Таромания
Таромания
Таромания
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Таромания- форум за занимания с Таро, Ленорман, Руни, Астрология
 
ИндексPortalТърсенеПоследни снимкиРегистрирайте сеВход

 

 ДА или НЕ

Go down 
+34
БабаВуна
Teya
La la
Violet
Miss Bloom
zvezdichka
DeTe_Ha_Xaoca
AlexD
taroman
galiusha
sisulche
Федя
pelle
zoh
magica
Вера
thundergoddess
Ole
Tanya111
Blackmoon
милена
Reni
Moira
Calantha
lindaLI
Galanthus
jasminbg
Антония
Зуки
Луничка
Artemiss
linda10
sugar6
Frog
38 posters
Иди на страница : Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 18 ... 24  Next
АвторСъобщение
Blackmoon
Ветеран
Ветеран



Брой мнения : 748
Join date : 19.01.2014

ДА или НЕ - Page 13 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ДА или НЕ   ДА или НЕ - Page 13 Icon_minitimeВто Май 20 2014, 23:27

Рени мисля, че ще получиш парите най-вече заради АП.

Вера мисля, че си права за този приятел.
Относно императрицата не мисля, че значи точно, че мъжете искат несериозна връзка, а просто, че има жена която им дава много, а те се възползват от нейната любов и щедрост. И не мисля, че означава, че съвсем нямат чувства, имат но те са, защото жените им доставят удоволствие, подхранват им егото, грижат се за тях и тн. и всеки би се радвал на това нещо. Другото това не са случайни жени за тези мъже, а или бивши съпруги, или сериозни приятелки изобщо важни фигури в живота им, не някоя с която просто са правили секс и толкоз. Има още нещо императрицата е жена която много се раздава, но тя е със самосъзнанието, че въпросния мъж трябва да е неин или даже е. Тези жени всичките са доста щедри, но и обсващи до известна степен. Има и друго любовта на императрицата е малко или много майчинска. Понеже се оказва, често че тази жена е била тази която се е грижила за този мъж повече, тя е по-зрялата като начин на мислене и поведение, тя е тази която крепи отношенията им.
Примерно в ситуацията с моя бивш той е 3г по-малък и аз винаги съм се чувствала много по-зряла от него, грижила съм се за него, гледала съм да му помагам, да му давам съвети, да съм до него в трудни ситуации, да го предпазвам итн. Всичко това показва малко или много майчинска грижа. В моя случай картата обаче говори много, понеже и аз съм творческа личност. И съм такава дето се е раздавала много за тези отношения. Но има и елемента с обсебващата любов, в която вниманието идва много за човека.
Императрицата е също за мъжа сигурната жена, онази която е негов пристан при която знае, че може да се върне и тя отново ще го приеме. Онази която никога не го изоставя и му е вярна, онази която му прощава.
Когато се пада като карта като колеги може да значи, че единият е много раздаващ се, грижовен, внимателен, творчески, настроен приятелски към теб.
Докато Жрицата е онази недостижимата, невъзможната, мечтаната, с която го свързва духовна връзка.
ДП е подобна на императрицата, само дето там не е толкова застъпен този елемент за важната фигура в живота на мъжа. Пък и ДП не се раздава безрезервно тя дава, но иска и да получи. ДП може и да е жена която го привлича физически.
ДЖ пък е жена, която го побърква и от страст и от яд понякога. Тя е желана, жена със самочувствие, жена която се бори за това което иска, жена която може да бъде много ревнива, добра любовница,предизвикателство.
ДМ пък е недоволната рязка жена, която или е тази която ще го критикува и нарани, или тази която го дразни, но обикновено не е любимата жена поне в момента, а някоя която е доста критична към него или с която имат колегиални отношения. ДМ в право положение е студена, рязка, недоволна, безкомпромисна, дори да е наранена, тя пак е със самочувствие и отвръща на удара.
ДЧ е романтичката, мила , нежна, ранима, чувствителна,любима жена, близка приятелка, жена която е влюбена в тоя мъж, жена която той харесва или е влюбен в нея.
Това са накратко моите наблюдения за женските фигури. Знам, че не е точната тема това и все пак се надявам, че може с нещо да е полезна тази информация за някой.
Върнете се в началото Go down
magica
Гост
Гост



Брой мнения : 154
Join date : 28.01.2013

ДА или НЕ - Page 13 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ДА или НЕ   ДА или НЕ - Page 13 Icon_minitimeВто Май 20 2014, 23:42

Blackmoon, днеска си мислех за твоите тълкувания на Императрицата. Анимата. Жената-майка. Тази, която привлича определен тип мъже. В началото ако ми излезеше в подредба, буквално я асоциирах с връзка, ура, супер, той държи на мен, обича ме, ще се съберем и т.н. А всъщност тя е благородната форма на Самотната Любов. Онази, която се раздава безотказно, много прощава, търпи болката... При такава "майка" обикновено се връщаме, когато имаме нужда от дом...от усещането за топлина и грижа... После мъжът излиза да ловува... търси една Кралица Жезли или дори една Кралица Чаши. Ако се сблъска с Кралица Мечове, рядко минава без трупове Smile
Върнете се в началото Go down
Blackmoon
Ветеран
Ветеран
Blackmoon


Female Брой мнения : 748
Join date : 19.01.2014
Местожителство : София

ДА или НЕ - Page 13 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ДА или НЕ   ДА или НЕ - Page 13 Icon_minitimeСря Май 21 2014, 00:19

Така е маджика, но като цяло в живота човек никога не е постоянно императрица или еди какво си, тези карти показват в момента каква си, но утре от императрица можеш да станеш и КМ, като ти писне да прощаваш и все да те използват. Така когато аз се ядосам и съм рязка от императрица ставам в подредбите КМ.
Върнете се в началото Go down
taroman
Редовен участник
Редовен участник



Male Брой мнения : 490
Join date : 30.01.2013

ДА или НЕ - Page 13 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ДА или НЕ   ДА или НЕ - Page 13 Icon_minitimeЧет Май 22 2014, 12:34

Рени, 6п на трета позиция, какъвто е случаят с Зои, е дал положителен отговор, главно заради Сила на втора. Както бях писал преди много време, специално за отговорите „да или не”, особено ефективно е да се гледа, коя карта би избрала средната - ако избере лявата, отговорът е „не”, ако предпочете дясната, отговорът е „да”. Това е лично мое наблюдение, с което естествено се гордея, но понеже не съм го прочел от световно известен автор, не мога да настоявам, че е правилно, въпреки че ми се струва особено ефективно. Разбира се, нещото, което може да обърка една такава интерпретация е картата основа, която също трябва да се вземе предвид, понеже е от особено значение. Както и обекта, за когото гледате. Картите таро са били инструмент в миналото, използван от алхимиците. Не е същото например дали си правите салата и добавяте сол за вкус, или добавяте щипка сол в съд с вода, за да наблюдавате явлението елекропроводимост.
Ако предприемате екскурзия до екзотична дестинация, но със самолет, многото пентакли предполагам биха ви обезпокоили усмивка Защо казвам всичко това? Защото, за да правите верни предсказания, трябва да обръщате повече внимание на символите и да разсъждавате, за да ги добавите накрая към капчицата интуиция, която е нужна за успех. От тази гледна точка, гледането на таро не е женска привилегия ДА или НЕ - Page 13 402149 
Ето например тази ситуация – 8п, Сила, 6п. 8п – работи си човека усмивка 6п – двама на колене, явно подтиснати и сиромаси и на единият се дава с мярка, на другият видимо не. Дали това е алегория за отношенията дух, душа и тяло, това е отделен въпрос. Но от моя гледна точка, явно Сила предпочита тази карта пред 8п(въпреки, че на Сила и приписват номер 8 в колодата!), което ме кара да предположа, че и на самата карта Сила, жената изобразена на нея затваря устата на лъва, а не я отваря! Което и вас самите може да ви направи силни ако тръгнете да опознаете с разсъждения Сила, а не с интуиция. Или както някои авторки си слагат картите под възглавницата, за да преспят с тях ДА или НЕ - Page 13 402149 
Креативността, например, също е дадена на мъжете от Създателя. Художници, склуптори – великите имена от отминалите епохи… Таро на Да Винчи! Къде е креативността при ползването на таро?
Ако 3-те карти ви объркват, защо не теглите по две? Едната за отговор „да” и една за отговор „не”? Или само една карта и картата основа за отговор на въпрос, за да не се чудите описателно ли ви отговаря таро - с алегория, или конкретно? Така или иначе, разработете си собствени методи, ако ще се занимавате сериозно с предсказване, преди да ги публикувайте тук, понеже отговорите „да” или „не” са най-важните.
Върнете се в началото Go down
Reni
Ветеран
Ветеран
Reni


Female Брой мнения : 914
Join date : 13.03.2013

ДА или НЕ - Page 13 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ДА или НЕ   ДА или НЕ - Page 13 Icon_minitimeЧет Май 22 2014, 13:11

Taroman, смея да се съглася с теб,но не напълно. А ти откъде си сигурен,че въпросната комбинация не показва питащата? Най-малкото,защото Силата често дава проекции,особено с чаши... Например, може да показват,че тя през цялото време се е занимавала с нещо друго, а Силата е било вътрешната й спирачка да не го потърси тя,т.е проявеното търпение от неина страна и Силата да "устои на изкушението" да го направи с цел да получи това,което иска- по 6П?
Всеки си има начин на разбиране и тълкуване на картите и самите те се "настройват" според нагласата на питащия.
Относно последното,което казваш,по тази логика трябва да спрем да пишем в този форум,защото сме начинаещи и ,едва ли, "предсказанията" ни ще бъдат верни. Ние сме тук,за да се учим. Тези, които се имат за "професионалисти" или "напреднали" и които са сигурни в тълкуванията си, имат офиси,сайтове,импулсни телефони и т.н... и ,разбира се, вземат определена сума за направените от тях предсказания и отделеното време.
Както виждаш, аз не ангажирам никого с мнението си, много пъти съм го споменавала и пак ще го спомена- все още се уча и не държа на това,че моите тълкувания са на 100% верни.
Тази подредба на Зои не съм я виждала и може би трябваше да пусне само подредбата, и след определени коментари да даде ОВ - тогава ,вероятно, щеше да имаш обективни критики на направеното от мен тълкувание... Но след като не съм коментирала подобни карти, ако обичаш,моля те да пренасочиш отрицателната си енергия към нещо друго,не и към мен.
Върнете се в началото Go down
taroman
Редовен участник
Редовен участник



Male Брой мнения : 490
Join date : 30.01.2013

ДА или НЕ - Page 13 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ДА или НЕ   ДА или НЕ - Page 13 Icon_minitimeЧет Май 22 2014, 13:24

Рени, май си забравила какво си писала като коментар на Зои, виж на страница 19:
"Зои,стигам до извода,че за да даде положителен отговор 6П на 3-а,явно трябва да има пентакли на 1-ва позиция,т.е да има изградена основа."
А иначе, опитвам се да ви помогна да не се въртите в кръг, защото какво ви пречи да станете професионалисти, пък ако щете, не взимайте пари за това! усмивка 
Върнете се в началото Go down
Frog
Почетен ветеран
Почетен ветеран
Frog


Female Брой мнения : 2400
Join date : 08.07.2012
Местожителство : София

ДА или НЕ - Page 13 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ДА или НЕ   ДА или НЕ - Page 13 Icon_minitimeПон Май 26 2014, 15:30

ОВ на част от въпросите от тази страница
https://tarot-manija.bulgarianforum.net/t799p270-topic


Л ще започне ли работа през май?
7 П, Звезда, 5 П / 4 меча

ДА или НЕ - Page 13 1232893657_qtuo2745_image007ДА или НЕ - Page 13 1232893698_glat8952_image046ДА или НЕ - Page 13 1232893655_crkt2372_image005ДА или НЕ - Page 13 1232893705_igiq3435_image054

Започна, отговор ДА

Но има интересен момент - на същото питане през март за същия човек излизат
10 жезли, 7 чаши, 5 пентакли /Кралица меч

ДА или НЕ - Page 13 1232893726_tujm5276_image074ДА или НЕ - Page 13 1232893672_wxbx4235_image021ДА или НЕ - Page 13 1232893655_crkt2372_image005ДА или НЕ - Page 13 1232893714_avyx4978_image063
отговорът е НЕ

Интересно ми е как виждате ситуацията? Звездата обикновено бави, но не и в случая; 5 пентакли обикновено дава положителен отговор, но не и във втория случай. Неудовлетворение и трудности и в двата варианта, но кое стопира нещата в тройката от март и каква е функцията на Звездата в тройката от май се питам....
Върнете се в началото Go down
taroman
Редовен участник
Редовен участник



Male Брой мнения : 490
Join date : 30.01.2013

ДА или НЕ - Page 13 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ДА или НЕ   ДА или НЕ - Page 13 Icon_minitimeПон Май 26 2014, 20:32

Хм усмивка Frog, тука отново ще блеснаSmile Ще бъда кратък, за видите колко прости и лесни са нещата, погледнати от моя гледна точка и не са необходими фермани, след като видите, че картите наистина ви отговарят на въпросите да или не, с да или не, което може да ви направи щастливи.
Предпочетена е дясната карта, заради алтруизма, дуалността и комуникативността, които се съдържат в картата Звезда. Основата е 4м, тя също логически се свързва повече с 5п,  отколкото с 7п и по тази причина, подкрепяйки повече дясната карта, дава превес за отговор „да”. Причината е, че двамата от 5п са опечалени и изглежда отиват на църква заради погребение – 4м.
На вторият пример, отговорът е не – 7к предпочита 10ж, лявата карта пред 5п, което е разбираемо. Примерът е ако някой открие златна жила в планината, ще предпочете да се изпоти малко, по 10ж, отколкото перспективата да остане беден, по 5п. Основата в този случай също може да се каже, че подкрепя лявата карта – има движение по вертикала, както и невъзможността 5п да се опитва някой да ги дисциплинира усмивка
Върнете се в началото Go down
Frog
Почетен ветеран
Почетен ветеран
Frog


Female Брой мнения : 2400
Join date : 08.07.2012
Местожителство : София

ДА или НЕ - Page 13 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ДА или НЕ   ДА или НЕ - Page 13 Icon_minitimeПон Май 26 2014, 22:11

Интересен и сложен /за мен/ анализ, Троман. Благодаря  Smile  Не отбелязах в горния си пост, но вероятно си се сетил, че 4 меча и Кралица меч са картите на цепенето. От тази гледна точка ги възприемам като състояния на питащия - съответно крайно амбициран да направи нещо и в следващия случай - изпаднал в летаргия, заради поредните удари в стената с глава. 
Защо 5 пентакли веднъж са положителни, веднъж отрицателни?  Според мен Звездата има основна роля в това отношение и докато за любовни отношения не е най-любимата ми карта, то за работа, бизнес и др. отношения проявява светлата си страна - страната на Зорницата. В другия случай нямаме ГА, напротив, в средата имаме мечти, блянове и надежди, но нищо конкретно.
Върнете се в началото Go down
taroman
Редовен участник
Редовен участник



Male Брой мнения : 490
Join date : 30.01.2013

ДА или НЕ - Page 13 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ДА или НЕ   ДА или НЕ - Page 13 Icon_minitimeПон Май 26 2014, 23:09

Няма нищо сложно в това, което съм написал, даже е много лесно. Според мен има връзка и взаимодействие между трите карти при едно питане, а те не са просто конкретна карта на дадена позиция. Средната карта ако предпочете лявата пред дясната, отговора е не, ако лявата и дясната са равностойни, означава че ще има забаяне, което забавяне, естествено може да бъде толкова голямо, че питащият да се откаже от съответния вариант или да му се стори в един момент, че не е готов да плати ценатаусмивка И накрая, ако средната карта предпочете дясната, отговора е да усмивка  Има и друг вариант, който също може да свърши работа тук конкретно. Първата карта, според едно мое друго гледане на нещата, е причината, втората какво се случва и третата отговаря на въпроса КОЙ?усмивка Първите карти: 7п - натрупан опит, благодатна възможност, да речем заради стечение на обстоятелствата или понеже човекът се е успокоил, съдбата решава да му даде шанс. На втората позиция Звездата, няма какво да я коментираме - това е работата като повод да почерпи, но и да се реализира и на трета 5п като изнурително лутане в търсене на възможности, но разбира се, въпреки че му е коствало финансови премеждия, той е останал с надеждата и вярата, че ще намери!
На вторите карти се вижда горе-долу, че понеже изключително много се е напрегнал по 10ж, какво се случва - само бленува по 7к, а 5п вече ги коментирахмеДА или НЕ - Page 13 402149
Върнете се в началото Go down
AlexD
Ветеран
Ветеран



Male Брой мнения : 1294
Join date : 20.05.2014

ДА или НЕ - Page 13 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ДА или НЕ   ДА или НЕ - Page 13 Icon_minitimeВто Май 27 2014, 00:09

А може би на такъв тип подредби най-простия подход е: гласуване с мнозинство. Ако две от картите са "съгласни" за нещо- третата "губи".
Вече от самите карти и връзките между тях може да се говори за причини за един или друг отговор, тенденции и т.н.
Върнете се в началото Go down
Artemiss
Почетен ветеран
Почетен ветеран
Artemiss


Female Брой мнения : 1682
Join date : 27.08.2013

ДА или НЕ - Page 13 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ДА или НЕ   ДА или НЕ - Page 13 Icon_minitimeВто Май 27 2014, 05:26

моето усещане е, че по първата, двойката получава мечтаната помощ и си отдъхва.
а по втората - кралицата им рязва главите.
Върнете се в началото Go down
taroman
Редовен участник
Редовен участник



Male Брой мнения : 490
Join date : 30.01.2013

ДА или НЕ - Page 13 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ДА или НЕ   ДА или НЕ - Page 13 Icon_minitimeВто Май 27 2014, 09:17

Alex, изкусително лесно е това, което предлагаш, но няма да устои на проверката на времетоусмивка  Например, ако имаш следните поредици от карти: Д.См.6ж и 8ж.7ж.Имп-ца, отговорът и в двата случая ще е "да". Примерите са измислени, но онагледяват това, което се опитвам да кажа и практиката го е потвърдила - че средната карта избира картата вдясно или в ляво от неяусмивка
Върнете се в началото Go down
Вера
Редовен участник
Редовен участник
Вера


Female Sagittarius Брой мнения : 387
Join date : 10.09.2013
Age : 38
Местожителство : Пловдив

ДА или НЕ - Page 13 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ДА или НЕ   ДА или НЕ - Page 13 Icon_minitimeВто Май 27 2014, 09:42

Frog, моето усещане е, че картите изобщо не говорят за това, дали човекът ще започне работа или не, а по-скоро за цялостната му финансова или лична ситуация в живота. Отделно, че независимо от свободните съчинения по-горе, 5 пентакли си е карта на бедността, безизходицата и самотата. Казвам го това от личен опит, защото на мен тази карта ми излизаше в първите месеци след напускането на работа.

Тъй като не използваш обърнати карти, ако гледаме картите като елементно влияние, първата тройка би трябвало да я тълкувам като само обърнати карти, тъй като има земя - въздух - земя - а те са взаимно отблъскващи се елементи. Питащият да не би да е завършил скоро? И в момента да си търси първата работа? По обърната 7 пентакли и Звезда бих тълкувала, че питащият има склонност да се отказва бързо от неща, когато те не му носят бързо удовлетворение, ако не вижда резултати веднага, а ситуацията изисква от него някаква самоотверженост в момента, може би доброволчески труд или някакъв стаж с минимално заплащане, който му обещава по-нататъшно удовлетворение. Ако работата, която е започнал сега, прилича на описаното, твърде възможно е обещанията да си останат само обещания. Според мен и в двата случая влиянието на 5 пентакли още не се е проявило. Интересно е наистина да се разбере каква работа е започнал и дали тя по нещо може да се свърже с картите.

При другите три карти имаме: огън - вода - земя. Тоест само първите две си пречат. Бих казала, че може би питащият напразно си е мечтаел за работа и е смятал, че е постигнал някакъв успех в миналото, който му обещава по-лесно бъдеще, тоест работа, но се е оказва, че се заблуждава и бързо ще му се наложи да изтрезнее от тези идеи. 5 пентакли отново накрая повтаря мотивът, че питащият е в период на изпитания, чисто материално и е най-добре да го приеме и да търси помощ от някъде. Едва ли ще има бързо разрешаване на финансовите му дилеми.

taroman, дуалност знаеш ли какво означава? Ако знаеш, ми е интересно къде я виждаш в Звездата, защото аз не виждам дуалност в тази карта. Има я в Умереността, както и в двойките, но не и в Звездата.

Отделно, от 5 пентакли и 7 пентакли като значение 4 мечове има повече общо с втората, тъй като и в двете се наблюдава отдръпване от активно действие на питащия, който иска да осмисли по-нататъшната си тактика. Защо 7 чаши да предпочита 10 жезли? Първата е бленуване, илюзии, втората е отговорност и тежка работа... Значенията на таро картите са 78 и не е толкова трудно да се прочетат. Изкуството в тълкуването на таро е в това да успееш да навържеш значенията на всички карти в едно общо послание, а не да си измисляш нови значения на картите.
Върнете се в началото Go down
http://78stories.wordpress.com/
Зуки
Администратор
Администратор
Зуки


Female Брой мнения : 5361
Join date : 11.03.2012

ДА или НЕ - Page 13 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ДА или НЕ   ДА или НЕ - Page 13 Icon_minitimeВто Май 27 2014, 10:57

ооо Тароман - добре дошъл  ДА или НЕ - Page 13 2560441086 
Върнете се в началото Go down
http://<embed src=http://flash-clocks.com/free-flash-clocks-b
taroman
Редовен участник
Редовен участник



Male Брой мнения : 490
Join date : 30.01.2013

ДА или НЕ - Page 13 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ДА или НЕ   ДА или НЕ - Page 13 Icon_minitimeВто Май 27 2014, 11:20

Вера, нарочно пиша тук, при отговорите да или не, защото по другите теми човек не може да ви надприказва, а и не виждам смисъл! усмивка  Отново припомних, при това съвсем накратко, кое според мен е правилното тълкуване на картите, специално за постигане на отговори да или не. Както заради новите участници, които има опасност да ги заблудите, така и заради тези, които търсят някакво ново тълкуване, поради факта, че чрез старите схеми не постигат висок процент на познаваемостусмивка  Разбира се, аз също съм отворен за нови схеми, които са били полезни и ефективни за някой, но не за тези които са се доказали, че не са усмивка При добро желание, разбира се, отговорите тук, в тази рубрика, може да са съвсем кратки и тези, които са познали в последствие, при обратна връзка, могат да се обосноват как са стигнали до правилното заключение. За другите, които не са познали, няма смисъл да ги четем точно тук, те може да си пишат по другите темиусмивкаТака един страничен наблюдател много лесно може да прегледа темата и да се ориентира на кого да вярва и на кого не, ако всички първоначално отговарят само с да или не или пишат краткоусмивка
Върнете се в началото Go down
taroman
Редовен участник
Редовен участник



Male Брой мнения : 490
Join date : 30.01.2013

ДА или НЕ - Page 13 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ДА или НЕ   ДА или НЕ - Page 13 Icon_minitimeВто Май 27 2014, 11:22

зуки, слънце ДА или НЕ - Page 13 402149
Върнете се в началото Go down
Moira
Редовен участник
Редовен участник
Moira


Female Брой мнения : 290
Join date : 05.03.2013

ДА или НЕ - Page 13 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ДА или НЕ   ДА или НЕ - Page 13 Icon_minitimeВто Май 27 2014, 12:51

Taroman, критериите за предпочитане или харесване между картите какви са? Развий ги, дай примери, на мен ми е интересна твоята теория, но си е дал непълна. Разкажи повече и друго освен вече написаното. Smile Можеш да си играеш с всички карти по двойки и да си направиш система, всяка карта + още 77, т.е. 78 системи, разбра ме ....
Върнете се в началото Go down
taroman
Редовен участник
Редовен участник



Male Брой мнения : 490
Join date : 30.01.2013

ДА или НЕ - Page 13 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ДА или НЕ   ДА или НЕ - Page 13 Icon_minitimeВто Май 27 2014, 14:25

Малко по малко от примерите ще разберете усмивка Но една карта например, която представлява някакво лошо състояние и е средна карта, няма да предпочете друга лоша - това е най-общото правило, т.е 5п обикновено не предпочитат КаМ, но с удоволствие ще предпочетат Императрицата. Но между Императрицата и Звезда, струва ми се, че ще предпочетат Звездата усмивка Не случайно тя е свързана с 2-та потока, които излива, единият който има отношение към този свят и другият, който има отношение към невидимият. На мен картата Звезда ми прилича на блюдата, които са при Справедливост и отчитат и най-малкото беззаконие ДА или НЕ - Page 13 402149 Т.е осъществяват много лесно връзката между точка А и точка Б, символ на алтруизма, дуализма, комуникациите, новите технологии, Интернет и Водолейусмивка
Върнете се в началото Go down
Moira
Редовен участник
Редовен участник
Moira


Female Брой мнения : 290
Join date : 05.03.2013

ДА или НЕ - Page 13 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ДА или НЕ   ДА или НЕ - Page 13 Icon_minitimeВто Май 27 2014, 14:37

Супер, аз бих пробвала по твоя метод, да, ще дам и карти да видим какво ще се получи. Хм, Ами ето един пресен пример - Маг, 5 меч, Император - да или не е според теб и защо?
с други формулировки на питането пак ли предлагаш да се гледа средната карта коя ще си хареса?
Върнете се в началото Go down
taroman
Редовен участник
Редовен участник



Male Брой мнения : 490
Join date : 30.01.2013

ДА или НЕ - Page 13 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ДА или НЕ   ДА или НЕ - Page 13 Icon_minitimeВто Май 27 2014, 14:58

Не, аз не казвам да гледате единствено по моя метод, но е много важно да постигнем високо ниво на познаваемост, над 50% и затова отговорите да и не са важни - също, както при компютрите, логическите нули и единици(вярно и невярно), сглбяват цялата информация, която ползваме, според двоичната бройна система и ни я предоставят под формата на красиви картини и графики на екрана усмивка И тук би следвало да ползваме най-вярната система за този вид отговори, независимо дали е с 1,2,3,4,5 и т.н карти, независимо какъв е метода и откъде сме го взели, дали сме си го измислили или сме го прочели някъдеусмивка 
Маг, 5 меч, Император - след като няма дадена карта основа, ако гадая, аз бих заложил на отговор не по тези карти усмивка Причината е, че въпреки двата ВА от двете страни, 5м не би се съобразил на драго сърце с авторитета на Императора, след като може да предпочете Маг, на когото не може да се разчита особено и който отгоре на всичкото има меч в арсенала сиусмивка
Върнете се в началото Go down
Вера
Редовен участник
Редовен участник
Вера


Female Sagittarius Брой мнения : 387
Join date : 10.09.2013
Age : 38
Местожителство : Пловдив

ДА или НЕ - Page 13 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ДА или НЕ   ДА или НЕ - Page 13 Icon_minitimeВто Май 27 2014, 15:51

taroman, така и не си ми отговорил на въпросите.

Всеки, който следи отблизо форума, може да види, че нямам склонност да пиша навсякъде. Вметката ми към теб е именно, защото във форума влизат начинаещи, които трябва да са наясно, че таро си има някакви основи и понятия, написани в доста книги, а не се практикува на принципа "звездите ми го говорят".

Относно този, който търси кратко "да" или "не" - най-вероятно се е насочил към грешния инструментариум. По-добра работа могат да му свършат хвърляне на ези и тура или евентуално махало.
Върнете се в началото Go down
http://78stories.wordpress.com/
pelle
Редовен участник
Редовен участник
pelle


Female Leo Брой мнения : 303
Join date : 30.01.2014
Age : 38

ДА или НЕ - Page 13 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ДА или НЕ   ДА или НЕ - Page 13 Icon_minitimeВто Май 27 2014, 15:53

Честно да си призная и на мен тая логика не ми е много ясна, защото ако трябва да я следвам

taroman написа:
Но една карта например, която представлява някакво лошо състояние и е средна карта, няма да предпочете друга лоша
би следвало да отговоря с ДА, защото мисля, че 5м би следвало да предпочете императора (от мага и императора, мисля, че втората е символ на повече добро, защото мага ми идва и малко шмекер, а не само магьосник, т.е. никога не се доверявам напълно на тая карта, както и на висшата жрица - има много мистерия около тях!).
Но... може твоята интуиция да е намерила начин да говори с теб на разбираем език Smile
 
Иначе, ако гледам вкупом картите за дадена ситуация и аз мисля, че отговора е НЕ Smile
Върнете се в началото Go down
Moira
Редовен участник
Редовен участник
Moira


Female Брой мнения : 290
Join date : 05.03.2013

ДА или НЕ - Page 13 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ДА или НЕ   ДА или НЕ - Page 13 Icon_minitimeВто Май 27 2014, 16:13

Отговорът е не, картите са много ясни тук, аз си ги тълкувам така - човекът започва с желание да свърши работа, готов е да приложи чар - Маг, но се сблъска с трудности, които го карат да да се чувства като победен - 5м и това се подсилва от категоричността на авторитета, на човека с власт - Император, който в крайна сметка ще откаже молбата. Обясненията на Тароман някак се връзват, но той трябва да разясни по-добре как така решава, че картите се харесват. Инак става много механично - две карти в комбинация дават да или не, но къде остават пластовете тълкуване и предисторията, която разказват картите в случаите, когато не отговарят на въпроса, а отговарят на друг въпрос или изобщо не отговарят.
Върнете се в началото Go down
Frog
Почетен ветеран
Почетен ветеран
Frog


Female Брой мнения : 2400
Join date : 08.07.2012
Местожителство : София

ДА или НЕ - Page 13 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ДА или НЕ   ДА или НЕ - Page 13 Icon_minitimeВто Май 27 2014, 16:31

Вера,  ДА или НЕ - Page 13 156215 

Вера написа:
Тъй като не използваш обърнати карти, ако гледаме картите като елементно влияние, първата тройка би трябвало да я тълкувам като само обърнати карти, тъй като има земя - въздух - земя - а те са взаимно отблъскващи се елементи. Питащият да не би да е завършил скоро? И в момента да си търси първата работа? По обърната 7 пентакли и Звезда бих тълкувала, че питащият има склонност да се отказва бързо от неща, когато те не му носят бързо удовлетворение, ако не вижда резултати веднага, а ситуацията изисква от него някаква самоотверженост в момента, може би доброволчески труд или някакъв стаж с минимално заплащане, който му обещава по-нататъшно удовлетворение. Ако работата, която е започнал сега, прилича на описаното, твърде възможно е обещанията да си останат само обещания. Според мен и в двата случая влиянието на 5 пентакли още не се е проявило. Интересно е наистина да се разбере каква работа е започнал и дали тя по нещо може да се свърже с картите.

При другите три карти имаме: огън - вода - земя. Тоест само първите две си пречат. Бих казала, че може би питащият напразно си е мечтаел за работа и е смятал, че е постигнал някакъв успех в миналото, който му обещава по-лесно бъдеще, тоест работа, но се е оказва, че се заблуждава и бързо ще му се наложи да изтрезнее от тези идеи. 5 пентакли отново накрая повтаря мотивът, че питащият е в период на изпитания, чисто материално и е най-добре да го приеме и да търси помощ от някъде. Едва ли ще има бързо разрешаване на финансовите му дилеми.

Вера, благодаря ти  ДА или НЕ - Page 13 156215  Подчертала съм нещата, които си видяла - не гледам с обърнати карти, така е, струват ми се правите достатъчни. Питащият учи висшето си, но има голям мерак за работа /и не само мерак, трябват му средства/ Работата е първа по специалността която учи, преди това е работил за кратко различни други неща. Наистина не е особено доволен от това, което му се предлага за неговата IT специалност, но я приема 7 като необходимата жертва заради факта, че още учи. Ако 5 пентакли говори за друго, то вероятно е за факта, че предпочита да излиза навън и да си върши работата извън офиса. Тук малко елементаризирам посланието на картата.
Върнете се в началото Go down
Вера
Редовен участник
Редовен участник
Вера


Female Sagittarius Брой мнения : 387
Join date : 10.09.2013
Age : 38
Местожителство : Пловдив

ДА или НЕ - Page 13 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ДА или НЕ   ДА или НЕ - Page 13 Icon_minitimeВто Май 27 2014, 18:37

Благодаря, Frog, за обратната връзка  мерси 
Върнете се в началото Go down
http://78stories.wordpress.com/
taroman
Редовен участник
Редовен участник



Male Брой мнения : 490
Join date : 30.01.2013

ДА или НЕ - Page 13 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ДА или НЕ   ДА или НЕ - Page 13 Icon_minitimeВто Май 27 2014, 19:48

Вера, не виждам защо трябва да ти отговарям на въпросите. Понеже изглежда трябва да почна да те уча от началоусмивка За мен гледането с обърнати карти е като да ходиш на заден ход по улицата - не, че някой ще те спре, но всички ще те гледат странно или неразбиращо усмивка 
Твоят пример: Ще получи ли Х работата? 9 жезли - Кралица пентакли - Луната - всичките обърнати. Обръщаме всичките карти мислено и си ги представяме прави! усмивка  И така, най-женствената кралица от колодата, кралицата пентакли няма да предпочете 9 жезли пред Луната, женското начало. Т.е Кралица пентакли категорично предпочита Луната, отговорът е да, точка! 10 секунди ми трябваха, за да дам правилен отговор на въпроса и то главно, за да си представя картите ти, понеже не са пред мен. А който си е купувал книжки и ги е чел си е за негова сметка ДА или НЕ - Page 13 402149
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





ДА или НЕ - Page 13 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ДА или НЕ   ДА или НЕ - Page 13 Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
ДА или НЕ
Върнете се в началото 
Страница 13 от 24Иди на страница : Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 18 ... 24  Next

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Таромания  :: Врати към необятното :: Таро :: Упражнения с три карти-
Идете на: