Таромания
Таромания
Таромания
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Таромания- форум за занимания с Таро, Ленорман, Руни, Астрология
 
ИндексPortalТърсенеПоследни снимкиРегистрирайте сеВход

 

 Какво показва Таро и какво не показва?

Go down 
+5
Вера
Frog
Зуки
lindaLI
Reni
9 posters
Иди на страница : Previous  1, 2
АвторСъобщение
Вера
Редовен участник
Редовен участник



Брой мнения : 387
Join date : 10.09.2013

Какво показва Таро и какво не показва? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какво показва Таро и какво не показва?   Какво показва Таро и какво не показва? - Page 2 Icon_minitimeСря Апр 16 2014, 18:54

Не, не става дума за магии изобщо. По-скоро за съвет в каква посока човек е добре да съсредоточи усилията си в даден момент.

За да е по-ясно, давам конкретен пример. Питала съм върху какво е добре да се фокусирам, докато си намеря работа и картите са:
[You must be registered and logged in to see this image.]
Просто не мога да видя тези карти като насока по никакъв начин. Да, знам, че съм обезверена, че в миналото усилията ми не са дали резултатите, на които съм се надявала. И знам, че сега минавам през период, в който тотално трябва да се преоткрия и да реша какво искам да правя оттук нататък, да чуя призванието си и тотално да скъсам с миналото. Също така 5 пентакли се проявява доста буквално  усмивка Но как това ми помага да намеря посока?
Върнете се в началото Go down
http://78stories.wordpress.com/
Moira
Редовен участник
Редовен участник



Брой мнения : 290
Join date : 05.03.2013

Какво показва Таро и какво не показва? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какво показва Таро и какво не показва?   Какво показва Таро и какво не показва? - Page 2 Icon_minitimeСря Апр 16 2014, 19:17

Да, картите ти са описателни, нищо не пресказват, не ти отговарят на въпроса. Защо понякога Таро не отговаря - защото не е длъжно първо и второ - винаги си зависи от нас, от човешките усилия, може би с по-конкретен въпрос ... Едно упражнение ти предлагам - бъди честна със себе си и се вслушвай във всяка своя мисъл, не отхвърляй нищо - помисли какво/какви и кои точно карти искаше да получиш като отговор? - описание на професия, на град/държава/заминаване, на работа в екип/, на творчество/бизнес ... помисли какъв отговор искаш - примерно искам да получа отговор: да се занимавам с благотворителна дейност, със садене на градини ... всякакви такива неща, които ти хрумват - избери си карти, които ги описват тези дейности ... след това попитай за всеки вариант какво ще се случи, ако го предприемеш и сравни и накрая - отговори си сама какво трябва да направиш, за да си помогнеш. В едно съм убедена - картите никога няма да ти кажат: прави това и това, това е посоката, според мен поне. Само ако имаш планове, могат да загатнат как ще се развият. Това е от мен SmileSmile
Smile
Върнете се в началото Go down
Вера
Редовен участник
Редовен участник
Вера


Female Sagittarius Брой мнения : 387
Join date : 10.09.2013
Age : 38
Местожителство : Пловдив

Какво показва Таро и какво не показва? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какво показва Таро и какво не показва?   Какво показва Таро и какво не показва? - Page 2 Icon_minitimeСря Апр 16 2014, 19:44

Moira написа:
В едно съм убедена - картите никога няма да ти кажат: прави това и това, това е посоката, според мен поне. Само ако имаш планове, могат да загатнат как ще се развият.

Благодаря ти, Moira, това исках да разбера.
Кои карти бих искала да ми се паднат ли? Ами някакви по-насочващи, примерно 7 мечове за писане, 3 пентакли за собствен бизнес евентуално чрез блога, Паж мечове за нещо, свързано с писане и интернет, 8 чаши като необходимост за сменяне на посоката и примерно нов град/държава, Жрецът като някаква помощ, която мога да получа, Звездата като някаква надежда, че нещо по-добро е на път да се случи и т.н. Иначе, ако имах планове и идея, нямаше да ми трябват таро карти. Просто щях да си действам по въпроса.
Върнете се в началото Go down
http://78stories.wordpress.com/
Moira
Редовен участник
Редовен участник
Moira


Female Брой мнения : 290
Join date : 05.03.2013

Какво показва Таро и какво не показва? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какво показва Таро и какво не показва?   Какво показва Таро и какво не показва? - Page 2 Icon_minitimeСря Апр 16 2014, 20:09

Ама ти вече си имаш идеи - писане, блог, интернет - собствен бизнес, местен в нов град/държава. Остава да си направиш план и да питаш Таро дали ще се получи. Smile Действай, отговорът си е вече в теб! Smile
ПС - блогът ти го познавам още отпреди този форум даже и ми е много полезен, много ми харесва! Smile
Върнете се в началото Go down
Reni
Ветеран
Ветеран
Reni


Female Брой мнения : 914
Join date : 13.03.2013

Какво показва Таро и какво не показва? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какво показва Таро и какво не показва?   Какво показва Таро и какво не показва? - Page 2 Icon_minitimeСря Апр 16 2014, 21:26

Вера, естествено,че нямам нищо против.
Лично аз,колкото и пъти да съм питала картите за съвет от типа на "Как да се държа в определена ситуация?", те ,всъщност, винаги са показвали как в действителност съм действала...
Понякога не ги разбирам - питам за едно,друго ми показват...
Веднъж реших да попитам как ме виждат околните,т.е каква съм в очите им с цел самоопознаване и "самоподобряване", обаче ми показаха чисто дневна подредба и отговор= 0.
Върнете се в началото Go down
Зуки
Администратор
Администратор
Зуки


Female Брой мнения : 5361
Join date : 11.03.2012

Какво показва Таро и какво не показва? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какво показва Таро и какво не показва?   Какво показва Таро и какво не показва? - Page 2 Icon_minitimeЧет Апр 17 2014, 07:18

Вера разбирам те какво искаш да откриеш,защото съм стигнала и аз до този момент,в който нямам желанието да тълкувам картите към въпроси задавани от еднакви хора,с еднакви питанки дъвчени не месеци а с години...

така ето как виждам картите ти.
Първо да кажа че Мойра доста  добре е дала насока,аз само ще допълня,защото виждайки картите и четейките аз '''чух нещо''- и то е ''ти просто си плащаш сега''разбираш ли.периода е разплащателен,и сега от теб се иска да  стоиш малко на страна,по скоро са те поставили от горе  в отделение -карантина...
не трябва да правиш нищо,нищо не се иска от теб,само мирувай.
а инък онова което много си пасна с моето виждане при тълкуваното от Мойра е:''да се занимавам с благотворителна дейност, със садене на градини ''
според мен някой горе решава кое как и дали ще ти се даде.(но това само ако става дума за духовно,окултно езотерично твое поведение,или как да кажа занимание,практикум)
а отговора на въпроса,който витае в картите е тук - 5п -''В едно съм убедена - картите никога няма да ти кажат: прави това и това, това е посоката, според мен поне. Само ако имаш планове, могат да загатнат как ще се развият. Това е от мен -мойра''

смятам че форума ни в това ниво не отговаря на нашите нужди за развитие.
още навремето в един друг форум ,който го няма в мрежата вече сигурно 4год(johnyg) аз исках да избягам от  типовете въпрос-вечната любов,ревност,той какво мисли,тя какво вижда...

та така,колко станах ясна не зная,после ще се коригирам,,,,до скоро...и не си единствената с подобни питания,аз съм една от тях също...и растем и стоим на едно място...отесняла ни е саксията,как да дадем цвят и под...

всъщност май с мойра говорим с един аромат... Какво показва Таро и какво не показва? - Page 2 99390 Rolling Eyes 
Върнете се в началото Go down
http://<embed src=http://flash-clocks.com/free-flash-clocks-b
Зуки
Администратор
Администратор
Зуки


Female Брой мнения : 5361
Join date : 11.03.2012

Какво показва Таро и какво не показва? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какво показва Таро и какво не показва?   Какво показва Таро и какво не показва? - Page 2 Icon_minitimeЧет Апр 17 2014, 07:35

вера,мойра,прочетох пак последните ни коментари тук,и преминах в другата тема-''какво е и не е таро'' ...много интересно се получи,защото пак ние сме си говорели.а от двата разговора,темата май е една ,обща за нас в момента.
моите въпроси, и тези на вера са по сходен начин поставени ,както и друго ми прави впечатление и двете си петици на трета позиция...(аз работя с прави,ти с обърнати)

излиза че таро сме ние,то е живот,то е и болест,но то е и лечение ... тук разграничавам от лечение,нуждата да прехвърляш отговорността на личния си избор,решения върху таро,или друга страна,то не е отдушник,заместител,или гидория'',или релак топка в ръката,но който както го усеща,пак си е нещо което си го носим вътре в нас-отшелник и маг забулени в мистерия....
Върнете се в началото Go down
http://<embed src=http://flash-clocks.com/free-flash-clocks-b
Вера
Редовен участник
Редовен участник
Вера


Female Sagittarius Брой мнения : 387
Join date : 10.09.2013
Age : 38
Местожителство : Пловдив

Какво показва Таро и какво не показва? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какво показва Таро и какво не показва?   Какво показва Таро и какво не показва? - Page 2 Icon_minitimeЧет Апр 17 2014, 09:16

Благодаря на всички ви за коментарите. Moira, радвам се, че блогът ми ти харесва, но там стигнах до някаква задънена улица и не знам накъде да продължа.

Зуки, да, аз винаги съм била на мнение, че таро сме ние, никога не съм ги виждала като свръхестествена сила или някаква магия. Просто както съзнанието ни може да изрази как се чувства чрез букви и съответно думи, така и подсъзнанието ни може да се изрази, но то го прави с картини и най-вече архетипи.

Зуки написа:
... пак си е нещо което си го носим вътре в нас-отшелник и маг забулени в мистерия....
Това ми е идеята и на мен. Таро определено е Отшелникът, но дали може да бъде и Магът?
Върнете се в началото Go down
http://78stories.wordpress.com/
Зуки
Администратор
Администратор
Зуки


Female Брой мнения : 5361
Join date : 11.03.2012

Какво показва Таро и какво не показва? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какво показва Таро и какво не показва?   Какво показва Таро и какво не показва? - Page 2 Icon_minitimeЧет Апр 17 2014, 10:01

ами повярвай че Отшелника който си Ти е Маг за Света...

сигурно защото сме жени,изпадаме в подобни дълбочини...мага е мъжка енергия...ние сме мноого дами,чаши(умереност)

*и си мисля така сега,дори разговора който заформихме се е нещо,път,движение...един вид излизаме от непрестаното гледане,прогнози и т.н...

*опасното е че често така стават и споровете(пу пу-за сега нямам подобни наконеня,защото аз се приемам за учаща се,и нямам твърди позиции,и достатъчно практика,в дълбокото...инък признавам дразня се на някои ''открити америки''

хубаво е така да пишем ,радвам се на тия теми и на вас момичета- Рени,Вера,Мойра(липсват ми Персефона,Фрог,Лала,Реджина и др)
Върнете се в началото Go down
http://<embed src=http://flash-clocks.com/free-flash-clocks-b
Moira
Редовен участник
Редовен участник
Moira


Female Брой мнения : 290
Join date : 05.03.2013

Какво показва Таро и какво не показва? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какво показва Таро и какво не показва?   Какво показва Таро и какво не показва? - Page 2 Icon_minitimeПет Апр 18 2014, 00:10

"в който нямам желанието да тълкувам картите към въпроси задавани от еднакви хора,с еднакви питанки дъвчени не месеци а с години..." - съгласна

"нуждата да прехвърляш отговорността на личния си избор,решения върху таро,или друга страна,то не е отдушник,заместител,или гидория'',или релак топка в ръката" - и тук

"опасното е че често така стават и споровете(" - само ако започнем да се правим на кой е по-велик и най-велик, ако няма отрицателни емоции и нападки, всичко е наред.

Зуки,  мерси 

Вера, Магът сме ние, и Отшелникът, и всички карти сме ние, въпрос на избор или на неизбежни последици от липсата на избор.  мерси 

Хайде едно предпразнично пожелание - всички да сме Магът, когато имаме нужда от промяна в живота си! Smile
Върнете се в началото Go down
Вера
Редовен участник
Редовен участник
Вера


Female Sagittarius Брой мнения : 387
Join date : 10.09.2013
Age : 38
Местожителство : Пловдив

Какво показва Таро и какво не показва? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какво показва Таро и какво не показва?   Какво показва Таро и какво не показва? - Page 2 Icon_minitimeСря Ное 26 2014, 11:39

Зуки, исках да ти благодаря за коментарите и съветите, защото са много точни и верни. Но за съжаление ми отне цели 8 месеца, докато се укротя достатъчно, за да ги разбера и съответно оценя. Много ми харесва това:
Цитат :
повярвай че Отшелника който си Ти е Маг за Света...
Трудно е, защото съм израснала в среда, в която да си Отшелник е странно, безсмислено и дори леко обидно за околните, а аз съм си Отшелник по рождение.

зуки написа:
виждайки картите и четейките аз '''чух нещо''- и то е ''ти просто си плащаш сега''разбираш ли.периода е разплащателен,и сега от теб се иска да  стоиш малко на страна,по скоро са те поставили от горе  в отделение -карантина...
не трябва да правиш нищо,нищо не се иска от теб,само мирувай.

Безкрайно си била права, даже е било очевидно, тъй като по време на слънчевата ми революция на миналия рожден ден (тоест актуалната за 2014-та) Марс е бил в 12-ти дом, тоест липса на действие, период на пауза, почивка и съответно благотворителна дейност. Ама какво да се прави като огнените зодии сме така, не можем да стоим на едно място, затворят ли ни "под карантина", бавно гаснем.

Не знам как го правиш, но някакси "чуваш" шефа горе усмивка Това е много специална дарба, не трябва да спираш да я даряваш на хората мерси Даже и на такива вироглави огнени диванета като мен, защото рано или късно и на нас ни увира главата.

А Moira е права, както винаги, просто аз търсех да оседлая кон, който все още не се е родил.
Върнете се в началото Go down
http://78stories.wordpress.com/
Gabriela FA
Наблюдател
Наблюдател
Gabriela FA


Female Брой мнения : 31
Join date : 15.09.2014

Какво показва Таро и какво не показва? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какво показва Таро и какво не показва?   Какво показва Таро и какво не показва? - Page 2 Icon_minitimeПет Ное 28 2014, 13:40

Вера написа:

Напоследък съм във вихъра на сериозна екзистенциална криза по отношение на таро (всъщност по отношение на всичко, но това е друга тема). И се чудя, дали таро може да се ползва за нещо друго, освен за гадаене на бъдещето, и работа на психично ниво. Вече 6 години се занимавам с картите и напоследък гледам предимно на други хора за това какво ги очаква. Аз самата изгубих интерес към този тип въпроси. Още повече, че при мен периодът е сериозно ограничен откъм събития или поне не и в тази сфера, в която на мен ми се иска.

Опитвам се да използвам таро картите като съветник в каква посока да поема, но отново и отново излизат обърнати карти или такива от типа на Смъртта, Светът, 4 чаши, Страшният съд, 2 жезли и Обесеният, тоест те отразяват как се чувствам, но не ми показват неща, които вече да не знам. Изморих се да се примирявам, че ситуацията е такава и работа просто няма засега, имам чувството че тази почти една година от живота ми си изтече ей така, без смисъл или следа. Знам, че дори когато ни се струва, че нищо не се случва, вършим много работа на дълбоко емоционално и психично ниво, но аз наистина не искам повече да бездействам. Като питам таро, независимо дали става въпрос за намиране на постоянна работа или просто временно изкарване на някой лев, обикновено гледанията се оказват безполезни. И започвам да се чудя, дали наистина таро може да показва пътя, или ние сме тези, които трябва да решим накъде да ходим, а картите само да коментират по направените избори? Защото ако е така, не знам какъв е смисъла...

Изобщо имали ли сте някога момент на безизходица, при който таро да ви е посочило верния път?

Иска ми да се обясня нещо по тази тема, макар че вие вече го казахте по различен начин и то няколко пъти.

Има нещо, което се нарича в психологията "нормативна криза", което означава, че всеки човек влиза в такава криза, независимо дали е добре или не е, дали е успешен, здрав, обвързан и пр. Нормативните кризи в живота са няколко. Има една около 30-та година - от към 27-28 до към 30-32 г., която е по време на първия Сатурнов възврат. Тя е по-трудна и по-дълга от другите, защото това, което се случва по нейно време, е разпад на Аз-а. Целта на кризата е да се разпадне Аз-а и от парчетата си да се сглоби наново по друг начин. Това психолозите го знаят. Затова идва момент, когато всичко се разпада - връзки, работа, интереси, отношения с роднини, и много хора правят голям завой.

Второто нещо, което е важно да се знае за нормативните кризи, е че ние имаме една енергия, която е за всичко - и за работа, и за връзки, и за осъзнаване, т.е. за психични процеси. Когато започне криза, енергията отива към вътрешна работа, т.е. психични процеси. Вера, ти сама го каза, че знаеш, че се случват вътрешни промени. Но искаш и нещо външно да се случва, защото застоят убива. Това ми е много познато. По време на кризата се променят начините, по които чувстваме, по които приемаме чувствата си, по които се справяме с разни неща, вътрешно и външно. Желанието да излезе попътен вятър преди да е ясна посоката, също е един такъв начин за справяне, който обаче не е от най-функционалните. В това има нещо от средата, която толерира активността ("бъди активен", "активна почивка"). Има нещо от моделите, които се налагат на обществото и индивидите в него - кризите са нещо лошо, икономическите напр. Дори Дж.М.Кейнс беше измислил такава теория на икономическо развитие, в която да има плавен растеж и да се избегнат кризите (5%-та инфлация, ако някой знае). Заради това икономиката пропусна някои мини спадове във втората половина на 20 век и се застопори на перманентна рецесия от началото на 80-те. То прилича на екстрасистули, все едно графиката на сърцето, когато линията отива нагоре, а после надолу, да я накараш да върви само нагоре. Или само да вдишваме до безркайност. Цялата култура е пропита от вярвания от този род. И не спират да ни облъчват - планирай кариера. Така я планираш, като че никога няма да боледуваш, да изпадаш в депресия, да имаш проблеми в семейството... Природата в нас и културните модели, които също са част от нас, се бият много силно.

И пак се връщам на горното. Когато личността се променя вътрешно, във външния свят отпадат неща. Всяко външно нещо е закачено на нещо вътрешно. Не може вътрешното да се промени, а външното да остане в същия порядък. Или ще отпадне, или естеството на връзката ще се промени. Затова в преходен период не се задържат партньори, работи и др., защото структурите на Аз-а са в постоянна промяна. Един ден свършва тази промяна и се установява стабилност за известно време, с нови начини на възприемане на реалността, на отреагиране, нова йерархия на ценностите и т.н. До следващата криза, която настъпва, когато съществуващата структура на Аз-а не отеснее отново за израстването на базата на новия опит.

Това дълго встъпление беше, за да си кажа личното мнение за въпроса за тарото. Няма верен път. Таро чака да види как ще се формира личността. Личността трябва да намери някакви пътища на развитие, които стъпват на възможно най-вътрешни нужди - таланти, минал опит, потребности, идващи от непроявен потенциал. И като има яснота, то я онагледява. В преходния период ми се струва, че таро може да показва, ако му се задават правилните въпроси, кои неща от Аз-а отпадат и кои се развиват. Човек и без таро може да ги усеща, стига да си обърне взора навътре.

Колкото и странно да е, човек "може само да седи и духовно да се трансформира". Ако се напрегне да се мобилизира отвъд "седенето" (и реването, зависи), което изглежда губене на време, той не си свършва добре работата отвътре. Тази енергия трансформира невронални пътища, начина на работа на невротрансмитерите и т.н. и ако я отнемаме оттам, става по-бавно и по-трудно. Организмът си върши неговата работа по един полуосъзнат или несъзнателен начин, за да ни даде нов инструмент за по-нататъшно развитие. Затова трябва уважение, въпреки че културата ни става все по-бавноразвиваща се относно природните процеси в нас. Пропусне ли се вътрешната работа на няколко кризи, идва голямата аларма във вид на сериозна болест, застрашаваща живота.

***
Искам и още нещо да допълня към темата, защото си е от тази тема, от преди въпроса на Вера, но в един пост ще пиша. За това, че таро трудно може да даде цифри, дати, години и т.н. Става дума за начина на работа на мозъка. Лявото полукълбо е това, което се занимава с логиката, езика, математиката, организацията, йерархията, схемите и т.н. Дясното полукълбо е точно обратното - едно мазе или таван, всичко нахвърляно вътре - съкровища, вехортии, вкусна храна, някой умрял плъх, стар любовник, дневника на баба ти... То не може да ползва езика, затова изпраща видения или картини. Не може да ползва математиката, затова разказва приказки. То е по-голямо от лявото, съдържа цялата информация, вкл. от миналите поколения. Работи чрез въображението, вдъхновението и интуицията. Там всичко е възможно. Таро по същество е обръщане за информация към дясното. Затова е необходима "вяра", "доверие", защото доказателствата са от арсенала на лявото. Като се обръща човек към дясното го прави, защото лявото е много по-ограничено. Обръщайки се надясно, няма как да получи цифри, дати и др. Като вземете от дясното и го сложите в лявото (тълкуването), съществува риск лявото да не разбере дясното. Има хора, и тароистите са сред тях, които имат по-добре изградени връзки между лявото и дясното. Връзки имат всички, но въпросът е доколко се използва нещо и съответно дали то се развива или закърнява. Ако не използвате един невронален път в мозъка си, той ще закърнее. Сънищата са една връзка между дясното и лявото. Дясното праща на лявото информация, до която лявото няма достъп. Информацията е важна, защото казва как работи системата на целия организъм. Таро е много сходно нещо. По принцип си представям развитият човек на бъдещето като такъв с развити и непрестанно използвани връзки между дясно и ляво. В дясното живеят и ангелите, и дяволите, и истината за себе си и куп излишни страхове. Ако човек остане в дясното без да ползва добре лявото да го приземява в тази реалност, прави шизофрения. Затова и лявото е нужно като филтър на дясното. Аз съм много "за" науката да се стреми да доказва или оборва неща от сферата на окултното, езотеричното, духовното, защото така се разширява съзнанието, колективното съзнание. Но и да е наясно, че не може цялото дясно да мине през ситото на лявото. Т.е. науката да не е толкова арогантна. Както и че не всичко от дясното е така, защото там няма критичност.

Много дълго се изказах, в общи линии същото като вас, само исках да го подредя. Като вземеш съществуващи елементи и им промениш начина на свързване, се получава нещо трето, което съставните части не притежават. Така работи химията. Малко химия вложих. Коя иконка да избера сега? Я, ето тази: мерси
Върнете се в началото Go down
Вера
Редовен участник
Редовен участник
Вера


Female Sagittarius Брой мнения : 387
Join date : 10.09.2013
Age : 38
Местожителство : Пловдив

Какво показва Таро и какво не показва? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какво показва Таро и какво не показва?   Какво показва Таро и какво не показва? - Page 2 Icon_minitimeПет Ное 28 2014, 14:56

Много ти благодаря, Gabriela FA, за коментара!
Напълно съм съгласна с всичко, което си написала. Правя уговорката само за тази част с ляво и дясно полукълбо на мозъка, че се възприема като един вид поп психология, но науката не е открила толкова явно разделение между полукълбата на мозъка. Поне, доколкото помня от прочетеното наскоро, самата граматика и речник са локализирани в лявата част на мозъка при около 90% от хората с водеща дясна ръка, но при левичарите е различно. Отделно, че дясната страна отговаря пак за речеви характеристики като интонация, например. Тоест нещата не са чак толкова опростени, но да, повече от очевиден е фактът, че тарото работи с тази част от мозъка, която не използва език или логика.

Цитат :
Няма верен път. Таро чака да види как ще се формира личността. Личността трябва да намери някакви пътища на развитие, които стъпват на възможно най-вътрешни нужди - таланти, минал опит, потребности, идващи от непроявен потенциал. И като има яснота, то я онагледява.

Общо взето и аз стигнах до този извод. Няма смисъл да си гледаш на таро в такива периоди, защото нищо външно няма да се случи, а вътрешното ако си го усещаш, няма как да е нещо ново, съответно за какво да питаш. Сигурни карти за това, че не му е времето сега да търсиш нов път напред, според мен, са Отшелникът и Обесеният. На мен през сегашния период често ми излиза и Страшният съд, която аз лично тълкувам точно като криза и разпад на Аз-а, за да се изгради новия Аз. Друго, което мога да кажа е, че ако ви излизат обърнати Обесеният и 4 мечове или трябва да се спрете на едно място и да се примирите, че не можете да промените нещата, или съдбата ще ви спре по лошия начин :sm38.gif:

Струва ми се, че при хора, които са по-склонни да обръщат внимание на душевността и психологическата си нагласа, тези кризи са доста по-очевидни и силни, отколкото при останалите хора. Също така тук, в таро форума лесно мога да обясня неактивния си период през изминалата година, но пробвайте да го обясните същото нещо на семейството ми, съставено от трима инженери, за които таро практиката ми е сигурен знак, че съм се побъркала. Тоест натискът наистина идва от средата ни, но осъзнаването на този факт не го кара да изчезне. Това, което лично за мен е проблем от психологическа гледна точка, е, че психологията като че ли създава някакъв ореол над тези кризи - преобразяване на Аз-а, приближаване до истинската ти същност и т.н., но се пропуска много важният момент, че това си остава криза в материалния, физическия план, който в крайна сметка всички ние обитаваме и се приема за общовалиден. И със сигурност таро няма да помогне в този случай.
Върнете се в началото Go down
http://78stories.wordpress.com/
La la
Модератор
Модератор
La la


Female Брой мнения : 1229
Join date : 11.02.2012

Какво показва Таро и какво не показва? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какво показва Таро и какво не показва?   Какво показва Таро и какво не показва? - Page 2 Icon_minitimeПет Ное 28 2014, 20:05

Габриела, беше ми много интересно да чета коментара ти усмивка мерси
Върнете се в началото Go down
Gabriela FA
Наблюдател
Наблюдател
Gabriela FA


Female Брой мнения : 31
Join date : 15.09.2014

Какво показва Таро и какво не показва? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какво показва Таро и какво не показва?   Какво показва Таро и какво не показва? - Page 2 Icon_minitimeСъб Ное 29 2014, 19:56

Вера, напълно е вярно, което казваш за мозъка, това разделение на мозъка в голяма степен е условно. Но е трудно сред неспециалисти първо да обясняваш, че едни и същи структури изпълняват разнородни функции, пък коя с какво се занимава... докато дойде да кажеш същественото става курс по неврология и затова още се използва това примитивно представяне на ляво и дясно, но пък върши работа. Иначе си съвършено права.

На мен в този период също много ми излиза този Страшен съд, най-често свързан с мой безценен приятел, с който преустановихме контакт и се надявам да има второ пришествие и в отношенията ни. Обаче не само. Понеже аз съм в процес на изграждане вече, а не на разпад на Аз-а, аз пък го тълкувам тоя Страшен съд като интуиции свише за как да действам, а и уверение, че не съм "сама", че от Небесата помагат. Защото пътищата вече са ясни.

В последния си абзац също си права, че на душевно ориентираните хора повече им личат кризите и това е, защото повече си позволяват да ги изживяват. Това е плюс за тях. Вярно е, че друг тип хора, които споменаваш, нямат това разбиране нито по отношение на себе си, нито по отношение на другите, и често казват "стегни се" или "спри да се лигавиш". Те са именно контингента с тежките болести и последните "повиквания", защото като отлагат криза след криза чрез свръхмобилизация, един ден идва бързото "чао" на инфаркта и няма време за поправка на живота, вярванията и пътищата. Което е жалко. В общи линии всички плащаме една цена, някои на психическо, други на физическо ниво. Психическото в България има оттенък на срам и нередност, докато физическото буди съчувствие и е по-приемливо.

На това, което казваш, има и по-тежък вариант и той се среща често - ходиш на работа, гледаш деца, домашни и роднински задължения и не можеш да си изкараш кризата на спокойствие. Тогава често хората боледуват, организмът принудително взима отпуска. Независимо от обстоятелствата, човек има неща, които може да направи за себе си, и има много какво да направи, за да омиротворява войната между цивилизацията и организма си в своя полза, да подхожда с разбиране към себе си, независимо от липсата на разбиране от страна на другите. С житейския опит човек все повече се научава да му тежат по-малко "инженерите" в обкръжението. До преди няколко години това много ме тормозеше, направо чувствах, че аз не съм на ред. Сега разбирам, че са били те, не аз. Доказателството е разбитите им връзки, здраве и лични отношения. Но никога триене на сол на чужди глави. Малко се отклоняваме от темата, но нищо. Действително психологията създава ореол над кризите, защото това е материалът на самата професия (всяка професия прави нещо подобно), но не е вярно, че разделя психическата от физическата или финансовата криза. Винаги се разглежда цялостно - няколко проявления на едно и също. Откъдето и да тръгнеш, стигаш до другото. Smile Аз ще приключа дискусията по този въпрос, за да не отидем към философски разговори, да не обидя някой философ, но не е тука мястото. Благодаря ти, Вера, за този разговор! Много ми е приятен и интересен! Ако ти искаш, ще го продължим на друго място.

Ла ла, благодаря ти и на теб!
Върнете се в началото Go down
Вера
Редовен участник
Редовен участник
Вера


Female Sagittarius Брой мнения : 387
Join date : 10.09.2013
Age : 38
Местожителство : Пловдив

Какво показва Таро и какво не показва? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какво показва Таро и какво не показва?   Какво показва Таро и какво не показва? - Page 2 Icon_minitimeНед Ное 30 2014, 12:32

И аз ти благодаря за този разговор, Gabriela FA! Действа някак насърчаващо и едновременно с това успокояващо, когато видиш, че не минаваш през нещо сам и че другите са изпитвали същото, а и са се преборили вече мерси
Върнете се в началото Go down
http://78stories.wordpress.com/
Зуки
Администратор
Администратор
Зуки


Female Брой мнения : 5361
Join date : 11.03.2012

Какво показва Таро и какво не показва? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какво показва Таро и какво не показва?   Какво показва Таро и какво не показва? - Page 2 Icon_minitimeВто Яну 27 2015, 12:58

Как сработва таро кьм момента с мен.
Знаем че таро нерядко отговаря и пластове,и ни подава съвсем различен отговор,за незададен въпрос от нас.
Може би и старо си има моменти,както и ние. Моменти в които ние сме активни,почиващи,търсещи,уморени... навярно и старо се чуства така,именно защото си мисля ,,старо сме ние,,

Та ето картите как отговарят на въпроса ми, как сработват сега с мен ...
[You must be registered and logged in to see this image.]

Да,изчерпване на ресурси по начертан път. Финал ,темпото е бавно,но който бърза,бързо остарява...мисля че е малко щафетна играта...нужни са знания,умения,време,издържливост,и нас. На лице е всичко...следва трансформация. С тези две 10.
8пентакьл е цепене.
Плаж пентакьл . 10 меч . 10 жезъл .
цикъл,повтаряне,затвьрждаване,урок,знание,откриване,търсене,вечност,ново,старо,безкрайно,трупане на опитност....

Върнете се в началото Go down
http://<embed src=http://flash-clocks.com/free-flash-clocks-b
Зуки
Администратор
Администратор
Зуки


Female Брой мнения : 5361
Join date : 11.03.2012

Какво показва Таро и какво не показва? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какво показва Таро и какво не показва?   Какво показва Таро и какво не показва? - Page 2 Icon_minitimeНед Мар 08 2015, 15:45

лала написа:

По първите три виждаме дали изобщо сме се свързали с този дух.


по кои карти може да съдим ,че няма връзка с търсения дух,и кои са картите, които пък ни казват че сме в контакт с духа за който питаме.
условно приемам ,че сме се свързали ако картите отговарят на действителния опис на характер,манталитет на човека ,приживе.
-може би се изискват и определени спиритически умения когато се влиза в досег с дух,дори и чрез таро?
Върнете се в началото Go down
http://<embed src=http://flash-clocks.com/free-flash-clocks-b
La la
Модератор
Модератор
La la


Female Брой мнения : 1229
Join date : 11.02.2012

Какво показва Таро и какво не показва? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какво показва Таро и какво не показва?   Какво показва Таро и какво не показва? - Page 2 Icon_minitimeНед Мар 08 2015, 16:25

Зуки, жената, от която взех тази подредба, казва че прави това с клиенти и по описанието, което тя дава, разбират дали става въпрос за точния човек.
Иначе сега като ги правих тези подредби, ми направиха впечатление някои карти, които почти непрекъснато се появяваха.
Най-вече Умереност, но също, Звезда, 3 Жезъла, 3 Меча.
Все пак Умереност и Звезда, както и 4 Меча и 6 Меча, най-често ми показват отвъдния свят.
А Пентаклите ми показват преходът натам... което ми е доста интересно - хем са физическия свят, хем са и краят.
Върнете се в началото Go down
taifun
Наблюдател
Наблюдател



Female Брой мнения : 1
Join date : 31.01.2015

Какво показва Таро и какво не показва? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какво показва Таро и какво не показва?   Какво показва Таро и какво не показва? - Page 2 Icon_minitimeСъб Мар 14 2015, 13:10

Моите наблюдения за картите таро е че показват въпросната ситуация и нейното развитие за кратък период време от 2 седмици до максимум 2 месеца .За повече не може.И си мисля че ти дава по скоро съвет как да постъпиш ,дали да изчакаш търпеливо или да предприемеш конкретни действия.
Върнете се в началото Go down
La la
Модератор
Модератор
La la


Female Брой мнения : 1229
Join date : 11.02.2012

Какво показва Таро и какво не показва? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какво показва Таро и какво не показва?   Какво показва Таро и какво не показва? - Page 2 Icon_minitimeСъб Мар 14 2015, 14:28

Общуването с таро е общуване с нас самите. Ако си зададем граници, то ще имаме граници.
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Какво показва Таро и какво не показва? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какво показва Таро и какво не показва?   Какво показва Таро и какво не показва? - Page 2 Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Какво показва Таро и какво не показва?
Върнете се в началото 
Страница 2 от 2Иди на страница : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Какво е Таро?
» Вие какво мислите...?
» Какво да очаква до 4 месеца?
» Какво ме очаква до 6 месеца?
» Какво се крие в сърцето ти?

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Таромания  :: Врати към необятното :: Таро :: Таро дискусии и философия-
Идете на: