. А може и преди това да се изкъпя, това също е вид пречистване.
Вие пречиствате ли себе си и дома си и как, споделете вашите малки сладки ритуалчета ?
Върнете се в началото Go down
Зуки
Администратор
Администратор
Зуки


Female Брой мнения : 5361
Join date : 11.03.2012

Техника и технология на Таро - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Техника и технология на Таро   Техника и технология на Таро - Page 3 Icon_minitimeПет Мар 15 2013, 12:12

копирам го от ''ленорман ''

ще споделя нещо...
първо моя приятелка тегли карти за себе си за месец и започна с 36 карта...после нова подредба...а тръгвайки да пиша на лични- писах ,писах и нета се разпадна...реших че не бива да пиша повече...не винаги гледам занците на съдбата,ама тия дни са все едни...
тегля си за мен започвам с книга...тегля по друг въпрос, книга..тегля голяма подредба за жена и мъж, не за мен- пак нкига на първа...казвам си нищо,ще я наредя...редя,редя,броя 1,2,3,4...е се усещам че на втория ред някъде нещо ми е грешно...ами стигнала съм на 7 и съм свалила на втори ред...продължих...и си мисля...този ден за карти ли ми е...или си мисля друго-
???до колко човек моделира бъдеще с карти??


за тези които не знаят за ленорман, има две карти книга,и кръст- за тях се казва че излизайки като първа карта в подредба, или не искат да дадат отговор,или не е време за отговора,който трябва да се узнае от питащия, като съвет към питащия, е да тегли друг ден карти с въпроса.

та ограничават ли картите питащия , като не искат да дадат отговор, и дали има моделиране с тях...защото ако е започнало събитие,и се разтълкува подобна подредба , значили че се намесваме именно чрез тях...как да кажа материализираме картите , ако ОТгоре е казано че ни се дава шанс на нас ,ТАКЪВ НА ЧИСТО да си отработим сами нещо,ние четейки ги, да се намесим и да объркаме нещата...

НЕ ЗНАМ ,ТОВА Е МАЛКО ИЗВЪН КАРТИТЕ,НО Е ВАЖНО ПЪК ЗА ВСЕКИ КОЙТО Е ТРЪГНАЛ ПО ТОЯ ПЪТ... ОСОБЕДНО ЗА НЯКОЙ ,КОЙТО ДОРИ САМ НЕ ЗНАЕ ЧЕ В ДАДЕН МОМЕНТ НЕГОВАТА РАБОТА С КАРТИТЕ Е НЕЩО ПОВЕЧЕ ОТ РЕДЕНЕ И ТЪЛКУВАНЕ...

...Затова е имало школи...
Върнете се в началото Go down
http://<embed src=http://flash-clocks.com/free-flash-clocks-b
Frog
Почетен ветеран
Почетен ветеран
Frog


Female Брой мнения : 2400
Join date : 08.07.2012
Местожителство : София

Техника и технология на Таро - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Техника и технология на Таро   Техника и технология на Таро - Page 3 Icon_minitimeПет Мар 15 2013, 16:24

зуки написа:
та ограничават ли картите питащия , като не искат да дадат отговор, и дали има моделиране с тях...защото ако е започнало събитие,и се разтълкува подобна подредба , значили че се намесваме именно чрез тях...как да кажа материализираме картите , ако ОТгоре е казано че ни се дава шанс на нас ,ТАКЪВ НА ЧИСТО да си отработим сами нещо,ние четейки ги, да се намесим и да объркаме нещата...
НЕ ЗНАМ ,ТОВА Е МАЛКО ИЗВЪН КАРТИТЕ,НО Е ВАЖНО ПЪК ЗА ВСЕКИ КОЙТО Е ТРЪГНАЛ ПО ТОЯ ПЪТ... ОСОБЕДНО ЗА НЯКОЙ ,КОЙТО ДОРИ САМ НЕ ЗНАЕ ЧЕ В ДАДЕН МОМЕНТ НЕГОВАТА РАБОТА С КАРТИТЕ Е НЕЩО ПОВЕЧЕ ОТ РЕДЕНЕ И ТЪЛКУВАНЕ...
...Затова е имало школи...
Ох Зуки, не съм сигурна дали съм те разбрала правилно, но да ти кажа, понякога просто усещам че не ми е ден за карти и не ги пипам, друг път, когато тръгна с Глупака напред знам че не трябва да продължавам и не продължавам. Що се отнася до останалото - да не объркваме започналите неща .... не знам .... това при мен би станало само случайно, от незнание, защото съм от тези, които редят картите само за да ги тълкуват. Другото е материя която не познавам и не навлизам в нея. С едно изречение - съобразявам се с настроенията на картите!
Върнете се в началото Go down
Persefona
Редовен участник
Редовен участник
Persefona


Female Брой мнения : 651
Join date : 27.02.2013

Техника и технология на Таро - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Техника и технология на Таро   Техника и технология на Таро - Page 3 Icon_minitimeПет Мар 15 2013, 19:40

Зуки-не го ограничават като не искат да дадат отговора, дават му неограничен брой възможности. усмивка Всъщност никога отговорът не е един и понякога наистина не е моментът.Понякога е по-важен въпросът, дали е правилният въпрос към ситуацията. Има дни в които не мога да тълкувам карти, има и хора на които трудно ми се отдава-особено на близки. Таро винаги дава възможности, но изборът остава на човека, поне в повечето случаи.
Върнете се в началото Go down
lindaLI
Почетен ветеран
Почетен ветеран
lindaLI


Female Брой мнения : 6906
Join date : 20.07.2012
Местожителство : Пловдив

Техника и технология на Таро - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Техника и технология на Таро   Техника и технология на Таро - Page 3 Icon_minitimeЧет Мар 21 2013, 18:22

lindaLI написа:
я, да ви попитам аз тук, като теглите карти за други хора (то най- често за любов се прави) какво правите?

Аз ако трябва да гледам обстойно взимам имена, поне инициали и дата на раждане или години на хората.

вие?
Върнете се в началото Go down
http://lindali-tarot.blogspot.com
Redgina
Редовен участник
Редовен участник
Redgina


Female Брой мнения : 511
Join date : 04.01.2012

Техника и технология на Таро - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Техника и технология на Таро   Техника и технология на Таро - Page 3 Icon_minitimeПет Мар 22 2013, 10:04

Аз отправям нещо като молба (молитва) към Таро (на ум ) докато бъркам картите,
и споменавам името на питащия .И винаги Благодаря накрая. усмивка
Върнете се в началото Go down
lindaLI
Почетен ветеран
Почетен ветеран
lindaLI


Female Брой мнения : 6906
Join date : 20.07.2012
Местожителство : Пловдив

Техника и технология на Таро - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Техника и технология на Таро   Техника и технология на Таро - Page 3 Icon_minitimeПет Мар 22 2013, 10:17

дааа Техника и технология на Таро - Page 3 698924 Молбата! И аз това правя! Даже понякога и предварително благодаря за това, че рядко са ме подвеждали.

Върнете се в началото Go down
http://lindali-tarot.blogspot.com
Луничка
Ветеран
Ветеран
Луничка


Female Брой мнения : 831
Join date : 10.09.2012

Техника и технология на Таро - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Техника и технология на Таро   Техника и технология на Таро - Page 3 Icon_minitimeВто Мар 26 2013, 14:00

---


Последната промяна е направена от Луничка на Нед Юни 08 2014, 07:43; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
Зуки
Администратор
Администратор
Зуки


Female Брой мнения : 5361
Join date : 11.03.2012

Техника и технология на Таро - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Техника и технология на Таро   Техника и технология на Таро - Page 3 Icon_minitimeСря Авг 07 2013, 18:14

линдали написа:
Много зависи с коя колода се гледа.
Райдър Уайт: Изтегля ли Влюбените- при мен е винаги любов, много силни чувства.Физическа близост и лека комуникация.
Манара: Голяма любов и саможертва, фанатични и обсебващи чувства, но и извисени, кармична връзка.
Манга: Страстно желание. Тук има вече мотиви, които указват избора на един партньор пред друг.

- полезно ли е да се ползват колоди за разни случаи?
за връзки,за бизнес,за външни хора и др.?
-ясно ми е ,че при работа с картинки,влизаш по-лесно в света на знаците,това заради естеството на колодите
и все пак.
....аз също съм с няколко,но търся Моето...
Върнете се в началото Go down
http://<embed src=http://flash-clocks.com/free-flash-clocks-b
Зуки
Администратор
Администратор
Зуки


Female Брой мнения : 5361
Join date : 11.03.2012

Техника и технология на Таро - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Техника и технология на Таро   Техника и технология на Таро - Page 3 Icon_minitimeПон Авг 19 2013, 19:07

да ви върна в света на сънищата,и таро карта.
с асо пентакли под възглавницата снощи имах купища сънища...площади,специални места,починал човек но жив в съня,цифри,училище,извинителни бележки,тестове,хляб,животинче(лисица или котка)...и в края на краищата се чудя кое е асото...може ли малко помощ?
Върнете се в началото Go down
http://<embed src=http://flash-clocks.com/free-flash-clocks-b
Artemiss
Почетен ветеран
Почетен ветеран
Artemiss


Female Брой мнения : 1682
Join date : 27.08.2013

Техника и технология на Таро - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Техника и технология на Таро   Техника и технология на Таро - Page 3 Icon_minitimeВто Сеп 10 2013, 19:19

какво правите, ако някоя карта падне от тестето, докато разбърквате картите? връщате я обратно в тестето, слагате я за 1ва или я отделяте настрани и я разглеждате като допълнителна?
Върнете се в началото Go down
Зуки
Администратор
Администратор
Зуки


Female Брой мнения : 5361
Join date : 11.03.2012

Техника и технология на Таро - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Техника и технология на Таро   Техника и технология на Таро - Page 3 Icon_minitimeСря Сеп 11 2013, 14:08

аз я връщам,но почти винаги след това се появява в изтеглените...
също ми прави впечатление, бъркайки картите,понякога виждам някоя карта,и отново тя се нарежда в изтеглените...
Върнете се в началото Go down
http://<embed src=http://flash-clocks.com/free-flash-clocks-b
Frog
Почетен ветеран
Почетен ветеран
Frog


Female Брой мнения : 2400
Join date : 08.07.2012
Местожителство : София

Техника и технология на Таро - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Техника и технология на Таро   Техника и технология на Таро - Page 3 Icon_minitimeНед Сеп 15 2013, 16:21

Изпадналата карта я връщам в тестето, но преди това си я записвам. Установих, че има изключително важно значение, ако не и конкретен отговор на въпроса. Наистина, както казва Зуки, в повечето случаи излиза отново, а останалите карти я поясняват. Ако не излезе отново, картите, които съм изтеглила обикновено нямат връзка с въпроса и се налага единствено и само чрез изпадналата да потърся отговора.
Върнете се в началото Go down
dgakova
Почетен ветеран
Почетен ветеран



Female Брой мнения : 1515
Join date : 23.10.2012
Местожителство : Благоевград

Техника и технология на Таро - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Техника и технология на Таро   Техника и технология на Таро - Page 3 Icon_minitimeНед Сеп 15 2013, 21:39

Много често, когато гадая на клиент още с първото повдигане на картите за да ги размеся и още с първото внасяне на картите в тестето изхвърчат и се обръщат карти, които ми казват в коя насока да попитам клиента и обикновено това е въпрос който много го вълнува но не ми казва а пита за друго. Тогава разбрах че нещата започват още преди да зададем въпроса, нещата се знаят /поне при мен де/. И освен това забелязах че връзката с картите става супер силна при истинска работа с тях.
Освен това относно пречистването разбрах за метод от авторката на Ангелският Оракул и Ангелско Таро, че може да се хванат с ръката с която не пишем, да свием юмрук и да ги чукнем силно за да изхвърчи насъбраната в тях енергия с ръката с която пишем. Но има и друго нещо освен пречистването и това е зареждането им. Моите ритуали са този които описах за пречистване и един месец почивка на лунна светлина за зареждане. Няма по-добре работещи карти от пречистени и заредени по този начин.
Върнете се в началото Go down
Artemiss
Почетен ветеран
Почетен ветеран
Artemiss


Female Брой мнения : 1682
Join date : 27.08.2013

Техника и технология на Таро - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Техника и технология на Таро   Техника и технология на Таро - Page 3 Icon_minitimeПон Сеп 16 2013, 08:50

аз просто ги подреждам по ред, за да ги "рестартирам", но и нямам голям опит с картите, за да преценя дали е достатъчно. като че ли за сега върши работа.

Върнете се в началото Go down
dgakova
Почетен ветеран
Почетен ветеран



Female Брой мнения : 1515
Join date : 23.10.2012
Местожителство : Благоевград

Техника и технология на Таро - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Техника и технология на Таро   Техника и технология на Таро - Page 3 Icon_minitimeПон Сеп 16 2013, 12:04

Трябва им почивка , както и да ги рестартираш и подредждаш. А лунната светлина в задължителна за окултните занимания. Опитай.
Върнете се в началото Go down
Frog
Почетен ветеран
Почетен ветеран
Frog


Female Брой мнения : 2400
Join date : 08.07.2012
Местожителство : София

Техника и технология на Таро - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Техника и технология на Таро   Техника и технология на Таро - Page 3 Icon_minitimeПон Сеп 16 2013, 13:38

Даеси, поясни какво правиш - навън ли трябва да са / на терасата?/ ами ако духне вятър......ще ги събирам по градинката .....има ли значение растяща луна или пълнолуние - какво да избера?????
Върнете се в началото Go down
dgakova
Почетен ветеран
Почетен ветеран



Female Брой мнения : 1515
Join date : 23.10.2012
Местожителство : Благоевград

Техника и технология на Таро - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Техника и технология на Таро   Техника и технология на Таро - Page 3 Icon_minitimeПон Сеп 16 2013, 15:18

Ами аз на растяща ги оставям а и моите тераси са остъклени. Там до края на прозореца ги оставям, разстилам ги и те си поемат и почиват. Ама наистина не ги ползвам по месец , през това време другите ползвам и така.
Върнете се в началото Go down
Artemiss
Почетен ветеран
Почетен ветеран
Artemiss


Female Брой мнения : 1682
Join date : 27.08.2013

Техника и технология на Таро - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Техника и технология на Таро   Техника и технология на Таро - Page 3 Icon_minitimeПон Сеп 16 2013, 15:23

моите тераси не са остъклени, може би ще се замисля за кристала

искам да похваля една програма, не можах да се ориентирам в коя тема да го напиша.
[You must be registered and logged in to see this link.]
записвам си в нея подредби и може да се слагат най-различни етикети. така че мога да правя справки за някакъв вид подредби, които съм правила преди време. нещо като дневник си водя. мисля, че за начинаещи като мен е доста полезна.
Върнете се в началото Go down
Artemiss
Почетен ветеран
Почетен ветеран
Artemiss


Female Брой мнения : 1682
Join date : 27.08.2013

Техника и технология на Таро - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Техника и технология на Таро   Техника и технология на Таро - Page 3 Icon_minitimeВто Окт 08 2013, 12:47

ако въпросът не е зададен с някакъв срок, за колко време напред се приема, че важи подредбата?
Върнете се в началото Go down
Зуки
Администратор
Администратор
Зуки


Female Брой мнения : 5361
Join date : 11.03.2012

Техника и технология на Таро - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Техника и технология на Таро   Техника и технология на Таро - Page 3 Icon_minitimeВто Окт 08 2013, 12:55

интересен въпрос.

ако е КК наблюдавай,виж 6 и 10 позиции,както и 9 .

инък някой голям аркан също би подсказал,според астрото обаче.не твърдя че е така,просто сега си го помислих

Върнете се в началото Go down
http://<embed src=http://flash-clocks.com/free-flash-clocks-b
Artemiss
Почетен ветеран
Почетен ветеран
Artemiss


Female Брой мнения : 1682
Join date : 27.08.2013

Техника и технология на Таро - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Техника и технология на Таро   Техника и технология на Таро - Page 3 Icon_minitimeВто Окт 08 2013, 12:58

благодаря ти. подредбата е с 3 карти и няма голям аркан. но и по принцип ми е интересно да знам. и ако е обърната как се определя времето тогава? примерно, ако права се свързва с овен, то обърната - с везни?
Върнете се в началото Go down
Зуки
Администратор
Администратор
Зуки


Female Брой мнения : 5361
Join date : 11.03.2012

Техника и технология на Таро - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Техника и технология на Таро   Техника и технология на Таро - Page 3 Icon_minitimeВто Окт 08 2013, 13:03

а така, я споделете нещо за това...
много ме заинтригува точно с обърнат голям аркан-някой ако има таблица да постне.... мерси 
Върнете се в началото Go down
http://<embed src=http://flash-clocks.com/free-flash-clocks-b
Artemiss
Почетен ветеран
Почетен ветеран
Artemiss


Female Брой мнения : 1682
Join date : 27.08.2013

Техника и технология на Таро - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Техника и технология на Таро   Техника и технология на Таро - Page 3 Icon_minitimeЧет Ное 14 2013, 08:10

когато се изтеглят 3 обърнати карти, разглежда ли се подредбата?
Върнете се в началото Go down
Луничка
Ветеран
Ветеран
Луничка


Female Брой мнения : 831
Join date : 10.09.2012

Техника и технология на Таро - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Техника и технология на Таро   Техника и технология на Таро - Page 3 Icon_minitimeЧет Дек 19 2013, 09:11

--


Последната промяна е направена от Луничка на Нед Юни 08 2014, 07:44; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Техника и технология на Таро - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Техника и технология на Таро   Техника и технология на Таро - Page 3 Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Техника и технология на Таро
Върнете се в началото 
Страница 3 от 4Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» Беседи по таро и ТАРО на по кафе в София
» Архетипи и Таро
» Таро и етика
» Таро
» Уроците на Таро

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Таромания  :: Врати към необятното :: Таро :: Таро дискусии и философия-
Идете на: