Таромания
Таромания
Таромания
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Таромания- форум за занимания с Таро, Ленорман, Руни, Астрология
 
ИндексPortalТърсенеПоследни снимкиРегистрирайте сеВход

 

 Значения на обикновени карти за игра

Go down 
+5
Frog
Ioana
Зуки
Reni
dgakova
9 posters
Иди на страница : Previous  1, 2, 3  Next
АвторСъобщение
dgakova
Почетен ветеран
Почетен ветеран



Брой мнения : 1515
Join date : 23.10.2012

Значения на обикновени карти за игра - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Значения на обикновени карти за игра   Значения на обикновени карти за игра - Page 2 Icon_minitimeНед Авг 18 2013, 11:01

Относно методите - да, ама моите са си съвсем обикновени карти и нямат обърнат вариант. Както и да се обръща картата все си е права, щото има едно лице с две посоки нагоре и надолу. И както и да си я въртя все си е права. А пък да си купя специални на които има само прав вариант и може да се ползва след това и обърнат, просто не съм готова за това. Или пък нещо не разбирам от това което ми говориш за обърнатите ... Значения на обикновени карти за игра - Page 2 302820 

И ако при всяка подредба има различни значения ..... Значения на обикновени карти за игра - Page 2 1329947235 

Явно и тук трябва да падне четене ...
Върнете се в началото Go down
Зуки
Администратор
Администратор



Брой мнения : 5361
Join date : 11.03.2012

Значения на обикновени карти за игра - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Значения на обикновени карти за игра   Значения на обикновени карти за игра - Page 2 Icon_minitimeНед Авг 18 2013, 20:41

:sm38.gif:  бележиш ги, и толкоз-няма друг вариант да са прави и обърнати...
Върнете се в началото Go down
http://<embed src=http://flash-clocks.com/free-flash-clocks-b
Зуки
Администратор
Администратор
Зуки


Female Брой мнения : 5361
Join date : 11.03.2012

Значения на обикновени карти за игра - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Значения на обикновени карти за игра   Значения на обикновени карти за игра - Page 2 Icon_minitimeВто Авг 20 2013, 07:47

32 карти

Значение на отделните карти:

Купи:

7 – любов, щастие, успех, радост;
8 – добра вест, подобряване на ситуацията, означение за близко бъдеще;
9 – добра вест, голяма радост, годеж, кръщене;
10 – любов, голяма радост, сватба, изгледи за щастие;
J – помощ, искреност, изгледи за успех, щастие, добър приятел, изпълнени желания;
Q – омъжена жена ( близка ), съпруга, невеста, жена с кестеняви коси и светли очи;
K – съпруг, женен мъж, баща, служебно лице, мъж с кестеняви коси и светли очи;
A – дом, семейство, общество, промени;


Кари:

7 – път, промяна на мястото, загуба, непостоянство;
8 – вест, прием, малък подарък, разговор;
9 – изненада, малък път, успех, изгода, печалба на малко количество пари;
10 – много пари, богатство, дълъг път, наследство;
J – ново място, шанс, печалба, войник, щастливо съобщение;
Q – приятелка, неомъжена влюбена жена, надежда, жена със свтли коси и светли очи;
K – приятел, неженен млад мъж, помощник, любим, влюбен, мъж със светли коси и светли очи;
A – съобщение, писмо, телеграма, послание, документ, договор;


Спатии
7 – илюзия, сънища, сълзи, раздяла, неприятелство;
8 – късо време, кратък път;
9 – промяна, кратък път
10 – служба, съд, наказателно дело, злоба, жалба, много пари;
J – добра вест, добър приятел, изглед за успех, служебно съобщение;
Q – възвишена дама, вдовица, роднина, висшестояща, тъмнокоса жена със сини очи;
K - забележителен възвишен мъж, юрист, лекар, съветник, възрастен тъмнокос посивял мъж със сини очи;
A – дар, наследство, пари, смърт, злоба, уплаха;


Пики
7 – промени, загуба, нещастна любов;
8 – проблеми, болест, жал, тъга;
9 – фалш, болест, ревност, опасност;
10 – дълъг път, внимателност, професия, голяма къща, мъдрост;
J – тъжна вест, болест, смърт, фалш, служител;
Q – тъща, зла, жена, която е далече, тъмнокоса жена със сини очи;
K – тъст, възрастен мъж, служебно лице, учен;
A – загуба, смърт, болница, злоба, нещастие, зло.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Лицето, на което ще гледаме, разбърква тестето с карти и сече. Ако е неомъжена жена или неженен мъж, сече с лявата ръка, омъжените жени и женените мъже – с дясната. След това от тестето започваме да разполагаме картите по посочената схема:

1. Трите карти, лежащи според схемата най-отгоре, представлява областта на главата – мисълта, желанията, грижите и т.н.

2. Тройката карти, лежаща в средата на схемата, изобразява областта на сърцето – чувствата, най-скритите мечти и желания, слабостите.

3. Тройката карти отляво представлява областта на бъдещето, това, което ни очаква занапред.

4. Тройката карти отдясно изобразява миналото, онова, което вече сме изживели.

5. Последната тройка най-отдолу е областта на онова, което определя събитията, протичащи непосредствено, без дори да знаем за това, поради което не можем да ги използваме в наша полза.

От казаното става ясно, че тълкуването на разположените карти зависи изключително от фантазията на водещия, от това, с какво умение ще свърже той отделните значения на картите и ще ги обясни на въпросната личност.

из.: "Игрите с карти - източник на развлечение" - Ян Рон
Върнете се в началото Go down
http://<embed src=http://flash-clocks.com/free-flash-clocks-b
Зуки
Администратор
Администратор
Зуки


Female Брой мнения : 5361
Join date : 11.03.2012

Значения на обикновени карти за игра - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Значения на обикновени карти за игра   Значения на обикновени карти за игра - Page 2 Icon_minitimeВто Авг 20 2013, 07:53

Картите са носител на информация за събитията около нас.
Когато картите бъдат подредени всяка една от тях предвещава според вида и реда на подреждане.

Подреждане към английско значение метод с 52
1-2-3-4-5-6-7

1 личен план
2дома
3 близко бъдеще
4 далечно време
5Тези дни до 4-5 дена
6Неочаквана ситуация
7Финал на деня
Върнете се в началото Go down
http://<embed src=http://flash-clocks.com/free-flash-clocks-b
dgakova
Почетен ветеран
Почетен ветеран



Female Брой мнения : 1515
Join date : 23.10.2012
Местожителство : Благоевград

Значения на обикновени карти за игра - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Значения на обикновени карти за игра   Значения на обикновени карти за игра - Page 2 Icon_minitimeВто Авг 27 2013, 02:54

Какви чувства изпитва М към мен?

Цепя на 5 Каро

Вале Спатия, Поп Пика, Вале Пика
Върнете се в началото Go down
Reni
Ветеран
Ветеран
Reni


Female Брой мнения : 914
Join date : 13.03.2013

Значения на обикновени карти за игра - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Значения на обикновени карти за игра   Значения на обикновени карти за игра - Page 2 Icon_minitimeВто Авг 27 2013, 11:12

Деси, М. с тъмна коса и очи ли е? Мисълта ми е той ли е Поп Пика?
Иначе показват един нещастно влюбен и ревнив мъж тези карти...
Върнете се в началото Go down
dgakova
Почетен ветеран
Почетен ветеран



Female Брой мнения : 1515
Join date : 23.10.2012
Местожителство : Благоевград

Значения на обикновени карти за игра - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Значения на обикновени карти за игра   Значения на обикновени карти за игра - Page 2 Icon_minitimeВто Авг 27 2013, 11:45

Ми той е плешив но и тези 5 косъма дето има са тъмни Smileхехехехеххехехихихихиихи

Защо пък нещастно влюбен и ревнив ... ?

Кои карти ти показаха това?

Аз ианче когато питам за него винаги се притеснявам че картите може да покажат мен, обаче тук са си мъже. Да не би пък да показват моите желания да ме иска ... Ама той така ме отряза че аз дори си мисля че ме мрази а не и да е влюбен ....

Рени, айде да ми изтеглиш едни карти - независимо кои, за негови чувства към мен ? Това го искам отдавна, но никой не ми обърна внимание тогава ....
Само 3 карти, само да видя какво чувства. Постоянно иначе и от Ленорман излизат чувствата му , но аз не вярвам защото все си мисля че това са моите чувства или желания....
Върнете се в началото Go down
dgakova
Почетен ветеран
Почетен ветеран



Female Брой мнения : 1515
Join date : 23.10.2012
Местожителство : Благоевград

Значения на обикновени карти за игра - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Значения на обикновени карти за игра   Значения на обикновени карти за игра - Page 2 Icon_minitimeВто Авг 27 2013, 16:47

циганско подреждане
1-2-3-минало
4-5-6-момента
7-8-9-бъдеще

Цепя на 6 Каро - 6-кратко пътуване

1 - 10 Пика - заблудени надежди, неосъществими планове
2 - 6 Спатия - бизнес пътуване
3 - 10 Спатия - доходи, печалби
4 - 9 Пика - болен легло, болест в истинския смисъл на думата
5 - 8 Каро - подобно със "7 - разговори срещи
6 - 7 Купа - разговори, срещи, дискусии
7 - 9 Купа - среща, любов
8 - 9 Каро - Любов при несемейни хора
9 - 8 Пика - пиене, запиване,поканата за посещение,гостуване

Минало - може би бях заблудена че ще намеря работа, исках да искарвам пари, но всичко беше мираж.
Сегашно - много говоря за смъртта на баща ми. Не преставам да мисля и да говоря за него.
Бъдеще - Ке найдем хадин несемеен  и има да се любим и празнуваме .... ама га ли ке стане ?

Олеле не съм видяла че и дворцовите и асата участват и теглих само с 6-10 ... абе ...пак стана гледането Smileхубаво ме очаква .... дано вече


И сега видях писането на Зуки че две валета е ревност, ама този наистина ли ме иска бе хора? Защо немога да го повярвам ? Той така грозно ме отблъсна. Просто немога да го повярвам. А иначе тази подредба е хубава като бъдеще. Показва хубави неща /ако правилно съм ги интерпретирала де/. Ще срещна някой и ще ми е добре. Аз обичам и купоните и спокойствието така че добре ще ми дойде.

А отговарят ли на точно определени въпроси или каквото покаже това?
И до колко време показват?
Върнете се в началото Go down
dgakova
Почетен ветеран
Почетен ветеран



Female Брой мнения : 1515
Join date : 23.10.2012
Местожителство : Благоевград

Значения на обикновени карти за игра - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Значения на обикновени карти за игра   Значения на обикновени карти за игра - Page 2 Icon_minitimeВто Авг 27 2013, 20:58

Интересно, направих друга подредба с Асата и Дворцовите че не бях съобразила и гледах без тях преди, и сега направих тази подредба. Все още не ми е ясно как да направя отговора, как се сглобява или по отделно се тълкуват. Моля за обяснение.

1 - Поп Каро
2 - Асо Каро
3. Поп Купа

До тук аз виждам развода, но в детайли нищо не разбирам

4 - Дама Спатия
5 - 9 Пика
6 - 6 Купа

Тук незнам какво виждам

7 - Поп Спатия
8 - Асо Купа
9 - Вале Каро

Тук виждам проблеми с някой колега, започващи такива ....

Незнам как да ги тълкувам, моля за помощ !
Върнете се в началото Go down
Зуки
Администратор
Администратор
Зуки


Female Брой мнения : 5361
Join date : 11.03.2012

Значения на обикновени карти за игра - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Значения на обикновени карти за игра   Значения на обикновени карти за игра - Page 2 Icon_minitimeВто Авг 27 2013, 21:59

деси написа:
ама га ли ке стане
- га че ли ке стане ...по тъмно ще е...

>>>>>>>>>>>>

деси имаш две аса, сигурно е важно това- смятам че идва ново запознанство.стар познат посредник.
за теб е важно да не се подава на емоциите,а седвайки пътя в работата си,да си упорита.не се поддавай на страховете,не гледай толкова на зад.заредена си с енергия.не я хаби.
-Дама Спатия
5 - 9 Пика
6 - 6 Купа

>>>>>>>>>>.
Върнете се в началото Go down
http://<embed src=http://flash-clocks.com/free-flash-clocks-b
dgakova
Почетен ветеран
Почетен ветеран



Female Брой мнения : 1515
Join date : 23.10.2012
Местожителство : Благоевград

Значения на обикновени карти за игра - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Значения на обикновени карти за игра   Значения на обикновени карти за игра - Page 2 Icon_minitimeСря Авг 28 2013, 23:00

И дневно не ме притеснява :sm38.gif:  хихихихихихиихихих

Как ги разтълкува бе Зуки, къде го видя всичко това, и тук трябва да се ориентирам как работи ...
Върнете се в началото Go down
Ioana
Гост
Гост
Ioana


Female Taurus Брой мнения : 103
Join date : 09.07.2013
Age : 36
Местожителство : Плевен

Значения на обикновени карти за игра - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Значения на обикновени карти за игра   Значения на обикновени карти за игра - Page 2 Icon_minitimeПет Авг 30 2013, 12:20

Момичета, здравейте ;)
Аз нали научих Таро, та се зачетох и в обикновените карти. Направих няколко подредби и се изумих, колко са точни. Да не дават, кой знае какви подробности или сигурно аз не ги виждам, но определено ми допадат доста. Някак по лесни са ми. Снощи гледах за приятеля ми, какво че му се случи днес. Паднаха се голяма сума пари и някакво скарване с любимата. Не се съобразих да си запиша картите. При него вече парите дойдоха, взе арендата от земята, която има иихих. Обаче още не сме се скарали, чакам с нетърпение да видя какво ще се случи.
Върнете се в началото Go down
dgakova
Почетен ветеран
Почетен ветеран



Female Брой мнения : 1515
Join date : 23.10.2012
Местожителство : Благоевград

Значения на обикновени карти за игра - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Значения на обикновени карти за игра   Значения на обикновени карти за игра - Page 2 Icon_minitimeПет Авг 30 2013, 13:39

Аз Йоанка виждам, че картите имат различни значения в различните подредби и все още немога да се ориентирам какво да избера и как да се науча да го тълкувам, че едно пиша, другите друго тълкуват. Хич незнам как да се адаптирам към тези карти Значения на обикновени карти за игра - Page 2 617156 

Прегледай хубаво темата. Избери си някаква подредба, научи я, научи и значенията към нея. И да не забравяме че всъщност практиката и обратната връзка учат най-добре. Най-лесно е да си записваш всеки ден какво става , така ще видиш проявленията на картите и ще ги запомниш по-добре.
Аз нямам това време да тълкувам и дневни от тези карти, иначе би било интересно. Но иначе няма да е лошо да пренесем практиката в друг раздел.
Ей сега ще направя една тема за обикновени карти в практическата част на форума.


Ето линк към практиката ! Smile


[You must be registered and logged in to see this link.]



Върнете се в началото Go down
dgakova
Почетен ветеран
Почетен ветеран



Female Брой мнения : 1515
Join date : 23.10.2012
Местожителство : Благоевград

Значения на обикновени карти за игра - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Значения на обикновени карти за игра   Значения на обикновени карти за игра - Page 2 Icon_minitimeПон Сеп 16 2013, 13:19

Зуки, абе тук тази подредба с 32 карти не се вижда, картинката не се показва, можеш ли да я поправиш ?

[You must be registered and logged in to see this link.]

Тази ли е ?

[You must be registered and logged in to see this link.]



Ето и линк към книжка за картите:

[You must be registered and logged in to see this link.]

* Две карти с лица, които се гледат означават хора със сходни интереси (любовни, бизнес и т.н.);
* Две карти с лица, които са си обърнали гръб означават скаване меджу тези хора.
***Съчетанието между двойката карти Дама и Поп от една и съща боя (купа,каро,спатия или пика),означава Идеална двойка.


Последната промяна е направена от dgakova на Пон Сеп 16 2013, 16:02; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
dgakova
Почетен ветеран
Почетен ветеран



Female Брой мнения : 1515
Join date : 23.10.2012
Местожителство : Благоевград

Значения на обикновени карти за игра - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Значения на обикновени карти за игра   Значения на обикновени карти за игра - Page 2 Icon_minitimeПон Сеп 16 2013, 14:28

Още една гледанка :

Цитат от друг форум е :

Това гледане с обикновени карти го прочетох в една много стара книга, коя изрових някога, някъде. Аз лично го използвам, за да гадая на моите приятелки и досега всяка ми е казвала, че съм познала (а то.. каквото покажат картите).
И така… Взимат се 32 карти (асо, поп, вале, дама, десетка, деветка, осмица, седмица). Взима се дамата/валето, което съответства на този, на когото ще се гледа. Останалите карти се размесват добре и се цепят от лицето (ако не е семейно – с лява ръка, ако е семейно – с дясна). После картите се обръщат с лицевата част (тази с фигурите) надолу и лицето трябва да изтегли 20 карти като ги слага на купче, без да ги обръща. След това гледащия поставя дамата/валето, което е заделил настрана обърнато с лицевата част нагоре. До него нарежда още 6 карти от купчето, като отново ги обръща. Така се получава ред от 7 карти. Останалите се нареждат отдолу по същия начин (още 2 реда х 7 карти, като първо се запълва единия ред и после се почва другия). След това се брои всяка пета карта от началото. Например, ако картите са:

D спатия, 10 пика, 7 купа, 8 купа, K пика, A спатия, A каро
8 спатия, J пика, 9 купа, D купа, 7 пика, J каро, J спатия
9 спатия, A пика, 10 купа, 7 каро, J купа, D пика, K спатия  

започва да се брои от D спатия, следващата карта е K пика, после (K пика се брои отново като първа карта) J пика и т.н. Броенето продължава докато се затвори кръгът и се достигне отново до първата карта на първия ред. Всяка карта си има значение и при всяка карта се гледа. С малко повече усилие се прави разказ и звучите като истинска гледачка.  

Значение на картите:

I. Купите
* К – рус човек; предан приятел, влиятелен, положителен и услужлив, когато се касае за искане на услуга.
* D – жена с чувствително сърце. Представлява още годеница; сполука в любовта.
* J – млад човек, рус, страстен, с благ характер, благороден и галантен.
* 10 – сполука, щастие в игра, успех в любовта. За млад човек – богата женитба. Заобиколено от пики – наклеветяване, беда.
* 9 – задоволство, победа, край на някакво нещастие; щастлив изход на съдебен процес. Победа над неприятел.
* 8 – радост, наслаждение, хубави новини от лице, което е далеч. За младо момче – момиче, което скрива сърдечните си чувства, но което дълбоко обича.
* 7 – чиста и непорочна любов.Предвестник за зараждаща се любов.
* А – добри новини, избягване на някакво нещастие; приятелско или любовно писмо. Изменя в благоприятен смисъл съседните лоши карти. Обърнато асо означава добра новина с маловажно значение.

II. Спатиите
* К – верен приятел, играещ видна роля; Тази карта е предвестник още на незначителна опасност; показва реализиране на най-скъпите желания.
* D – благородна жена, вдъхваща уважение. За млад човек – богата женитба.
* J – млад, внимателен човек, смел и учтив; подарък без особено значение. За младо момиче – букет.
* 10 – пари, получени от работа.
* 9 – неочакван успех, сполука в работата. Спечелване на дело, наследство.
* 8 – парична облага, напредък. За младо момиче – изгодно сдружаване, за младо момче – богата женитба.
* 7 – облага от труда, но честно спечелена. За младо момиче – женитба с черноок младеж.
* А – предстоящо богатство, сполука в търговски и финансови операции.  

III. Kaрите
* К – човек с горд характер и вятърничава любов; ласкател. Твърде опасен за хора, които не харесва; кавалерски отплаща за нанесените му обиди.
* D – завистлива и лоша кавгаджийка; ласкава към могъщите, груба към слабите (в общественото положение). Пред спатия или купа означава любяща и добра жена.
* J – млад човек с лошо поведение и лоши нрави, амбициозен, но лукав и изменчив.
* 10 – безполезен път; смяна на местожителство.
* 9 – скъсване на любовни връзки; осуетена среща.
* 8 – малък път. М/у две купи – път за удоволствие, м/у спатии – път по работа.
* 7 – трудност (за омъжена жена); пред купа – щастлив брак.
* А – наскоро писмо и новини. Пред пика – лицемерие.

IV. Пиките
* К – лош баща, лош човек, лъжлив приятел. За млад човек – млад черноок човек, фалшиво заинтересован от лицето, комуто се гледа.
* D – завистлива жена; съперница в любовта. Тази карта има твърде негативно предсказание.
* J – момче с лоши нрави, което поставя своето удоволствие пред щастието на другите хора.
* 10 – сърдечна тъга.
* 9 – мъка, катастрофа, траур по близък човек.
* 8 – опасност от смърт или болест.
* 7 – любовна скръб.
* А – ако връхчето е нагоре – сполука в любовта. Ако е надолу – същото значение, но с изменчив успех.
Върнете се в началото Go down
dgakova
Почетен ветеран
Почетен ветеран



Female Брой мнения : 1515
Join date : 23.10.2012
Местожителство : Благоевград

Значения на обикновени карти за игра - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Значения на обикновени карти за игра   Значения на обикновени карти за игра - Page 2 Icon_minitimeВто Окт 08 2013, 11:25

Видове гледане с обикновени карти

Първото, което трябва да помни всеки, който иска да се научи да гадае, е да си купи няколко колоди по 36 карти, желателно е с различен цвят на обратната страна. Всяко едно подреждане се прави само с една определена колода, не бива да ги смесвате и, разбира се, с тях не трябва да се играе белот. Първо, след едно гадаене картите трябва да си "починат". И второ, всички гадания са различни и никога не сменяйте колодите. За "тринадесет" е тази, за "три" - другата, за изпълнение на желанието - третата, за бързо циганско гледане - четвъртата. В началото ще ви запозная със значението на всички карти и цветове.
*** *** ***
Всички спатии винаги са делови карти. Или почти винаги.
Шестица - делово пътуване (вижте какво ще се падне до нея и ще разберете как може да завърши то).
Седмица и осмица - срещи, печалба, заплата.
Деветка – карта - предупреждение.
Десетка – неочаквано богатство, получаване на наследство.
Вале спатия - проблеми, грижи, неприятности.
Поп - официално лице, началник, колега. Но ако се гадае на младо момиче, което все още не работи, тогава това може да е баща, свекър.
Важно е преди всяко гледане да си определите сами кой за кого да смятате. Ако гледате на млада неомъжена жена - тя е купа. Нейният любим е също ще е поп купа. Хората след петдесет по правило са спатии. Не забравяйте това просто правило, за да не объркате кой кой е.
Дама спатия - майка, свекърва, тъща, понякога е съседка, колежка. Може да е делови партньор. Зависи каде се е паднала и какви карти за изтеглени в отговор на въпроса.
АСО СПАТИЯ - работа, бизнес и в никакъв случай не е държавна сграда
*** *** ***
Шестица купа - път.
Седмица и осмица - разговори, срещи, беседи. Не са най-важните карти, но понякога при тях се падат такива неща, че си заслужава да се поинтересувате какви са тези срещи
Девятка - е, разбира се, любов!
Десятка - надежда, планове, мечти (понякога неосъществими, ако до нея е десятка пика).
Вале купа - проблеми, въпроси, които измъчват. Погледнете какви карти са до него и ще видите дали тези проблеми са разрешими.
Дама купа - съпруга, вие самата, или просто някоя жена, може и любовница, ако вие сте дама каро и вашият избраник също не е женен.
Поп купа - мъж - женен или разведен.
Асо купа - къща. Просто домашно огнище.
*** *** ***
Шестица каро - път, може и кратък.
Седмица и осмица каро - разговори, срещи.Въобще имайте предвид, че ако ви се паднат много такива "дребосъци", човек се лута, губи много време за разговори и срещи, без да се постигне нищо.
Девятка каро - любов (неженени) хора. В съчетание с девятка купа - любовно легло.
Десятка каро - недежди, мечти, планове.
Вале каро - проблеми.
Поп каро - млад, неженен мъж, може да е нечий син.
Дама каро - младо момиче, жена, приятелка. Често любовница на женен поп купа
Асо каро - важно, делово известие върху "хартия". Понякога са документи, които се подготвят за развод. Ако редом е асо пика, можете да се осетите какво ще е това известие... Но пък, ако пиката е нагоре - ще си пийнете по случай това известие.
*** *** ***
Шестица пика - късен или далечен път.
Седмица пика - сълзи, огорчение, печал .
Осмица пика - пиене, покана за гости. Може да се види дори и поводът. Ако редом с интересуващия ви поп се е наредила и осмица пика и асото нагоре с "чашката" - вашият приятел обича да си пийва.
Девятка пика - болнично легло, болест в прекия смисъл на думата. Редом с девятка каро - близостта ви причинява болка. Ако се паднат много пики, например шестица, седмица, девятка, десятка - все на един човек, нещата са зле, Възможна е дори и неговата смърт.
Десятка пика - всичко на което сте се надявали (примерно, в семейството, на работата, в отношенията), е неосъществимо. Излъгани надежди, неосъществени планове, всичко е само илюзии. Тъжна карта.
Вале пика - напразни усилия. Т.е. напразно са били предприети някакви стъпки и усилия. Извършени са напразни постъпки, предприети са погрешни стъпки.
Дама пика - злоба, ревност, досада, враг.
Поп пика - официално лице, благодарен човек, често колега, съдружник. Понякога ново запознанство за жена.
Асо пика - ако е надолу с острието - удар, ако е нагоре - пиене.


Подреждане по "три"
По принцип, то много точно показва качеството на отношенията - кой на кого държи и в каква степен. Както винаги, докато разбърквате картите, гледате в този, на когото гадаете, но не се настройвайте мислено на вълната на този човек, стараите се да го разберете. Подреждайте тестето, като започнете отгоре, по три карти като ветрило. Пред вас са три вертикални реда карти и няколко хоризонтални. По вертикалата: левият край е миналото, средата е настоящето, а десният - бъдещето. Къде са нашите герои? Да допуснем, че попът е отгоре. Между него и дамата (жената) има няколко хоризонтални реда, а тя е в краката. Това означава, че мъжът не държи на отношенията, те вече не са ценни за него. Ако по-близо е друга дама, но също в краката, значи нито една жена не му е необходима - нито съпруга, нито любовница. Ако до любовницата има много делови карти (спатии), това ознава, че те или работят заедно, или пък имат общи делови проблеми. Това се случва доста често. Ако около съпругата има десятка пика, девятка пика, това означава, че неговите надежди за брака (а може и нейните) са рухнали, леглото не доставя радост. С една дума, много внимателно изучете всички карти, които се намират между тях. Това подреждане не е единствното, което показва какви са отношенията, но все пак има значение, когато се правят следващите изводи.

Подреждане по "тринадесет"
Това подреждане е важно, многозначно и понякога показва такива неща, които никъде не можете да разберете. Това може да се нарежда както за човека, който седи пред вас, така и по фотография. Та нали искаме да разберем какво мисли човекът и какви са неговите планове! Разбъркайте ги, съсредоточете се и започвайте. Отначало вадите наслуки 13 карти (тези, към които ръката сама се насочва). Слагайте ги една след друга отляво надясно, като ги отваряте веднага. Ако са все дребни карти ( примерно 6, 7, yu значи човек се лута, живее на дребно. Много по интересно е, когато има много "картинки" но и дребната карта може да отговори точно на въпроса. И така, пред вас са 13 карти. Обърнете внимание на ключовите карти.
Първата - това, което е в мислите на човека на първо място.
Третата - това, което тревожи и измъчва.
Петата - това, което пречи на плановете.
Седмата - кое е важно за самия него.
Деветата - какво ще го учуди в близко бъдеще.
Единадесетата - кое го кара да се чувства самотен, от какво му е тъжно.
Трябва добре да се съсредоточите и правилно да се разпоредите с картите - да махнете ненужните и да оставите тези, които са интересни за това гадаене. Понякога сте нетърпеливи да разберете какви мисли са в главата на този човек. Подхождате творчески към всичко! Просто същото подреждане, но на "седем". Събитията ще се изяснят, плановете ще бъдат по-скорошни. С една дума, мислете, мислете, мислете! Вариантите за това гадаене са безкрайно много, но основата е една. Въпроси - отговори! Това е всичко!

Бързо циганско гадаене
Вие искате веднага да разберете какво става с някого, къде е той, какво прави в този момент, жив ли е. Или пък какво ще ви се случи днес, как ще премине вечерният разговор, какво мисли любимият за вас. Не са малко спешните въпроси. Съсредоточете се и формулирайте точно вашия въпрос. Ако става дума не за вас, а за някой друг - внимателно гледайте неговата фотография или си представяйте много добре този човек. Изтегляйте безразборно карти от тестето. Може да изтеглите два пъти по три карти и седмата - за резерва. Ако отговорът все още не е ясен - още три. Но не повече. Иначе може да изтелглите цялото тесте. Ако отговорът е неясен, възможно е все още да го няма.
Гадаене за изпълнение на желание
За него задължително са необходими карти, в които асата имат горно и долно положение. Да се знае точно къде е "шапчицата" им. Тъй като от положението на асото зависи правилното гадаене. И така, намислили сте си желание. Разбъркайте картите и главното - преобърнете ги няколко пъти, тъй като вие не знаете в какво положение са асата - изправено или обърнато. Това е много важно. Особено ако тестето е ново. Когато започнете, помнете какво съм казала. Всяко асо е двадесет и пет процента изпълнено желание. Те трябва да останат всички до едно при завършване на подреждането, картите между тях, ако има такива - са препятствия или помощ, в зависимост с кое асо ще бъдат заедно. С преобърнато или изправено. Внимавайте и се постарайте да разберете всичко правилно. Картите са разбъркани така, че не се знае къде са асата. Започваме! Всичките 36 карти наредете отляво надясно на четири купчинки. По една, по ред, без да ги отваряте. Вземете първата купчинка - вече с "лице" към вас. Но не ги обръщайте вече и прегледайте всички до асото. След като намерите асото, останалите настрана! Следващата купчика - отното всички карти, докато излезе асото. Излишните карти настрана. И така всички четири купчинки. В някоя от тях може да няма асо, това не е страшно, някъде са две, а може и три. Без да ги разбърквате, останалите карти подреждате на три купчинки, отново отляво надясно. И отново проверявате всяка купчинка до асото. Щом стигнете до него, другите - настрана! Останалите карти наредете на две купчинки. Едно-две, едно-две... И отново - проверявате до асото. Другите настрана. Разбрахте ли? Ако асото се окаже най-отгоре, не изхвърляйте нищо. Край! В ръцете ви могат да останат четири карти - асата, може и повече, а понякога и доста! Обръщате ги и ги отваряте. И виждате какво е станало. например само четири аса и нищо друго. Вижте как лежат те. Ако две от тях са надолу с главата, а другите две - нагоре, желанието ви ще се изпълни наполовина т.е. 50 на 50. Ако не са останали повече карти, може да се каже, че то зависи от вас, както и от обстоятелствата. Ако всички аса са надолу с главата - желанието ви няма да се сбъдне. Ако три са надолу, а едно - нагоре, значи няма да се изпълни, тъй като всяко асо е 25 процента. Погледнете какви карти са останали. Например вале пика - значи нещо е направено напразно. Усилията са напразни. Може да остане дама - пречка за желанието ви. Ненужни разговори, излишни надежди... Сега вие знаете как се тълкуват картите и можете само да видите кое може да ви попречи, и кое - да ви помогне. Това подреждане е добро за конкретно желание. Например ще си купя ли кола, ще се омъжа ли, ще стане ли работата ? Но няма смисъл да си намисляте въпроси, като : Как ще живея в бъдеще, ще бъда ли щастлива? На тези въпроси ще могат да ви отговорят други гадания, по-сериозни и по-мощни.
Върнете се в началото Go down
dgakova
Почетен ветеран
Почетен ветеран



Female Брой мнения : 1515
Join date : 23.10.2012
Местожителство : Благоевград

Значения на обикновени карти за игра - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Значения на обикновени карти за игра   Значения на обикновени карти за игра - Page 2 Icon_minitimeВто Окт 08 2013, 11:35

[You must be registered and logged in to see this link.] - още един пасианс


Рени ми каза че пък ето тази гледанка е много точна, слагам я в сайта да си я имаме:

Гледане на карти
Предсказване чрез гледане на карти е един от най-популярните и масови методи, за който не е необходимо да имате някакъв опит или да притежавате определени гадателски способности. Приема се, че карти Таро са първоизточника, от който произлизат обикновените. За гадаене с карти съществуват доста способи, но е важно да се спазят и някои основни правила:

 Вземете ново тесте, използвайте го само за гадаене. По време на гледането бъдете спокойни и концентрирани, бъдете само с човека на когото гледате, многолюдните компании не са подходящи. Някои от опитните гадатели съветват да съхранявате тестето в дървена кутия, увито в плат.

 Ето и начина, считан за един от най-точните при гадаене на човек: След разбъркване на тестето подайте на човекът срещу вас да прецепи и да изтегли една от картите, която приемаме за водеща, след което да я мушне между останалите. Водещата и първата над и под нея са трите от картите, които определят настоящето.
Над тези три от горната купчинка се изтеглят следващите няколко (колкото букви има в първото име на човека) - те показват неговото (нейното) бъдеще. Под трите се изваждат още няколко (колкото са буквите във фамилното име), които ще ни покажат миналото. Сега вижте какво е значението:гадаене на карти. Използват се всички 52 карти.


ПИКА

Асо - безпрепятствена любов  
Поп - силен враг  
Дама - лицемерие Вале  - голямо щастие
10 - болест  
9 - кавги, спорове  
8- ново препятствие  
7 - неискрен, некоректен човек  
6- среща, но нежелана, неприятна  
5- среща със стар приятел  
4- завист  
3-неосъществена, непостигната цел
2 - проблеми, неприятности

КУПА
Асо   - лична победа,
Поп   - голяма, разточителна сватба,
Дама - влюбено момиче ,
Вале  - влюбено момче  
10-възможност за добро бъдеще  
9- наличие на добра перспектива    
8- осъществено желание    
7- годеж  
6 - изненадваща среща  
5- кратко щастие
4-добра дума  
3 - подарък  
2- любовна афера

КАРО
Асо   - вест, писмо, обаждане  
Поп - високопоставена личност
 Дама - искрена приятелка  Вале- пари, но не много  
10- много пари  
9- добри приятели  
8- коренна промяна в живота  
7- голяма изненада  
6 - тайна    
5- силно желана среща  
4- лоши слухове, лоша дума  
3 - малко пари    
2- тъга

СПАТИЯ
Асо   - сватба  
Поп - неженен възрастен мъж  
Дама- нещастно влюбено момиче  
Вале- нещастно влюбено момче  
10- дълъг път    
9- дребни грижи    
8- успех    
7 - малко, кратко пътуване    
6- пристигане от път  
5- морално удовлетворение  
4- новина, известие    
3 - измама    
2- лъжа
Върнете се в началото Go down
Зуки
Администратор
Администратор
Зуки


Female Брой мнения : 5361
Join date : 11.03.2012

Значения на обикновени карти за игра - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Значения на обикновени карти за игра   Значения на обикновени карти за игра - Page 2 Icon_minitimeВто Окт 08 2013, 12:46

искам да добавя нещо,кратко е ,като щрих за картите:
6 - пътища
7 - срещи
8 - разговори
9 - емоционалната карта, описание на състоянието на ума
10 - промяна
B - движение , обясняват как да се държим, за да се получи резултата (Ace)
T - събития, новини, дом
D, K - Хората
Върнете се в началото Go down
http://<embed src=http://flash-clocks.com/free-flash-clocks-b
dgakova
Почетен ветеран
Почетен ветеран



Female Брой мнения : 1515
Join date : 23.10.2012
Местожителство : Благоевград

Значения на обикновени карти за игра - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Значения на обикновени карти за игра   Значения на обикновени карти за игра - Page 2 Icon_minitimeВто Окт 08 2013, 13:08

Ама това не е само с обикновени, какво е това "Т" там ?
Върнете се в началото Go down
Зуки
Администратор
Администратор
Зуки


Female Брой мнения : 5361
Join date : 11.03.2012

Значения на обикновени карти за игра - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Значения на обикновени карти за игра   Значения на обикновени карти за игра - Page 2 Icon_minitimeВто Окт 08 2013, 13:11

т-туз,асо
Върнете се в началото Go down
http://<embed src=http://flash-clocks.com/free-flash-clocks-b
dgakova
Почетен ветеран
Почетен ветеран



Female Брой мнения : 1515
Join date : 23.10.2012
Местожителство : Благоевград

Значения на обикновени карти за игра - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Значения на обикновени карти за игра   Значения на обикновени карти за игра - Page 2 Icon_minitimeВто Окт 08 2013, 13:18

Зуки написа:
т-туз,асо
Значения на обикновени карти за игра - Page 2 642334  Оххх, не се издържа вече Значения на обикновени карти за игра - Page 2 642334 

Това се шегувах че тия карти толкова са ни влезнали в главите че вече можем да си говорим на Таровски език :
- Как си днес ?
-Ехх, как да съм, днес ми предстои 6 Меча и се чувствам като 9 Меча, обаче ще отида да Кулата на Краля Жезли, защото е Асо Жезли, една Дама Чаши .....
-А добре, пожелавам ти Дама Мечове, но внимавай с това колко глави ще отрежеш и гледай да не стане като 6 Жезли, че после ще е 5 Чаши !
Върнете се в началото Go down
dgakova
Почетен ветеран
Почетен ветеран



Female Брой мнения : 1515
Join date : 23.10.2012
Местожителство : Благоевград

Значения на обикновени карти за игра - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Значения на обикновени карти за игра   Значения на обикновени карти за игра - Page 2 Icon_minitimeСря Окт 09 2013, 10:53

Деси написа:
Ще се обади ли мъж на жена днес ?

8 Пика, 6 Пика, 4 Каро
Цепя на 4 Пика
/използвала съм всичките карти/


Вале Каро, Асо Купа, 9 Купа
Цепя на 10 Спатия
/използвала съм карти от 7 нагоре/

Гледала съм с две различни колоди. Едната ми я подариха и картите започват от 7 нагоре, и съм подбрала значения със 7 нагоре. Това е втората подредба. Ще видим коя ми гледа точно довечера.
РЕЗУЛТАТЪТ ОТ ТЕЗИ ДВЕ ТЕГЛЕНИЯ С ДВЕ РАЗЛИЧНИ КОЛОДИ И КОЛОДИ СЪДЪРЖАЩИ РАЗЛИЧЕН БРОЙ КАРТИ, ПОКАЗВАТ ЧЕ КАРТИТЕ СА МИ ПОКАЗАЛИ ИНЦИДЕНТА СЪС ТЕЗИ ЗНАЧЕНИЯ НАПИСАНИ ОТ ЗУКИ И МЕН (БЛАГОДАРЕНИЕ НА РЕНИ), а не са отговорили на въпроса който съм питала :

Второто гадание е направено с карти от 7-ма нагоре, ето и значенията:

ЗНАЧЕНИЯ ДАДЕНИ ОТ ЗУКИ:


Купи:

7 – любов, щастие, успех, радост;
8 – добра вест, подобряване на ситуацията, означение за близко бъдеще;
9 – добра вест, голяма радост, годеж, кръщене;
10 – любов, голяма радост, сватба, изгледи за щастие;
J – помощ, искреност, изгледи за успех, щастие, добър приятел, изпълнени желания;
Q – омъжена жена ( близка ), съпруга, невеста, жена с кестеняви коси и светли очи;
K – съпруг, женен мъж, баща, служебно лице, мъж с кестеняви коси и светли очи;
A – дом, семейство, общество, промени;


Кари:

7 – път, промяна на мястото, загуба, непостоянство;
8 – вест, прием, малък подарък, разговор;
9 – изненада, малък път, успех, изгода, печалба на малко количество пари;
10 – много пари, богатство, дълъг път, наследство;
J – ново място, шанс, печалба, войник, щастливо съобщение;
Q – приятелка, неомъжена влюбена жена, надежда, жена със свтли коси и светли очи;
K – приятел, неженен млад мъж, помощник, любим, влюбен, мъж със светли коси и светли очи;
A – съобщение, писмо, телеграма, послание, документ, договор;


Спатии
7 – илюзия, сънища, сълзи, раздяла, неприятелство;
8 – късо време, кратък път;
9 – промяна, кратък път
10 – служба, съд, наказателно дело, злоба, жалба, много пари;
J – добра вест, добър приятел, изглед за успех, служебно съобщение;
Q – възвишена дама, вдовица, роднина, висшестояща, тъмнокоса жена със сини очи;
K - забележителен възвишен мъж, юрист, лекар, съветник, възрастен тъмнокос посивял мъж със сини очи;
A – дар, наследство, пари, смърт, злоба, уплаха;


Пики
7 – промени, загуба, нещастна любов;
8 – проблеми, болест, жал, тъга;
9 – фалш, болест, ревност, опасност;
10 – дълъг път, внимателност, професия, голяма къща, мъдрост;
J – тъжна вест, болест, смърт, фалш, служител;
Q – тъща, зла, жена, която е далече, тъмнокоса жена със сини очи;
K – тъст, възрастен мъж, служебно лице, учен;
A – загуба, смърт, болница, злоба, нещастие, зло.



ЗНАЧЕНИЯ ДАДЕНИ ОТ МЕН, БЛАГОДАРЕНИЕ НА РЕНИ

I. Купите
* К – рус човек; предан приятел, влиятелен, положителен и услужлив, когато се касае за искане на услуга.
* D – жена с чувствително сърце. Представлява още годеница; сполука в любовта.
* J – млад човек, рус, страстен, с благ характер, благороден и галантен.
* 10 – сполука, щастие в игра, успех в любовта. За млад човек – богата женитба. Заобиколено от пики – наклеветяване, беда.
* 9 – задоволство, победа, край на някакво нещастие; щастлив изход на съдебен процес. Победа над неприятел.
* 8 – радост, наслаждение, хубави новини от лице, което е далеч. За младо момче – момиче, което скрива сърдечните си чувства, но което дълбоко обича.
* 7 – чиста и непорочна любов.Предвестник за зараждаща се любов.
* А – добри новини, избягване на някакво нещастие; приятелско или любовно писмо. Изменя в благоприятен смисъл съседните лоши карти. Обърнато асо означава добра новина с маловажно значение.

II. Спатиите
* К – верен приятел, играещ видна роля; Тази карта е предвестник още на незначителна опасност; показва реализиране на най-скъпите желания.
* D – благородна жена, вдъхваща уважение. За млад човек – богата женитба.
* J – млад, внимателен човек, смел и учтив; подарък без особено значение. За младо момиче – букет.
* 10 – пари, получени от работа.
* 9 – неочакван успех, сполука в работата. Спечелване на дело, наследство.
* 8 – парична облага, напредък. За младо момиче – изгодно сдружаване, за младо момче – богата женитба.
* 7 – облага от труда, но честно спечелена. За младо момиче – женитба с черноок младеж.
* А – предстоящо богатство, сполука в търговски и финансови операции.

III. Kaрите
* К – човек с горд характер и вятърничава любов; ласкател. Твърде опасен за хора, които не харесва; кавалерски отплаща за нанесените му обиди.
* D – завистлива и лоша кавгаджийка; ласкава към могъщите, груба към слабите (в общественото положение). Пред спатия или купа означава любяща и добра жена.
* J – млад човек с лошо поведение и лоши нрави, амбициозен, но лукав и изменчив.
* 10 – безполезен път; смяна на местожителство.
* 9 – скъсване на любовни връзки; осуетена среща.
* 8 – малък път. М/у две купи – път за удоволствие, м/у спатии – път по работа.
* 7 – трудност (за омъжена жена); пред купа – щастлив брак.
* А – наскоро писмо и новини. Пред пика – лицемерие.

IV. Пиките
* К – лош баща, лош човек, лъжлив приятел. За млад човек – млад черноок човек, фалшиво заинтересован от лицето, комуто се гледа.
* D – завистлива жена; съперница в любовта. Тази карта има твърде негативно предсказание.
* J – момче с лоши нрави, което поставя своето удоволствие пред щастието на другите хора.
* 10 – сърдечна тъга.
* 9 – мъка, катастрофа, траур по близък човек.
* 8 – опасност от смърт или болест.
* 7 – любовна скръб.
* А – ако връхчето е нагоре – сполука в любовта. Ако е надолу – същото значение, но с изменчив успех.


А ако решите да гледате с всички карти, както е на първата гледанка - това са значенията които се доближиха най-много до случилото се:


ПИКА

Асо - безпрепятствена любов
Поп - силен враг
Дама - лицемерие Вале - голямо щастие
10 - болест
9 - кавги, спорове
8- ново препятствие
7 - неискрен, некоректен човек
6- среща, но нежелана, неприятна
5- среща със стар приятел
4- завист
3-неосъществена, непостигната цел
2 - проблеми, неприятности

КУПА
Асо - лична победа,
Поп - голяма, разточителна сватба,
Дама - влюбено момиче ,
Вале - влюбено момче
10-възможност за добро бъдеще
9- наличие на добра перспектива
8- осъществено желание
7- годеж
6 - изненадваща среща
5- кратко щастие
4-добра дума
3 - подарък
2- любовна афера

КАРО
Асо - вест, писмо, обаждане
Поп - високопоставена личност
Дама - искрена приятелка Вале- пари, но не много
10- много пари
9- добри приятели
8- коренна промяна в живота
7- голяма изненада
6 - тайна
5- силно желана среща
4- лоши слухове, лоша дума
3 - малко пари
2- тъга

СПАТИЯ
Асо - сватба
Поп - неженен възрастен мъж
Дама- нещастно влюбено момиче
Вале- нещастно влюбено момче
10- дълъг път
9- дребни грижи
8- успех
7 - малко, кратко пътуване
6- пристигане от път
5- морално удовлетворение
4- новина, известие
3 - измама
2- лъжа
Върнете се в началото Go down
Зуки
Администратор
Администратор
Зуки


Female Брой мнения : 5361
Join date : 11.03.2012

Значения на обикновени карти за игра - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Значения на обикновени карти за игра   Значения на обикновени карти за игра - Page 2 Icon_minitimeЧет Окт 10 2013, 09:49

[You must be registered and logged in to see this link.]
Върнете се в началото Go down
http://<embed src=http://flash-clocks.com/free-flash-clocks-b
Зуки
Администратор
Администратор
Зуки


Female Брой мнения : 5361
Join date : 11.03.2012

Значения на обикновени карти за игра - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Значения на обикновени карти за игра   Значения на обикновени карти за игра - Page 2 Icon_minitimeЧет Окт 10 2013, 09:56


ПИКА
АСО(право)-коренна промяна
Асо(обърнато)-болест,смърт,магия
ПОП-дявол
Дама-жена с тъмна коса и очи
ВАЛЕ-млад мъж с тъмна коса,тъмни очи
ДЕСЯТКА-път
ДЕВЯТКА-дом
ОСМИЦА-думи
СЕДМИЦА-среща

СПАТИЯ
АСО(право)-венчило,пръстен
АСО(обърнато)-събитието ще се случи,но по-късно във времето
ПОП-възрастен мъж с пъстри очи
ДАМА-жена с пъстри очи
ВАЛЕ-мъж кестенява коса,пъстри очи
ДЕСЯТКА-голямото щастие
ДЕВЯТКА-самота
ОСМИЦА-връщам
СЕДМИЦА-вземам

КУПА
АСО(право)-голяма любов,дом
АСО(обърнато)няма любов,ще се случи напред във времето
ПОП-мисълта
ДАМА-жена със светли очи и коса
ВАЛЕ-мъж светъл
ДЕСЯТКА-частна работа
ДЕВЯТКА-държавна работа
ОСМИЦА-дете
СЕДМИЦА-документи,съд

КАРО
АСО-новини,кратко щастие
ПОП-божата воля
ДАМА-богородица
ВАЛЕ-рус мъж,сини очи
ДЕСЯТКА-пари
ДЕВЯТКА-училище,урок
ОСМИЦА-легло,любов
СЕДМИЦА-предмет

Картата на този,на когото ще се гледа се отделя от общото тесте.Картите се разбъркват,питащия цепи тестето и се подреждат до картата 6 карти-те показват най важните събития във времето.След това всички карти,включително и картата на питащия се разбъркват и подреждат в три реда по 8 карти.Търсим картата на питащия и започваме да отброяваме първо отдясно по 6 и след това наляво по 6.Картите се разглеждат по вертикал,хоризонтал,диагонал.Отброяването е много важно,защото така се определя времето на действие:например,ако ни интересува частна работа,започваме да отброяваме от картата наляво,в дясно и т.н.Разстоянието от едната до другата карта,която ни интересува,може да е 9-10 карти,които означават време-10часа,10 седмици,месеци и години.
Може да се гледа и като се задава конкретен въпрос-начинът на подреждане е същия.Останалите 8 карти,които остават след подреждането на пасианса ги хвърляме върху онова събитие,което най много ни интересува-по две или по три карти се хвърлят върху определени карти при вече подредените.
взето-forum.abv.bg
Върнете се в началото Go down
http://<embed src=http://flash-clocks.com/free-flash-clocks-b
dgakova
Почетен ветеран
Почетен ветеран



Female Брой мнения : 1515
Join date : 23.10.2012
Местожителство : Благоевград

Значения на обикновени карти за игра - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Значения на обикновени карти за игра   Значения на обикновени карти за игра - Page 2 Icon_minitimeПет Ное 01 2013, 15:28

От антикварен магазин си купих немски регионални карти от 1925 година и сега ще постна техните значения /благодарение на Зуки/ и ще ги тествам по тях:

Ето как изглеждат картите:

[You must be registered and logged in to see this link.]



Ето линка от който ще преведа /от немски/ значенията:

[You must be registered and logged in to see this link.]

А ето и значенията /за сега на английски/:


d = diamonds - жълъди - каро
h = hearts - сърца - купа
c = clubs - балончета - спатия
s = spades - листа - пика

7 каро = дете момченце - кратък, позитивен период
7 купа = дете момиче - кратък и любящ период
7 спатия = чувство на неудовлетвореност, безсилие, безизходност - много малко
7 пика = few tears - smallest amount

8 каро = добри, позитивни неща, които се случват
8 купа = малко любов, обич
8 спатия = чувство на неудовлетвореност, безсилие, безизходност
8 пика = сълзи

9 каро = чудесни неща
9 купа = голяма любов, обич - влюбване - влюбванв в човек и той се влюбва в теб.
9 спатия = малко повече чувство на неудовлетвореност, безсилие, безизходност
9 пика = малко повече сълзи

10 каро = пътуване
10 купа = парите идват или си отиват (ако са заобиколени с червени карти - парите ще идват, а ако са заобиколени от черни, парите си отиват)
10 спатия = работа
10 пика = болест или сълзи.

Вале каро = Ангели пазители - те правят така че всичко да се случи, независимо от обстоятелствата.
Вале купа = Ангели пазители - те правят така че всичко да се случи, независимо от обстоятелствата
Вале спатия = чиновническо съсловие или семейството (възрастни деца брат или братовчеди) мъжки род
Вале пика = чиновническо съсловие или семейството (възрастни деца брат или братовчеди) мъжки род


Дама Каро = single lady
Дама Купа = married lady
Дама Спатия = (not positive people) or friends or daughter or sisters
Дама Пика = same

Поп Каро = partner to diamond queen - man of your heart. (if you are single)
Поп Купа = partner to heart queen - man of your heart (married)
Поп Спатия = lawyers, bankers, money, financial business {if surrounded by 7,8, or 9 black - not too good} {if surrounded by 7,8, or 9 red - good fortune}
Поп Пика = same

Асо Каро = letter or phone call {surrounded by red - good news or black - bad news}
Асо Купа = upright - your self or house - good OR reversed - sell it or fix yourself.
Асо Спатия = подарък- {червени = духовен или физически подарък} {black cards frustration cause you didn't want the gift - черните карти ще доведат до фрустрация, че неискаш подаръка}
Асо Пика = Изненада- {черно- не е хубава} {червено - щастлива} {близо до черна 10 - смърт}


Последната промяна е направена от dgakova на Пон Ное 04 2013, 22:15; мнението е било променяно общо 7 пъти
Върнете се в началото Go down
Frog
Почетен ветеран
Почетен ветеран
Frog


Female Брой мнения : 2400
Join date : 08.07.2012
Местожителство : София

Значения на обикновени карти за игра - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Значения на обикновени карти за игра   Значения на обикновени карти за игра - Page 2 Icon_minitimeПет Ное 01 2013, 16:01

ЧЕСТИТО ДЕСИ!!! Браво! Насочваш се вече към по-сериозен избор на карти.
Върнете се в началото Go down
dgakova
Почетен ветеран
Почетен ветеран



Female Брой мнения : 1515
Join date : 23.10.2012
Местожителство : Благоевград

Значения на обикновени карти за игра - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Значения на обикновени карти за игра   Значения на обикновени карти за игра - Page 2 Icon_minitimeПет Ное 01 2013, 16:27

Благодаря Фроги, незнам каква каша ще стане след руни, Вещерско, карти за игра, Таро, Ленорман и .... моя духовен водач ..... после ще почна да гледам на ръка, лице, на изглед към морето и на телефонен номер ....Значения на обикновени карти за игра - Page 2 1329947235 
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Значения на обикновени карти за игра - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Значения на обикновени карти за игра   Значения на обикновени карти за игра - Page 2 Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Значения на обикновени карти за игра
Върнете се в началото 
Страница 2 от 3Иди на страница : Previous  1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Практика с обикновени карти за игра
» Значения на Цигански оракул от 52 карти
» Значения на Артуровот таро -руски език.
» Значения на Legacy of Divine - руски език
» lenormand - Още значения за любов,здраве,професия и комбинации

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Таромания  :: Врати към необятното :: Руни,и други методи за гадаене :: обикновенни карти-
Идете на: