Таромания
Таромания
Таромания
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Таромания- форум за занимания с Таро, Ленорман, Руни, Астрология
 
ИндексPortalТърсенеПоследни снимкиРегистрирайте сеВход

 

 Какво научихме в Хогуъртс за Еньовден

Go down 
АвторСъобщение
Frog
Почетен ветеран
Почетен ветеран
Frog


Female Брой мнения : 2400
Join date : 08.07.2012
Местожителство : София

Какво научихме в Хогуъртс за Еньовден   Empty
ПисанеЗаглавие: Какво научихме в Хогуъртс за Еньовден    Какво научихме в Хогуъртс за Еньовден   Icon_minitimeЧет Юни 23 2016, 17:22

Намерено в нета....

" 21-24 юни – лятно слънцестоене. Купала. Много силни дни. Енергетиката е повишена. Усилва се връзката със света на отвъдното. Палят се огньове, за да може димът да отива към зеленчуковите и овощните градини. Огънят трябва да се пали на възвишение. Огънят служи за очистване и опазване от нечиста сила. Търкаля се горящо колело от хълм. Скача се през огъня. Колкото по-високо, толкова по-добре. Високият скок символизира успех в начинанията. В купалския огън се изгарят стари дрехи, а заедно с тях и всички болести и нещастия. Пускат се по реката купалски корабчета със запалена свещ. Ако корабчето плава надалече, не се замотае в застояла вода, годината ще бъде удачна. През купалската нощ времето не тече както обикновено. Може да се коригира съдбата към по-добро.
В ранните часове на деня, преди да се е вдигнала росата се събират билки.Седемдесет и седем и половина-за всяка болест и за ‘болестта без име’.
Извършват се гадания свързани с любовта и брака, нарича се за здраве и късмет.
Освен общоизвестните обичаи,които всеки може да открие в някои справочници по етнология, има съвсем прости техники, които правилно извършени, отварят нас и дома ни за любовта и светлината.
Оставяме да пренощува глинен съд с мълчана вода, събрана от три извора, китка енъовче, здравец и сребърен пръстен. На сутринта с тази вода, събрала силата на звездите и луната, се пръска в дома за изгонване на болестта. Същата вода, но с два сребърни пръстена вързани с билката върбинка се използва за привличане на любовта в живота. В полунощ, палим червена свещ и докато връзваме пръстените казваме 3 пъти ‘Отче наш’.На другия ден с водата пръскаме дрехите си,единия пръстен носим на дясната ръка,а другия с билката оставяме до икона на Света Богородица.
Венец направен от билки, набрани в този ден и поставен на вратата, отблъсква лошото, носи здраве и щастие на дома.
Освен изброените ритуали, можете да напишете и своя списък с желания, тъй като се смята, че в този ден небето е отворено и Бог чува молитвите ни.
Всички тези ритуали могат да се извършват до Свети Врач, първи юли
Молитва за Еньовден
Аз съм (трите имена, дата на раждане, посочете къде се намирате).
Свързвам се със силите на Слънцето, Земята и Луната на растителното царство, на Логоса, на Слънчевата система и на съзвездията, от които някога животът е дошъл на тази планета.
Възраждам се отново и възстановявам своята оригинална вибрация на здрав и хармоничен човек, който сам управлява своя живот според собствения си избор и по собствената си свободна воля.
Развързвам всички възли на негативни намеси, родови проклятия, магии, негативни чужди намеси, които са ме отклонили от пътя ми към любовта и светлината. Събличам „черната риза” на злото , болестите, неуспехите, грижите, нещастията и се раждам отново в духа и чрез духа, за любов, щастие, здраве,духовен напредък и благополучие.
Свързвам се с положителната енергия на моето родно съзвездие и на съзвездие Рак, покровител на любовта, брака, семейството, майчинството и раждането на живота.
Давам от хармонията, любовта и светлината на всички души, с които съм свързан на всички нива. Сега съм същество от Божествената светлина и енергия, която давам с любов на всеки, който пожелае това. Благодаря на силите на живота и на духа."
Давайте още
Върнете се в началото Go down
 
Какво научихме в Хогуъртс за Еньовден
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» Тълкуване - какво научихме до тук?
» Какво показва Таро и какво не показва?
» Вие какво мислите...?
» Какво мислите за тази теория?
» Какво се крие в сърцето ти?

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Таромания  :: Врати към необятното :: Поглед в неизвестното-
Идете на: