Таромания
Таромания
Таромания
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Таромания- форум за занимания с Таро, Ленорман, Руни, Астрология
 
ИндексPortalТърсенеПоследни снимкиРегистрирайте сеВход

 

 Подходящи въпроси към Таро

Go down 
+2
magica
Moira
6 posters
АвторСъобщение
Moira
Редовен участник
Редовен участник
Moira


Female Брой мнения : 290
Join date : 05.03.2013

Подходящи въпроси към Таро Empty
ПисанеЗаглавие: Подходящи въпроси към Таро   Подходящи въпроси към Таро Icon_minitimeПон Май 19 2014, 22:55

Мисля е добре да има отдела тема за подходящите въпроси, на които обикновено картите отговарят разбираемо и такива, на които картите не отговарят.

Да ги разделим по категории: Отношения с хора, Работа, Пътуване и други.

Да напишем кои въпроси ще ни помогнат реално, защото хубав отговор идва от смислен и важен въпрос.

Да дадем примери за въпроси, които не са сработили.

Например такива, чиито отговор само ще погали егото без да има друга цел, или чиито отговор си знаем или пък вече питаме за 100-тен път.

Както и въпроси от сорта на той обича ли ме, харесва ли, обича ли друга жена според мен не стават.

Мои любими въпроси:
Какво ще се случи, ако направя 1./ако направя 2. вариант/ ако нищо не правя.
Какъв ще е резултатът за мен от ...

Призовавам Вера да се включи и да си копира мнението от една друга тема с участничка, наречена Мати, ако иска, разбира се, и/или да препрати към материали от блога си. Smile

Върнете се в началото Go down
magica
Гост
Гост



Female Брой мнения : 154
Join date : 28.01.2013

Подходящи въпроси към Таро Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Подходящи въпроси към Таро   Подходящи въпроси към Таро Icon_minitimeПон Май 19 2014, 23:19

Когато човек е емоционално пристрастен и нещо силно го вълнува, той набляга на "случването", иска да знае какво ще е "действието" и какво е "отношението".

Не е практично. Не е мъдро. Но определено за момента на отговора дава някакво измамно чувство на яснота у питащия.

Принципно се опитвам да задавам въпроса от гледна точка на "урока" и "съвета". Може би защото паралелно изучавам и И Дзин, а там въпроса за съвета е ключов, основен за хвърлянето на монетите.

Любим въпрос ми е "защо". Защо ситуацията/ отношенията/ се е развила по еди-какъв-си начин?

Не ми сработват въпроси за "ще ми пише ли", "ще се обади ли", въпреки че имам лошия навик да ги задавам за щяло и нещяло и дори понякога познавам. Ако предвиждането ми е "да", а обаждане няма - се чувствам излъгана и прекарала времето си в напразни очаквания.
Ако съм предвидила "не" , а вземе та се обади - вярно, изненадата е от приятните, но защо предварително тогава съм се настроила негативно и обезсърчаващо?



Върнете се в началото Go down
Moira
Редовен участник
Редовен участник
Moira


Female Брой мнения : 290
Join date : 05.03.2013

Подходящи въпроси към Таро Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Подходящи въпроси към Таро   Подходящи въпроси към Таро Icon_minitimeПон Май 19 2014, 23:36

Хм, в такъв случай е добре да си замислим дали питането "той ще ми се обади ли" е подходящ въпрос или да го сложим в категория "неподходящи". Според мен такива въпроси почти винаги дават указания за нещо друго, по-важно в отношенията.
Върнете се в началото Go down
Moira
Редовен участник
Редовен участник
Moira


Female Брой мнения : 290
Join date : 05.03.2013

Подходящи въпроси към Таро Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Подходящи въпроси към Таро   Подходящи въпроси към Таро Icon_minitimeПон Май 19 2014, 23:39

И още нещо, аз разделям въпросите на два типа: въпроси за факти/резултати и конкретни случки и въпроси за психика/отношение, мисли и емоции.
Като си мисля, че за факти трябва мнооого опит - да се отговори какво точно ще се случи, затова на този въпрос - пак се показват карти на психика ...
Върнете се в началото Go down
magica
Гост
Гост



Female Брой мнения : 154
Join date : 28.01.2013

Подходящи въпроси към Таро Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Подходящи въпроси към Таро   Подходящи въпроси към Таро Icon_minitimeВто Май 20 2014, 00:01

Ако възприемаме картите като допитване с интуицията или нашия вътрешен водач, добър въпрос също би бил:

Какво трябва да зная за нещо- ситуация, човек?
или "Какво моят вътрешен учител, водач иска да зная за...?"

Въпросите за избора и за личната отговорност също са много полезни, макар че някак повечето хора ги избягваме.
Върнете се в началото Go down
Moira
Редовен участник
Редовен участник
Moira


Female Брой мнения : 290
Join date : 05.03.2013

Подходящи въпроси към Таро Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Подходящи въпроси към Таро   Подходящи въпроси към Таро Icon_minitimeВто Май 20 2014, 00:36

Да, така е, все пак ще дам примери от моята лична колекция с въпроси, задавани от мен, които наричам идиотски, защото не дават търсената информация и не помагат по никакъв начин. Пътят е дълъг с таро и всеки се намира някъде там, не се знае къде ще го отведе. ;)

Ето ги:
Х ме обича, нали? - забележете как съм сложила нали накрая. хората така искат да са обичани, без да мислят за това какво са готови да предложат срещу обичта и какви ще са последствията от връзката.

Х ще се влюби ли в мен - тук картите освен да покажат аз какво изпитвам, колко съм неуверена и как се съмнявам, друго няма да дадат.

Правя ли грешка като говоря с Х отново - оценка на картите няма, то няма и карта, която да го покаже, нелогично конструиран въпрос, който дава на картите свобода да покажат каквото си искат.

Ще продължа ли да страдам заради Х? - ми то си зависи от човека колко ще страда, страданието е въпрос на избор колко ще продължи, някои хора се стягат по-бързо, картите тук ще констатират наличното страдание и толкоз.

Х може ли да ме направи щастлива - егоистичен въпрос, който подсказва мързел - мързи ме сама да се направя щастлива и чакам друг да го стори вместо мен, то всеки така чака - друг да му оправи живота и какво ще стане - двама се събират и чакат другия да размаха пръчката на щастието, ами не - първо трябва да си щастлив, да дадеш щастие и тогава нещата стработват, евентуално, ако има среда и отклик.

Х мисли ли за мен - отново няма да даде логичен отговор, защото кои са картите които ще отразят, първо, че са мисли на друг човек, а не мои, и второ - как да се отдели самото мислене от характеристиката на мисленето, от съдържанието какво мисли - картите ще покажат мен в най-добрия случай.

и още много други, тези стигат засега. Smile
Върнете се в началото Go down
Moira
Редовен участник
Редовен участник
Moira


Female Брой мнения : 290
Join date : 05.03.2013

Подходящи въпроси към Таро Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Подходящи въпроси към Таро   Подходящи въпроси към Таро Icon_minitimeСря Май 21 2014, 10:53

Въпросите с Да/Не дават описващи отговори и според описанието си преценяваме дали е да или не, а не че една карта на 3-та позиция дава отговора, ако беше така по-добре да теглим само 1 карта, за какво са ни другите две отпред. Поне аз така разсъждавам. Smile
Върнете се в началото Go down
AlexD
Ветеран
Ветеран



Male Брой мнения : 1294
Join date : 20.05.2014

Подходящи въпроси към Таро Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Подходящи въпроси към Таро   Подходящи въпроси към Таро Icon_minitimeСря Май 21 2014, 11:03

А дали всъщност съществуват твърди отговори "да" или "не"? И според мен винаги присъства тоя елемент на "пояснителност" и "условност".
Върнете се в началото Go down
Moira
Редовен участник
Редовен участник
Moira


Female Брой мнения : 290
Join date : 05.03.2013

Подходящи въпроси към Таро Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Подходящи въпроси към Таро   Подходящи въпроси към Таро Icon_minitimeСря Май 21 2014, 12:00

Твърди отговори - защо да няма, има неизбежни отговори - например - ще умре или няма да умре - няма средно положение /този въпрос се задава от близки на тежко болни хора, но не към мен, аз не мога да давам такива тълкувания, но към по-опитни разбирачи от картите - да, примерът е да покаже, че таро могат много добре да предсказват събития, просто аз още не мога да го правя/. Проблемът е как да се преформулира въпросът, че да не е да/не, има случаи, при които е трудно, защото ни интересува ще стане или няма да стане. Хайде, измислете как от въпрос с да/не да направим друг "отворен" въпрос. Става дума за чисто логическа мисъл при формулирането на въпроса, нищо общо с гледане и тълкуване на карти.


Последната промяна е направена от Moira на Сря Май 21 2014, 17:01; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
AlexD
Ветеран
Ветеран



Male Брой мнения : 1294
Join date : 20.05.2014

Подходящи въпроси към Таро Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Подходящи въпроси към Таро   Подходящи въпроси към Таро Icon_minitimeСря Май 21 2014, 12:06

То и друго се сещам сега. Има ли въпроси, които просто не бива да се задават? Някакви граници, които не е редно да се прекрачват? Всеки сам ли си ги поставя или има нещо отгоре, извън него, което би трябвало да го спира?

Върнете се в началото Go down
Moira
Редовен участник
Редовен участник
Moira


Female Брой мнения : 290
Join date : 05.03.2013

Подходящи въпроси към Таро Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Подходящи въпроси към Таро   Подходящи въпроси към Таро Icon_minitimeСря Май 21 2014, 12:13

Има, има! Дори въпросът да е нещо, което да не трябва да знаеш, картите така ще те объркат и ще са толкова неясни, че нищо няма да разбереш! Картите си решават какво да покажат и ако нещо не трябва да го знаеш, просто няма да го покажат. Например ако любопитстваш да научиш тайни, които не са ти дадени да знаеш. Аз например веднъж експериментирах с нещо сериозно - питах какво е бог и си мислех наум, аха, сега ще е интересно ако излезе дяволът, еми излезе дявол, просто понякога не се пита, зависи от нагласата на човека и от много неща. аз съм си изградила усет, просто с времето се разбира кое става за питане и кое не става. И картите се дразнят на глупави въпроси, тогава почват да ти играят в ръцете, да падат и т.н.
Върнете се в началото Go down
Вера
Редовен участник
Редовен участник
Вера


Female Sagittarius Брой мнения : 387
Join date : 10.09.2013
Age : 38
Местожителство : Пловдив

Подходящи въпроси към Таро Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Подходящи въпроси към Таро   Подходящи въпроси към Таро Icon_minitimeСря Май 21 2014, 14:30

Moira, чак сега видях темата ти и затова не съм се включила досега. Ще потърся по-късно какво съм писала на Мати, защото, честно казано, сега не мога да се сетя.

По темата, много съм съгласна с magica - какво трябва да знам за дадена ситуация, според мен, е най-правилния въпрос. Защо? Може би много от вас няма да се съгласят с мен, но аз не гледам на таро като на оракул. След толкова години опити да накарам тарото да работи като кристална топка, установих, че успехите в тази област винаги ще са спорадични, защото картите са изградени основно от психологична материя, а не от фактологична. Тоест те могат да кажат как си се чувствал преди, как се чувстваш сега и как най-вероятно ще се чувстваш в близко бъдеще. Ако въпросът е за връзка, тогава картите лесно ще бъдат тълкувани, ако обаче е за това къде се намира изчезнал човек, трудно ще разберем какво ни казват, защото те не могат да опишат място, могат в най-добрия случай да опишат как се чувства изчезналият. Или евентуално нашите преживявания, ако го открием и т.н. Затова въпроси от типа "Какво трябва да знам" помагат да си изясним мотивите за действията, нашите собствени или на околните, и оттам нататък да действаме според информацията, която имаме, за да изковем заветния отговор "да", който търсим. Понякога наистина искаме да знаем ще стане ли нещо или няма да стане. Но в моята практика хората почти само това питат, а тази информация не винаги им е нужна.

Като в това подреждане за приятеля на Blackmoon, който пита, дали ще срещне нова любов, а картите му отговарят директно на това, което той иска да знае, но не иска да попита - каква, всъщност е причината, да не може да създаде продължителна връзка. Във въпроса, който Moira дава като пример - дали някой ще умре, или не - аз лично много се чудя, на хората, които задават такива въпроси, може би просто са по-смели или по-силни от мен. Но аз бих препоръчала този въпрос да се формулира: Какво бих могла да направя, за да помогна/облекча състоянието на този човек? Или нещо от този сорт, зависи от случая. Или какво би могло да му помогне, ако има такова нещо. Иначе информацията, дали ще умре или не с какво ни помага?

В блога ми бях пуснала един пост относно подходящи примерни въпроси в различни ситуации, когато не сме сигурни как да попитаме. Ако на някого му е интересно: [You must be registered and logged in to see this link.]
Върнете се в началото Go down
http://78stories.wordpress.com/
DeTe_Ha_Xaoca
Почетен ветеран
Почетен ветеран
DeTe_Ha_Xaoca


Female Брой мнения : 1820
Join date : 15.05.2014

Подходящи въпроси към Таро Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Подходящи въпроси към Таро   Подходящи въпроси към Таро Icon_minitimeСря Май 21 2014, 15:44

Мога да дам пример с преформулиран въпрос. В събота гледах на едно момиче. Нейният въпрос беше : Ще се оправят ли отношенията ни ? Аз и казах, че е по-добре да зададем по друг начин въпроса, за да не бъде да/не въпрос и тя го преформулира така "Какво можем да направим, за да подобрим отношенията си?"
Върнете се в началото Go down
Blackmoon
Ветеран
Ветеран
Blackmoon


Female Брой мнения : 748
Join date : 19.01.2014
Местожителство : София

Подходящи въпроси към Таро Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Подходящи въпроси към Таро   Подходящи въпроси към Таро Icon_minitimeСря Май 21 2014, 16:02

Подходящи са отворените въпроси, които дават описание на чувства, действия или ситуация.
Въпроси започващи с Какво, Защо и Как.
Въпроси от типа :
Кога ще стане еди какво си рядко дават точни отговори.
Въпроси от типа:
Обича ли ме, харесва ли ме итн също. Правилния въпрос е : Какво е отношението на Х към мен? Понеже "Какво чувства Х към мен" отговаря за моментното му настроение спрямо теб, а не за генералното му отношение към теб.
Въпрос от типа : Обича ли друга е неправилен, понеже всеки мъж обича друга дали майка, баба, сестра, приятелка и тн.
Въпроси с да или не трябва само в краен случай да се задават и да се гледат като описание на ситуацията.
Мисля, че и въпроса "ще намеря ли истинската любов" е грешен понеже какво значи "истинска любов" такава каквато е по-силна, споделена или каква? В случая отговаря въпроса за любовта която изпитваш в момента, понеже на тоя етап тя е най-истинска за теб. Освен това намирането на любов не означава връзка.
Грешен въпрос е мисли ли някой за теб. Трябва да е какво мисли?
Въпроси с : Къде е еди кое си? рядко дават конкретен отговор.
Ще си намеря ли работа? - това е неправилен въпрос понеже всичко зависи от теб. Трябва да се каже "какво трябва да направя за да имам успех в намирането на подходяща работа" или "какво ми пречи да си намеря подходяща работа".
"Ще имам ли дете от Х" - първо този въпрос не уточнява период от време, второ как може да решат картите ще имаш или няма да имаш дете, понеже те ще покажат твоето желание, страхове и тн, могат да покажат и възможността това да се случи(имате интимни контакти, ти имаш желание ), освен това няма рамкиран период за действие, тогава картите могат да дават положителен отговор. По важно е да се уточни има ли желание Х да има деца от съответната жена в период от еди колко си време и след това дали тя ще забременее в този период.
Грешни въпроси са всички свързани с това кога и как ще умре някой понеже това не е дадено да се знае и картите могат да те излъжат.
Установих, че въпроси от типа:
- Ще скъсат ли еди кои си
- Ще ме зареже ли мъжа ми/приятеля ми
- Ще се съберем ли с еди кой си
Рядко дават отговор те описват каква е ситуацията между хората сега и евентуално какви проблеми могат да имат за в бъдеще. Но по скоро описват или страховете на питащия или неговите надежди.
Правилно е да се пита " Как ще се развият нещата между нас за еди колко си време", "Какви са проблемите във връзката ни", "какво мога да направя за да подобря отношенията си с Х" итн.
Също на въпроси:
Да направя или еди какво си или не, отговор няма как да има. Понеже тук питащият прехвърля отговорността за собствените си действия върху картите.
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Подходящи въпроси към Таро Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Подходящи въпроси към Таро   Подходящи въпроси към Таро Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Подходящи въпроси към Таро
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» въпроси/отговори - Френско Таро
» Беседи по таро и ТАРО на по кафе в София
» Въпроси и отговори 4
» Въпроси и отговори
» Въпроси и отговори- 2

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Таромания  :: Врати към необятното :: Таро :: Таро дискусии и философия-
Идете на: