Таромания
Таромания
Таромания
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Таромания- форум за занимания с Таро, Ленорман, Руни, Астрология
 
ИндексPortalТърсенеПоследни снимкиРегистрирайте сеВход

 

 ДА или НЕ

Go down 
+34
БабаВуна
Teya
La la
Violet
Miss Bloom
zvezdichka
DeTe_Ha_Xaoca
AlexD
taroman
galiusha
sisulche
Федя
pelle
zoh
magica
Вера
thundergoddess
Ole
Tanya111
Blackmoon
милена
Reni
Moira
Calantha
lindaLI
Galanthus
jasminbg
Антония
Зуки
Луничка
Artemiss
linda10
sugar6
Frog
38 posters
Иди на страница : Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 18 ... 24  Next
АвторСъобщение
Reni
Ветеран
Ветеран



Брой мнения : 914
Join date : 13.03.2013

ДА или НЕ - Page 12 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ДА или НЕ   ДА или НЕ - Page 12 Icon_minitimeВто Май 13 2014, 11:38

На въпрос Х ще ме потърси ли до 1 седмица, ми се паднаха
ц. Влюбени/ ПП,КП,6П -ОВ-ДА Потърси ме по-рано от зададения срок,казвам го,защото с тези пентакли,някои биха казали,че ще го направи,но малко по-късно. Явно тук комбинацията от пентакли дава някаква стабилност. За пръв път 6П на 3-а да ми покаже "Да".
Върнете се в началото Go down
zoh
Наблюдател
Наблюдател



Брой мнения : 53
Join date : 06.04.2014

ДА или НЕ - Page 12 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ДА или НЕ   ДА или НЕ - Page 12 Icon_minitimeВто Май 13 2014, 14:08

Reni,
И при мен на въпрос:" Ще се обади ли до края на седмицата?", се паднаха 8 пентакли, сила, 6 пентакли. Въпреки силата и 6 пентакли и при мен отговорът е положителен.
Върнете се в началото Go down
Frog
Почетен ветеран
Почетен ветеран
Frog


Female Брой мнения : 2400
Join date : 08.07.2012
Местожителство : София

ДА или НЕ - Page 12 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ДА или НЕ   ДА или НЕ - Page 12 Icon_minitimeВто Май 13 2014, 21:26

Рени, изключително добър анализ на Света  ДА или НЕ - Page 12 1816326522  Моля те да го сложиш във "въпроси и отговори" на Таро-теория, за да ни е плезен като опит. 
Сега, стигнахме до извода, че цифрите говорят много при "да или не". Обаче има изключенияи ще трябва да систематизираме тези изключения.

Ето три въпроса от мен:

Л ще започне ли работа през май?
7 П, Звезда, 5 П / 4 меча

Тук 5 пентакли носят положителен отговор според мен. Звездата обаче не ми е ясна като послание - може би неудовлетворението от това че дълго време е без работа и че въпреки уменията си не попада на това, което очаква. 


И. ще го поканят ли на работа в чужбина през май?
Умереност, Маг, 6 чаши/ Свят

И. /същият човек/ ще започне ли работа през май в БГ
Дявол, 7 П, Кралица жезли / Свят

Тук Светът наистина показва прекомерно голямото желание на питащия това да се случи възможно най-бързо и докато при първата тройка отговорът е НЕ /интересна комбинация на Умереност и Маг/ , то при втората е възможно да е положителен. Единствено Дяволът ми е в повече. Какво може да казва той....


Зох, при теб Силата дава подкрепа на 6П за да е положителен отговорът.
Върнете се в началото Go down
Reni
Ветеран
Ветеран
Reni


Female Брой мнения : 914
Join date : 13.03.2013

ДА или НЕ - Page 12 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ДА или НЕ   ДА или НЕ - Page 12 Icon_minitimeВто Май 13 2014, 23:05

Фроги, Дяволът показва,че въпросният И. сякаш не иска да работи тук, изпитва едно голямо неудовлетворение и нежелание от случващото се,защото не получава това,което той иска и е на мнение,че трудът му няма да е оценен и няма да получава реален паричен еквивалент на положените от него усилия, той самият много добре знае какво точно иска,наясно е със себе си,но просто в България няма да го получи/по Дявол+7П/. Песимистично е настроен,явно е имал горчив опит.

А по първата комбинация с Умереност,Маг,6Ч - тук сигурно ли е,че е НЕ отговорът? Магът е много силна карта,не е за подценяване,аз я харесвам много,но тези 6Ч- сякаш нещо от миналото го спира или поне някаква носталгия,защото Умереност+6Ч за мен е това - не знаеш какво да правиш,вътрешно си неуравновесен,на кантар си - между желанието и волята да го направиш, и това чувство на носталгия и нежелание да се откажеш от близките и роднините си. Той бил ли е друг път в чужбина?
Във втория въпрос проблемът,според мен, е дали волята ще надделее над чувствата... 6Ч са слаби пред Мага,но тук те са подкрепени от Умереността...и нещата стават други...
Върнете се в началото Go down
Frog
Почетен ветеран
Почетен ветеран
Frog


Female Брой мнения : 2400
Join date : 08.07.2012
Местожителство : София

ДА или НЕ - Page 12 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ДА или НЕ   ДА или НЕ - Page 12 Icon_minitimeСря Май 14 2014, 09:54

Рени, отново точен анализ на комбинацията Дявол и 7 чаши /и не само на нея/. Точно така мисли човекът. По другата комбинация /Умереност, Маг, 6 Ч/ няма отговор все още. Ще видим какво ще се случи до края на месеца. Аз малко се оплетох в нея - първо реших, че отговорът ще е положителен, а после се замислих, че чашите не са много по действията. Прегледах какво се е случвало при 6Ч на последна тук и отговорът наклони към НЕ. Но пък Магът наистина е силна карта. Иначе да, бил е в чужбина за няколко месеца, с горчив опит от този воаяж.  Неуспешен опит. Чудя се дали пък 6 чаши не отбелязват амбицията да успее, дори с цената на нещо за което му е минало времето, като например ученето на чужд език.
Кралицата жезли ми е интересно как ще се прояви, но при присъствието на Дявола е малко възможно да успее да действа.
Върнете се в началото Go down
Reni
Ветеран
Ветеран
Reni


Female Брой мнения : 914
Join date : 13.03.2013

ДА или НЕ - Page 12 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ДА или НЕ   ДА или НЕ - Page 12 Icon_minitimeСря Май 14 2014, 14:10

Благодаря,Фроги! Интересна комбинация е тази с Мага и ще чакам ОВ  мерси 
Върнете се в началото Go down
Reni
Ветеран
Ветеран
Reni


Female Брой мнения : 914
Join date : 13.03.2013

ДА или НЕ - Page 12 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ДА или НЕ   ДА или НЕ - Page 12 Icon_minitimeПет Май 16 2014, 17:38

Момичета, преди време бях задала един въпрос относно това дали ще бъда избрана,а картите бяха
ц.Отшелник/ 4Ж,Звездата,Влюбените - Тук отговор нямам и идеята е да го намеря чрез сравнение между двете подредби Smile

Наскоро попитах картите дали ще се срещнем с определен човек до 20.05
ц.7П/4П,Звездата,Влюбените - отговорът е ДА, дори преди 20.05, но самата среща имаше отлагане с няколко часа...

Сравнявам двете комбинации, на пръв поглед са почти еднакви, но при едната имаме за основа 4Ж, а при другата - 4П, пентаклите от една страна дават стабилна основа- нещо реално изградено до тук,но се чудя жезлите как ще се проявят и по какъв начин се изменя смисълът на комбинациите при разлика в боите на първите карти? Жезлите са ентусиазъм и идея,но казват,че тя бързо изгаря...
Това,което си мисля също е самата комбинация Звезда+Влюбени какво иска да ми покаже извън контекста на отделните въпроси?


Последната промяна е направена от Reni на Съб Май 17 2014, 17:07; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
Frog
Почетен ветеран
Почетен ветеран
Frog


Female Брой мнения : 2400
Join date : 08.07.2012
Местожителство : София

ДА или НЕ - Page 12 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ДА или НЕ   ДА или НЕ - Page 12 Icon_minitimeПет Май 16 2014, 23:21

Рени, не разбрах на първата комбинация какъв е отговорът.  Отделно от това картите на цепенето са ти различни - търсещият Отшелник и неудовлетвореният 7П. Вероятно са детайли към ситуацията, които можеш да си обясниш. 
 Акцентът - Звезда /Влюбените - карта на състоянието и карта на действието. Би трябвало Звездата да забавя действието, но ти пишеш, че при втората тройка е станало по-бързо от очакваното. Е, винаги има изключения от правилото. Пишейки така си мисля за един по-елементарен поглед върху картите - възможен ли е? За срещата - да, Влюбените са двама, тоест среща ще има.....
Върнете се в началото Go down
Blackmoon
Ветеран
Ветеран
Blackmoon


Female Брой мнения : 748
Join date : 19.01.2014
Местожителство : София

ДА или НЕ - Page 12 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ДА или НЕ   ДА или НЕ - Page 12 Icon_minitimeПет Май 16 2014, 23:23

Рени написа:

Момичета, преди време бях задала един въпрос относно това дали ще бъда избрана,а картите бяха
ц. ОтшелникОтшелник/ 4Ж,Звездата,Влюбените

Рени, тук  не 4ж провалят работата , а отшелник, поне ако става въпрос за  любовен въпрос има ли го него нещата вървят към самота, изолация и раздяла.
4ж описват в много случаи щастлива връзка, влюбените е силна карта за любовни въпроси и като цяло положителни отговор дава, но звездата е карта на надеждата и вярата и  тук нещата ми изглеждат, че това  е твоята надежда за щастлив развой на нещата. Докато отшелникът дава отговор
Рени написа:

Момичета, изтеглих карти на въпрос "Ще се преместя ли да живея в друг град до 1 година?"

ц.4Ж/ Свят,Влюбени,КС

Тук нещата мисля, че ще се изменят поради непредвидени обстоятелства свързани  може би с любовни въпроси и ти няма да се преместиш, поне на  мен КС не ми дава движение на нещата, обрати от съдбовен характер да и зацикляне, преповтаряне или независещи от теб обстоятелства, но не и излизане от ситуацията. Ако имаше колесница щеше да е да, но тук нещата няма да станат на тоя етап. Ти имаш планове и желание, но нещо ще ти попречи.
Върнете се в началото Go down
Blackmoon
Ветеран
Ветеран
Blackmoon


Female Брой мнения : 748
Join date : 19.01.2014
Местожителство : София

ДА или НЕ - Page 12 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ДА или НЕ   ДА или НЕ - Page 12 Icon_minitimeПет Май 16 2014, 23:40

Фрог написа:
Л ще започне ли работа през май?
7 П, Звезда, 5 П / 4 меча

Тук 5 пентакли носят положителен отговор според мен. Звездата обаче не ми е ясна като послание - може би неудовлетворението от това че дълго време е без работа и че въпреки уменията си не попада на това, което очаква.


И. ще го поканят ли на работа в чужбина през май?
Умереност, Маг, 6 чаши/ Свят

И. /същият човек/ ще започне ли работа през май в БГ
Дявол, 7 П, Кралица жезли / Свят

По първия въпрос аз смятам категорично НЕ 7п + Звезда показва чакане неудоволетворение и голяма надежда, но накрая 5п показват безработица, а 4ж изолация, застой.

Мисля,че ще приемат човека за работа в чужбина, но той може да остане тук, понеже нещо го задържа случка от ,миналото и човек от миналото, решението е в негови ръце.

По третия въпрос мисля,че има амбицията за започване и желанието, но няма да му харесат условията, което клони към НЕ.
Върнете се в началото Go down
Reni
Ветеран
Ветеран
Reni


Female Брой мнения : 914
Join date : 13.03.2013

ДА или НЕ - Page 12 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ДА или НЕ   ДА или НЕ - Page 12 Icon_minitimeСъб Май 17 2014, 09:23

Блекмуун, този въпрос е свързан с това да ли ще ме изберат за едно място,където си подадох CV-то:
ц.Отшелник/ 4Ж,Звездата,Влюбените
Така или иначе,ако стане нещо,ще дам ОВ.

Зои,стигам до извода,че за да даде положителен отговор 6П на 3-а,явно трябва да има пентакли на 1-ва позиция,т.е да има изградена основа.

Благодаря,момичета! ДА или НЕ - Page 12 99390
Върнете се в началото Go down
Blackmoon
Ветеран
Ветеран
Blackmoon


Female Брой мнения : 748
Join date : 19.01.2014
Местожителство : София

ДА или НЕ - Page 12 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ДА или НЕ   ДА или НЕ - Page 12 Icon_minitimeСъб Май 17 2014, 12:40

Рени, това за отговора, дали е да или не много зависи от въпроса понеже картите описват ситуацията, а според това съдим за отговора. Поне аз мисля, че картите са хубав метод за гледане на отворени въпроси от типа какво ще стане, защо ще стане, докато на въпроси с да или не, може да се получат подвеждания, те не са като радиестезичното махало, което дава ясни отговори на въпроси с да или не.
Ето еди пример от онзи ден:
Ще ми пише ли Х. днес?
ц Обесен об
Императрица, 5п об, 6п об

Аз като видях тези карти си казах не, но той ми писа като отговор на това което аз му писах, но това което каза,беше ядосано и нямаше прошка. Но наглед тези карти не ми се виждаше да дават положителен отговор. Понякога ми се струва, че отговорът е НЕ, а той се оказва най-учудващо да или обратно, затова избягвам такива въпроси, а ако ги задам приемам отговора като описание на ситуацията.
Върнете се в началото Go down
Reni
Ветеран
Ветеран
Reni


Female Брой мнения : 914
Join date : 13.03.2013

ДА или НЕ - Page 12 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ДА или НЕ   ДА или НЕ - Page 12 Icon_minitimeСъб Май 17 2014, 16:53

Картата на цепене понякога показва и каква е причината,поради която питащият задава този въпрос.  В случая обърнатият Обесен е период, в който чувстваш,че си дал и жертвал прекалено много, но все още нищо не си получил в замяна, чувстваш,че нещата са в абсолютен застой без никакво движение или развитие в каквато и да било посока. В обърнато положение тази карта показва и отлагане на вземането на важно решение с надеждата,че  евентуално всичко ще се подреди. Но най-важното,което в случая иска да покаже картата е,че ти самата не искаш да се откажеш от тези отношения, т.е  отказ  от „отказ“  и  предпочиташ да  чакаш до  последно, отколкото да  приемеш,че си в задънена улица, да приемеш обстоятелствата такива,каквито са / например,каквото показва Обесеният  в права позиция/ и да погледнеш в нова посока, каквато ,например, би ти предоставил  Глупакът. Тук  Обесеният обърнат си е Обесеният обърнат, показващ  доза егоизъм, понякога подтикващ  към грубо държание и арогантност и това, че човек не би се жертвал за някой друг, в  твоя случай – едва ли би се отказала от въпросния мъж,за да бъде друга щасталива с него и той да гради щастието си и бъдещето си с друга...  Ето защо няма да се учудя, ако в подредбите ти относно този мъж се появяват  4П, Дявол, 10Ж, 10М, 7Ж в смисъла си да се бориш напук на всичко и всички и т.н. SmileSmileSmile
Но тази карта,сама по себе си, показва и потвържадава,че  ще дойде време, когато искаш или не, ще трябва да се вземе решение за тези отношения...
Императрицата на  1ва позиция не показва единствено,че ти ще предприемеш първата крачка и ще му пишеш/или че си му писала,тъй като е на 1ва/.  Има много други карти,които биха показали това също. Ето защо трябва да се замислиш защо точно тя излиза в тази подредба,а не например ДМ.  Императрицата тук показва,че подбудата /причината за твоите действия се крие в това, че ти самата имаш нужда от много любов – нуждаеш се да бъдеш обичана и желана като жена,оценена като жена.  Ти самата имаш много любов в себе си към него, която искаш да му дадеш; показва, че той е твоята искра и „вдъхновение“  да вървиш напред, да градиш бъдещето си, да твориш, защото си осъзнала,че той е мъжът,с когото би искала да създадеш семейство.  Императрицата показва желанието ти и нуждата ти тази любов да бъде споделена, илюстрира копнежа ти,бляна ти този мъж да те обича толкова много, колкото и ти него, подобно на 10Ч,но те са прекалено ефирни, нетрайни и нестабилни,с прекалено слабо влияние.  Тази Императрица е тук,за да покаже,че този „дефицит“ на любов, който изпитваш е прекалено  голям,  на много дълбоко ниво  с вероятната тенденция  да стане не само хроничен, но и да се превърне в болестно състояние на душата, на психиката.  Съветът на тази карта е да обърнеш внимание на своите нужди и да направиш нещо за самата себе си, което ще те накара да се почувстваш жена.
Тази „дълбока“ необходимост  от любов /имам предвид на дълбоко ниво/ е основната причина понякога да чувстваш, че сякаш животът ти не струва,че от него няма смисъл, че от нищо няма смисъл и всичко е чиста загуба на време, да се чувстваш самотна,изолирана и неразбрана,дори и ако си сред много хора, потисната  и без грам самочувствие, гледайки на всичко по песимистичен начин с един привкус на обреченост.  Обърнатата 5П е тук, за да покаже, че започваш да излизаш от този период на стагнация.  Искра надежда ти възвръща желанието да продължиш напред, дава ти кураж  и отново започваш да чувстваш,че си струва да живееш, и да се бориш. Самочувствието ти се възвръща постепенно  и  започваш да гледаш малко по-оптимистично на нещата. Но да не забравяме,че това все пак са 5П, макар и обърнати , при които проблемите не идват от нас самите,а са външен фактор,зависещ не от нас,а от външни хора и обстоятелства.  Обърнатата 5П показва желанието за  строшаване на леда и скъсяване на дистанцията с партньора, желанието за промяна на отношения, които не са давали топлина,щастие и уют, а са носили само студ и болка.  Ето това показва об. 5П –  искрата и желанието да  промениш  нещо, което, обаче , на този етап не зависи от теб или казано накратко : от теб- желанието,от него – решението и действието.  Ето защо той ти е отвърнал и се е държал по този начин.  Тази карта отчасти  допълва  влиянието на обърнатия  Обесен, на който се цепи.  Тази искра в тунела, води и до  6П об. , при която  решаваш да му пишеш и го правиш с цел да ти обърне някакво внимание или поне да те изслуша ,и разбере. И ако при 6П сме наясно с това какъв резултат,т. е какво ще получим,поради факта,че получаваното е винаги едно и също, то при об. 6П полученото,не само че е по-малко от очакваното,но и крайно незадоволително; и ако при 6П  - единият протяга ръка към другия, който по някакъв начин е снизходителен и  търпелив с него, то при 6П об всичко това липсва. 6П об като значение ми напомня  за описаната случка  в Евангелието от Йоан /19:28/, при  която  Иисус, който е вече разпнат на кръста, иска малко вода, защото е жаден, а те вместо вода, му дават оцет.

Ето това показват за мен картите,които си изтеглила,а като краен извод ,според мен, е ,че  отговорът е не, той няма да ти пише, защото въпросът е такъв.  
Ако беше „ Х ще ми отговори ли,ако му пиша?“ или "Х ще ми отговори ли днес,на това което му писах", вероятно картите щяха да бъдат малко по-различни,защото акцентът се изменя.
За да се определи един отговор дали е да, или не; дали нещо ще стане, или няма да стане,  наистина трябва много сериозно познание по картите и опит.  Съгласна съм с теб, че описват ситуацията, но чрез описаната ситуация, все пак ти отговарят и на въпроса.

Не твърдя,че тълкуването ми е особено вярно, но просто описвам как ги приемам аз тези карти.

На първо място, искам да се извиня на Блекмуун,ако съм я засегнала и обидила по някакъв начин с горе написаното, защото грам не ми е това целта/но все пак и картите са "кофти"/, а по-скоро да обоснова тезата си, че картите дават и категорични отговори на въпроси за определен период от време .
Благодаря,че отделяш време за мен и подредбите ми!  ДА или НЕ - Page 12 99390  ДА или НЕ - Page 12 99390  ДА или НЕ - Page 12 99390 

Честно казано докато тълкувах тези карти, се върнах назад в ситуациите, които съм изживяла с тези карти и си дадох сметка за някои неща...  

Другото, на което искам да обърна внимание е, че не са нужни кой знае колко на брой и големи подредби по определен въпрос, защото и една подредба от 3 карти е напълно достатъчна да покаже не само отговора,но и същността, причината за проблема. Ето защо, според мен, е по-добре да отделим  30 мин, например, за внимателното тълкуване на една единствена подредба от 3 карти, отколкото да направим 30 подредби за 30 минути и пак да нямаме отговор и решение на ситуацията.  Smile
Върнете се в началото Go down
Blackmoon
Ветеран
Ветеран
Blackmoon


Female Брой мнения : 748
Join date : 19.01.2014
Местожителство : София

ДА или НЕ - Page 12 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ДА или НЕ   ДА или НЕ - Page 12 Icon_minitimeСъб Май 17 2014, 17:55

Рени, благодаря на анализа, само че не си обърнала внимание, че тази подредба вече се е случила и че човекът тогава ми писа, макар да не е бил особено мил.
Другото е, че когато Обесен е обърнат има някакъв компромис и действие, за разлика от Обесен в право положение, който е бездействие. А акцидентът на това , което той беше написал беше, че той ми е обиден, защото смята, че аз не го уважавам. Докато аз пък мисля обратното. Така 6п об показва, че няма разбирателство и никой не е получил това което иска. 5п об пак имаш усещане за пустота, депресия и изоставеност, но има надежда да се оправят нещата. А имератрицата съм аз, тя описва моите чувства характер, както иначина по който той ме възприема обикновено. Когато се падне друга женска фигура която да описва мен, обикновено е за конкретен момент. Примерно ДМ- когато съм крайно ядосана и го обвинявам, ДЖ когато има ревност или страст от моя страна, ДЧ когато съм се държала по-романтично и мило. ДП също доста, често ме описва. Всички тези карти показват или как се чувствам в момента или как изглеждам в неговите очи. Но императрицата си е постоянна.
Като за него КП, КМ или Императора са най-често падащи се , макар понякога да се е падал и КЧ. Но КП е той обикновено, когато не е обременен от яд и раздразнение, когато не е оставил чувствата му да вземат превест и не е сърдит. Така типичната карта за него на тоя етап е КП, когато има други карти които го описват това е период в който чувствата му са в една или друга крайност. Така типичната карта пък за мен е императрицата, понеже обобщава и характера ми и чувствата ми и отношението ми към него и неговото към мен, тя показва много неща.

При въпроси от типа какво чувства към мен могат един ден да се паднат различни карти. Примерно днес ми е ядосан и почват да се падат 10м или 5м или Кула или РМ
На другия ден примерно вече сме в добри отношения и се падат примерно - 9п, жрец, любовници , 10ч и тн позитивни карти. Тоест всичко зависи от моментното състояние в конкретния момент.
Но това не са константи, които да показват генералното му отношение или генералното развитие на нещата. Показват неща или за конкретния ден или за кратък период, после се падат други карти , защото вече и настроението е друго.
Върнете се в началото Go down
Reni
Ветеран
Ветеран
Reni


Female Брой мнения : 914
Join date : 13.03.2013

ДА или НЕ - Page 12 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ДА или НЕ   ДА или НЕ - Page 12 Icon_minitimeСъб Май 17 2014, 20:14

Blackmoon, може и така да е,както казах- не държа да съм права относно анализа.

Специално за Императрицата като карта е бавна и показва състояние,не действие/развитие, имаше период , в който миналата година постоянно ми се падаше на въпроси за бившия ми,често на 1ва позиция,въпреки че той имаше вече друга,официална. В този период се чувахме, аз му звънях предимно /6П/ и правех всичко възможно,за да се съберем отново. Срещахме се изключително рядко, когато той искаше,а аз бях готова,бях на мнение,че искам да се съберем и да създадем семейство,че само аз /едва ли не/ мога да го обичам истински такъв,какъвто е и да се грижа за него.Исках да ме обича така,както аз него,любовта ни да е взаимна. Намирах се в една ситуация на 5П, в която аз правех всичко,което беше по силите ми,но той не правеше нищо. Тези отношения- да бъде с мен,когато му скимне и същевременно да има друга официална,и още 20 неофициални, си му беше много добре и много удобно... Е как тогава с моите действия да накрам аз един човек да излезе от зоната си на комфорт, за да бъде с мен? Той знаеше,че аз друг няма да погледна,знаеше,че го обичам,беше наясно с чувствата ми,но не предприемаше нищо,освен че правехме секс от време на време. Аз бях в състояние на Обесен, къде прав,когато решах да се откажа от него и да го оставя да бъде щастлив с друга,  къде обърнат - когато се инатях и се опитвах да преобърна нещата в своя полза. Чаках от него действие,решение, но не получих такова. С Обесен об бях виновна аз, защото си мислех,че той ще се осъзнае и ще се върне при мен,че нещата ще се оправят все някога, и ще бъдем заедно... Не можех да приема факта,че докато живеехме заедно,тази висеше постоянно на вратата ни и му звънеше денонощно,и че постигна неиното,като зае моето място. Знаех,че той има вина затова,но му бях простила...  Моята грешка беше,че се страхувах да поема контрол върху нещата и аз да взема окончателното решение. Опитвах се,виждах накъде отиват нещата,давах си равносметка чрез СС,но не се решавах да действам аз. Ето защо в един момент, когато започна да ми се пада често 9Поб., която показва, че питащият,т.е аз съм си виновна сама за всичко и никой не ми е виновен,че не съм взела решение,когато е трябвало, се оказа,че официалната му е бременна. Той бе взел решение за себе си, но не ми го каза. С тази 9Поб е все едно да скочиш от самолет без парашут,по-скоро той ме беше блъснал,за да падна.  Няма такава болка,няма такова падане...  9П об все едно съдбата ми каза" Ти като не искаш да се решиш да действаш,аз ще взема решението вместо теб!".  9П об+СС /или СС+9Поб- това беше комбинацията,която ми се падаше често по онова време.. Но дори Смъртта изглежда като детска игра пред тази комбинация. Сега за тези отношения ми се пада комбинацията от Звездата+9П/ 9П+ Звездата,което ми дава надеждата,че най-накрая ще се отърся от всичко това и ще продължа напред... Това един кратък обзор на опита ми с тези карти.
А относно това,че картите се променят според състоянията,това е ясно. Идеята ми беше,че има карти,които се падат постоянно в определени периоди,понякога дори месеци наред,каквото и да попитаме,т.нар циклични карти, които са сигнал за нещо важно и да се направи анализ на тях. Smile
Върнете се в началото Go down
taroman
Редовен участник
Редовен участник



Male Брой мнения : 490
Join date : 30.01.2013

ДА или НЕ - Page 12 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ДА или НЕ   ДА или НЕ - Page 12 Icon_minitimeПон Май 19 2014, 18:45

За колко лесни неща и въпроси, колко много изписвате!Smile Картите категорично са отговорили на въпроса с "Да" и по няколко признака може да се разбере. ц Обесен об /Императрица, 5п об, 6п об - Задайте си въпроса 5п об, повече на Императрицата ли ви прилича, или повече на 6п об. Второ, Обесеният об. е наистина много рядко явление, зад което стоят големи сили, ако се гледа по принцип с прави карти - нещо, което е мое убеждение. В.А в основата допълнително ми подсказва, че дори и отговорът да е троснат, той е част от по-голяма схема и понеже това е Обесен об, тя изключва прекъсването на взаимоотношенията;)
Върнете се в началото Go down
Reni
Ветеран
Ветеран
Reni


Female Брой мнения : 914
Join date : 13.03.2013

ДА или НЕ - Page 12 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ДА или НЕ   ДА или НЕ - Page 12 Icon_minitimeПон Май 19 2014, 21:04

Taroman, картите са многопластови и 3 карти показват повече от това дали някой ще ти звънне,или не. Това съм видяла в картите,това съм написала Smile Ограничения в обема няма. Все пак те разбирам-мъжете не обичат да се задълбочават и да изпадат в подробности,да не говорим,че гадаенето с карти не е сред приоритетите на мъжете SmileЕто защо се радвам,че си решил да пишеш отново Smile
Ти каква колода използваш? Smile Понякога има разминавания между значенията на картите в различните колоди ,така съм чувала...


Ето един интересен въпрос от мен:
Ще има ли делото благоприятен изход за Х.,т.е дали ще го оправдаят?

ц.Жрец/ 10П,2Ч,Глупакът
Върнете се в началото Go down
Blackmoon
Ветеран
Ветеран
Blackmoon


Female Брой мнения : 748
Join date : 19.01.2014
Местожителство : София

ДА или НЕ - Page 12 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ДА или НЕ   ДА или НЕ - Page 12 Icon_minitimeПон Май 19 2014, 21:43

Според мен ще има благоприятен изход за него.
А иначе каква колода се полазва също е важно, понеже понякога самите картинки подсказват отговора.
Върнете се в началото Go down
taroman
Редовен участник
Редовен участник



Male Брой мнения : 490
Join date : 30.01.2013

ДА или НЕ - Page 12 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ДА или НЕ   ДА или НЕ - Page 12 Icon_minitimeПон Май 19 2014, 23:38

Нека побърза да постигне извънсъдебно споразумение, ако това е възможно, защото имам гадното усещане, че ще му лепнат някоя присъда, която напълно му съответства на член от наказателния кодекс усмивка  Наистина, Глупакът може да се каже, че е най-свободолюбивата фигура в колодата и от тази гледна точка присъдата изглежда оправдателна, но 2к ако не представлява извънсъдебното споразумение, си прилича на присъда, напълно съответстваща на деянието му, според наказателния кодекс. Плюс това Жрецът не е никак добра основа за Глупакът. Картите са обепокоителни, освен ако човекът няма достатъчно пари да се откупи и да започне начисто, т.е от 0-та усмивка
Върнете се в началото Go down
Вера
Редовен участник
Редовен участник
Вера


Female Sagittarius Брой мнения : 387
Join date : 10.09.2013
Age : 38
Местожителство : Пловдив

ДА или НЕ - Page 12 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ДА или НЕ   ДА или НЕ - Page 12 Icon_minitimeВто Май 20 2014, 11:33

Reni написа:
... а аз бях готова, бях на мнение, че искам да се съберем и да създадем семейство

Ето това ти е значението на Императрицата. Имаш индивидуалност (Магът) и дуалност (Висшата жрица), които накрая се трансформират в нещо трето, което носи растеж (Императрицата). Също - теза, антитеза, синтез. Тройката при Императрицата показва желание да се започне нещо, стремеж към развитие. В любовни отношения често е готовност за създаване на семейство.

Иначе и аз съм на мнението на Blackmoon, че картите не отговарят с да или не и затова такива въпроси са трудни за тълкуване и трябва да се избягват възможно най-често. Не вярвам в това, че има някаква система, според която примерно десетки на трета позиция дават не, а пък Асата само да или някакви ей такива неща, защото тълкуването винаги зависи от въпроса. А понякога картите дори не отговарят, а само описват каква е ситуацията.

Пример. Питах ще получи ли Х работата?
9 жезли - Кралица пентакли - Луната - всичките обърнати
Изобщо не виждах да в тези карти. Човекът не само получи работата, ами вече е четвърта година на нея и там го ценят изключително много. Единственото ми обяснение е, че картите са описвали колко силно беше притеснен преди интервюто и не си вярваше.
Върнете се в началото Go down
http://78stories.wordpress.com/
Reni
Ветеран
Ветеран
Reni


Female Брой мнения : 914
Join date : 13.03.2013

ДА или НЕ - Page 12 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ДА или НЕ   ДА или НЕ - Page 12 Icon_minitimeВто Май 20 2014, 12:12

Вероятно,но в момента пак ми излиза тя и пак в повечето случаи на първа,но такива желания нямам и искания нямам...На друга вълна съм...
Но съм на мнение,че нещата се случват,когато човек желае нещо силно с душата и сърцето си,а аз си мислех,че искам да създам семейство с този човек,исках го някак си,но това беше външен израз,но вътре в себе си,се колебаех...Хем исках,хем-не... Защото любовта ми към него не е толкова искрена,чиста... Всъщност, осъзнавам,че го исках,защото не можех да го имам,затова имаше и Дявол...А когато го имах и той искаше да бъдем семейство,аз се дърпах и не исках...Сложно нещо е човешката психика и осъзнавам,че ако тогава той беше отвърнал на желанието ми да сме заедно,вероятно, щеше да е за кратък период и да го зарежа,както правех и преди...Защото,явно,съм го искала от каприз,от идеята да е с мен и да си погаля самочувствието,но не и поради факта,че той е моята "половинка" и взаимно се допълваме...защото винаги между нас е имало конкуренция,състезание във всяко едно отношение и страх,че ако се разделим,единият ще живее по-добре от другия... Исках семейство до толкова,доколкото да си погаля самочувствието пред всички онези,с които ми изневеряваше ,т.е "Аз съм жената на живота му,той избра мен!"
Това е една чиста изповед от моя страна,който иска да ме съди... Но това е голата истина,която ми беше трудно да призная,дори пред себе си...Всеки има такива периоди...
Кармични отношения,през които трябваше да премина,доста хора се сблъскват с такива.

Линда беше споменала,че Луната об е хубава карта,аз не гледам с обърнати и за тях не мога да давам кой-знае какви тълкувания... Smile
Върнете се в началото Go down
Blackmoon
Ветеран
Ветеран
Blackmoon


Female Брой мнения : 748
Join date : 19.01.2014
Местожителство : София

ДА или НЕ - Page 12 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ДА или НЕ   ДА или НЕ - Page 12 Icon_minitimeВто Май 20 2014, 12:30

Вера, аз също съм съгласна с теб, че понякога карти които ясно дават отг. НЕ, се оказва, че всъщност отговорът е бил ДА и както ти казваш картите до голяма степен описват състоянието на питащия и неговите притеснения или надежди по въпроса. Картите отговарят много добре за психологически състояния и възможно развитие на нещата, ако действаш по същия начин както досега, когато ти промениш мисленето и поведението си и те се променят понеже буквално отразяват състоянието на питащия.
Примерно онзи ден един приятел ме пита дали ще намери нова любов до 6м, но преди това само ми разправяше как все не се получило нищо с жените и трябвало едва ли не да стане монах и да се научи сам да си живее добре. Картите които му се паднаха бяха:
10ж
Отшелник, 6ж, 9п - което описва състоянието му, че му е тежко и самотно сега, но смята да се научи да живее сам добре. 6ж+9п в случая не показват за мен нова любов, но показват,че той ще се чувства добре в самотата си. В случая Отшелника е голям аркан дава основното значение, няма карта която да говори за любов и връзка. Така макар за друг въпрос тези карти да дават отговор ДА, в случая отговорът за мен е НЕ.

По отношение на императрицата забелязах и друго,че тя отразява жена която обича силно даден мъж и е готова да даде много за него, дори да не иска точно семейство тя иска сериозни отношения. НО когато се падне на въпрос какво мъж чувства към жена се оказва,че тя е важна за него, близка му е , приятно му е с нея, но това не означава, че е влюбен в нея.
Бях правила партньорска подредба на една приятелка и се падна в позицията на бившия за чувства императрицата, като това тогава ми се стори добър знак, а после се оказа,че той всъщност й е казал,че държи много на нея, но иска да са само приятели. Същото ми се случи и на мен, като ми се падаше императрица за мен и моя бивш. На друга подредба какво чувства мъж към съпругата си се падна пак императрица, оказа се че мъжът я уважава като своя съпруга, майка на дето му и го е грижа за нея, но избра любовницата си. Четвърти случай, на една жена пак се падаше в една подредба за отношението на мъж към нея Императрица, но там присъстваше и Жрица. Оказа се, че сега тя е уж сериозната му приятелка, но човекът си има голяма любов към друга жена(жрицата), която обаче е извън граница и не могат да са заедно, затова тя на тоя етап му е като една невъзможна мечта, докато другата жена(императрицата) е тази с която е сега, с която му е приятно, която го обича много и безспорно е важна за него, но не е тя голямата му любов, а другата жена.
Рени също беше писала, че когато й се падало преди много императрица се оказало, че бившия й избрал друга, макар тя да го обичала много. Но после се оказва, че въпреки, че е избрал друга тя се оказва важна за него и днес и не му е безразлична.
Така стигам до извода, че когато се пада императрицата има жена която много обича и се раздава за даден мъж, а той само се наслаждава на нейната любов, цени я, но не е тя жената, в която е влюбен. Всичко все пак зависи и от комбинации, ако има там и Любовници примерно или дори Дявол или някаква карта говореща за любов или страст, тогава императрицата е жената, в която е влюбен мъжа, но ако тя е заобиколена с карти от сорта на 3ч, 3п, 9п, 10п и др. от тоя сорт се оказва, че е жена за която мъжа би направил много, с която го свърва много, но тя му е един вид приятелка или законна съпруга, но друга е тази към която има страст.
Върнете се в началото Go down
Reni
Ветеран
Ветеран
Reni


Female Брой мнения : 914
Join date : 13.03.2013

ДА или НЕ - Page 12 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ДА или НЕ   ДА или НЕ - Page 12 Icon_minitimeВто Май 20 2014, 12:57

Blackmoon, 9П на 3та показва застой. Преди,когато нямах кой знае какъв опит с картите/не че сега го имам де/, си мислех,че е много положителна карта,но с времето и практиката,разбрах,че 9П на 3та не дава развитие.
6Ж на 2ра е неговият стремеж и желание за това.
А Отшелник+9П показва,че той ще намери "себе си",ще осъзнае какво,всъщност,иска...
За бившия ми- важна съм му,но не като чувства,а от друга гледна точка,но не ми се коментира,но затова е и бивш Smile
Всичко е въпрос на гледна точка в случая,така или иначе, аз ще продължа да си правя проучвания относно тезата,че когато ни се налага бърз отговор с "да" или "не",картите го показват,като същевременно показват и подробности около ситуацията...
За мен всичко е въпрос на задълбочено познаване на картите и практика,каквато ми липсва. SmileАз  ползвам въпросите с "Да" и "Не",когато ми трябва бърз отговор за нещо-ще стане,или не и то в определен срок,за да мога да си направя плановете. Например:
Имах уговорка да си получа парите в определен ден и попитах картите "Ще си получа ли днес парите?"   Варинатите са два- или "Да,ще ги получа днес", или "Не,няма да ги получа днес":
Картите са ц. ДЖ/2М,ПЧ,АП
Според вас какъв е отговорът? SmileТози пример го давам в подкрепа на моята теза с "Да" или "Не" Smile
Върнете се в началото Go down
Moira
Редовен участник
Редовен участник
Moira


Female Брой мнения : 290
Join date : 05.03.2013

ДА или НЕ - Page 12 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ДА или НЕ   ДА или НЕ - Page 12 Icon_minitimeВто Май 20 2014, 13:12

Рени, ще ги получиш, казвам го заради АП накрая, а първите две карти показват, че този, който трябва да ги върне, е бил несериозен и е отлагал да ги даде, ДЖ си ти - бързаш и искаш да си получиш своето, настоятелна си.

Аз също имам една комбинация с АП и се надявам на добър резултат, не е за пари, Отшелник, 3П, АП - мисля, че всичко ще е наред. Smile

Момичета, правите страхотни анализи, особено ми беше интересно да прочета за Императрицата, според мен сте уловили нещо много тънко, което не го пише в никоя книга по таро, браво!

Императрицата ми прилича и на Кралица пентакли, и на мен ми се пада много често във връзка с един колега, с когото сме само в официални-колегиални отношения и дори не приятелски, но той беше много отзивчив и ми помогна с информация, та си мисля дали пък като се падне една такава женска разглезена, разплута /картинките са такива Smile/ карта, не значи просто човек, който иска да си достави удоволствие и да получи, каквото си е намислил, че му е важно от другия, обаче без да има емоционална обвързаност с човека отсреща и без да иска да задълбочава отношенията.
Макар че аз питах за това как ще се развият отношенията ми с него - Кралица П, Слънце, Звезда и съм в леко недоумение.
Върнете се в началото Go down
Вера
Редовен участник
Редовен участник
Вера


Female Sagittarius Брой мнения : 387
Join date : 10.09.2013
Age : 38
Местожителство : Пловдив

ДА или НЕ - Page 12 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ДА или НЕ   ДА или НЕ - Page 12 Icon_minitimeВто Май 20 2014, 14:04

Относно Императрицата за мен е важно, дали е права или обърната в подредбата. Защото обърнатата Императрица при мен, освен всичко друго, показва поддържане на отношения заради едната суетност и себичност. Тоест някой се чувства добре, когато има някой, който да го ухажва и сваля, и поддържа тези отношения, за да си гали самочувствието. Все пак Императрицата е доста плътска карта. В случая не мога да не се запитам, дали отношенията с въпросните бивши, които описвате, не са били именно такива. На мъжът да му харесва, че бившата продължава да го търси и иска и нарочно да не затваря тази страница от живота си?

Blackmoon, според мен тези карти: Отшелник, 6ж, 9п - не толкова ти отговарят на въпроса, а по-скоро имат послание за него. Не е случайно това, че не му се получават нещата с жените на този човек. Според мен, той има нужда да остане насаме със себе си, защото търси нещо (Отшелникът) и то е заровено надълбоко. Той го търси навън, най-вероятно чрез одобрението на околните, в случая противоположния пол (6 жезли), а трябва да се научи да го търси в себе си и да се научи може би сам да оценява себе си високо (9 пентакли). Когато този период отмине и той си научи уроците, може би нещата с жените ще потръгнат. Но не мисля, че таро тук му отговоря конкретно ще има ли нова любов, няма ли да има. Може и да няма, може и да има, но тя да не трае дълго. В този смисъл, ако търсиш само да или не, може да се объркаш и изобщо да не видиш какво ти казва таро. И да, има моменти, в които картите дават отговор на въпроси с да или не, но на мен лично това ми се случва едва в около 20%-30% от случаите, грубо казано.
Върнете се в началото Go down
http://78stories.wordpress.com/
Blackmoon
Ветеран
Ветеран
Blackmoon


Female Брой мнения : 748
Join date : 19.01.2014
Местожителство : София

ДА или НЕ - Page 12 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ДА или НЕ   ДА или НЕ - Page 12 Icon_minitimeВто Май 20 2014, 23:27

Рени мисля, че ще получиш парите най-вече заради АП.

Вера мисля, че си права за този приятел.
Относно императрицата не мисля, че значи точно, че мъжете искат несериозна връзка, а просто, че има жена която им дава много, а те се възползват от нейната любов и щедрост. И не мисля, че означава, че съвсем нямат чувства, имат но те са, защото жените им доставят удоволствие, подхранват им егото, грижат се за тях и тн. и всеки би се радвал на това нещо. Другото това не са случайни жени за тези мъже, а или бивши съпруги, или сериозни приятелки изобщо важни фигури в живота им, не някоя с която просто са правили секс и толкоз. Има още нещо императрицата е жена която много се раздава, но тя е със самосъзнанието, че въпросния мъж трябва да е неин или даже е. Тези жени всичките са доста щедри, но и обсващи до известна степен. Има и друго любовта на императрицата е малко или много майчинска. Понеже се оказва, често че тази жена е била тази която се е грижила за този мъж повече, тя е по-зрялата като начин на мислене и поведение, тя е тази която крепи отношенията им.
Примерно в ситуацията с моя бивш той е 3г по-малък и аз винаги съм се чувствала много по-зряла от него, грижила съм се за него, гледала съм да му помагам, да му давам съвети, да съм до него в трудни ситуации, да го предпазвам итн. Всичко това показва малко или много майчинска грижа. В моя случай картата обаче говори много, понеже и аз съм творческа личност. И съм такава дето се е раздавала много за тези отношения. Но има и елемента с обсебващата любов, в която вниманието идва много за човека.
Императрицата е също за мъжа сигурната жена, онази която е негов пристан при която знае, че може да се върне и тя отново ще го приеме. Онази която никога не го изоставя и му е вярна, онази която му прощава.
Когато се пада като карта като колеги може да значи, че единият е много раздаващ се, грижовен, внимателен, творчески, настроен приятелски към теб.
Докато Жрицата е онази недостижимата, невъзможната, мечтаната, с която го свързва духовна връзка.
ДП е подобна на императрицата, само дето там не е толкова застъпен този елемент за важната фигура в живота на мъжа. Пък и ДП не се раздава безрезервно тя дава, но иска и да получи. ДП може и да е жена която го привлича физически.
ДЖ пък е жена, която го побърква и от страст и от яд понякога. Тя е желана, жена със самочувствие, жена която се бори за това което иска, жена която може да бъде много ревнива, добра любовница,предизвикателство.
ДМ пък е недоволната рязка жена, която или е тази която ще го критикува и нарани, или тази която го дразни, но обикновено не е любимата жена поне в момента, а някоя която е доста критична към него или с която имат колегиални отношения. ДМ в право положение е студена, рязка, недоволна, безкомпромисна, дори да е наранена, тя пак е със самочувствие и отвръща на удара.
ДЧ е романтичката, мила , нежна, ранима, чувствителна,любима жена, близка приятелка, жена която е влюбена в тоя мъж, жена която той харесва или е влюбен в нея.
Това са накратко моите наблюдения за женските фигури. Знам, че не е точната тема това и все пак се надявам, че може с нещо да е полезна тази информация за някой.
Върнете се в началото Go down
magica
Гост
Гост



Female Брой мнения : 154
Join date : 28.01.2013

ДА или НЕ - Page 12 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ДА или НЕ   ДА или НЕ - Page 12 Icon_minitimeВто Май 20 2014, 23:42

Blackmoon, днеска си мислех за твоите тълкувания на Императрицата. Анимата. Жената-майка. Тази, която привлича определен тип мъже. В началото ако ми излезеше в подредба, буквално я асоциирах с връзка, ура, супер, той държи на мен, обича ме, ще се съберем и т.н. А всъщност тя е благородната форма на Самотната Любов. Онази, която се раздава безотказно, много прощава, търпи болката... При такава "майка" обикновено се връщаме, когато имаме нужда от дом...от усещането за топлина и грижа... После мъжът излиза да ловува... търси една Кралица Жезли или дори една Кралица Чаши. Ако се сблъска с Кралица Мечове, рядко минава без трупове Smile
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





ДА или НЕ - Page 12 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ДА или НЕ   ДА или НЕ - Page 12 Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
ДА или НЕ
Върнете се в началото 
Страница 12 от 24Иди на страница : Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 18 ... 24  Next

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Таромания  :: Врати към необятното :: Таро :: Упражнения с три карти-
Идете на: