Таромания
Таромания
Таромания
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Таромания- форум за занимания с Таро, Ленорман, Руни, Астрология
 
ИндексPortalТърсенеПоследни снимкиРегистрирайте сеВход

 

 Карта ДЪНО/ Картата на цепенето

Go down 
+4
taroman
Reni
La la
lindaLI
8 posters
АвторСъобщение
lindaLI
Почетен ветеран
Почетен ветеран
lindaLI


Female Брой мнения : 6906
Join date : 20.07.2012
Местожителство : Пловдив

Карта ДЪНО/ Картата на цепенето Empty
ПисанеЗаглавие: Карта ДЪНО/ Картата на цепенето   Карта ДЪНО/ Картата на цепенето Icon_minitimeНед Юни 09 2013, 13:06

Мили момичета!

Нека да разискаме повече картата "Дъно". Официално и масово е прието, че това е карта, която отразява вътрешно състояние на питащия, но на няколко пъти до сега тя ми е давала важни индкации за това дали нещо има потенциал да се случи или не.

Забелязала съм, когато цепя на Кула и Колесница нещата не се случват, има разминаване, не са добри карти за питащия.

Ако имате записки от теглния и изводи- добавете ги- ще е интересно.


Последната промяна е направена от lindaLI на Нед Юни 09 2013, 23:50; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
http://lindali-tarot.blogspot.com
La la
Модератор
Модератор
La la


Female Брой мнения : 1229
Join date : 11.02.2012

Карта ДЪНО/ Картата на цепенето Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Карта ДЪНО/ Картата на цепенето   Карта ДЪНО/ Картата на цепенето Icon_minitimeНед Юни 09 2013, 15:45

Бих казала, че отразяват основата, онова, което е довело до ситуацията и я разяснява.
По-късно ще се включа с примери.
Хубава тема Smile
Върнете се в началото Go down
Reni
Ветеран
Ветеран
Reni


Female Брой мнения : 914
Join date : 13.03.2013

Карта ДЪНО/ Картата на цепенето Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Карта ДЪНО/ Картата на цепенето   Карта ДЪНО/ Картата на цепенето Icon_minitimeНед Юни 09 2013, 15:59

Понякога тази карта се е оказвала най-точният отговор на въпроса,който съм задавала,показвала ми е вътрешното състояние на питащия,а също и картина на ситуацията към момента на питане...Всеки път -различно,но определено има значение тази карта и трябва да и се обръща внимание...
Върнете се в началото Go down
taroman
Редовен участник
Редовен участник



Male Брой мнения : 490
Join date : 30.01.2013

Карта ДЪНО/ Картата на цепенето Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Карта ДЪНО/ Картата на цепенето   Карта ДЪНО/ Картата на цепенето Icon_minitimeНед Юни 09 2013, 23:22

От скоро наблюдавам картата "Дъно" и моите впечатления са, че може да показва краен резултат от нещо, дори конкретна бройка. Но от друга страна ми се струва, че може да интерферира с останалите карти, да балансира или дисбалансира картата на питащия и ако картата "Дъно" е представена от В.А, да стане определящата.
Върнете се в началото Go down
lindaLI
Почетен ветеран
Почетен ветеран
lindaLI


Female Брой мнения : 6906
Join date : 20.07.2012
Местожителство : Пловдив

Карта ДЪНО/ Картата на цепенето Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Карта ДЪНО/ Картата на цепенето   Карта ДЪНО/ Картата на цепенето Icon_minitimeНед Юни 09 2013, 23:49

какво е В.А?

Мога да споделя, че 5 пентакли като карта дъно също не е добро положение. Няма развитие в желаната посока.

4 пентакли се показва като карта на стабилност като карта Дъно. Ако нещо е излезнало извън нормалното си корито се връща обратно. Позитивна карта е.

Имате ли наблюдения за цепене на 8 чаши? Ако е питане за любов?
Цепите на 8 чаши, а 3те карти са положителни???

Не съм обръщала толкова внимание на дъното до сега- поглеждам я казвам си- о, да- така се чувствам, да, това е ситуацията и забравям за нея.
Върнете се в началото Go down
http://lindali-tarot.blogspot.com
Reni
Ветеран
Ветеран
Reni


Female Брой мнения : 914
Join date : 13.03.2013

Карта ДЪНО/ Картата на цепенето Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Карта ДЪНО/ Картата на цепенето   Карта ДЪНО/ Картата на цепенето Icon_minitimeНед Юни 09 2013, 23:57

За 8Ч може да показва 'сегашното' състояние на нещата-т.е,че единият вероятно обмисля да си тръгне,ако не го и направил вече и ако другите 3 са положителни,може би,ще се случи нещо,което да го разколебае...
Друг вариант е да е решил да си тръгне,а 3те карти да показват това,което го е накарало да го направи,защото когато един човек си тръгва,то той го прави уж за добро,а дали е било грешка-разбира в последствие,но важното е,че за момента си мисли,че е правилно.
Не знам,Линда Sad Надявам се да е първото...Моля те, дай после ОВ
Върнете се в началото Go down
taroman
Редовен участник
Редовен участник



Male Брой мнения : 490
Join date : 30.01.2013

Карта ДЪНО/ Картата на цепенето Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Карта ДЪНО/ Картата на цепенето   Карта ДЪНО/ Картата на цепенето Icon_minitimeПон Юни 10 2013, 00:07

В.А го използвам вместо Висш Аркан усмивка Ако теглиш 3 карти и втората ти карта е Крал пентакли, или Императрицата, едва ли 5 пентакли ако е картата "Дъно" ще успее да ги разбалансира и да даде чак толкова негативен резултат, колкото ако втората ти карта е Паж Мечове, да речем. Но това е само мое, а аз съм още неопитен усмивка
Върнете се в началото Go down
taroman
Редовен участник
Редовен участник



Male Брой мнения : 490
Join date : 30.01.2013

Карта ДЪНО/ Картата на цепенето Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Карта ДЪНО/ Картата на цепенето   Карта ДЪНО/ Картата на цепенето Icon_minitimeПон Юни 10 2013, 00:20

Рени потвърди моето мнение. 8Ч, предполагам, може да бъде добре балансирана от
Крал Ч и да означава изпитание и възмъжаване като последствие.
Върнете се в началото Go down
Зуки
Администратор
Администратор
Зуки


Female Брой мнения : 5361
Join date : 11.03.2012

Карта ДЪНО/ Картата на цепенето Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Карта ДЪНО/ Картата на цепенето   Карта ДЪНО/ Картата на цепенето Icon_minitimeПон Юни 10 2013, 08:40



цитата го копирах от друга тема,но мисля е подходящ и за тук
мерси
Цитат :
lindaLI-И какво ти показаха допълнителните- обясниха основната карта или я доразвиха като ситуация?Ей това никога не мога да им разбера на допълнителните.
Върнете се в началото Go down
http://<embed src=http://flash-clocks.com/free-flash-clocks-b
Reni
Ветеран
Ветеран
Reni


Female Брой мнения : 914
Join date : 13.03.2013

Карта ДЪНО/ Картата на цепенето Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Карта ДЪНО/ Картата на цепенето   Карта ДЪНО/ Картата на цепенето Icon_minitimeПон Юни 10 2013, 09:21

Когато видя в подредбата 3М и 8Ж винаги тегля допълнителни карти.
Например 8Ж - на 6та в КК- теглих допълнителни за нея - АЧ, ДМ, АМ :
8Ж за мен винаги е покавала движение,развитие на нещата,нещо неочаквано,изненадващо. А комбинацията от тези Аса и Дама М, ми показаха един прекалено емоционален разговор/ изненадващ/,чрез който се изясниха много неща.
Върнете се в началото Go down
Persefona
Редовен участник
Редовен участник
Persefona


Female Брой мнения : 651
Join date : 27.02.2013

Карта ДЪНО/ Картата на цепенето Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Карта ДЪНО/ Картата на цепенето   Карта ДЪНО/ Картата на цепенето Icon_minitimeПон Юни 10 2013, 16:19

Аз пак да питам -а да съм сигурна, че за едно и също говорим-аз цепя на три купчинки и събирам-кой карта ми се пада дъно-най-долната ли?
Върнете се в началото Go down
Reni
Ветеран
Ветеран
Reni


Female Брой мнения : 914
Join date : 13.03.2013

Карта ДЪНО/ Картата на цепенето Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Карта ДЪНО/ Картата на цепенето   Карта ДЪНО/ Картата на цепенето Icon_minitimeПон Юни 10 2013, 17:17

Аз цепя на две и гледам картата-дъно на горната купчинка,т.е на тази,която остава в ръката ми.
Върнете се в началото Go down
lindaLI
Почетен ветеран
Почетен ветеран
lindaLI


Female Брой мнения : 6906
Join date : 20.07.2012
Местожителство : Пловдив

Карта ДЪНО/ Картата на цепенето Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Карта ДЪНО/ Картата на цепенето   Карта ДЪНО/ Картата на цепенето Icon_minitimeПон Юни 10 2013, 19:05

Persefona написа:
Аз пак да питам -а да съм сигурна, че за едно и също говорим-аз цепя на три купчинки и събирам-кой карта ми се пада дъно-най-долната ли?

да- аз така правя
Върнете се в началото Go down
http://lindali-tarot.blogspot.com
Зуки
Администратор
Администратор
Зуки


Female Брой мнения : 5361
Join date : 11.03.2012

Карта ДЪНО/ Картата на цепенето Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Карта ДЪНО/ Картата на цепенето   Карта ДЪНО/ Картата на цепенето Icon_minitimeВто Юни 11 2013, 07:52

персфона аз на три цепих с друиди,но последния месец и с друди,и другите и колода правя така.

хубаво че попита,защото когато цепя на три купчинки не гледам дъно и горна кара,точно защото е на три,и съм се чудела като теб.

но сама за себе си не съм усета как се развива,какво показват тези две карти,поглеждам ги понякога,пиша ги тук,но само защото знам че момичетата,зная как да ги тълкуват. мерси
Върнете се в началото Go down
http://<embed src=http://flash-clocks.com/free-flash-clocks-b
lindaLI
Почетен ветеран
Почетен ветеран
lindaLI


Female Брой мнения : 6906
Join date : 20.07.2012
Местожителство : Пловдив

Карта ДЪНО/ Картата на цепенето Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Карта ДЪНО/ Картата на цепенето   Карта ДЪНО/ Картата на цепенето Icon_minitimeНед Сеп 08 2013, 19:29

Не знам дали вие имате опит с ДЯВОЛ като карта Дъно, но от моя опит мога да ви кажа- ако ви се случи да цепите на него - Внимавайте. Вероятно сте под заплаха, ще станете обект на интриги, злословия или лошо стечение на обстоятелствата
Върнете се в началото Go down
http://lindali-tarot.blogspot.com
taroman
Редовен участник
Редовен участник



Male Брой мнения : 490
Join date : 30.01.2013

Карта ДЪНО/ Картата на цепенето Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Карта ДЪНО/ Картата на цепенето   Карта ДЪНО/ Картата на цепенето Icon_minitimeНед Сеп 08 2013, 21:38

Най-странното е обаче, когато цепиш и долната карта е обърната с гръб и не се вижда. Сигурно някъде пише какво означава това, но едва ли скоро ще се доберем до тази информацияусмивка
Върнете се в началото Go down
Зуки
Администратор
Администратор
Зуки


Female Брой мнения : 5361
Join date : 11.03.2012

Карта ДЪНО/ Картата на цепенето Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Карта ДЪНО/ Картата на цепенето   Карта ДЪНО/ Картата на цепенето Icon_minitimeСъб Сеп 14 2013, 10:06

теглих си карти с въпрос,дали е добре за мен да потърся един човек,по-принцип имам  лична дистанция към него...дали мога да му се доверя...
и след като съм цепила тестето,и събрала двете купчинки,горната карта в случая се явява дявол.
може би просто съм усещала вътрешно вярното за  него.а може да отразява мен и подозрителността ми с която гледам на него.
и нещо друго- кофтито е ,че показва личния си интерес към мен(жената),а не да речем професионалния подход, а на мен не ми допадат комплиментите му,и там подобните работи...дяволска работа




@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
как беше онова-той ме иска ,аз него не,аз го искам той мене не...


Последната промяна е направена от зуки на Съб Сеп 14 2013, 10:11; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
http://<embed src=http://flash-clocks.com/free-flash-clocks-b
Луничка
Ветеран
Ветеран
Луничка


Female Брой мнения : 831
Join date : 10.09.2012

Карта ДЪНО/ Картата на цепенето Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Карта ДЪНО/ Картата на цепенето   Карта ДЪНО/ Картата на цепенето Icon_minitimeСъб Сеп 14 2013, 10:10

---


Последната промяна е направена от Луничка на Сря Юни 04 2014, 15:22; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
Зуки
Администратор
Администратор
Зуки


Female Брой мнения : 5361
Join date : 11.03.2012

Карта ДЪНО/ Картата на цепенето Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Карта ДЪНО/ Картата на цепенето   Карта ДЪНО/ Картата на цепенето Icon_minitimeСъб Сеп 14 2013, 10:13

не, никак даже.

просто , да речем че може да ми е в полза,да развия нещо....но не зависи от него нищо...
да речем -да почерпя опит,мнение от него,консултация,урок...

в случая аз имам правила,норми на поведение,граници,които не искам да виждам ,някой даги прескача...та затова този човек буди недоверие,във всеки един момент,ако видя в очите му нещо непо моите правила-би ме отблъснал...то като си знам че го има,факт е интереса му,аз вече съм голяма стена....мерси 
Върнете се в началото Go down
http://<embed src=http://flash-clocks.com/free-flash-clocks-b
Artemiss
Почетен ветеран
Почетен ветеран
Artemiss


Female Брой мнения : 1682
Join date : 27.08.2013

Карта ДЪНО/ Картата на цепенето Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Карта ДЪНО/ Картата на цепенето   Карта ДЪНО/ Картата на цепенето Icon_minitimeПон Сеп 16 2013, 08:53

а тази карта разглежда ли се дали е права или обърната? или винаги се приема, че е права?
Върнете се в началото Go down
Persefona
Редовен участник
Редовен участник
Persefona


Female Брой мнения : 651
Join date : 27.02.2013

Карта ДЪНО/ Картата на цепенето Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Карта ДЪНО/ Картата на цепенето   Карта ДЪНО/ Картата на цепенето Icon_minitimeПон Сеп 16 2013, 19:53

Зуки написа:
теглих си карти с въпрос,дали е добре за мен да потърся един човек,по-принцип имам  лична дистанция към него...дали мога да му се доверя...
Зуки-на картата на Дявола никога не е изобразен само един човек Карта ДЪНО/ Картата на цепенето 402149 ,.Виж кои са твоите дяволчета,тази карта е за теб-не за него.Дали страхът ти не идва от факта, че когато се довериш се доверяваш изцяло и ставаш зависима от човека, на когото си отворила сърцето си.Дяволът е страх да не бъда зависим от някого или нещо в този случай-по принцип, не само към този човек.
Върнете се в началото Go down
Зуки
Администратор
Администратор
Зуки


Female Брой мнения : 5361
Join date : 11.03.2012

Карта ДЪНО/ Картата на цепенето Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Карта ДЪНО/ Картата на цепенето   Карта ДЪНО/ Картата на цепенето Icon_minitimeВто Сеп 17 2013, 09:13

интересен поглед-три фигури,две окови,две полярности,и една ''неопределена''

в смисъл,езотерично или математично,  нещо което е безполово,не полярно как се назовава.
дявол?-приемам че е неполярен,безполов?

ето имаме си :
мъж-мъжко
жена-женско
-/+
а/я
y/z
слънце/луна
марс/венера

първична,чиста сила-но  (луд§маг),биха ли били  обратното на дявола. луд и маг-ги обобщавам една карта,просто не намерих заместник на дявола,ако се огледа в огледалото,какво ще съзре,бягам от тертипа-влюбени...

предполагам в ежедневие имам зависимост от  нормални за човек  неща, но не бих искала да  допълня  , неща , за които мисля че  имат подобен характер(насочени от вън към мен),...предполагам имам права и точна преценка  над  човека,за евентулно развитие,изхождайки от  онова което виждам,знам,мисля че знам...страхът,значи може да  е основателен,оправдан...

хаха представих си  две карти дявол една срещу друга- еднаквостта се отблъсква,в случая има нещо еднакво,и то е онова което  идва  не като информация от човека,а като скрито намерение,от негова страна,ме отблъсква,защото аз  вече си имам подобна окова,друга не ми е нужна...значи на практика-си имам дявол,друг не ми трябва...
Върнете се в началото Go down
http://<embed src=http://flash-clocks.com/free-flash-clocks-b
Sponsored content





Карта ДЪНО/ Картата на цепенето Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Карта ДЪНО/ Картата на цепенето   Карта ДЪНО/ Картата на цепенето Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Карта ДЪНО/ Картата на цепенето
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» загубена карта таро

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Таромания  :: Врати към необятното :: Таро :: Таро дискусии и философия-
Идете на: