Таромания
Таромания
Таромания
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Таромания- форум за занимания с Таро, Ленорман, Руни, Астрология
 
ИндексPortalТърсенеПоследни снимкиРегистрирайте сеВход

 

 Какво е Таро?

Go down 
+7
ivaivanova79
MAITE
Лизи
Persefona
Луничка
Frog
Moira
11 posters
Иди на страница : Previous  1, 2
АвторСъобщение
DeTe_Ha_Xaoca
Почетен ветеран
Почетен ветеран



Брой мнения : 1820
Join date : 15.05.2014

Какво е Таро? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какво е Таро?   Какво е Таро? - Page 2 Icon_minitimeПон Юни 16 2014, 19:37

Moira, много интересна ми се стори темата ти. Днес и аз попитах картите какво е таро. Като предварително моето мнение беше. Влюбените - Избор ( избора да приемеш или не картите такива каквито са, без да ги връщаш и обръщаш, когато боравиш с тях.) Висшата жрица - тайна ( тайната на подсъзнанието) и - нещо което искам да науча. После изтеглих картите. Излязоха ПМ + 9Ч + 8М. Как си разтълкувах техния отговор. Таро е съобщения, които понякога не ти харесват (ПМ). Но запълва всички празни пространства в главата ти (9Ч). Показва ти скрититите и явните опасности, които сам не искаш да виждаш. (8М) Та това за днешния ни разговор с Legacy.
Върнете се в началото Go down
DeTe_Ha_Xaoca
Почетен ветеран
Почетен ветеран



Брой мнения : 1820
Join date : 15.05.2014

Какво е Таро? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какво е Таро?   Какво е Таро? - Page 2 Icon_minitimeВто Юни 17 2014, 11:07

Съжалявам, че ще наводня темата, но мисля, че тук е най-подходящото място да ви споделя едно кратко разговорче с моето тесте, което наричам Legacy за по-кратко.

Аз: Ядосваш ли се когато те занимавам с ежедневни въпроси?

L: 5Ж (o) - Понякога, когато въпросът ти не струва, но понякога искам да ти отговоря, за да си избиеш някой филм от главата.

Аз: Винаги ли ми отговаряш честно? Показваш ли понякога това което искам да видя?

L: ПЖ винаги ти пращам верните съобщения. От теб зависи как ще ги тълкуваш.

Аз: Това, което прави с теб какво е ?

L: Колелото на съдбата - Това което правим с теб е съдбата.

Малко романтично и лично и може някой да не е съгласен с този разговор, но той беше проведен спонтанно, отговорите на L са разтълкувани абсолютно без да се замислям първото, което ми хрумваше когато изтеглех картата.
Върнете се в началото Go down
DeTe_Ha_Xaoca
Почетен ветеран
Почетен ветеран
DeTe_Ha_Xaoca


Female Брой мнения : 1820
Join date : 15.05.2014

Какво е Таро? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какво е Таро?   Какво е Таро? - Page 2 Icon_minitimeСъб Май 23 2015, 21:33

Така, момичета всички, на които писах знаете, че ви помолих да попитате своите тестета, какво е таро. Обещах, че ще обобщя отговорите и ето - правя го! Оказа се, че това което етърсех всъщност не го открих много, но пък придобих много опитност, чрез отговорите на вашите карти.

Какво търсех? Забелязах, че когато Мойра, създавайки темата е попитала "Какво е таро?" се е паднала 8Ч. После погледнах отговора на моите карти Legacy of Divine и там една от картите е 8М. Скоро попитах и другото си любимо тесте Shadowscape, а от там и като карта на цепене и като първа карта (знаете, че аз не вадя картата на цепене) ми излезе 8Ч, така ми се стори, че има някаква зависимост, за да излизат тези карти на въпроса "Какво е таро?" 8-ца обаче излезе още само при LindaLi, когато тя попита своите карти.

Ето отговорите на всяка от вас. Ако откриете някаква взаимовръзка, ще е интересно да обсъдим.

зуки* написа:
6 меча , дама меч ,умереност .... цепя на крал чаши...
баланс на природата която носим ,полярна,дуо,в случая е боя меч,и чаши,причина да срещна старо е крал чаши,свръх емоции,които се трансформират ,или биват анализирани от дама меч...пътуват и мъжкото и женското,като мъжкото си 3 силата,женското е меката устойчивост...малкия аркан е 6,наследство...това че има дворцови може да показват мен до някъде,заради това че аз питам

minirka написа:
КЖ / Жрецът - Звездата - 6М

Моето тълкуване е следното:
КЖ показва това, че Таро дава съвети.
Жрецът - това е Таро като духовно учение, както и Таро като мъдрец, който ни просвещава, дава ни мъдри съвети и ни води в духовното ни търсене.
Звездата - като цяло нея я свързвам доста с езотеричните науки, звездите /в астрологията/ - това е божествената светлина, приемам го и като мъдрите съвети които дава Жрецът. Тоест ако ме разбираш - Жрецът е учителя, а Звездата са неговите съвети и знанията които ни предава. Помага ни да се самоопознаем - да се свържем с нашия вътрешен наставник. Дава ни необходимите знания, разширява ни мирогледа. Помага ни да разберем бъдещето - тази информация ни се дава от горе.
6М - таро ни дава нови посоки. Чрез него откриваме нови неща в себе си /преоткриваме се/, въобще носи промяна на всички нива. Нови знания. То е Учение чрез което търсим истината, разкриват ни се тайни, виждаме какви перспективи има пред нас, дава ни възможност да видим бъдещето. Таро ни дава обективни съвети. То ни превежда през непознатото, помага ни в промяната, за да достигнем нови пристани.

Teya написа:
Както ти обещах вчера изтеглих карти.
Изпадна ми Колелото
Обесен / РЧ 7М 3П

Не ги тълкувам , защото доколкото разбирам имаш нещо предвид

LaLa написа:
докато разбърквах, изпадна О Рицар Пентакъл

/О Асо Пентакъл

Маг, Обесен, О Рицар Чаши

Интересно ще ми е после да споделиш наблюденията си Smile


А иначе, помня, че преди време като съм теглила карти, които описват по някакъв начин таро, ми е излизала Висшата Жрица + Отшелник.

Persifona написа:
Изтеглих четири карти
Крал Жезли,2П,10Ч, Върховна жрица от колодата Друиди и Уика

Кратко тълкуване-Таро е власт, която носи със себе си заряда на творчестовото и откривателят, но и отговорността за всичко казано и направено е голяма. Таро не е еднозначно-то дава варианти, поне два, таро е емоция и щастие и разбира се Тайна,която само Върховната жрица знае.

LindaLi написа:
Да, разбира се- заповядай! Макар, че аз никога не съм задавала този въпрос. Приемам Таро, като възможност да разговарям по- директно с ангелите, помощ

Колесница/ 8 меча + 5 пентакли + 5 чаши

Картите аз ги разбирам като изход от безизходица и трудна ситуация, насока, която съдбата ти дава, път, мисъл, изход

Благодаря ви, момичета. Това, което наистина осъзнах след всички съобщения, които получих от вас е, че ТАРО ТОВА СМЕ НИЕ, не че не го знаех до тогава, но все си казваш има и още нещо, само че няма, моите карти показват моята истина, вашите карти показват вашата истина и някъде, все някъде ние имаме точка на пресичане. Защото иначе нямаше да можем да контактуваме нито с картите си нито помежду си.
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Какво е Таро? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какво е Таро?   Какво е Таро? - Page 2 Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Какво е Таро?
Върнете се в началото 
Страница 2 от 2Иди на страница : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Какво показва Таро и какво не показва?
» Беседи по таро и ТАРО на по кафе в София
» Вие какво мислите...?
» Какво да очаква до 4 месеца?
» Какво ме очаква до 6 месеца?

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Таромания  :: Врати към необятното :: Таро :: Таро дискусии и философия-
Идете на: