Таромания
Таромания
Таромания
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Таромания- форум за занимания с Таро, Ленорман, Руни, Астрология
 
ИндексPortalТърсенеПоследни снимкиРегистрирайте сеВход

 

 ДА или НЕ

Go down 
+34
БабаВуна
Teya
La la
Violet
Miss Bloom
zvezdichka
DeTe_Ha_Xaoca
AlexD
taroman
galiusha
sisulche
Федя
pelle
zoh
magica
Вера
thundergoddess
Ole
Tanya111
Blackmoon
милена
Reni
Moira
Calantha
lindaLI
Galanthus
jasminbg
Антония
Зуки
Луничка
Artemiss
linda10
sugar6
Frog
38 posters
Иди на страница : Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 19 ... 24  Next
АвторСъобщение
Вера
Редовен участник
Редовен участник



Брой мнения : 387
Join date : 10.09.2013

ДА или НЕ - Page 14 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ДА или НЕ   ДА или НЕ - Page 14 Icon_minitimeВто Май 27 2014, 18:37

Благодаря, Frog, за обратната връзка  мерси 
Върнете се в началото Go down
http://78stories.wordpress.com/
taroman
Редовен участник
Редовен участник



Брой мнения : 490
Join date : 30.01.2013

ДА или НЕ - Page 14 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ДА или НЕ   ДА или НЕ - Page 14 Icon_minitimeВто Май 27 2014, 19:48

Вера, не виждам защо трябва да ти отговарям на въпросите. Понеже изглежда трябва да почна да те уча от началоусмивка За мен гледането с обърнати карти е като да ходиш на заден ход по улицата - не, че някой ще те спре, но всички ще те гледат странно или неразбиращо усмивка 
Твоят пример: Ще получи ли Х работата? 9 жезли - Кралица пентакли - Луната - всичките обърнати. Обръщаме всичките карти мислено и си ги представяме прави! усмивка  И така, най-женствената кралица от колодата, кралицата пентакли няма да предпочете 9 жезли пред Луната, женското начало. Т.е Кралица пентакли категорично предпочита Луната, отговорът е да, точка! 10 секунди ми трябваха, за да дам правилен отговор на въпроса и то главно, за да си представя картите ти, понеже не са пред мен. А който си е купувал книжки и ги е чел си е за негова сметка ДА или НЕ - Page 14 402149
Върнете се в началото Go down
Moira
Редовен участник
Редовен участник
Moira


Female Брой мнения : 290
Join date : 05.03.2013

ДА или НЕ - Page 14 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ДА или НЕ   ДА или НЕ - Page 14 Icon_minitimeВто Май 27 2014, 20:00

Тароман, ВЖ, 7Ч, 10М - какъв ще е резултатът от изпита - коя карта предпочита 7ч и защо? книгата, в която си разбрал за този метод, или която те е вдъхновила, ще споделиш ли с нас ;)
Върнете се в началото Go down
taroman
Редовен участник
Редовен участник



Male Брой мнения : 490
Join date : 30.01.2013

ДА или НЕ - Page 14 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ДА или НЕ   ДА или НЕ - Page 14 Icon_minitimeВто Май 27 2014, 20:18

Какъв ще е резултата от изпита е некоректно зададен въпрос, защото не може да му се отговори с да или неусмивкаПитай, ще си вземе ли еди кой си успешно изпита и ги постни отново картите, както и картата основа, понеже и тя е от значение. А иначе този метод си го измислих сам, докато се мъчех да разбера как действат картитеусмивка Надявам се и вие да си измислите ваши методи, които работят и да ги постнете тук. Неприятни изненади и грешки винаги има, но те са част от опознаването на таро.
Върнете се в началото Go down
AlexD
Ветеран
Ветеран



Male Брой мнения : 1294
Join date : 20.05.2014

ДА или НЕ - Page 14 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ДА или НЕ   ДА или НЕ - Page 14 Icon_minitimeВто Май 27 2014, 20:24

Taroman, а защо не направиш твоя тема за авторските методи, които сами сме си създали и тествали като работещи.

Кратко описание на метода, конкретни подредби като примери, без излишна плява.

Ще е много полезно.
Върнете се в началото Go down
Moira
Редовен участник
Редовен участник
Moira


Female Брой мнения : 290
Join date : 05.03.2013

ДА или НЕ - Page 14 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ДА или НЕ   ДА или НЕ - Page 14 Icon_minitimeВто Май 27 2014, 20:42

Ами да, ако иска, да направи отделна тема, ще е супер. Заслужава си да се помисли по това, което Тароман предлага, Това е все едно забравяш за въпроса, за хората, изобщо нито говориш за чувства, мисли, отношения, събития, забравяш ги и гледаш как картинките си взаимодействат. Т.е. остава само играта на картите, как едната карта влиза в другата карта и какво прави там, образите от картите все едно се местят вляво или вдясно и си говорят едни с други. Хм, обаче защо да не работи с други въпроси освен да/не, интересно - при другите въпроси тогава ще има друг принцип. Аз ще я пробвам тази теория още и ще поствам примери по-нататък ... Тароман, ако иска, ще дава мнения и така. Браво! Smile Само трябва да я изпорбваме повече хора и да видим резултатите! Smile
Върнете се в началото Go down
Moira
Редовен участник
Редовен участник
Moira


Female Брой мнения : 290
Join date : 05.03.2013

ДА или НЕ - Page 14 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ДА или НЕ   ДА или НЕ - Page 14 Icon_minitimeВто Май 27 2014, 22:17

Даже си мисля дали не правим следното упражнение - да тълкуваме картите без да правим връзка с въпросите, а само по картинки да ги тълкуваме, хм, нз дали се изразявам правилно, хайде по-нататък ще го развия...
Върнете се в началото Go down
DeTe_Ha_Xaoca
Почетен ветеран
Почетен ветеран
DeTe_Ha_Xaoca


Female Брой мнения : 1820
Join date : 15.05.2014

ДА или НЕ - Page 14 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ДА или НЕ   ДА или НЕ - Page 14 Icon_minitimeВто Май 27 2014, 22:47

Аз мисля че те разбрах Moira, със сигурност ще е интересно. Като да направим изречение по картинките, ако правилно разбрах.
Върнете се в началото Go down
Moira
Редовен участник
Редовен участник
Moira


Female Брой мнения : 290
Join date : 05.03.2013

ДА или НЕ - Page 14 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ДА или НЕ   ДА или НЕ - Page 14 Icon_minitimeВто Май 27 2014, 23:28

Нещо такова, ама не само като картинки, а и като значения. Ето бърз пример, обаче с онлайн карти, че нямам време да тегля сега, ще получа ли отговор на запитването си - Императрица, 8 чаши, 5 чаши - имп-ца е образ на творческа енергия, който се среща с човек, който е в дълбоко емоционално вглъбяване и търси нови изходи и се превръща в човек, който страда накрая - описвам така само образите - картинките и значенията, които ми хрумват набързо. звучи ми да е не. само че и това, което пиша сега, не описва какво имам предвид, ...

... въпросът е какво е значението на комбинациите и между самите стихии - какво става ако имаме, ГА като 1, 2 или 3. ако след нея има чаши, ами ако бяха пентакли, жезли или мечове.

... в други примери - какво става ако независимо какви МА имаме, се подреждат меч, чаша, жезъл или жезъл, чаша, меч ..... и т.н.. ....

/друг е въпросът защо такива карти ми излизат и какво всъщност казват и отговарят ли на въпроса ми и като са теглени онлайн вършат ли работа - ще го оставя без отговор засега./

по метода на тароман - 8ч ми прилича на 5ч - човек, който се е прегърбил и аха да се отчая съвсем - сега това, че картите си приличат - значи ли, че 8ч ще предпочете да отиде в 5ч или ще предпочете да отиде в карта на блаженство, спокойствие и лекота, която е доста различна карта. ами тароман, ако четеш това, кажи къде ще отиде 8ч - в карта с близко значение или в карта, в която ще му е удобно? май ще отиде при имератрицата - излиза да е не.

какво казват картите според мен защото знам и ситуацията и не искам да е "не", хихи - човекът, когото съм запитала има голямото желание да ми отговори, обеща ми, но трябва да изчакам и няма да стане сега, а когато се освободи от товара и задачите си и ако не забрави, щото не съм му само аз на главата.

много хрумки и само ги нахвърлях хаотично ......... но нямам време никакво да пиша повече ...
Върнете се в началото Go down
DeTe_Ha_Xaoca
Почетен ветеран
Почетен ветеран
DeTe_Ha_Xaoca


Female Брой мнения : 1820
Join date : 15.05.2014

ДА или НЕ - Page 14 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ДА или НЕ   ДА или НЕ - Page 14 Icon_minitimeСря Май 28 2014, 08:42

Ако аз трябва да направя изречение от картите, тяхното значение и картинки, без да зная какъв е въпросът би звучало по следния начин : Отдай се на сътворението на красота и обърни гръб на страданието! В такъв случай бих казала че 8Ч ще предпочетат Императрицата и отговора ще бъде - не.

Но от друга страна в тестето на Уейт фигурата в 8Ч е поставена леко в дясно, което ме навежда на мисълта че може би щом 5Ч и е от дясно тази карта може и да предпочете нея, в картинното изражение, фигурата е обърнала гръб на Императрицата и се е отправила към 5-те чаши тоест на дясно тоест - да.

Taroman, и аз моля да споделиш мнение по комбинацията, доста занимателен и интересен метод е това.
Върнете се в началото Go down
taroman
Редовен участник
Редовен участник



Male Брой мнения : 490
Join date : 30.01.2013

ДА или НЕ - Page 14 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ДА или НЕ   ДА или НЕ - Page 14 Icon_minitimeСря Май 28 2014, 10:32

И на мен ми изглежда, че отговорът е не, но това че картите са теглени онлайн, а липсва и картата основа...Ако този метод на гледане се провали, другите участници също ще искат нормално теглени карти, за да вземат отношение, предполагам.
Върнете се в началото Go down
Moira
Редовен участник
Редовен участник
Moira


Female Брой мнения : 290
Join date : 05.03.2013

ДА или НЕ - Page 14 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ДА или НЕ   ДА или НЕ - Page 14 Icon_minitimeСря Май 28 2014, 13:19

Карти основи не си записвам и рядко ги гледам, щото стават много карти накуп, 3 са достатъчни, даже понякога и 1-2 са достатъчни за бързи въпроси. Засега е не отговорът и аз почвам да навлизам в 5ч, но поради други причини, картите, ако показват нещо, не е само тъпия ми въпрос, ами и по-важни неща, Имп-цата като не получава удовлетворение, се сърди и отчайва, хихи Smile

Иначе сериозно сега, ако гледаме картите последователно и как преминават от 1 към 2 и от 2 към 3, ако преходът към 3 е невъзможен и по предните карти личи някак си, по някаква логика, метод и т.н. че 3 няма как да се случи, е ясно, че е не. В предните карти 5ч е карта на състоянието, а не на някакво събитие и по-скоро указва как аз се чувствам и въпреки че е не, то точно 3-тата карта се случва, обаче в много слаб интензитет, /дано ми се разбира какво говоря/.

Трябва да разгледаме други примери и да видим зависимостите, защото често с приятна 3-та карта и кофти първи карти, 3-тата се оказва невъзможна. Може би както казва таорман, 2-та ще предпочете 1-вата, а не 3-тата. Въпосът е кои са тези карти, които не се харесват и не могат да се случат, кои карти пречат на 3-та карта да се случи. Това е въпрос, който изисква сериозно и задълбочено изследване на 100-ци подредби и който иска да разбира таро, ще почне да си изследва собствените тегления, няма как иначе. Не съм срещала тези правила написани в книга, там освен самостоятелни значения и тук-там комбинации, няма показано и описано чисто логически как се прави извод от обикновени 3 карти накуп. То може и да не е възмножно това, знам ли, защото ако се ползва само механичния метод на съотнасяне на 2-ра карта към 3-та и към 1-ва, се губи посланието и затова към него трябва да се опишат много неща - както горе - защото 5ч не просто казва не, а указва как се възприема "не"-то, предните карти ще дадат причината да се иска "да" - то и защо е невъзможно. оффф, време трябва за цялата тази работа. и обикновеното усещане на картите е достатъчно, но не винаги, просто трябва да се изведат закономерностите между отделните бои в зависимост от позицията и между вида карти - дали първа е ГА или МА и т.н т.н. т.н. ....
Върнете се в началото Go down
zvezdichka
Редовен участник
Редовен участник
zvezdichka


Female Брой мнения : 389
Join date : 13.04.2013
Местожителство : Varna

ДА или НЕ - Page 14 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ДА или НЕ   ДА или НЕ - Page 14 Icon_minitimeСря Май 28 2014, 15:40

Може ли и аз да се включа Smile ще питам без въпрос, ако не се получи ще го кажа Smile

Жезли 10- жезли 8 (об.) - Асе Жезли (об.)
Върнете се в началото Go down
taroman
Редовен участник
Редовен участник



Male Брой мнения : 490
Join date : 30.01.2013

ДА или НЕ - Page 14 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ДА или НЕ   ДА или НЕ - Page 14 Icon_minitimeСря Май 28 2014, 16:34

Аз ви говоря, че трябва и карта основа, но вие си карате, както си знаете!Smile Звездичка, при толкова много жезли, имам усещането, че си си купила картите вчера и не си си ги разбъркала още, както трябва!Smile За мен отговорът ти е "да".
Върнете се в началото Go down
AlexD
Ветеран
Ветеран



Male Брой мнения : 1294
Join date : 20.05.2014

ДА или НЕ - Page 14 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ДА или НЕ   ДА или НЕ - Page 14 Icon_minitimeСря Май 28 2014, 17:17

E дай нещата по като за невежи де...

Твой си е методът, няма как да сме наясно с тънкостите :-)
Върнете се в началото Go down
zvezdichka
Редовен участник
Редовен участник
zvezdichka


Female Брой мнения : 389
Join date : 13.04.2013
Местожителство : Varna

ДА или НЕ - Page 14 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ДА или НЕ   ДА или НЕ - Page 14 Icon_minitimeСря Май 28 2014, 17:26

Не са от вчера, а са разбъркани, доста добре. И съм начинаеща, да   Embarassed Razz Благодаря за отговора. А със две обърнати, отговора не е ли по скоро не?!Какво имаш на предвид с  основна карта.
Върнете се в началото Go down
taroman
Редовен участник
Редовен участник



Male Брой мнения : 490
Join date : 30.01.2013

ДА или НЕ - Page 14 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ДА или НЕ   ДА или НЕ - Page 14 Icon_minitimeСря Май 28 2014, 17:29

Нека изчакаме участничките да дадат ОВ, че това са верните отговори, може други хора да са на мнение, че отговорите са противоположните, може наистина и да са, до тогава това са само предположения, не се предоверявайте, както и не се подлагайте на внушения!усмивка
Върнете се в началото Go down
Moira
Редовен участник
Редовен участник
Moira


Female Брой мнения : 290
Join date : 05.03.2013

ДА или НЕ - Page 14 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ДА или НЕ   ДА или НЕ - Page 14 Icon_minitimeСря Май 28 2014, 17:35

За какво използваш картата основа?
Върнете се в началото Go down
taroman
Редовен участник
Редовен участник



Male Брой мнения : 490
Join date : 30.01.2013

ДА или НЕ - Page 14 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ДА или НЕ   ДА или НЕ - Page 14 Icon_minitimeСря Май 28 2014, 17:52

Картата основа към момента я считам като едва уловимо присъствие, а също и тайната мотивация, тайните договорености или причина нещата да се случват по определен начин. Според мен тя показва, че дори понякога и намеренията да са добри и резултатът да е положителен, т.е този, към който сме се стремяли, евентуално в бъдеще постигнатото няма да е за добро Smile
Върнете се в началото Go down
AlexD
Ветеран
Ветеран



Male Брой мнения : 1294
Join date : 20.05.2014

ДА или НЕ - Page 14 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ДА или НЕ   ДА или НЕ - Page 14 Icon_minitimeПет Май 30 2014, 00:39

Намерих в една книга още един прост метод:

ВЪПРОСИ, ИЗИСКВАЩИ ОТГОВОР С „ДА” ИЛИ „НЕ”


Понякога са ни нужни прости отговори. Не разгърнати и обстоятелствени, а просто отговори. Всичко, което искаме да знаем е дали вървим в правилна посока или не. И за въпроси от този тип подхождат отговори „да” или „не”.
В този случай внимателно разбъркайте колодата, съсредоточавайки се върху въпроса си.После теглете картите с лицето нагоре една върху друга. Ако се падне Асо, спрете и започнете друга купчинка. Ако не се пада Асо, теглете картите докато не стигнат 13. Повторете процедурата три пъти, за да се получат три купчинки карти.
Когато подредбата е завършена, внимателно погледнете картите. Ако са се паднали три Аса, отговорът еднозначно е„да”. Ако няма Аса изобщо, това значи „не”. Но какво да правим, ако с присъствието си са ви ощастливили едно или две Аса? Това означава две неща: или, че не сте се съсредоточили напълно върху задавания въпрос или въпросът не е формулиран достатъчно ясно. Но не се вълнувайте. Просто се успокойте и опитайте пак, като направите въпроса по-точен и ясен. Раздайте картите отново. И отговорът, който чакате, ще се окаже пред вас.
Върнете се в началото Go down
linda10
Редовен участник
Редовен участник
linda10


Female Брой мнения : 252
Join date : 09.12.2013

ДА или НЕ - Page 14 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ДА или НЕ   ДА или НЕ - Page 14 Icon_minitimeПет Май 30 2014, 06:49

Този метод е пробван/прочети предните страници/,и не работи  мерси 
Върнете се в началото Go down
Moira
Редовен участник
Редовен участник
Moira


Female Брой мнения : 290
Join date : 05.03.2013

ДА или НЕ - Page 14 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ДА или НЕ   ДА или НЕ - Page 14 Icon_minitimeПет Май 30 2014, 17:22

Бърза ОВ: не, явно онлайн картите са уловили добре нещата. Smile мисля, че всеки трябва да си изработи своя си логика, иначе може само да се обърка, ако при него другите методи не работят. обаче аз обичам да експериментирам и ще пробвам по различни начини, пък да видим, кофтито е, че има опасност да се натъкмят значния към картите, които не им отговарят - например - теглиш някакви карти, случва се нещо и ти решаваш, че картите са го показали, а те може съвсем за друго да говорят. сложно става, но нищо, аз така обичам, хихи. Smile
да вметна, че 5ч е една от малкото карти, която винаги се усеща силно и не може да се сбърка никога и никога не лъже. Smile
Върнете се в началото Go down
taroman
Редовен участник
Редовен участник



Male Брой мнения : 490
Join date : 30.01.2013

ДА или НЕ - Page 14 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ДА или НЕ   ДА или НЕ - Page 14 Icon_minitimeСъб Май 31 2014, 13:38

Moira, забеляза ли как 5п предпочетоха Светът пред 8к, вчера в примера на Алекс?ДА или НЕ - Page 14 402149
Върнете се в началото Go down
Moira
Редовен участник
Редовен участник
Moira


Female Брой мнения : 290
Join date : 05.03.2013

ДА или НЕ - Page 14 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ДА или НЕ   ДА или НЕ - Page 14 Icon_minitimeСъб Май 31 2014, 14:45

Дам, погледах и в другата тема, емоционалните карти 8ч и Луна и 5П приличат на някакъв камък, дето ти виси на шията, обаче Светът - само една карта, при наличието на 3-те горе, бие накрая и се чудя защо ли и какво показва.но по-добре в другата тема да я обсъждаме комбинацията.

Пак ще дам пример за упражнение ДА/НЕ:

Х ще си вземе ли изпита - ПЖ, 8М, РЖ - емоционални карти отново, но си имат вече ОВ. теглени са около седмица преди датата.

Карти, теглени предния ден /онлайн/ - ще вземе ли изпита - 2М, Папа, Страшен съд

и картите към другия въпрос, за да стане по-лесно: как ще се чувства х от резулатата -
КП, ВЖ, 7П

Върнете се в началото Go down
taroman
Редовен участник
Редовен участник



Male Брой мнения : 490
Join date : 30.01.2013

ДА или НЕ - Page 14 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ДА или НЕ   ДА или НЕ - Page 14 Icon_minitimeСъб Май 31 2014, 15:06

Така без да има карта основа е малко тъпо, същото бих казал и по отношение на карти теглени онлайн, но да опитаме!  
Х ще си вземе ли изпита - ПЖ, 8М, РЖ - не.
ще вземе ли изпита - 2М, Папа, Страшен съд - не, с леко колебание.
как ще се чувства х от резулатата - КП, ВЖ, 7П - Интересни карти, ако са съпоставени с горните два примера. Според мен може да означават, че се чувства добре от представянето, като човек показал знанияусмивка Обаче ако 7П се разглежда като нужда от промяна, може да означават, че човекът е решил да мине допълнителен курс на обучение, за да се представи по-добреусмивка  Нещо като ситуация, при която имаш бензин в колата, напълнил си резервоара до горе, но акумулатора не дава ток, понеже се е изтощил и няма потегляне усмивка
Върнете се в началото Go down
Moira
Редовен участник
Редовен участник
Moira


Female Брой мнения : 290
Join date : 05.03.2013

ДА или НЕ - Page 14 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ДА или НЕ   ДА или НЕ - Page 14 Icon_minitimeНед Юни 01 2014, 16:03

Някой друг ще се осмели ли да тълкува? Хайде, има и ОВ.

Подсказвам - не винаги картите отговарят на зададения въпрос!
Върнете се в началото Go down
Зуки
Администратор
Администратор
Зуки


Female Брой мнения : 5361
Join date : 11.03.2012

ДА или НЕ - Page 14 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ДА или НЕ   ДА или НЕ - Page 14 Icon_minitimeНед Юни 01 2014, 16:35

да не би да са отложили изпита?

Върнете се в началото Go down
http://<embed src=http://flash-clocks.com/free-flash-clocks-b
Sponsored content





ДА или НЕ - Page 14 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ДА или НЕ   ДА или НЕ - Page 14 Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
ДА или НЕ
Върнете се в началото 
Страница 14 от 24Иди на страница : Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 19 ... 24  Next

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Таромания  :: Врати към необятното :: Таро :: Упражнения с три карти-
Идете на: