Таромания
Таромания
Таромания
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Таромания- форум за занимания с Таро, Ленорман, Руни, Астрология
 
ИндексPortalТърсенеПоследни снимкиРегистрирайте сеВход

 

 във света на минералите и кристалите

Go down 
4 posters
АвторСъобщение
Зуки
Администратор
Администратор
Зуки


Female Брой мнения : 5361
Join date : 11.03.2012

във света на минералите и кристалите Empty
ПисанеЗаглавие: във света на минералите и кристалите   във света на минералите и кристалите Icon_minitimeЧет Окт 03 2013, 09:21



Последната промяна е направена от зуки на Вто Окт 29 2013, 08:23; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
http://<embed src=http://flash-clocks.com/free-flash-clocks-b
dgakova
Почетен ветеран
Почетен ветеран



Female Брой мнения : 1515
Join date : 23.10.2012
Местожителство : Благоевград

във света на минералите и кристалите Empty
ПисанеЗаглавие: Re: във света на минералите и кристалите   във света на минералите и кристалите Icon_minitimeЧет Окт 03 2013, 09:40

На мен планинските кристали ми действат като енергийна бомба. Държа ги далече от мен за да се успокоя. Имам розов и бял планински кристал, тигрово око, цитрин, парче планински кристал с боцките по него , но в малък вариант, лунен камък,, родохрозит, аметист, хематит /от този минерал са направени руните ми/, зелен ахат и зелен жадеит. Много са и са истински Smile
Ментетата са ми бял лунен камък и оникс и съответно не ги ползвам, но все пак ме радват Smile

От известно време тигровото око някак ме вика да работя с него, но незнам как? Като спах с него, цял ден после бях супер замаяна ....чудя се и за медитация... но незнам.
Като цяло тигровото око е много силен минерал и ако се носи продължително може да спре движението на енергия в тялото, което не е добре. Повече от 3 дни не трябва да се носи.

Имам свещник от хималайска сол, в който се слага свещичка и отделя изпарения на сол, която пречиства въздуха и често използвам каменна сол за пречистване на аура и енергията на тялото ми. Методите за пречистване са ми различни, но доста я ползвам.
Най-често спя с чаша вода с каменна сол под леглото и на сутринта я изхвърлям с лявата ръка.
Подобен начин за пречистване е и с яйце, но това е друга тема Smile

Да не забравяме тамянът, който е от смола и също има силно пречистващо действие , както и ароматерапия.

Често използвам по-високо качество димящи пръчици , с които си правя един прекрасен аромат вкъщи, и работя много спокойно - отново ароматерапия.

Надявам се да съм ви полезна
Върнете се в началото Go down
dgakova
Почетен ветеран
Почетен ветеран



Female Брой мнения : 1515
Join date : 23.10.2012
Местожителство : Благоевград

във света на минералите и кристалите Empty
ПисанеЗаглавие: Re: във света на минералите и кристалите   във света на минералите и кристалите Icon_minitimeПон Окт 28 2013, 22:47

Има един езотеричен магазин в моя град и там когато си купя нещо, продавачката винаги ми чете нещо за този минерал, казва че е еди какъв си и накрая все разбирам че е друг ... Работата е сериозна и уникално смешна, никога незнаеш какво си си купил :sm38.gif: 

След поредният закупен от мен минерал -уж малахит, гледам аз минералите и си викам че изобщо не прилича на малахит и ето какво се оказа че е - Светло Зелен Серпентин !

Уникално как точно този камък идва при мен, защото пази от магии, подобрява връзката с Агнелите и паранормалните същества и прави един гадател, още по-добър гадател /ако гадае с помощта на своя спирит гайд/

И защото аз също започнах да използвам тази си способност, виждам че имам пропуски и много интересно как точно този минерал дойде при мен. Той трябва да ме пази от вредните енергии и да ме сближи със светлите.

Напоследък обаче все чета че еди кои си народи използвали този и онзи минерал за това и онова ... Добре, а как са ги използвали, с магически наричания, с определени ритуали ли, как ???

Силно усещам как тигровото око много иска отдавна да комуникира с мен, явно има какво да ми каже, но аз незнам как да го използвам, сега имам желание да видя с какви магически наричания мога да използвам не само него а и другите си минерали.

И в този пост искам да споделя новият си метод за пречистване на минералите ми и това е във светена вода... изключително интересно е как около всеки минерал се образува нещо различно а още по-интересното е че точно около Серпентинът се образува лигава покривка и пусна жълта вода .... тогава прочетох че древните народи правели съдовете от серпентин за да видят дали има отрова в храната им, защото той се разрушавал, когато има отрови ....
Представяте ли си хора ... точно около серпентина се образува тази лигава гадост и почна да се разгражда, а около другите - не !

Вижте каква вода пием ....във света на минералите и кристалите 396312 
Върнете се в началото Go down
Зуки
Администратор
Администратор
Зуки


Female Брой мнения : 5361
Join date : 11.03.2012

във света на минералите и кристалите Empty
ПисанеЗаглавие: Re: във света на минералите и кристалите   във света на минералите и кристалите Icon_minitimeВто Окт 29 2013, 08:38

Деси, камъните така много си приличат,когато са обработени.
Но да сбърка малахит?!-(може и пясък да е),но все пак  трудно би се объркал,пък и невъзможно на масовия  евтин пазар   си е еднотипен по вид,характерно за него е тъмно зелено,с черни ивичести  ленти,петна,които не са  прави,еднакви...
За съжаление малахитът е един от най-имитираните и заместван от синтетични аналози минерал.
а серпентина-той е жълтозелен със петънца  черна-до бяло,зависимост от  състава можеби....
По-скоро може да се обърка с жадеид,нефертит.
На пазара под   името ''китайски жад'' всъщност стои обикновения серпентин,който е доста по-евтин.
 серпентина може да  е и ''магнитичен'' цитат от нета-:''често съдържа Черен магнетит или магнит в себе си, поради което е магнитен минерал. Природните серпентини с такова съдържание изглеждат съвсем различно от нормалните зелени камъни. Те могат да ви помогнат да получите достъп до енергията на планетата и помагат на тези, които искат да излекуват земята. Поставете парче серпентинова скала в градината си, за да подпомогнете този процес.''
Върнете се в началото Go down
http://<embed src=http://flash-clocks.com/free-flash-clocks-b
dgakova
Почетен ветеран
Почетен ветеран



Female Брой мнения : 1515
Join date : 23.10.2012
Местожителство : Благоевград

във света на минералите и кристалите Empty
ПисанеЗаглавие: Re: във света на минералите и кристалите   във света на минералите и кристалите Icon_minitimeВто Окт 29 2013, 09:54

Четох го това, и съм по-доволна, че е серпентин. Наистина доста евтино го взех, а е голямо топче. Но най-интересното е че около него се беше събрала лигава слуз а около розовия кварц - не !
А и до сега винаги съм пречиствала с обикновена вода и никога не са ми пускали боя, а сега със светената повечето от тях пуснаха .... Възможно ли е при обработката да ги побоядисват също, и защо само със светената вода изпускат боя  ????
Върнете се в началото Go down
Зуки
Администратор
Администратор
Зуки


Female Брой мнения : 5361
Join date : 11.03.2012

във света на минералите и кристалите Empty
ПисанеЗаглавие: Re: във света на минералите и кристалите   във света на минералите и кристалите Icon_minitimeВто Окт 29 2013, 10:09

деси-може ли някоя снимка тези ''богатства''мерси във света на минералите и кристалите 402149 
Върнете се в началото Go down
http://<embed src=http://flash-clocks.com/free-flash-clocks-b
dgakova
Почетен ветеран
Почетен ветеран



Female Брой мнения : 1515
Join date : 23.10.2012
Местожителство : Благоевград

във света на минералите и кристалите Empty
ПисанеЗаглавие: Re: във света на минералите и кристалите   във света на минералите и кристалите Icon_minitimeВто Окт 29 2013, 19:17

Да, само да пречистя и другите .....

Де да можех и картите да ги пречистя в светена вода ....
Върнете се в началото Go down
Frog
Почетен ветеран
Почетен ветеран
Frog


Female Брой мнения : 2400
Join date : 08.07.2012
Местожителство : София

във света на минералите и кристалите Empty
ПисанеЗаглавие: Re: във света на минералите и кристалите   във света на минералите и кристалите Icon_minitimeВто Окт 29 2013, 22:02

Мисля, че можеш, ако ги сложиш в найлоново пликче, от тези които се запечатват /вариант 1/ и вариант 2 - да ги наръсиш леко. Не вярвам да поемат капките вода, защото са гланцови. Аз не съм опитвала така, но смятам да го направя като се снабдя със светена вода.
Върнете се в началото Go down
dgakova
Почетен ветеран
Почетен ветеран



Female Брой мнения : 1515
Join date : 23.10.2012
Местожителство : Благоевград

във света на минералите и кристалите Empty
ПисанеЗаглавие: Re: във света на минералите и кристалите   във света на минералите и кристалите Icon_minitimeВто Окт 29 2013, 23:26

Знаеш ли че с тамян също ги чистя .... бе квот' ми дойде на главата - чистя - картите имам предвид ...
Върнете се в началото Go down
Зуки
Администратор
Администратор
Зуки


Female Брой мнения : 5361
Join date : 11.03.2012

във света на минералите и кристалите Empty
ПисанеЗаглавие: Re: във света на минералите и кристалите   във света на минералите и кристалите Icon_minitimeПет Ное 08 2013, 09:58

Върнете се в началото Go down
http://<embed src=http://flash-clocks.com/free-flash-clocks-b
Зуки
Администратор
Администратор
Зуки


Female Брой мнения : 5361
Join date : 11.03.2012

във света на минералите и кристалите Empty
ПисанеЗаглавие: Re: във света на минералите и кристалите   във света на минералите и кристалите Icon_minitimeВто Дек 17 2013, 13:53

един от любимите ми некамъни-кехлибарът

във света на минералите и кристалите 9k4h

Известно е, че кехлибарът е вкаменелост на смолата по дърветата. Повечето имат златисто жълто или златисто оранжев цвят, но са намирани и такива с червен, зелен, виолетов и черен цвят.
Кехлибарът има цвят като на слънцето. През деня на пряка светлина е жълт, а вечер оранжев.
Асоциации: Слънцето
Камъкът на близнаци, лъвове и деви, златистия му цвят символизира успех.
Лечебни свойства на Кехлибара

Кехлибарът се използва за лекуване на физическото тяло. От над 7000 години той е използван за стимулиране на метаболизма и лечение на кожни заболявания, причинени от метаболичен дисбаланс.
Заради топлината му се използва при лечението на астми и алергични дихателни проблеми. Носенето на кехлибар в колие е най-ефективно за тези болести.
Кехлибарът носи отрицателен електрически заряд. Той носи успокоение и енергия, която е едновременно успокояваща и зареждаща. Помага за увеличаване на интелектуалните способности и трупането на мъдрост. Премахва негативната енергия и физическата болка.
Енергия: проекционна
Елемент: огън, Акаша
Божество: Великата майка
Сили: късмет, изцеление, сила, защита, красота, любов
Повече на: Кехлибар: Магически свойства на Кехлибара - Кристали и камъни - NewAge.bg

и още малко :
Кехлибарът е минерализирано органично вещество (борова смола) на възраст 50-60 мил. години. Среща се под формата на късове с неправилна форма понякога с много големи размери. Цветът му варира от бледожълт до оранжев и червено-кафяв. Често съдържа частици от растения, борови иглички и насекоми залепнали в смолата. Твърдостта му е много малка 2-2,5 по Моос.

Цвят: оранжев, жълт, червеникавокафяв

Твърдост: 2-2.5

Находища: Колумбия, Латвия, Полша, Русия

Магически свойства:

Кехлибарът е един от най-старите минериали изпозвани за направа на накити и гравюри и един от първите лечебни камъни. Древното му название гинтарас означава защита от болести. Гърците го наричали елексира на боговете, който ги е правел безсмъртни. Той се смятал и за много ефикасно магическо средство срещу черна магия и всякакво зло и за предпазване от заклинания и лош късмет.

Кехлибарът е камък на здравето, щастието и слънцето. Укрепва физическото тяло, влива бодрост и оптимизъм и вяра в собствените сили. Привлича приятели и помага да се намери подходящия спътник в живота. Смята се, че кехлибарът дарява на младото семейство щастие, любов и късмет.

Мощен и нежен лечител Кехлибарът преобразува негативните енергии и подпомага физическото и емоционално самолечение от депресии

Лечебни свойства:

В лечебните свойства на кехлибара са вярвали от дълбока древност. Авицена го нарича лекарство за всички болести. Стрит на прах от незапомнени времена се приема вътрешно като биостимулатор и като лекарство при глухота, неправилна обмяна на веществата, проблеми със стомаха. В Полша кехлибарената настойка (водка-янтаревка) и до днес се смята за отлично средство при простуда, грип, болести на гърлото и дихателните пътища, бронхити, сенна хрема, фарингити. Препоръчва се и при виене на свят и проблеми с равновесието. Въздейства добре при мускулни и ставни възпаления, при ревматизъм. Подпомага дейността на сърцето при сърдечна недостатъчност. Използва се и при главоболие и при упорити кожни заолявания. Носен като колие стабилизира дейността на щитовидната жлеза и помага при заболявания на очите, ушите и гърлото.

Чакри: сакрална, слънчев сплит, гърлена

Енергия: Ин

Начини на въздействие: полагане върху чакрите; под формата на бижута; контактно въздействие върху проблемни места; зареждане на вода с кехлибар; кехлибарена настойка; стрит на прах; мехлеми.

Препоръки : преди или след употреба се измива под течаща вода.

Зодии : Лъв, Близнаци, Скорпион, Риби.

от тук:http://fengshuimineral.eu/product.php?id_product=101
Върнете се в началото Go down
http://<embed src=http://flash-clocks.com/free-flash-clocks-b
Зуки
Администратор
Администратор
Зуки


Female Брой мнения : 5361
Join date : 11.03.2012

във света на минералите и кристалите Empty
ПисанеЗаглавие: Re: във света на минералите и кристалите   във света на минералите и кристалите Icon_minitimeВто Дек 17 2013, 14:29

седеф

във света на минералите и кристалите Pauashells1a
океански седеф

Име: От френски – голяма раковина
Геоложки данни: Представлява патогенно образование в черупките на някои миди. Цвят : Бял, кремав и розов. Рядък и много ценен е черния цвят.
Твърдост: 3,5 – 4.
Здраве: Стрит на прах действа пречистващо и антиалергично на организма. В състава на козметичните продукти прави кожата подмладена, еластична, дава u блясък. Полезен за жлъчката и черния дроб. Носен от болен човек потъмнява и губи блясъка си, но подпомага лечението.
Астрология: Риби, Рак, Телец, Везни
Амулет: Носи радост, красота, спокойствие, честота и невинност.Носи щастие на млади момичета.

Седефът често се нарича в някой от езиците "майка на перлата" - mother-of-pearl (англ.), перламутр (рус.) и др
Седефът е символ на вярата, благотворителността и невинността. Също така, подобно на майката предпазваща своето дете, "майката на перлата" е "камък" който предпазва.

Според източните традиции, седефът носи богатство и благополучие. В практиката на фен-шуй често се използват предмети от или със седеф, поставени на определено място в дома, които да донесат благополучие на всички, живеещи в него.

във света на минералите и кристалите Images?q=tbn:ANd9GcS8rPg-zxj8LvhlIi6v4BZsmWL9l0TZYudWOdoEsfMppZxf1sBW
във света на минералите и кристалите Images?q=tbn:ANd9GcSQnOEoT7Fx-a7qtq_VUys-vqrzDJgEmgUBMH2IlihGNkk0V_tY
Върнете се в началото Go down
http://<embed src=http://flash-clocks.com/free-flash-clocks-b
Зуки
Администратор
Администратор
Зуки


Female Брой мнения : 5361
Join date : 11.03.2012

във света на минералите и кристалите Empty
ПисанеЗаглавие: Re: във света на минералите и кристалите   във света на минералите и кристалите Icon_minitimeСря Дек 18 2013, 09:20

перла.бисер.маргарита
във света на минералите и кристалите Rakovina

Названието е дошло от латинската дума pernula – морска раковина. Синоним на думата перла е думата бисер.Перлата се образува когато песъчинка или друга дребна частица случайно попадне в тялото на мидата и започне да я дразни. Ако мидата не успее да изхвърли чуждото тяло, тя започва да отделя специално вещество, наречено седеф, с което го обвива.
Смятало се е, че когато човек го носи по тялото си, както впрочем и раковината, той се свързва със самите всемирни източници на енергия, на плодовитост и на плодородие.
http://www.misteriq-bg.com/perlite.html

Перлата символизира чистотата и емоционалната яснота. Тя поражда емоционално равновесие и откритост. Легендата гласи, че перлата е радостната сълза от ангел.

Цвят: Бял, кремав, сребрист, син, златист, зелен, розов, жълт, черен

Асоциации: Теменна чакра; Венера; Луна; Ин.

Фън шуй приложение: вторичен камък на елемента Вода; североизток (самоусъвършенстване; север (лично пътуване)
http://www.aratronbooks.info/tag/%D1%84%D1%8A%D0%BD-%D1%88%D1%83%D0%B9/

Перлите даряват хората с красота, дълголетие, щастие,
особено жените…, но трябва да се носят винаги в наниз.
Носят го предимно млади и неомъжени жени, а той ги дарява с постоянство и смирение в любовта и брака. Твърде подходящи са и за жени след тридесетгодишен брак- т.н. “бисерна сватба”
Приема се, че красотата и блясъкът на перлите зависят от здравето и настроението на притежателя им – те се разрушават от допира с болно тяло.
Специфично за перлите е, че те потъмняват, стареят с времето - за “подмладяването” им е необходимо да бъдат осени от красиви, млади момичета. Според Ведите съществуват и други видове перли, които
са изключително редки и не се срещат сега – небесни; от бамбук; от свиня; от слон; от кобра….
във света на минералите и кристалите Pearl_Necklace


До 17 век перлите били ползвани в европейската и ориенталска медицина.
Вярвания: Според индийската митология перлите са божествени капки роса, паднали в морето, където биват поглъщани при първите слънчеви лъчи (по време на пълнолуние) от раковините. Това вярване бива прието по-късно и от европейците.
Съгласно друга легенда (юдейска), перлите са сълзите на Ева, ро­нени от нея, когато бива изгонена от Рая.
В древно китайско предание се казва, че перлите носят здраве и дълголетие. Вярва се също, че даряват богатство и взаимност в лю­бовта.
Засилват способността за предсказване и предвиждане. Осигу­ряват победа. Гарантират разум и разсъдителност в начинанията. Носят щастие.
Отстраняват болка, грижи и тежки, тягостни мисли. Профилактични и лечебни свойства според легендите:
- главоболие; стомах и черва; женски болести; зрение и очни болес­ти; зъби и зъбни болки; кръвотечения; мозъчни нарушения; дизенте­рия; черен дроб; бъбреци и пикочен мехур; повръщане; сърце; лудост; температура; психични заболявания; меланхолия; халюцинации.
Перлата се препоръчва за зодиите Водолей, Риби, Скорпион.
http://www.dzenx.com/index.php?topic=780.0

във света на минералите и кристалите Pearls
Магически свойства на Перлата

Енергия: Възприемчивa
Елемент: Вода, Акаша
Божествата: Изида, Афродита, Фрея, Венера, Лакшми, Диана, Нептун, Посейдон, и всички океански божества,
Асоциации с камък: Рубин
Асоцииран с метал: Сребро
Сили: Любов, пари, закрила, късмет

Перлите също като кехлибара, фосилите и jet се използват за магии и са продукт на същества, които са били живи. Някои смятат, че това че мидата трябва да умре, за да се вземе перлата от нея е бреме, което натоварва производителите на перли и тези които ги носят и ги използват. Изборът е ваш, вие интуитивно може да разберете дали да ги използвате или не.

Перлите са тясно свързани с луната толкова много, че някои хора ги носят само вечерта и то по време на пълнолуние.

Повече на: Перла: Магически свойства на Перлата - Кристали и камъни - NewAge.bg
Върнете се в началото Go down
http://<embed src=http://flash-clocks.com/free-flash-clocks-b
Зуки
Администратор
Администратор
Зуки


Female Брой мнения : 5361
Join date : 11.03.2012

във света на минералите и кристалите Empty
ПисанеЗаглавие: Re: във света на минералите и кристалите   във света на минералите и кристалите Icon_minitimeЧет Дек 19 2013, 09:39

раковина

„Пазете бисера, а не раковината.

Не във всяка раковина може да се открие бисер. Планината е много по-голяма от рубина”.
Онова, което може да изглежда като камък, казва Джалалуддин Руми, развивайки тази тема, за посветения е бисер.

подходящ амулет за зодия риби.
Рибите трябва да имат раковина. Според древните поверия - "Ако хвърлена във вода раковина се задържи на повърхността - това е добро предзнаменование. Ако потъне - трябва да бъдете изключително внимателни". Счита се, че огърлица от раковини предпазва от любовни неприятности. Символ на майчинството, раковината дарява покой и радост. Тя подчертава вашето очарование и ви предпазва от клевети по ваш адрес. Ако ви стане тъжно - поставете я на слънчевия сплит. Символ на сексуалността - раковината възпламенява желание.
във света на минералите и кристалите 8_thumb%25255B1%25255D
Морската раковина, перлите, охлювът съставляват навсякъде част от емблемите на любовта и на брака. Статуята на Камадева е украсена с раковини. В Индия брачната церемония започва под силните звуци на голяма морска раковина, която жрецът или специално упълномощено от него лице надува. Същата раковина (Turbinella pyrum) е и един от двата основни символа на Вишну. Една молитва много красноречиво отразява религиозните й свойства: „В устата на тази раковина се намира богът на Луната, от двете й страни стои Варуна, на гърба й Праджапати, на върха й Ганг, Сарасвати и всички останали свещени реки в трите свята, където, според божията заповед на Васудева, се правят умиванията. Главата на брахманите е в тази раковина. Ето защо обожаваме тази свята раковина. Слава на теб, свещена раковино, бъди благословена от всички богове, о ти, родената от морето и която Вишну държи в ръката си. Ние обожаваме свещената раковина, медитираме върху всичко свързано с нея. Да се превъзнесем в радостта!“
При това положение е лесно да се обясни със същата символика присъствието на морските раковини, на стридите и на перлите в много ритуали, в земеделските и тези, свързани с посвещаването церемонии. Благоприятстващите оплождането и раждането стриди и бисери влияят добре и на реколтата. Изразената чрез символа на плодородието сила се проявява на всички космически нива.
във света на минералите и кристалите 6a4cd0e9051c95730c54b3720a346f40
В Индия са тръбели с раковини както по време на организираните в храмовете обреди, така и при земеделските, брачните и погребални церемонии .
Раковината изпълнява същата ритуалната функция и при ацтеките: на някои ръкописи е изобразен богът на Цветята и на Храната, носен от участниците в тържествено многолюдно шествие, предшествано от тръбящ с раковина жрец
Видяхме с каква точност морската раковина и стридите изразяват символиката на раждането и на възраждането. Церемониите по посвещаването включват символични смърт и възкресение; раковината може да символизира акта на духовното възраждане (възкресение) и така да оказва не по-малко ползотворно въздействие върху човека от това, с което осигурява и улеснява неговото телесно, физическо раждане
във света на минералите и кристалите Tumblr_lpe2qjwjKy1qd9g0ho1_500
Заради приликата им с вулвата се смята, че както морската, така и много други видове раковини предпазват от всякаква магия, от „уроки“ или от „зли очи“. Огърлиците от черупки на мекотели, гривните, амулетите, украсени с морски раковини или дори обикновеното им изображение защищават жени, деца и добитък от зла участ, от болести, от безплодие и т.н.Същата символика — отъждествяване със самия извор на всемирния Живот — подхранва разностранното въздействие на раковината, без значение дали то цели да увековечи нормите на космическия или обществен живот, да доведе до състояние на благоденствие или до голяма плодовитост, да осигури на бременната жена лесно раждане или духовно „възраждане“ на новака по време на церемонията по посвещаването му.
При ацтеките охлювът обичайно символизирал зачеването, бременността, раждането. При проучването на дъска XXVI от Codex Vaticanus, Кингсбъроу дешифрира обяснението на местните жители за свързването на мекотелото (sea-snail) c раждането по следния начин: „… както това морско животно излиза от черупката си, така и човекът се ражда от корема на майка си“.
във света на минералите и кристалите 19d8090711500fda20ec315bc7233193
Но междувременно можем поне да приемем като твърдо установен фактът, че символиката на спиралата е многозначна, че тя е тясно свързана с Луната, мълнията, водите, плодовитостта, раждането, живота в отвъдното. И раковината, както вече видяхме, не се свърза само и единствено с култа към мъртвите. Тя се появява при всички съществени моменти в живота на човека и на колектива: раждане, посвещение, сключване на брак, смърт, селскостопански празници, религиозни церемонии и т.н.
http://chitanka.info/text/3595/35#textstart

Върнете се в началото Go down
http://<embed src=http://flash-clocks.com/free-flash-clocks-b
AlexD
Ветеран
Ветеран



Male Брой мнения : 1294
Join date : 20.05.2014

във света на минералите и кристалите Empty
ПисанеЗаглавие: Re: във света на минералите и кристалите   във света на минералите и кристалите Icon_minitimeСря Май 21 2014, 01:10

Полезно е когато се занимавате с гадаене, до картите или гадателския инструмент-използван от вас да поставите планински кристал или черен обсидиан.

Полезно е когато чистите картите, да ги поставите върху аметистова друза или да ги обградите с малки аметисти.

Върши работа и пирамида.
Върнете се в началото Go down
Зуки
Администратор
Администратор
Зуки


Female Брой мнения : 5361
Join date : 11.03.2012

във света на минералите и кристалите Empty
ПисанеЗаглавие: Re: във света на минералите и кристалите   във света на минералите и кристалите Icon_minitimeНед Мар 01 2015, 17:11

Грешка е да се комбинират минерали на два противоположни зодиакални знака (например: Водолей и Лъв или Телец и Скорпион). Не е полезно да се съчетават минералите на Огъня и Водата.
Ето и правилата за комбинирането на найчесто срещаните, при изработката на бижута, скъпоценни и полускъпоценни камъни. Тези групи можете да срещнете в найобщ вид в различни източници.
ПЪРВА ГРУПА: Минерали: авантюрин, диамант, рубин, хиацинт.  Хармонично съчетание с: ахат, берил, аметист, чароид, тюркоаз, изумруд, корал и сапфир.Нехармонично съчетание с: малахит, марказит, оникс, вторичен хематит и обсидиан. Неутрално съчетание с: корнеол и златист топаз.
ВТОРА ГРУПА:  Минерали: златист топаз, корнеол, пъстър ахат, изумруд.  Хармонично съчетание с: ахат, тюркоаз, син и тъмносин сапфир, светъл топаз. l Нехармонично съчетание с: аквамарин, берил, опал, корал, циркон, цитрин и лунен камък. Неутрално съчетание с: кварц и обсидиан.
ТРЕТА ГРУПА:  Минерали: светъл ахат, тюркоаз, светлосин сапфир, корал. Хармонично съчетание с: аквамарин, диамант, аметист, гранат и изумруд.  Нехармонично съчетание с: малахит, сардоникс, оникс, вторичен хематит и берил.  Неутрално съчетание с: топаз и кехлибар.
ЧЕТВЪРТА ГРУПА:  Минерали: аквамарин, корал, берил, кварц, лунен камък и опал. lХармонично съчетание с: тюркоаз, аметист, чароид, светлосин сапфир.  Нехармонично съчетание с: корнеол, ахат, рубин, гранат и малахит. Неутрално съчетание с: обсидиан и кехлибар.
ПЕТА ГРУПА:  Минерали: гранат, хематит и яспис.  Хармонично съчетание с: ахат, изумруд и сапфир. Нехармонично съчетание с: тюркоаз, аквамарин и диамант. Неутрално съчетание няма.
ШЕСТА ГРУПА:  Минерали: светъл аметист, тъмен аметист, чароид, тигрово око и нефрит. Хармонично съчетание с: кварц, лунен камък, цитрин и циркон.  Нехармонично съчетание с: рубин и диамант.  Неутрално съчетание няма.
СЕДМА ГРУПА: lМинерали: оникс, сардоникс, вторичен хематит и черен ахат.  Хармонично съчетание с: корнеол, изумруд, ахат и златист топаз.  Нехармонично съчетание с: рубин, диамант и хиацинт.  Неутрално съчетание няма.

Алена.
Върнете се в началото Go down
http://<embed src=http://flash-clocks.com/free-flash-clocks-b
Зуки
Администратор
Администратор
Зуки


Female Брой мнения : 5361
Join date : 11.03.2012

във света на минералите и кристалите Empty
ПисанеЗаглавие: Re: във света на минералите и кристалите   във света на минералите и кристалите Icon_minitimeНед Мар 01 2015, 17:13

Иван Митев "ЕНЦИКЛОПЕДИЯ НА ЛЕЧЕБНИТЕ МИНЕРАЛИ"

По-надолу са посочени минералите, които могат да облекчат страданията, или да излекуват съответното заболяване:

ВНИМАНИЕ: Силата на въздействие на минералите не е свързана с подреждането им в списъка. Тя се засилва при подходящото им комбиниране. За тази цел и при проблеми, извън посочените, е необходимо да се консултирате с минералотерапевт.


Абсцеси - кехлибар, оникс
Артрит - андалузит, лабрадор, магнетит, флуорит
Артроза - кехлибар, магнетит
Акне - авантюрин, родохрозит, талк
Анемия - хематит
Алергии - аквамарин, апофилит, кехлибар, клиноптило-лит, талк, хелиодор, циркон
Ангина - кианит, тюркоаз, хелиодор, хризокола
Астма - кехлибар, тигрово око
Безапетитие - карнеол, сапфир
Безпокойство - амазонит, йолит, клиноптилолит, огнен опал, пирит, планински кристал, празем
Безпокойство при пътуване - кианит, хелиодор
Белези от рани - калцит, карнеол
Болки - биотит, диоптаз, карнеол, кунцит, лабрадор, мол-давит, обсидиан, розов кварц, сугилит
Белодробни проблеми - кехлибар, оливин, пирит, тигро-во око, тюркоаз
Биоинтервенции - аналцим, планински кристал, розов кварц, турмалин, флуорит
Бременност, оплаквания - ахат, жадеит, карнеол, лунен камък, хелиотроп
Бронхит - кехлибар, тигрово око, циркон
Бъбреци, проблеми - жадеит, клиноптилолит, мьхест ахат; нефрит, хелиотроп
Венци, възпаления - карнеол, кехлибар
Витилиго - кехлибар
Виене на свят - кехлибар, нефрит
Видения - нефрит, планински кристал
Воля, отслабване - лабрадор, сапфир, ставролит, суги-лит, хелиодор
Газове - пирит, цитрин, яспис
Гастрит - клиноптилолит, пирит, яспис
Главоболие - амазонит, ахат, кехлибар , лазурит, опал, перла, розов кварц, смарагд, целестин
Главозамайване - ахат, кехлибар, смарагд, турмалин
Грип - кехлибар
Гласни струни, проблеми - аквамарин, кианит, лазурит, топаз, халцедон
Гърло, проблеми - кианит, тюркоаз, халцедон, хризокола
Гърчове-циркон
Дебело черво, възпаления - клиноптилолит
Дерматит - калцит, кехлибар, талк
Дископатия - лабрадор
Депресии - амазонит, апатит, клиноптилолит, лазурит,нефрит, огнен опал, пирит, тигрово око, тюркоаз, хелиодор
Дихателни алергии - кехлибар
Дихателни пътища, възпаления - апофилит, малахит, празем, родонит
Диабет - клиноптилолит, пирит, цитрин, яспис
Епилепсия - кунцит, смарагд
Жлези, нарушени функции - азурит, жадеит, опал, сода¬лит, хризопраз
Жлъчен мехур, раздразненост - диоптаз, клиноптилолит, розов кварц, яспис
Заекване - огнен опал, пирит
Запек - клиноптилолит, яспис
Задържане на течности - клиноптилолит, сребро
Зрение, замъгляне - планински кристал
Зъби, проблеми - исландски шпат, кехлибар
Изгаряния - планински кристал, хризокола
Изпотяване - клиноптилолит, талк
Изтощеност - гранат, диамант, корал, огнен опал, рубин, ставролит, смарагд
Изтръпване на крайниците -лабрадор, флуорит
Импотентност - родонит, рубин
Имунна система, проблеми - диамант, кехлибар, клиноптилолит, корал, лабрадор, лазурит, молдавит, перла, планински кристал, рубин, сугилит, тюркоаз, турмалин, унакит, флуорит, хелиодор, яспис
Ишиас - биотит, лабрадор
Кашлица-кехлибар, хелиодор
Киселини в хранопровода - йолит, карнеол, опал, сребро
Камъни в бъбреците - клинотпилолит
Краста, лишеи - кехлибар
Климактериум, проблеми - клиноптилолит, корал, лунен камък, турмалин, яспис
Кисти - сардер, сардоникс, турмалин
Кожа, проблеми - авантюрин, калцит, каменна сол, кехлибар, оливин, оникс, талк
Контузии - карнеол, розов кварц
Коремни болки - кехлибар, малахит
Кос а, проблеми - авантюрин
Кости , проблеми - апатит, исландски шшат, лабрадор, опушен кварц
Крака, умора, отичане - клиноптилолит, халцедон, хематит
Кръвна захар, повишена - клиноптилолит, пирит, слюда, цитрин
Кръвно налягане, хипертония - амазонит, йолит, клиноптилолит, лазурит, нефрит, празем, содалит, хризопраз
Кръвно налягане, хипотония - рубин
Кръвно оросяване, проблеми - гранат, кехлибар, лабрадор, родохрозит, турмалин
Кръвообращение, проблеми - авантюрин, аквамарин, йолит, каменна сол, карнеол, кунцит, лабрадор, обсидиан, родох¬розит, розов кварц, слюда, хелиотроп, хематит
Кърма, недостиг - халцедон
Ларингит - кианит, лазурит
Лимфна система, проблеми - аквамарин, мъхест ахат
Лумбаго - лабрадор, флуорит
Мигрена - амазонит, кехлибар, нефрит, перла, планински кристал, сугилит, тигрово око
Мускулни проблеми - лабрадор, обсидиан, опушен кварц, турмалин
Миоми - сардер, сардоникс, турмалин
Мастопатии - карнеол, турмалин
Мозъчна дейност, преумора - азурит, аквамарин, аметист, исландски шпат, нефрит, опал, родохрозит, содалит, флуорит, хаулит
Нервна система, проблеми - аметист, клиноптилолит, нефрит, огнен опал, лабрадор, планински кристал, флуорит, цитрин
Нервни възпаления - планински кристал
Напрегнатост - аметист, ахат, клиноптилолит, нефрит, обсидиан, пирит, планински кристал, празем, смарагд, содалит, сугилит, тигрово око, флуорит, хризоберил, хризокола
Натрапчиви мисли - апофилит, кианит, пирит, планински кристал
Нощно напикаване при деца - розов кварц, пирит
Нокти, проблеми - исландски шпат
Отпадналост - диамант, гранат
Обмяна на веществата, смущения - каменна сол, клиноптилолит, магнезит, мъхест ахат, хаулит, опал, родохрозит, топаз, унакит
Обриви-калцит
Остеопороза - лабрадор, корал
Очни проблеми - аквамарин, апатит, ахат, малахит, оникс, розов кварц, рубин, смарагд, хелиодор, хематит, хризоберил, целестин
Облъчване - розов кварц - пред компютъра Wink
Простудни заболявания - аквамарин, кехлибар, слюда
Псориазис - кехлибар
Простата, хипертрофия - клиноптилолит, лабрадор
Панкреатични оплаквания - клиноптилолит, мъхест ахат, пирит, цитрин
Паралич, частичен - апофилит, планински кристал
Плахост - апатит, лабрадор, огнен опал, сребро
Подагра - андалузит, диамант, топаз
Повръщане - йолит
Подтиснатост - лабрадор, огнен опал, пирит
Памет, отслабване - аметист, диамант, опал, сугилит
Преумора - ставролит, унакит
Психологически проблеми в семейството - аналцим, планински кристал, хризопраз
Равновесие, смущения - ахат, кехлибар, смарагд, турма¬лин
Разсеяност - гранат, исландски шпат, слюда, хелиотроп, хризоберил, цитрин
Рахит - андалузит
Раздразнителност- клиноптилолит, планински кристал,топаз, тюркоаз
Разширени вени - хематит Рани - карнеол, празем Ранички в устата - кехлибар
Ревматични проблеми - андалузит, лабрадор, магнетит, сапфир
Радикулит - лабрадор
Свръхвъзбуда - йолит, клиноптилолит
Стрес - диамант, клиноптилолит, опушен кварц, пирит, планински кристал, серпентин, хелиодор, хризокола, цитрин
Ставни възпаления - андалузит, лабрадор, магнетит, опушен кварц, тигрово око, флуорит
Страхова невроза - авантюрин, амазонит, апофилит, жадеит, йолит, клиноптилолит, нефрит, обсидиан, огнен опал, пирит, розов кварц, турмалин
Сърбежи - калцит, кехлибар
Сливици, възпаления - кианит, топаз
Сексуални проблеми - гранат, жадеит, лабрадор, лунен камък, опушен кварц, родонит, розов кварц, рубин, хризопраз, яспис
Сенна хрема - кехлибар
Склерози - аметист, диамант, исландски шпат, калцит, смарагд, турмалин
Стомашно-чревни проблеми - клиноптилолит, опушен кварц, пирит, серпентин, слюда, тюркоаз, цитрин, яспис
Сън, смущения - аметист, жадеит, клиноптилолит, пирит, розов кварц, халцедон, хематит
Сърце, проблеми - авантюрин, гранат, диоптаз, кехлибар, клиноптилолит, кунцит, малахит, нефрит, оливин, празопал, родонит, розов кварц, сапфир, серпентин, унакит, флуорит, хелиотроп, хризопраз
Синузит - аметист, каменна сол, соколово око
Токсикация - слюда, клиноптилолит, хаулит
Температура - ахат, жадеит, кехлибар, халцедон, хризокола
Тромбофлебит - диамант
Тумори - сардер, сардоникс, турмалин
Умствен труд, изтощеност - аметист, диамант
Ухапвания от насекоми - карнеол
Уш и , проблеми - турмалин
Фарингит - кехлибар, кианит
Фобии-родонит
Хемороиди-хематит
Хормонални проблеми - лунен камък, перла
Хълцане - аквамарин
Херпеси - кехлибар
Хепатит - кехлибар, яспис
Храносмилане, проблеми - биотит, карнеол, пирит, флуорит, целестин
Чернодробни проблеми - азурит, диоптаз, розов кварц, слюда, тигрово око, хелиодор
Шипове - лабрадор
Щитовидна жлеза, смущения - азурит, лазурит; сапфир, содалит
Язва на стомаха - клиноптилолит, топаз
Яйчници, проблеми - карнеол
Върнете се в началото Go down
http://<embed src=http://flash-clocks.com/free-flash-clocks-b
Зуки
Администратор
Администратор
Зуки


Female Брой мнения : 5361
Join date : 11.03.2012

във света на минералите и кристалите Empty
ПисанеЗаглавие: Re: във света на минералите и кристалите   във света на минералите и кристалите Icon_minitimeНед Мар 01 2015, 17:25

Вярно е,  че диамантите и перлите са приятел на жената,но да не забравяме  розовия кварц ,който помага на жената да се чуства здрава,щастлива обичана

Зодия: Розовият кварц е минерал, стимулиращ Овен, Телец, Везни и Риби.
Чакра:сърдечна
Находища: Мадагаскар, Бразилия, Австрия и др.; в България - Плана планина, Източни Родопи
Цвят: розов до бледорозов Химически състав: силициев двуокис с присъствие на алуминий, желязо, натрий, титан и др. Твърдост: 7
Облик: просветляваща до полупрозрачна разновидност на кварца, често с финн иглички от рутил. При тяхното концентрично разположение след обработка розовият кварц проявява т.н. астеризьм - оптичен ефект, при конто се вижда сиянието на шест- или дванадесетлъчева звезда.
Тръговски вид: необработен - за декорация на фонта-ни, освежители; полиран - като топчета за масаж и кабошони за обеци и пръстени, вграден в огърлици, в гердани и др.
Предания: Според митологията Амур и Ерос са донес¬ли розовия кварц на Земята, за да подтикнат хората чрез него-вия жизнерадостен цвят към любов. От хилядолетия е почитан като камък на плодородието. Ако при шлифоване изпусне лъч, този къс се използва за магически любовни цели. Считало се е, че розовият кварц притежава силата да запазва приятелството и отваря сетивата на човека за всичко красиво.
Лечебни свойства: Розовият кварц във вид на необра¬ботен къс е най-важният камък за елиминиране на облъчване от вредни лъчи. Поставен върху монитора на компютър, помага за избягване на главоболието и очната преумора. Положен до възглавницата, елиминира вредните енергийни полета и подобрява съня. При масажиране на дланите минералът подобрява кръвообращението в целия организъм. Описано е стимулиращо действие върху сексуалността. При желание за сдобиване с дете комбинация от розов кварц, червен яспис, лунен камък, опушен кварц и жадеит се поставя през нощта във вода, която се изпива от двамата партньори
сутрин на гладно .
Розовият кварц успокоява болките и помага при проблеми на жлъчния мехур: с обработен минерал няколко пъти на ден се масажира линията между четвъртия пръст и петата на стъпалата. Тази терапия се прилага и при чернодробни проблеми, като се допълва с масаж на дланите.
Минералът подпомага оздравителния процес след прекаран сърдечен инфаркт: къс от него се поставя няколко пъти дневно върху гръдната кост, вечер се измива и се полага до глават а.
Проблеми с неспокоен сън, страхови неврози и нощно напикаване при децата се отстраняват с продължително контактуване с минерала през деня, след което вечер детето го слага до възглавницата.
Други указания: Розовият кварц разгръща своята енергия най-силно, когато се постави в стаята в необработен вид. След използване се измива под течаща вода.

Индигота
Върнете се в началото Go down
http://<embed src=http://flash-clocks.com/free-flash-clocks-b
Зуки
Администратор
Администратор
Зуки


Female Брой мнения : 5361
Join date : 11.03.2012

във света на минералите и кристалите Empty
ПисанеЗаглавие: Re: във света на минералите и кристалите   във света на минералите и кристалите Icon_minitimeНед Мар 01 2015, 19:28

във света на минералите и кристалите 1224775388_358
Сърцето от розов кварц - любовна енергия във Фън Шуй
Розовият Кварц е известен като камъка на любовта. Неговата любовна енергия се засилва още повече когато е с формата на сърце. Розовия кварц е известен с нежността и вдъхновението, което носи в себе си. Розовия кварц спомага за разбирането на любовта. Той носи на притежателя си нова любовна енергия и премахва енергията на стари емоционални рани като ни учи да се обичаме повече. При любовните въпроси и интимните връзки, розовия кватц във формата на сърце повишава доверието, улеснява общуването и създава чувство за отдаденост. Розовия кварц, несъмнено е най – подходящ за хора търсещи нова любов. Той е подходящ за всички хора, подминати от любовта като привлича любов и прави притежателя си атрактивен за околните. За хора, които силно желаят да намерят любовта е препоръчително да носят две сърца в себе си винаги. Сърцата трябва да са две тъй като така символизират любовна двойка...
Как се използва сърцето от розов кварц във фън шуй. Двойка сърца от розов кварц поставени в спалнята или в югозападния ъгъл на дневната, според фън шуй, ще подсилят и подновят любовния живот . Ще осъществят най- съкровените любовни желания и ще благоприятстват за откриване на партньор за цял живот. В фън шуй съветват да поставите сърце от розов кварц на място където обикновено се карата с партньора (пр. в колата, в кухнята, в хола) това ще спомогне за намаляване на енергията, която влияе зле на взаимоотношенията и ще Ви прави по спокойни при конфликт с любимия. Когато връзката е в началото, добре е да имате на близо сърце от розов кварц. Това ще направи вас и новия Ви приятел по спокойни и склонни към обвързване.
Върнете се в началото Go down
http://<embed src=http://flash-clocks.com/free-flash-clocks-b
Зуки
Администратор
Администратор
Зуки


Female Брой мнения : 5361
Join date : 11.03.2012

във света на минералите и кристалите Empty
ПисанеЗаглавие: Re: във света на минералите и кристалите   във света на минералите и кристалите Icon_minitimeВто Мар 10 2015, 12:38

Върнете се в началото Go down
http://<embed src=http://flash-clocks.com/free-flash-clocks-b
Зуки
Администратор
Администратор
Зуки


Female Брой мнения : 5361
Join date : 11.03.2012

във света на минералите и кристалите Empty
ПисанеЗаглавие: Re: във света на минералите и кристалите   във света на минералите и кристалите Icon_minitimeПон Мар 30 2015, 11:55

Много хора вярват в магическата сила на кристалите. Има цяла наука, която разказва за това как можем да въздействаме върху здравето, красотата и любовта, както и да ги привлечем в живота си. Експертите по Фън Шуй ги използват за корекция на заобикалящата ни среда. Целта е да се промени енергийната среда, преобразувайки я от деструктивна в хармонична.

Кристалите и минералите са нашата връзка с природата. Тяхната памет съхранява енергиите на местата, където са били. В зависимост от вида им и, поставяйки ги на подходящи места в дома си, те могат да се превърнат в проводник на това, от което имаме нужда. Ето как могат да ни бъдат полезни някои от най-често срещаните полускъпоценни камъни:

Аметист
Има успокояващо и пречистващо действие! Той е съзерцателен и отпускащ камък. Отличен е за медитация и просветлено мечтателство. Предпазва от психически атаки. Влияе на емоционално, физическо и духовно равнище. Осигурява баланс, спокойствие, търпение и мир. Емоционално аметистът може да ви помогне да излекувате личните загуби и скръбта. Носи успокоителна енергия, която насърчава спокойствието, щастието и задоволството. Носи емоционална стабилност и вътрешна сила. Идеален е за медитация и е много подходящо поставянето му в спалнята.

Карнеол
Стимулира творческото начало, разсейва негативните енергии и ги заменя с положителни. Мотивиращ кристал, увеличаващ съсредоточеността. Подходящ е за работни стаи, кабинети, антрета или в близост до ученическото бюро.

Лунен камък
Този камък съдържа мъдрост и енергия и има успокояваща енергия. Помага за укрепване на интуицията и психическите възприятия. Внася баланс и хармония. Счита се, че лунният камък има силата да сбъдва желанията. Успокоява емоциите, отнема стреса и тревожността, подобрява интуитивната чувствителност. Подходящ е за спалня, баня, стая за почивка или медитация.

Лазурит
Това е кристал с голяма духовна сила, който предпазва от негативни емоции и депресивни състояния. Помага за изявата на творческите способности и артистичността, прояснява мисълта, стимулира духовното пробуждане. Дарява на притежателя си любов, щастлив брак, хармония и разбирателство. Стимулира ума и творческите способности. Изпълва жените с очарование и сила. Позиционирайте го в близост до леглото, кабинета или там където творите или се отдавате на своето хоби.

Нефрит
Предпазващ кристал, който балансира и хармонизира живота, допълва го с виталност. Символ на любовта и покровител на семейството и неговото благополучие. Подпомага осъществяването на добрите промени и взимане на правилни решения. Предпазва от неприятни ситуации. Допирът с него носи успокоение, вдъхва жизненост. Подходящ е за дневна стая и спалня.

Планински кристал
Носи бодрост, здраве и енергия, душевна чистота и късмет. Отдалечава грижите, дарява с постоянство, вярност и взаимна любов. Защитава от негативност, балансира емоциите и стимулира мисловния процес. Отблъсква и разрушава негативните енергии и вибрации не само в енергийния щит на тялото но и в околната среда. Поставян профилактично всеки ден сутрин и вечер за по 10 минути върху сърдечния енергиен център, гарантира душевно равновесие. Държан в ръка, успокоява при стресови ситуации. Подходящ е за талисман при пътуване. Може да се постави във всяка стая.

Розов кварц
Символизира нежността, любовта, красотата и семейството. Известен е с вдъхновението, което носи в себе си и е много подходящ за хора, търсещи нова любов, както и за всички, подминати от любовта, като привлича любов и прави притежателя си атрактивен за околните. Този кварц лекува емоционални травми. Великолепен е при главоболие и мигрени. Носи спокойствие и спомага за възстановяване след тежки болести. Редуцира усещания като страх, гняв, вина и изоставеност. Приема се като мощен генератор на любовна енергия. Можете да го поставите в спални, дневни, детски стаи.

Содалит
Този камък е балансьор между физическите способности и душевното състояние. Провокира духовното пробуждане, открива съзнанието за нови идеи и повишава обективността. Вдъхва увереност и спокойствие, усилва личната изява, подобрява паметта и концентрацията. Подходящото място за него е на перваза на прозореца, до вратата и на бюрото.

Тигрово око
Осигурява спокойствие в стресови ситуации. Ако постоянно се тревожите за здравето си, този камък може да предотврати хипохондрия и психосоматични заболявания. Използва се също за увеличаване на благосъстоянието като привлича богатство, пари и късмет. Насърчава смелостта, носи страст и физическа сила. Фокусиращ и приземяващ камък, подпомагащ концентрацията. Зареждащ със сили и оптимизъм. Като цяло е емоционален балансьор. Засилва енергийните потоци, минаващи през тялото, което го прави отличен за слаби или болни хора. Провокира оптимистичната енергия, изпълва с жизненост и сила. Обостря интуицията. Наричан е още „камък на сбъднатите надежди”. Добре е да се постави до входната врата, в кабинета или на бюрото на ученика.

Тюркоаз
Подпомага добрата комуникация и добрите взаимоотношения с околните, засилва самосъзнанието. Тюркоазът бори депресията и пристъпите на паника. Известен е като средство за психична защита. Носи щастие, любов и успех. Усилва равновесието. Привлича и съхранява любовта, доставя чувство на радост и душевен комфорт. Добре е да се сложи в дневната, в трапезарията или в работният кабинет.

Хематит
Има успокояваща енергия. Намалява негативността и спомага за балансиране на ума, тялото и духа. Подпомага изясняването на ситуациите и споровете, пречиства и укрепва. Окуражава приятелството и разсейва страховете. Деинтоксикира. Неговото място е в кухнята. Има общо засилващо въздействие.

Цитрин
Зарежда с вяра и оптимизъм. Окуражава приятелството и разсейва страховете. Спомага постигането на финансово благополучие. Добре е да се постави в дневната или в семейната каса. Ако ви предстои изпит, го сложете в стаята си.

Използвайки свойствата на кристалите, добре е да се знае, че те задържат енергия. Натрупването на енергия е свързано с излъчването на енергия. За да може един кристал да помогне със своето излъчване трябва да бъде в обсег с аурата на човек, /т.е. на разстояние до 25 см. от тялото/. Ако е бижу, достатъчно е да го носите на себе си. Ако е само камъче, можете да го поставите в джоба или в чантата си. За да бъде чиста енергията, която излъчва един кристал, е нужно през определен период от време да бъде поставян под течаща вода или върху купчинка морска сол а след това, за няколко часа – на слънчева светлина. Ако искате да превърнете някой кристал в свой талисман или пазител е нужно първо да го изчистите от предишни натрупани енергии, по гореописаният начин. Личният кристал не се дава на никого, за да не попива чужда енергия. Дори и да не използвате кристалите за корекции на каквото и да било, те си остават прекрасен акцент в дома, при това неповторимо природно творение, което радва очите и душата а това е достатъчно.

Диана Берчева
Върнете се в началото Go down
http://<embed src=http://flash-clocks.com/free-flash-clocks-b
Sponsored content





във света на минералите и кристалите Empty
ПисанеЗаглавие: Re: във света на минералите и кристалите   във света на минералите и кристалите Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
във света на минералите и кристалите
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Таромания  :: Врати към необятното :: Поглед в неизвестното-
Идете на: