Таромания
Таромания
Таромания
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Таромания- форум за занимания с Таро, Ленорман, Руни, Астрология
 
ИндексPortalТърсенеПоследни снимкиРегистрирайте сеВход

 

 Таро и физическа характеристика

Go down 
+5
pelle
magica
Reni
Moira
Miss Bloom
9 posters
АвторСъобщение
Miss Bloom
Редовен участник
Редовен участник
Miss Bloom


Female Брой мнения : 293
Join date : 14.04.2013
Местожителство : Wonderland

Таро и физическа характеристика Empty
ПисанеЗаглавие: Таро и физическа характеристика   Таро и физическа характеристика Icon_minitimeНед Май 18 2014, 23:32

Пентакли:
~ Коса: тъмно кафяво или черна;
~ Очи: кафяви или тъмно сини;
~ Тена на кожата: матова, тъмна;
~ Телосложение: мускулесто, солидно;

Мечове:
~ Коса: студени нюанси или в ярки цветове;
~ Очи: сини;
~ Тена на кожата: светла или бледа;
~ Телосложение: кльощаво, високо, слабо;

Жезли:
~ Коса: руса, кафява, червена;
~ Очи: сини, зелени;
~ Тена на кожата: от светла до матова;
~ Телосложение: стройно, мускулесто, средно;

Чаши:
~ Коса: руса;
~ Очи: сини, сиви;
~ Тена на кожата: от блед до матов;
~ Телосложение: средно, заоблено, меко;

 мерси
Върнете се в началото Go down
Moira
Редовен участник
Редовен участник
Moira


Female Брой мнения : 290
Join date : 05.03.2013

Таро и физическа характеристика Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Таро и физическа характеристика   Таро и физическа характеристика Icon_minitimeПон Май 19 2014, 23:06

Хмм, според мен това не работи, остаряло виждане е, има подобни описания и в книгата на Уейт, но логиката говори за друго, аз например съм излизала като всички кралици в различните ситуации, а пък не съм си променяла цвета на косата/очите/кожата. Картите отразяват психиката!
Върнете се в началото Go down
Reni
Ветеран
Ветеран
Reni


Female Брой мнения : 914
Join date : 13.03.2013

Таро и физическа характеристика Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Таро и физическа характеристика   Таро и физическа характеристика Icon_minitimeПон Май 19 2014, 23:12

На мен в най-добрия случай са ми показвали зодията на дадения човек. Sad
Върнете се в началото Go down
magica
Гост
Гост



Female Брой мнения : 154
Join date : 28.01.2013

Таро и физическа характеристика Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Таро и физическа характеристика   Таро и физическа характеристика Icon_minitimeПон Май 19 2014, 23:31

Не вършат работа тези характеристики...
Те са точно толкова условни, колкото и пола, семейното положение...

Аз възприемам картите ситуационно и откъм психическите им характеристики. Имало е подредби, в които съм се възприемала и идентифицирала като Паж, Рицар, Крал, Асо... схващаш идеята Smile
Върнете се в началото Go down
pelle
Редовен участник
Редовен участник
pelle


Female Leo Брой мнения : 303
Join date : 30.01.2014
Age : 38

Таро и физическа характеристика Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Таро и физическа характеристика   Таро и физическа характеристика Icon_minitimeВто Май 20 2014, 10:23

Аз също се оприличавам на дадена кралица спрямо моментното ми състояние (говоря чисто психологично). Понякога съм била кралица чаши, друг път кралица меч, почти никога кралица пентакли и най-често кралица жезли (което много странно съвпада и със зодията и по външно описание  Таро и физическа характеристика 3351190372 ).  На мнение съм, че всеки човек носи по малко от всяка една боя във себе си, като една от тях преобладава, а останалите са за нюанс, за да може да се получи и това разнообразие в характерите, т.е. така хората се различават един от друг, иначе всички щяхме да сме еднакви Smile
Върнете се в началото Go down
DeTe_Ha_Xaoca
Почетен ветеран
Почетен ветеран
DeTe_Ha_Xaoca


Female Брой мнения : 1820
Join date : 15.05.2014

Таро и физическа характеристика Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Таро и физическа характеристика   Таро и физическа характеристика Icon_minitimeВто Май 20 2014, 11:07

Според мен както в рождения хороскоп не се гледа само местоположението на слънцето, за определяне на различните виждания на човека, така и картите не могат да покажат външността или зодията с точност, тъй като ние всички сме смесица от стихиите, и там където е по-голям акцента, може би на там клонят и картите. Разбира се слънчевият знак натежава малко повече, но не винаги.
Върнете се в началото Go down
AlexD
Ветеран
Ветеран



Male Брой мнения : 1294
Join date : 20.05.2014

Таро и физическа характеристика Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Таро и физическа характеристика   Таро и физическа характеристика Icon_minitimeСря Май 21 2014, 01:17

Всъщност външността се определя повече от Асцендента. Слънчевият знак е Аз-ът.
Върнете се в началото Go down
DeTe_Ha_Xaoca
Почетен ветеран
Почетен ветеран
DeTe_Ha_Xaoca


Female Брой мнения : 1820
Join date : 15.05.2014

Таро и физическа характеристика Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Таро и физическа характеристика   Таро и физическа характеристика Icon_minitimeСря Май 21 2014, 06:46

Зная, че се определя от асцендента и че темата е за външност и карти, но моето мнение беше относно това, че на Рени са и показвали зодията на човек, а с pelle, бях съгласна, че в различните моменти (психологически) могат да се паднат различни кралици. А, че най-често и се пада жезли тъй като е лъв исках да кажа, че може би просто има повече огън в астрологичната си карта, за това и излиза повече тази кралица. Никъде в мнението ми не съм опоменала, че слънчевия знак определя външността, AlexD, но благодаря за уточнението.


Последната промяна е направена от DeTe_Ha_Xaoca на Сря Май 21 2014, 13:37; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
pelle
Редовен участник
Редовен участник
pelle


Female Leo Брой мнения : 303
Join date : 30.01.2014
Age : 38

Таро и физическа характеристика Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Таро и физическа характеристика   Таро и физическа характеристика Icon_minitimeСря Май 21 2014, 11:40

Е, тога и аз да допълня, че асцендентът ми е овен, т.е. огън съм от всякъде Smile
Върнете се в началото Go down
AlexD
Ветеран
Ветеран



Male Брой мнения : 1294
Join date : 20.05.2014

Таро и физическа характеристика Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Таро и физическа характеристика   Таро и физическа характеристика Icon_minitimeСря Май 21 2014, 11:53

А понякога се случва човек да привлича в подредбите си не излишъка, а недостига на стихии...това, което компенсира, това, което му липсва.
Върнете се в началото Go down
DeTe_Ha_Xaoca
Почетен ветеран
Почетен ветеран
DeTe_Ha_Xaoca


Female Брой мнения : 1820
Join date : 15.05.2014

Таро и физическа характеристика Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Таро и физическа характеристика   Таро и физическа характеристика Icon_minitimeСря Май 21 2014, 13:35

Твърде възможно, аз лично не се занимавам много отдавна с Таро, нямам богат опит. И за това по-логично ми се стори да привлича изллишък. Алекс, имаш ли примери в тази област, на мен ще ми бъде интересно да направим някаква как да го нарека... извадка.
Върнете се в началото Go down
AlexD
Ветеран
Ветеран



Male Брой мнения : 1294
Join date : 20.05.2014

Таро и физическа характеристика Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Таро и физическа характеристика   Таро и физическа характеристика Icon_minitimeСря Май 21 2014, 23:29

Такава извадка не ми се вярва да може да се направи. Връзка между външност-стихии-Таро карти? В астрологията Авесалом Подводни е изучавал подобна закономерност, но не мисля,че в Таро би се получило.

Не и на ниво начинаещи.

Върнете се в началото Go down
mit53
Наблюдател
Наблюдател



Female Брой мнения : 1
Join date : 24.11.2014

Таро и физическа характеристика Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Таро и физическа характеристика   Таро и физическа характеристика Icon_minitimeПон Дек 15 2014, 17:46

Аз съм абсолютен новак в таро, просто форума ми е интересен. Преди няколко години си направих сама карти - принтирах си колодата на Уейд, но почти не съм ги ползвала. От 16 г се занимавам с астрология и ми се струва, че картите би трябвало да показват не слънчевия знак или асцендента, а преобладаващия елемент в рождената карта на индивида, като това включва не само по знаци, а и по домове. Това по принцип дава психо-профила на човека и съответно неговия модел на отклик на ситуациите в живота.
Върнете се в началото Go down
lindaLI
Почетен ветеран
Почетен ветеран
lindaLI


Female Брой мнения : 6906
Join date : 20.07.2012
Местожителство : Пловдив

Таро и физическа характеристика Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Таро и физическа характеристика   Таро и физическа характеристика Icon_minitimeПон Дек 15 2014, 18:15

оооо- ето го точния човек за нашето упражнение в секцията на астрологията. мерси  welcome.

Мит53- местя мнението ти там, където се упражняваме с карти да покажем къде са слънце и ац

https://tarot-manija.bulgarianforum.net/t956p200-topic
Върнете се в началото Go down
http://lindali-tarot.blogspot.com
Sponsored content





Таро и физическа характеристика Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Таро и физическа характеристика   Таро и физическа характеристика Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Таро и физическа характеристика
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» Беседи по таро и ТАРО на по кафе в София
» Таро и държави
» Таро
» Таро
» Как се срещнахте с таро?

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Таромания  :: Врати към необятното :: Таро :: Таро-теория-
Идете на: