Таромания
Таромания
Таромания
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Таромания- форум за занимания с Таро, Ленорман, Руни, Астрология
 
ИндексPortalТърсенеПоследни снимкиРегистрирайте сеВход

 

 Може ли човек сам за себе си да гледа на Таро?

Go down 
5 posters
АвторСъобщение
Kira2
Наблюдател
Наблюдател



Female Брой мнения : 3
Join date : 04.12.2013

Може ли човек сам за себе си да гледа на Таро? Empty
ПисанеЗаглавие: Може ли човек сам за себе си да гледа на Таро?   Може ли човек сам за себе си да гледа на Таро? Icon_minitimeСря Дек 04 2013, 21:36

Здравейте на всички!

За пръв път пиша във форума, надявам се да не нарушавам правилата му по ниакакъв начин. усмивка 

Скоро си взех карти Таро, но първоначалната ми радост бе малко помрачена днес. Говорих с една жена която от поне двадесет години се занимава сериозно с картите и тя ми каза, че никога не бива гадателя да гледа сам на себе си. В тези случай картите те обърквали и ти "влиаят негативно". Не разбрах дали имаше предвид, че самите тълкувания са негативни, или дали цялостната енергия която ти се предава от гадаенето е негативна.

Нямам намерение да гледам на други хора, поне засега, защото нито съм опитна, нито мога да тълкувам все още картите, и ми се вижда най-малко несериозно, че дори и опасно да "гледам" на някой приятел и да му говоря небивалици за неговите проблеми.

Исках да попитам дали някой от вас е чувал за такова нещо и какво ви е мнението по въпроса.

Благодаря ви!
Върнете се в началото Go down
Луничка
Ветеран
Ветеран
Луничка


Female Брой мнения : 831
Join date : 10.09.2012

Може ли човек сам за себе си да гледа на Таро? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Може ли човек сам за себе си да гледа на Таро?   Може ли човек сам за себе си да гледа на Таро? Icon_minitimeЧет Дек 05 2013, 07:48

---


Последната промяна е направена от Луничка на Нед Юни 08 2014, 07:40; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
Frog
Почетен ветеран
Почетен ветеран
Frog


Female Брой мнения : 2400
Join date : 08.07.2012
Местожителство : София

Може ли човек сам за себе си да гледа на Таро? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Може ли човек сам за себе си да гледа на Таро?   Може ли човек сам за себе си да гледа на Таро? Icon_minitimeЧет Дек 05 2013, 18:22

Ами от моята практика мога да кажа, че всеки изглежда е тръгвал от питания за себе си. После, за да научиш картите, малко по малко включваш и други хора, но основно се учиш от картите за себе си. По-късно аз лично установих, че картите, които тегля за себе си са точни, но тълкуването ми е обременено от логиката за нещата, които знам. В този смисъл изключително ми е полезно да споделям с момичетата тук изтеглените карти и да виждам ситуацията през техните очи. Така виждам къде са ми грешките, къде аз съм тълкувала емоционално, къде трябва да се поправя. Сега тегля карти за себе си и в повечето случаи моля момичетата да тълкуват, като разбира се, и аз си имам свое тълкуване. Отделно от това с удоволствие тълкувам картите, които те са изтеглили за себе си или за други хора- това е безценен опит, особено когато има и обратна връзка.
Върнете се в началото Go down
dgakova
Почетен ветеран
Почетен ветеран



Female Брой мнения : 1515
Join date : 23.10.2012
Местожителство : Благоевград

Може ли човек сам за себе си да гледа на Таро? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Може ли човек сам за себе си да гледа на Таро?   Може ли човек сам за себе си да гледа на Таро? Icon_minitimeЧет Дек 05 2013, 19:28

Това си е твое решение на кой ще гледаш. Важното е предупредиш приятелите си, че ако им гледаш , гаданието няма да е с такива детайли, може да сбъркаш и т.н. и всичко може да е уж на шега в начаото. Освен това внимавай на кои "приятели" гледаш защото аз изпатих с една муфтаджийка, която само смучеше от мен, а после за обратна връзка - няма или лъже, защото неиска да си признае какви ги върши.
Затова съветът ми е, най-много да гледаш на себе си. Ако ти е по-лесно питай за себе си като за трето лице.
Но запомни да не вярваш ако "приятели" ти кажат че нещо не се е случило. Първо се консултирай с участничките във форума и те ще те насочат в детайлите. Имай го предвид. Все пак картите разкриват тайни, които самият питащ незнае че е тайна.

Успех Може ли човек сам за себе си да гледа на Таро? 698924 
Върнете се в началото Go down
dgakova
Почетен ветеран
Почетен ветеран



Female Брой мнения : 1515
Join date : 23.10.2012
Местожителство : Благоевград

Може ли човек сам за себе си да гледа на Таро? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Може ли човек сам за себе си да гледа на Таро?   Може ли човек сам за себе си да гледа на Таро? Icon_minitimeЧет Дек 05 2013, 19:40

Относно негативността на картите - казала ти го е защото в началото не си свикнала как да приемаш лошите новини за себе си и ще се панираш, ще питаш пак и пак картите докато получиш положителен отговор, това ще бъгне системата ти , ще ги хвърлиш, после ще ги вземеш, ще можеш да тълкуваш, няма да можеш и така докато се нормализират нещата.

Трудно е в началото,  всички са се психясвали от тях, но след около година упорит труд, после ще си окей! После няма и да гледаш толкова на себе си, ще знаеш как да приемаш лошите новини и вече ще си добре.

Почти всички минават през този период. Питай картите по един въпрос само един път, лош, добър - това е - един път! Втория път отговора им няма да е различен, а третия могат да те излъжат. Вместо да се панираш , можеш да питаш тук и всеки ще ти даде адекватен отговор.

А и аз лично немога да си представя как можеш да гададеш на другите ако не гадаеш на себе си, може би по-нататък - да, но в началото няма как да разбереш какво ти говорят. Най-добре ти знаеш как се чувстваш, когато дадена карта мине през живота ти. Най-лесно се вижда с дневните карти. И за да не си вкараш филми още от сутринта , можеш да питаш вечерта какво ти се е случило през деня.

И още веднъж - Успех Smile
Върнете се в началото Go down
Kira2
Наблюдател
Наблюдател



Female Брой мнения : 3
Join date : 04.12.2013

Може ли човек сам за себе си да гледа на Таро? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Може ли човек сам за себе си да гледа на Таро?   Може ли човек сам за себе си да гледа на Таро? Icon_minitimeВто Дек 24 2013, 17:34

Благодаря ви много за отговорите!  усмивка 
Върнете се в началото Go down
thundergoddess
Наблюдател
Наблюдател
thundergoddess


Female Cancer Брой мнения : 29
Join date : 07.01.2014
Age : 32

Може ли човек сам за себе си да гледа на Таро? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Може ли човек сам за себе си да гледа на Таро?   Може ли човек сам за себе си да гледа на Таро? Icon_minitimeСря Мар 26 2014, 23:18

Ами не, изобщо не е вярно. Понякога се учудвам какви странни, наистина консервативни мнения могат да имат хората и как повтарят заучени фрази без изобщо да се запитат защо дадено нещо се прави по даден начин и дори и без сами от своя опит да проверят дали е така. Гледала съм много пъти на себе си, на тези карти им е писнало сигурно от мене, повече си гледах в началото, сега почти - не. Ако трябва да съдя по себе си, няма нищо злокобно в това да гледаш на себе си, но е трудно, защото не можеш да останеш обективен, ти си силно пристрастен в ситуацията. С Таро ние тълкуваме символи, така че малко се получава, че сме склонни да тълкуваме символите в своя полза.
Друга проблематика е, че някои хора с лабилна психика не търсят отговори, а търсят спокойствие в картите и доста често няма да го получат. Понякога може заради отговор на картите да вземем едно решение, а не друго - няма лошо, ако е от време на време, но според мен ако става редовна практика, малко губим себе си и индивидуалната си воля сами да вземаме решение и ако нещо се провали се питаме дали така щеше да стане, ако бяхме взели другото решение.
Върнете се в началото Go down
http://ezotg.blogspot.com/
Sponsored content





Може ли човек сам за себе си да гледа на Таро? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Може ли човек сам за себе си да гледа на Таро?   Може ли човек сам за себе си да гледа на Таро? Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Може ли човек сам за себе си да гледа на Таро?
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» Въпрос: Имаме ли общо бъдеще? Може ли някой да разтълкува?
» Новото начало с нов човек в любовта
» Беседи по таро и ТАРО на по кафе в София
» Архетипи и Таро
» Таро и 18+

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Таромания  :: Врати към необятното :: Таро :: Таро дискусии и философия-
Идете на: