Таромания
Таромания
Таромания
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Таромания- форум за занимания с Таро, Ленорман, Руни, Астрология
 
ИндексPortalТърсенеПоследни снимкиРегистрирайте сеВход

 

 Махалото

Go down 
4 posters
АвторСъобщение
Frog
Почетен ветеран
Почетен ветеран
Frog


Female Брой мнения : 2400
Join date : 08.07.2012
Местожителство : София

Махалото Empty
ПисанеЗаглавие: Махалото   Махалото Icon_minitimeПет Юли 25 2014, 22:24

Махалото е интересен прогностичен начин. За тези, които искат да се запознаят по обстойно с начина, по който работи и с методите, видовете махала, за какво се използват и т.н препоръчвам едно четиво което може да се намери онлайн - Радиестезична тетрадка на Иван Тодоров. За един ден прочетох основните правила и опитах с подръчни материали. Може и да е случайно, но съм впечатлена от резултата. Тароман препоръчва "Махало за начинаещи" на Ричард Уебстър, но тъй като не я намерих онлайн ползвах другата.   Опитайте!


Последната промяна е направена от Frog на Пет Юли 25 2014, 22:51; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
Frog
Почетен ветеран
Почетен ветеран
Frog


Female Брой мнения : 2400
Join date : 08.07.2012
Местожителство : София

Махалото Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Махалото   Махалото Icon_minitimeПет Юли 25 2014, 22:47

ооооооо, писах ви как днес съм стигнала до истината и всичко се затри. Сега накратко - прочетох около 30 страници на Тетрадката и разбрах следното: махалата са различни, най-често метални с много тънкости около ползването им, но тъй като бързах - импровизирах, като спазвах основните правила. Завързах златна халка за един по-дебел конец. Оставих го по-дълъг, за да разбера докъде трябва да го пусна, за да е ефективна "антената". Опитах един път - зададох му начално движение напред-назад, но то си се движеше така една две минути без изобщо да преминава в кръгово движение. Отпусках по малко връвчицата и ....нищо. Направих два-три опита и прекратих този тест. Завързах възелче на връвчицата там, където аз реших, че е най-добре. После трябваше да се уточним с махалото кога ще ми казва "да" и кога "не". На един лист написах в единия му край да, а в другия не. Пуснах махалото над "да" и то започна след малко да се върти на ляво /левичар съм значи/, над не-то се въртеше на дясно. Важното е на плота около махалото да няма нищо друго. Човекът трябва да е ориентиран в посока изток, да стои прав и краката му да са на широчината на раменете. Винаи в началото се задава движение на махалото напред-назад. И така след като разбрах как ще ми отговаря, написах въпроса дали днес ще си взема пратката. Много бързо се завъртя на ляво. После написах скала 30 - 100 - 150 и попитах колко пари ще ми струва това. Пусках махалото над всяка от цифрите и то се задвижи над 30. До тук приключих, тъй като нямах време за повече. Това е, прочетете, пробвайте и казвайте  Махалото 698924
Върнете се в началото Go down
Зуки
Администратор
Администратор
Зуки


Female Брой мнения : 5361
Join date : 11.03.2012

Махалото Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Махалото   Махалото Icon_minitimeВто Юли 29 2014, 08:02

Фрог , аз ползвах сребърен медальон.
Но нямам практика с махало,за да имам отговори на работа с него.
Но пък имам въпроси.
Не че в мрежата не с писаи за тия неща,но:
-от какъв метал да е изработено махалото-висулка,синджир,връвчица
-форма на висулка

защо питам,амо и преди съм си мислила за махалото,и някак стигнах за себе си де,че всеки о своята природа съди-та за мен висулката си е избор по метод -харесване
по-важно ми се види да е синджира-там е корена за мен....
защото ако съм на ''фъншуи'' с висулката,то синджира си е някак отговорен и важен с снемането на инфо от Горе*

и друго.
ако речем по зодии сме се начили с нашия метал,с нашите камъни.
редно ли е избора на махалото да се води по тоя астро план.
да не би да трябва нещо друго...или няма закони,просто ние си решаваме...

и друго
-какви са усещанията в началото при работа с махало.
дали се появява усещане за нечие присъствие,''вятър'' в ушите,безвремие,тежест в главата,умора,залитане....или е внушение
Върнете се в началото Go down
http://<embed src=http://flash-clocks.com/free-flash-clocks-b
Frog
Почетен ветеран
Почетен ветеран
Frog


Female Брой мнения : 2400
Join date : 08.07.2012
Местожителство : София

Махалото Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Махалото   Махалото Icon_minitimeВто Юли 29 2014, 15:59

Зуки, нищо не усещам като работя с махалото. Поне на този етап нямам усещания, вероятно защото се опитвам да се концентрирам. Има доста условия описани в тази радиестезична тетрадка, която започнах да чета. Синтезирано какво е необходимо - махалото да е от метал за да резонира вълново /обяснено е по-точно, но не съм от най- паметливите за да цитирам дословно/. Заедно с връвчицата правят нещо като антена. Ръката, която държи махалото е на нивото на гърдите, със свити пръсти, само палецът и показалецът държат връвчицата. Дава се начално движение на махалото напред-назад и се чака да се види дали ще започне да се върти някъде в кръг. При мен ако се върти на ляво е да, а ако се върти на дясно е не.
Поставих още три въпроса с махалото и на двата изобщо не реагира - клатушкаше се напред-назад и изобщо не се завъртя. Само на единия даде положителен отговор. Много странно ми е всичко това, но ще продължа да чета тетрадката. Самото махало най-добре да е конусообразно. Някои махала са много специални.
Върнете се в началото Go down
taroman
Редовен участник
Редовен участник



Male Брой мнения : 490
Join date : 30.01.2013

Махалото Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Махалото   Махалото Icon_minitimeВто Юли 29 2014, 19:01

Frog, махалото в никакъв случай не е задължително да е метално, обаче има махала, които не работят, факт!усмивка От безплатните книжки "Радиестезична тетрадка" е увлекателно четиво, както и "Зодия човек", на същия автор, обаче не е излишно да си купиш и "Махалото" на Таня Тсиолакиду с подарък махало от лунен камък и с него да се учиш на ментална радиестезия. След това можеш да вземеш за четене "Махало за начинаещи" на Ричард Уебстър и в последствие другата му книга, ако успееш да я намериш, "Радиестезия за начинаещи". Така ще имаш достъп до по-широка гама от въпроси за задаване, за някои от които, предполагам не би се сетила, че е възможно да бъдат питаниМахалото 402149
Върнете се в началото Go down
Зуки
Администратор
Администратор
Зуки


Female Брой мнения : 5361
Join date : 11.03.2012

Махалото Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Махалото   Махалото Icon_minitimeЧет Юли 31 2014, 09:42

попитах ''махалото''* дали Х е откраднал парите- посока ''не''
попитах дали Х знае кой е взел парите -посока ''да''
попитах дали Хе вземал пари от фирмата, които не са заплата-отговор''да''
попитах дали Х БИ ОТКРАДНАЛ ПАРИ- отговор ''НЕ''

ПРИ ВЪПРОСИТЕ  за кражба,пари махалото се застояваше в покой,след което  даваше посоката на отговора(въртене в ляво,дясно)

при уточняващите предварителни въпроси за да видя ''да и не'' на къде са
то беше леко и бързо отговарящо

друго което ми направи впечатление,на въпрос дали моята приятелка ще разгадае КОЙ е откраднал парите , махалото стоя дълго в покой,заклати се леко,после започна да се движи в права линия по хоризонтал,това движение не знам как да го  разчета.
сигурно някоя дума не е точна-кражба-примерно...не знам...

*махало-ако взема та вземе да ми се отдава махалото,ще взема да си взема подходящо...не че това няма да ми върши работа ,сегашното де... Махалото 262180


да продъжа-попитахме за човек У. дали е взел парите-да
но имах усещане е не са откраднати,понякакви причини мисля че не са преднамеренооткраднати.
и с уточняващи въпроси-излиза че са или забравени от разсеян човек,или подхвърлени за друг крадец,или е свидетел на загубването им.и този човек У е замълчал и ги е взел...

Върнете се в началото Go down
http://<embed src=http://flash-clocks.com/free-flash-clocks-b
AlexD
Ветеран
Ветеран



Male Брой мнения : 1294
Join date : 20.05.2014

Махалото Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Махалото   Махалото Icon_minitimeПет Авг 01 2014, 19:19

Eхааа....Аз отдавна бях решил да си купя махало, днеска си взех едно с планински кристал. И тъкмо си викам: "Сега ще се прибера и ще питам във форума едно-друго", а то вече тема имало :-)

Ще го пратя първо моето да "поспи" една нощ в морска сол под пирамидата, после ще видим.
Върнете се в началото Go down
Зуки
Администратор
Администратор
Зуки


Female Брой мнения : 5361
Join date : 11.03.2012

Махалото Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Махалото   Махалото Icon_minitimeСъб Авг 02 2014, 08:10

поучих отговор - парите са най-вероятно във У.,не е кражба,грабеж-а присвояване,възползване от нечие невнимание. непочтеност
Върнете се в началото Go down
http://<embed src=http://flash-clocks.com/free-flash-clocks-b
Зуки
Администратор
Администратор
Зуки


Female Брой мнения : 5361
Join date : 11.03.2012

Махалото Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Махалото   Махалото Icon_minitimeСъб Сеп 13 2014, 18:03

получихме подаръци.
попитах над всеки един ,според това за кой за наречени,дали са от сърце,и дали имат негативна нагласа в някаква форма ...

ами за мъжа ми и детето- излзиа че са дадени от сърце,без негативна умисъл
за мен-излиза-без желание подарено,и с негативно послание...понеже жената която  ни ги прати подаръците,ползва фразата''измих си ръцете''.попитах-''тя измили си ръцете с моя подарък''-да,беше категорично махалото*...

*дали не съм му повлияла?едва ли.
Върнете се в началото Go down
http://<embed src=http://flash-clocks.com/free-flash-clocks-b
Frog
Почетен ветеран
Почетен ветеран
Frog


Female Брой мнения : 2400
Join date : 08.07.2012
Местожителство : София

Махалото Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Махалото   Махалото Icon_minitimeВто Сеп 16 2014, 23:08

Браво, виждам че се увеличаваме  Surprised
Питах моето импровизирано махало дали братът на Анакин е жив - отговорът е ДА, питах дали е в България - отговорът е ДА. Начертах една карта на страната - импровизирана като отбелязах основни градове и попитах къде в момента е братът на Анакин: Пловдив - нищо, Варна, Бургас - нищо, но над Плевен започна бързо да се движи в положителната посока. Продължи да се движи така и над София. Помислих, че инерцията вече няма да го спре - нищо подобно, надолу към Петрич вече се укроти. Предполагам че става въпрос за място  или места между тези два града. 
Обаче, наскоро установих, че съм си изгубила едно медальонче с камъче, което си донесох от другия край на света. Ужасно много се натъжих, обърнах всичко и не го намерих. Реших да използвам махалото. Минах през бюрото, което преди това бях почистила и пренаредила до милиметър. Махалото започна да се върти в положителната посока над ......кошчето за боклук, което е под бюрото, а аз имах такива съмнения! Помислих си, че котките са го съборили вътре и аз вече съм го изхвърлила, от което още повече се ядосах. Седнах и.......ми светна къде може да е . Намерих го в чантата си, в една торбичка, в която държа различни камъчета. Там беше, и после се замислих за влиянието, което оказвам на махалото.  Вярно е, че чантата не  беше далеч, над нея не бях минала с махалото, но се завъртя там, където се страхувах, че е отишло.... Явно трябва още четене и опит. 
Надявам се обаче Тук да не съм оказала влияние и Анакин да помисли за възможни далечни роднини или познати в този район на страната.
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Махалото Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Махалото   Махалото Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Махалото
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Таромания  :: Врати към необятното :: Руни,и други методи за гадаене-
Идете на: