Таромания
Таромания
Таромания
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Таромания- форум за занимания с Таро, Ленорман, Руни, Астрология
 
ИндексPortalТърсенеПоследни снимкиРегистрирайте сеВход

 

 Първоначални теоретични знания

Go down 
+12
Anabella
Matti
Anna.K
dgakova
Frog
Луничка
Зуки
jeni27
lindaLI
viatar
Shopkata
Admin
16 posters
Иди на страница : Previous  1, 2, 3  Next
АвторСъобщение
Shopkata
Ветеран
Ветеран



Брой мнения : 1200
Join date : 13.10.2010

Първоначални теоретични знания  - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Първоначални теоретични знания    Първоначални теоретични знания  - Page 2 Icon_minitimeПон Сеп 10 2012, 13:20

И няма. Тя е 13 карта.
Върнете се в началото Go down
http://www.tarotanalyses.info/
jeni27
Редовен участник
Редовен участник



Брой мнения : 282
Join date : 06.08.2012

Първоначални теоретични знания  - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Първоначални теоретични знания    Първоначални теоретични знания  - Page 2 Icon_minitimeСря Сеп 26 2012, 17:33

Момичета не знам дали е за тук въпросът, но ще си го задам? Има ли подредби в които да се използват само малки или само големи Аркани. В смисъл, че сега си ги правя и съм почти готова с големите, но ще ми отнеме време за малките. Има ли някаква възможност да ползвам тях и да се уча докато правя малките?
Върнете се в началото Go down
Shopkata
Ветеран
Ветеран
Shopkata


Female Pisces Брой мнения : 1200
Join date : 13.10.2010
Age : 61
Местожителство : London

Първоначални теоретични знания  - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Първоначални теоретични знания    Първоначални теоретични знания  - Page 2 Icon_minitimeСря Сеп 26 2012, 19:45

jeni27 написа:
Момичета не знам дали е за тук въпросът, но ще си го задам? Има ли подредби в които да се използват само малки или само големи Аркани. В смисъл, че сега си ги правя и съм почти готова с големите, но ще ми отнеме време за малките. Има ли някаква възможност да ползвам тях и да се уча докато правя малките?
Ми аз сега си нагаждам една само с Големи аркани ,но тя е по-скоро психологическа.Подобна е на голямата на Ленрман. Редя арканите един след друг, както предварително си казвам че Глупакът съм аз Първоначални теоретични знания  - Page 2 402149 и гледма къде се пада в кой "дом' така да с е каже ,както и остналите аркани. Където има съвпад -това е сферата където има най-силен акцент за мен към момента. Дано съм обяснила ясно.
Върнете се в началото Go down
http://www.tarotanalyses.info/
lindaLI
Почетен ветеран
Почетен ветеран
lindaLI


Female Брой мнения : 6906
Join date : 20.07.2012
Местожителство : Пловдив

Първоначални теоретични знания  - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Първоначални теоретични знания    Първоначални теоретични знания  - Page 2 Icon_minitimeЧет Сеп 27 2012, 10:51

Искам да споделя впечатления за картите Таро до сега - от скоро имам.

Изключително интелигентни карти! Няколко пъти ми се случва да бъркам ,бъркам- при бъркането се обръща някоя карта- в това цялото голямо тесте. Аз продължавам да бъркам, бъркам, цепя и нареждам първите 3 карти след цепенето.

Картата, която се е обърнала при бъркането задължително е сред 3те карти, почти винаги като последна!

Винаги ми се случва така...изумена съм.

Картите имат мнение и държат на него като, че ли.
Върнете се в началото Go down
http://lindali-tarot.blogspot.com
Зуки
Администратор
Администратор
Зуки


Female Брой мнения : 5361
Join date : 11.03.2012

Първоначални теоретични знания  - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Първоначални теоретични знания    Първоначални теоретични знания  - Page 2 Icon_minitimeЧет Сеп 27 2012, 11:11

Цитат :

Картата, която се е обърнала при бъркането задължително е сред 3те карти, почти винаги като последна!
- същото е и с изпадналите карти. Ачесто ми се случва и някоя карта за която съм си помислила да застане в тройката...
Върнете се в началото Go down
http://<embed src=http://flash-clocks.com/free-flash-clocks-b
lindaLI
Почетен ветеран
Почетен ветеран
lindaLI


Female Брой мнения : 6906
Join date : 20.07.2012
Местожителство : Пловдив

Първоначални теоретични знания  - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Първоначални теоретични знания    Първоначални теоретични знания  - Page 2 Icon_minitimeЧет Сеп 27 2012, 17:41

Имам въпрос за Колелото на съдбата.

Четох из форуми, че много зависи тази карта къде се появява при въпроси с 3 карти.

Ако е първа карта- бързо развитие, средна карта- забавено развитие- нещата са в процес на промяна в момента, последна карта- няма скоро промяна и нещата остават както са, за сега.

Има ли нещо такова?
Върнете се в началото Go down
http://lindali-tarot.blogspot.com
Зуки
Администратор
Администратор
Зуки


Female Брой мнения : 5361
Join date : 11.03.2012

Първоначални теоретични знания  - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Първоначални теоретични знания    Първоначални теоретични знания  - Page 2 Icon_minitimeПет Сеп 28 2012, 09:46

мойта колода таро все още е подредена от миналото пълнолуние, подходящо ли е да е ''разбъркам '' , понеже след два дни е другото пълнолуние?
Върнете се в началото Go down
http://<embed src=http://flash-clocks.com/free-flash-clocks-b
Луничка
Ветеран
Ветеран
Луничка


Female Брой мнения : 831
Join date : 10.09.2012

Първоначални теоретични знания  - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Първоначални теоретични знания    Първоначални теоретични знания  - Page 2 Icon_minitimeПет Сеп 28 2012, 09:55

--


Последната промяна е направена от Луничка на Нед Юни 08 2014, 07:42; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
lindaLI
Почетен ветеран
Почетен ветеран
lindaLI


Female Брой мнения : 6906
Join date : 20.07.2012
Местожителство : Пловдив

Първоначални теоретични знания  - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Първоначални теоретични знания    Първоначални теоретични знания  - Page 2 Icon_minitimeПет Сеп 28 2012, 10:03

аз ще мога да дам ОВ до края на седмицата за тази карта- дали действа като гореописания коментар- излезна ми за седмичен въпрос като първа карта
Върнете се в началото Go down
http://lindali-tarot.blogspot.com
Frog
Почетен ветеран
Почетен ветеран
Frog


Female Брой мнения : 2400
Join date : 08.07.2012
Местожителство : София

Първоначални теоретични знания  - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Първоначални теоретични знания    Първоначални теоретични знания  - Page 2 Icon_minitimeПет Сеп 28 2012, 11:31

Моето мнение е, че след като е колело, то трябва да се търкаля насам-натам, а накъде ще се търкаля са детайли, на които би трябвало да отговорят съседни карти. Трактовката ми е визуална, но от опита си до тук знам, че работи /тълкуването де/...Кога и как се включват другите му значения ...... Първоначални теоретични знания  - Page 2 302820 пак според съседните карти....
Върнете се в началото Go down
lindaLI
Почетен ветеран
Почетен ветеран
lindaLI


Female Брой мнения : 6906
Join date : 20.07.2012
Местожителство : Пловдив

Първоначални теоретични знания  - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Първоначални теоретични знания    Първоначални теоретични знания  - Page 2 Icon_minitimeНед Сеп 30 2012, 11:15

lindaLI написа:
Ако е първа карта- бързо развитие, средна карта- забавено развитие- нещата са в процес на промяна в момента, последна карта- няма скоро промяна и нещата остават както са, за сега.

Комбинацията е Колело 2м АМ, цепила съм на Смърт

Питам за момче, с което не сме заедно дали ще ме потърси до еди си кога- положителен отговор
Върнете се в началото Go down
http://lindali-tarot.blogspot.com
dgakova
Почетен ветеран
Почетен ветеран



Female Брой мнения : 1515
Join date : 23.10.2012
Местожителство : Благоевград

Първоначални теоретични знания  - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Първоначални теоретични знания    Първоначални теоретични знания  - Page 2 Icon_minitimeНед Яну 13 2013, 11:09

Луничка написа:
За мен,на която и позиция да е,си е пълно стопиране. Но чакай да видим момичетата какво ще кажат,все пак нямам толкова богат опит с таро.


Ооооооо Луничка ...... Колелото на Съдбата така силно се завърта че незанеш къде ще спре .... Попаднах в тази ситуация и събитията така се завъртат че наистина като потърпевш незнаеш къде, кога и как ще спре и в каква позция ще те остави и да намериш новият си път. Направо си представи че си закачена там някъде на Колелото и някой го е завъртял , усети чувството на замайването преминаващите събития върху които ти нямаш никаква власт, невъзможността да го спреш и когато го спреш как се чувстваш и как се чудиш на къде да поемеш ..... Първоначални теоретични знания  - Page 2 3465299449 Не съм отдавна с карти Таро , но специално за Колелото на Съдбата мога да ти кажа че е съдбовна карта и резултата от това завъртане го описах по-горе. Може и в трета позиция да означава някакво стопиране, но при мен се падна на друга позиция и аз специално изпитах завъртането!

Дори не показа събитието което завъртя нещата, а показа началото на колеловъртежа (това си е моя дума Първоначални теоретични знания  - Page 2 880995423 ) .... Т.е. тези събития просто са участвали в нещо по-голямо ...
Върнете се в началото Go down
dgakova
Почетен ветеран
Почетен ветеран



Female Брой мнения : 1515
Join date : 23.10.2012
Местожителство : Благоевград

Първоначални теоретични знания  - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Първоначални теоретични знания    Първоначални теоретични знания  - Page 2 Icon_minitimeНед Яну 13 2013, 11:32

Асата в Таро:

това са цитати от чужди мнения

Асата по принцип ми се струва, че показват принципа на "боята" в зародиш.
Асо Мечове - начало на някаква идея, започва оформяне на нещата, но все още е само идея.
Асо Жезли - някакъв порив за осъществяване, готовност за действие, но все още само готовност.
Асо Чаши - начало на оформяне на някакво чувство, някакъв прилив на чувства
Асо Пентакли - Според мен става дума за начало на проявление в материалния свят. Нещо се "инкарнира". Идеята, емоцията, чувствата навлизат в материалния свят.


Асото е начало на определена боя, но и съдържа най-силната й квинтесенция. както кълн от нещо съдържа всичките му витамини в максимален състав. В този смисъл Асото Пентакли често е предложение за нова работа или материална придобивка, далеч от идея, то често се язява и в подредби за брак, защото подсигурява стабилност и бъдеще на двойката, това е подарък. Асото Жезли е страст, която най-често води до реализирано посвещение. Асото Чаши е началото на всичко креативно или емоционално, но не като мисъл, а като факт. Но всеки изгражда собствен език на общуване с картите, каквто и да са те. С практиката.

Асата обозначават началото и едновременно с това носят смисъла на завършеност, цялостност и пълнота, тъй както семето съдържа в себе си потенциал за израстване и осъществяване. Асата символизират още дара, който ни поднася живота , възможностите да започнем и постигнем нещо, което се характеризира от съответния елемент.
Върнете се в началото Go down
Зуки
Администратор
Администратор
Зуки


Female Брой мнения : 5361
Join date : 11.03.2012

Първоначални теоретични знания  - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Първоначални теоретични знания    Първоначални теоретични знания  - Page 2 Icon_minitimeЧет Май 30 2013, 11:48

Според тълкувания на по-запознати дворцовите на първа позиция са състояние
Върнете се в началото Go down
http://<embed src=http://flash-clocks.com/free-flash-clocks-b
Anna.K
Наблюдател
Наблюдател



Female Брой мнения : 1
Join date : 11.03.2015

Първоначални теоретични знания  - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Първоначални теоретични знания    Първоначални теоретични знания  - Page 2 Icon_minitimeЧет Мар 12 2015, 14:22

Четири аса са картите на сезона, когато те се появяват в келтски кръст в позиции 5,6,7,8,9 означават определен период от време, който е много важен в подредбата.
Появяването на картите на СЕЗОНА е фактор на времето от първостепенно значение.
Освен това, ако имате някаква комбинация от малки или големи Аркани, в някои от горе приведените позиции + позиция 10, Асото ги унищожава , ако то попада в едната от тези позиции в същата подредба.
Въпреки това, дори и с помощта на Acото комбинациите все още не губят значението си, ако те са в следните позиции:


Здравейте , днес прочетох тази тема , и това за Асата в Келтски кръст на ми стана ясно . На мен в пордебра ми излезе точно Асо жезли на 7 - ключова позиция и аз не мога да си обясня , според Вас , то блокира нещата или означава много дълъг период на следващите карти в позиции 8 - 9 - 10 ? Ще може ли малко повечко да разясните това за Асата ?
Върнете се в началото Go down
Matti
Гост
Гост
Matti


Female Брой мнения : 119
Join date : 23.04.2014

Първоначални теоретични знания  - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Първоначални теоретични знания    Първоначални теоретични знания  - Page 2 Icon_minitimeВто Апр 12 2016, 16:42

Мира не ми дава Колелото на съдбата - чета и се обърквам тотално...Застой ли е или Промяна/развитие - най-общо казано?
Ясно е,ч е намеса на човека няма, но какво показва КС - че нещата са зациклили или точно обратното - ще се развиват независимо от желанията и действията на човека?
Върнете се в началото Go down
Anabella
Наблюдател
Наблюдател



Female Брой мнения : 14
Join date : 11.04.2015

Първоначални теоретични знания  - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Първоначални теоретични знания    Първоначални теоретични знания  - Page 2 Icon_minitimeЧет Апр 14 2016, 20:58

Колелото май се проявява най-често когато иска да покаже, че нещата са зациклени, няма мърдане нито на пред нито на зад.
Върнете се в началото Go down
Frog
Почетен ветеран
Почетен ветеран
Frog


Female Брой мнения : 2400
Join date : 08.07.2012
Местожителство : София

Първоначални теоретични знания  - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Първоначални теоретични знания    Първоначални теоретични знания  - Page 2 Icon_minitimeЧет Апр 14 2016, 23:04

Само съседните карти и позицията на Колелото могат да ви подскажат дали ще има движение или ще се цикли на едно място. По тази причина е твърде сложно за тълкуване.
Върнете се в началото Go down
Matti
Гост
Гост
Matti


Female Брой мнения : 119
Join date : 23.04.2014

Първоначални теоретични знания  - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Първоначални теоретични знания    Първоначални теоретични знания  - Page 2 Icon_minitimeПет Апр 15 2016, 10:27

Да, съседните карти са важни. Ако КС е обърнато - това ли имаш предвид под позиция?

При една подредба - Изборът, КС излиза в колонката, където е Какво би се случило, ако не направиш даденото нещо и то в ОБ позиция? И тук тотално блокирам как да го тълкувам.

Ако е в права позиция това ще се случи искаш или не. Май избор няма, но ако е  ОБ.
Върнете се в началото Go down
Frog
Почетен ветеран
Почетен ветеран
Frog


Female Брой мнения : 2400
Join date : 08.07.2012
Местожителство : София

Първоначални теоретични знания  - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Първоначални теоретични знания    Първоначални теоретични знания  - Page 2 Icon_minitimeПет Апр 15 2016, 12:31

Не, под позиция имам предвид мястото на картата в подредбата - примерно в три карти значението на колелото е огромно в зависимост от това къде точно се намира - на първа, втора или трета позиция. Ама то и за другите карти принципно е така. С твоя пример нищо не мога да кажа, докато не видя самата подредба и останалите карти.
Върнете се в началото Go down
godess17
Наблюдател
Наблюдател
godess17


Female Брой мнения : 7
Join date : 16.12.2016

Първоначални теоретични знания  - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Първоначални теоретични знания    Първоначални теоретични знания  - Page 2 Icon_minitimeПет Дек 16 2016, 17:56

Здравейте и от мен.
От съвсем скоро изучавам картите Таро и съм поразена колко точно отговарят на моето състояние... всеки ден тегля по една карта за деня ...това засега докато ги науча.
Моят въпрос е следният.
Тъй като искам да работя и с обърнати карти, питането ми е следното:
След като съм размешала картите и ги наредя в съответната система
1. обръщам ли всички карти преди да започна разчитането им, или ги отварям една по една и накрая гледам общата картина и
2. Как се обръщат картите - като я хвана отдолу и я обърна нагоре /т.е. обръщам я отдолу нагоре/ или я обръщам като запазвам начина по който е изтеглена.
Благодаря предварително.
Върнете се в началото Go down
galiusha
Ветеран
Ветеран
galiusha


Female Taurus Брой мнения : 848
Join date : 02.03.2014
Age : 40
Местожителство : Пловдив

Първоначални теоретични знания  - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Първоначални теоретични знания    Първоначални теоретични знания  - Page 2 Icon_minitimeПет Дек 16 2016, 18:18

Това смятам са методи, с които ти сама трябва да се нагодиш, както ти е удобно.
Върнете се в началото Go down
La la
Модератор
Модератор
La la


Female Брой мнения : 1229
Join date : 11.02.2012

Първоначални теоретични знания  - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Първоначални теоретични знания    Първоначални теоретични знания  - Page 2 Icon_minitimeПон Дек 19 2016, 18:29

godess17 написа:
Здравейте и от мен.
От съвсем скоро изучавам картите Таро и съм поразена колко точно отговарят на моето състояние... всеки ден тегля по една карта за деня ...това засега докато ги науча.
Моят въпрос е следният.
Тъй като искам да работя и с обърнати карти, питането ми е следното:
След като съм размешала картите и ги наредя в съответната система
1. обръщам ли всички карти преди да започна разчитането им, или ги отварям една по една и накрая гледам общата картина и
2. Как се обръщат картите - като я хвана отдолу и я обърна нагоре /т.е. обръщам я отдолу нагоре/ или я обръщам като запазвам начина по който е изтеглена.
Благодаря предварително.

Здравей! 
Както и Галюша казва, както ти идва отвътре. Можеш да пробваш различни начини, докато усетиш, кой най-резонира с теб.

По първият ти въпрос, аз лично обикновено обръщам всички и после тълкувам, освен при Келтския Кръст - там понякога отварям първо първите две или три, после околните и накрая последните четири.

За вторият, аз го правя като запазвам начина, по който е изтеглена - т.е. обръщам я отстрани, а не отгоре надолу или обратно.

Но истината е, че просто трябва да се настроиш за гледането и можеш да го правиш по различни начини. 

На Слука!!!  мерси
Върнете се в началото Go down
godess17
Наблюдател
Наблюдател
godess17


Female Брой мнения : 7
Join date : 16.12.2016

Първоначални теоретични знания  - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Първоначални теоретични знания    Първоначални теоретични знания  - Page 2 Icon_minitimeВто Дек 20 2016, 21:52

Благодаря ви!
Върнете се в началото Go down
godess17
Наблюдател
Наблюдател
godess17


Female Брой мнения : 7
Join date : 16.12.2016

Първоначални теоретични знания  - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Първоначални теоретични знания    Първоначални теоретични знания  - Page 2 Icon_minitimeВто Дек 20 2016, 22:10

Бих искала съвет и за още нещо. Когато гледате на някой, оствяте ли го той да си посочи картите, или ги избирате вие? Аз лично разстилам картите във ветрило и прокарвам ръка като избирам по усет. Не редя първите карти след цепене. Но тъй като скоро ще пробвам да гледам на някой, мога ли да го оставя той да си посочи картите от ветрило или аз да му ги избера?
Върнете се в началото Go down
desi1973
Редовен участник
Редовен участник
desi1973


Female Брой мнения : 639
Join date : 03.01.2014
Местожителство : пловдив

Първоначални теоретични знания  - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Първоначални теоретични знания    Първоначални теоретични знания  - Page 2 Icon_minitimeВто Дек 20 2016, 22:16

godess17 написа:
Бих искала съвет и за още нещо. Когато гледате на някой, оствяте ли го той да си посочи картите, или ги избирате вие? Аз лично разстилам картите във ветрило и прокарвам ръка като избирам по усет. Не редя първите карти след цепене. Но тъй като скоро ще пробвам да гледам на някой, мога ли да го оставя той да си посочи картите от ветрило или аз да му ги избера?
преди време една моя позната гледаше по този начин който и ти. Разстила картите на ветрило и ти сам си ги изкарваш ,но бяха с лицата надолу и не виждаш какво вадиш ,прогнозите и бяха много точни.
Върнете се в началото Go down
Matti
Гост
Гост
Matti


Female Брой мнения : 119
Join date : 23.04.2014

Първоначални теоретични знания  - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Първоначални теоретични знания    Първоначални теоретични знания  - Page 2 Icon_minitimeСря Дек 21 2016, 13:54

godess17 написа:
Аз лично разстилам картите във ветрило и прокарвам ръка като избирам по усет. Не редя първите карти след цепене.

Аз винаги разстилам на ветрило и тегля, и тегля с лявата ръка. Понякога също затварям очи и прокарвам ръка над картите и тегля по усет.

Това да се редят първите карти след цепене сега научвам, че има и такъв начин.
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Първоначални теоретични знания  - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Първоначални теоретични знания    Първоначални теоретични знания  - Page 2 Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Първоначални теоретични знания
Върнете се в началото 
Страница 2 от 3Иди на страница : Previous  1, 2, 3  Next

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Таромания  :: Врати към необятното :: Таро :: Таро-теория :: За начинаещи-
Идете на: