Таромания
Таромания
Таромания
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Таромания- форум за занимания с Таро, Ленорман, Руни, Астрология
 
ИндексPortalТърсенеПоследни снимкиРегистрирайте сеВход

 

 Говорим си за таро и оракули

Go down 
+9
Зуки
bellezza
La la
Redgina
любов
Старо злато
Shopkata
viatar
Admin
13 posters
Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4  Next
АвторСъобщение
Redgina
Редовен участник
Редовен участник



Брой мнения : 511
Join date : 04.01.2012

Говорим си за таро и оракули - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Говорим си за таро и оракули   Говорим си за таро и оракули - Page 3 Icon_minitimeСъб Мар 17 2012, 09:20

La la написа:
Аз лично така общувам с рейки мастери и учители, когато ги викам да ми помогнат в някоя медитация или лечение на някого. И те са там наистина Smile
La la, сигурно си изкарала курс по Рейки ,интересно ми е как ги комбинираш с Таро Говорим си за таро и оракули - Page 3 114321

Shopkata написа:
"палатката на чудеста" винаги е опъната -камъни и миди, пирамиди ,кристална топка, морска сол, пясъчен часовник и още други дрънкулки ,които обаче са голяама атракция за черното ми коте, което е също част от интериора.
Говорим си за таро и оракули - Page 3 642334
само метлата липсва... усмивка
Ако ти се наложи да гледаш без тези неща,мислиш ли ,че гледането няма да е толкова точно?
Върнете се в началото Go down
bellezza
Наблюдател
Наблюдател



Брой мнения : 41
Join date : 09.01.2012

Говорим си за таро и оракули - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Говорим си за таро и оракули   Говорим си за таро и оракули - Page 3 Icon_minitimeСъб Мар 17 2012, 10:19

Здравейте, не съм сигурна, че тук е мястото, но искам да попитам следното - ходила съм няколко пъти при една жена, която гледа с карти Таро - познавала е някои неща, но напоследък нещо в сроковете за събитията нещо няма много познаваемост. Не знам дали щото вече ми знае ситуацията или не...както и да е, та тя ми обясни, че не било хубаво аз сама да си гледам за себе си, защото й казах, че ми е интересно и си взех и аз карти и се опитвам да гледам и аз. Има ли нещо вярно в това - обясни ми, че не било възможно да си познавам за мен или за много близки хора Говорим си за таро и оракули - Page 3 617156
Върнете се в началото Go down
Shopkata
Ветеран
Ветеран
Shopkata


Female Pisces Брой мнения : 1200
Join date : 13.10.2010
Age : 61
Местожителство : London

Говорим си за таро и оракули - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Говорим си за таро и оракули   Говорим си за таро и оракули - Page 3 Icon_minitimeСъб Мар 17 2012, 13:10

Ми аз за себе си- си признавам ,че не мога да си гледам .Така и за близките ми....Обикновенно ,моля някой друг да ми изтегли карти...Времето в таро...Кой каквото ще да ми казва , не мисля ,че САМО по картите може да се получи безпогрешен отговор , ще е след 2 мес или след 3 дни еди какво си ще се случи.... Говорим си за таро и оракули - Page 3 800909 Спред мен за прогнозиране на времето и срокове в таро си трябва и друго- звездите да си кажат думата....
Redgina написа:
само метлата липсва...
Не само- и малки дечица за угояване. Говорим си за таро и оракули - Page 3 402149
Върнете се в началото Go down
http://www.tarotanalyses.info/
Зуки
Администратор
Администратор
Зуки


Female Брой мнения : 5361
Join date : 11.03.2012

Говорим си за таро и оракули - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Говорим си за таро и оракули   Говорим си за таро и оракули - Page 3 Icon_minitimeСъб Мар 17 2012, 19:31

на всеки се е случвало бъркайки картите да изпадне една или няколко. ясно че тя е важна , понеже си казва думата още мислейки за въпроса и ''нагласата , загрявянето на колодата'' която да е готова за редене.
не е изключение и това че дори самата изпаднала карта се явява в теглените карти(подредба)
а ето и въпроса - при използване на прави карти, бъркайки колодата от питащото лице(не гледача), изпадналата карта се явява в подредбата но обърната, поради факта че лицето което бърка картите не е поставило правилно в тестето?
и нещо друго ми мина през главата- дали би било добре тази карта да остане в страни от всички други,като се продължи без изпадналите, но в самото гледане заемат важна позиция?
прави ми впечатление , поне за сега(без много опит с паднали) че такива карти попадат във втора позиция от три карти.
Върнете се в началото Go down
http://<embed src=http://flash-clocks.com/free-flash-clocks-b
Shopkata
Ветеран
Ветеран
Shopkata


Female Pisces Брой мнения : 1200
Join date : 13.10.2010
Age : 61
Местожителство : London

Говорим си за таро и оракули - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Говорим си за таро и оракули   Говорим си за таро и оракули - Page 3 Icon_minitimeСъб Мар 17 2012, 20:12

И при мен се забелязва подобна тенденция- изпадналите карти в 85-90% се появяват и при тегленето пак.
Върнете се в началото Go down
http://www.tarotanalyses.info/
La la
Модератор
Модератор
La la


Female Брой мнения : 1229
Join date : 11.02.2012

Говорим си за таро и оракули - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Говорим си за таро и оракули   Говорим си за таро и оракули - Page 3 Icon_minitimeСъб Мар 17 2012, 20:18

bellezza написа:
Има ли нещо вярно в това - обясни ми, че не било възможно да си познавам за мен или за много близки хора

Не е вярно. Може някой да нагласи съзнанието си да не вижда или да не иска да вижда на себе си и близки нему. Но по принцип не е вярно. Аз лично познавам и на себе си и на близки.

Redgina написа:
La la, сигурно си изкарала курс по Рейки ,интересно ми е как ги комбинираш с Таро

усмивка Не съм ги комбинирала досега. Идеята по-горе ми беше, че дори мислено да викнеш духовните същности, те пак ще са там - не е задължително да имат материален носител. Макар, че той доста помага Говорим си за таро и оракули - Page 3 402149
Върнете се в началото Go down
Зуки
Администратор
Администратор
Зуки


Female Брой мнения : 5361
Join date : 11.03.2012

Говорим си за таро и оракули - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Говорим си за таро и оракули   Говорим си за таро и оракули - Page 3 Icon_minitimeСъб Мар 17 2012, 20:23

моето съзнания е такъв инат често пъти , сигурно иска да се поглези и то с някоя палатка на чудесата
Върнете се в началото Go down
http://<embed src=http://flash-clocks.com/free-flash-clocks-b
La la
Модератор
Модератор
La la


Female Брой мнения : 1229
Join date : 11.02.2012

Говорим си за таро и оракули - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Говорим си за таро и оракули   Говорим си за таро и оракули - Page 3 Icon_minitimeСъб Мар 17 2012, 20:27

И аз трябва да внимавам, когато питам - някак да насоча цялото си същество към картите и въпросът, за да получа адекватен отговор Smile
Но това е част от магията на таро и енергиите - намерението.
Затова и ни помагат допълнителните аксесоари - концентрират енергията, мислите ни, нагласата...
Върнете се в началото Go down
Shopkata
Ветеран
Ветеран
Shopkata


Female Pisces Брой мнения : 1200
Join date : 13.10.2010
Age : 61
Местожителство : London

Говорим си за таро и оракули - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Говорим си за таро и оракули   Говорим си за таро и оракули - Page 3 Icon_minitimeСъб Мар 17 2012, 22:04

мерси Със сигурност не е от нагласяаване на съзнанието за искане или не искане .Пък и много съзнание в заниманияата ни с таро Говорим си за таро и оракули - Page 3 800909 ... Все ми се струва ,че точно съзнанието би изиграло неприятна шега. Интуицията е водеща при мен поне, а надявам се и при повечкото от нас. Съзнанието си го ползвам като играя на Бридж. А гледайки на синът ми- буквално интуицията ми отива в петите и остава наистина само осъзнатите страхове . "Хард дискът" точно тогава се сеща да ми припомня най- резлини зловещи картини...и до там
Гледайки пък на себе си- по-често желанията и пристрастията ми замъгляват интуицията,а това си е чиста лакомия вече... усмивка
Върнете се в началото Go down
http://www.tarotanalyses.info/
Redgina
Редовен участник
Редовен участник
Redgina


Female Брой мнения : 511
Join date : 04.01.2012

Говорим си за таро и оракули - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Говорим си за таро и оракули   Говорим си за таро и оракули - Page 3 Icon_minitimeНед Мар 18 2012, 22:07

bellezza написа:
че не било хубаво аз сама да си гледам за себе си,
Не съм съгласна , Говорим си за таро и оракули - Page 3 800909 ,как ще гледаш на хора ,ако не можеш да гледаш на себе си.
Дали познаваш или не познаваш (говоря по-принцип)...е друго,виждаш във форума един път познаваме ,друг път не познаваме усмивка ,то с натрупването на опита ставаш все по-точен.
Всички знаем ,че картите не са само за гадаене ,а за мистична работа.Работата (медитацията) с архетипните символи ,закодирани в големите Аркани ,осъществяват връзка между съзнанието и подсъзнанието (поне аз това разбрах) ,когато това се случи
когато успеем да отключим подсъзнанието си ,ще знаем всичко кога, защо,как и без карти
да не говорим ,че то изобщо няма да ни интересува.Тарото е път за духовно осъществяване,нищо че като сме си купили колодата е било за да научим "какво чувства еди кой си ..,или ще взема ли пари от ...,подсъзнателно сме направили избора си.

La la написа:
Идеята по-горе ми беше, че дори мислено да викнеш духовните същности, те пак ще са там - не е задължително да имат материален носител. Макар, че той доста помага
Говорим си за таро и оракули - Page 3 698924 Разбрах много добре какво искаш да кажеш,и благодаря за идеята!
Понеже спомена Рейки, исках да разбера дали взаимодействат с Таро. мерси
зуки написа:
прави ми впечатление , поне за сега(без много опит с паднали) че такива карти попадат във втора позиция от три карти.
Да,изпадащите карти често са отговора на въпроса
Върнете се в началото Go down
Shopkata
Ветеран
Ветеран
Shopkata


Female Pisces Брой мнения : 1200
Join date : 13.10.2010
Age : 61
Местожителство : London

Говорим си за таро и оракули - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Говорим си за таро и оракули   Говорим си за таро и оракули - Page 3 Icon_minitimeПон Мар 19 2012, 05:39

Ааа , Реджи, тука малко нещата са комплицирани. Не са баш така .... Говорим си за таро и оракули - Page 3 558911 Информацията идва поне от 2 източника .Единият е както ти казваш - нашето ЛИЧНО подсъзнание и тогава точно имаме нужда от помощните средаства за да активираме това подсъзнание. Другият източник е Главният компютър или Висшият Аз и тогава ,както ти казваш -вече няма нужда нито от карти ,нито от нумерология,нито от натални карти. Информацията си стига до "избраните" директно ,без никакви медитативни средства.В нашето подсъзнанеие е и нашата интуция. Сега -тука има един объркващ момент- и това е КОЛЕКТИВНО Подсъзнание, което е предверието на "ИЗТОЧНИКА' и спред мене това е третият начин за достигане на информацията до опредлени хора, като директният и този са много близки ,да не кажа едино и също. Истински им завиждам на хората с такива способности и канали....И да не навлизам на дълбоко в историяата ,но дори и те , и най-известните пророци и медиуми ,не са могли да предсказват съдбите за себе си или за близките си.
Redgina написа:
как ще гледаш на хора ,ако не можеш да гледаш на себе си
Специално за това , казвам от личен опит. Картите ми толкова много ме усещат, те са като мое огледало ...Много пъти съм имала случаи да питам за някой друг който ме вълнува лично ,но те буквално отразяват емоционалното ми състояние. И съм почти сигурна ,че на всеки се е случвало ,ако е изградил здрава енергиина връзка между себе си и колодата. Точно за това, препочитам да помоля някой от вас .Да гледаш на друг е разбира се, многократно по-отговорно,но - тогава мисля ,че нямаш субективната емоционална натовареност ,която гледайки си на себе си -няма как да я избегнеш при условие, че занеш до болка добре цялото си житие и битие.
По повод въпросът на Белиза- дали е хубаво,Да естествено ,че е хубаво ,че даже и препоръчително. Така се почва естествено. Никой не си купува колода и -оп- давай да гледаме на другите. Всеки почва от себе си-не говорим колко висок е обаче процентът на познаваемост, гледайки на себе си , с течение на времто -неминуемо откриваш много нови неща за себе си и то не защото картите са ти го предрекли ,а защото както и това Режи казва- те имат и друго способност ,не само предсказателната, .
Брех ,че се разписах...да ми се ненадяава човек... Говорим си за таро и оракули - Page 3 826247
Върнете се в началото Go down
http://www.tarotanalyses.info/
Galanthus
Ветеран
Ветеран
Galanthus


Female Брой мнения : 1363
Join date : 14.01.2012
Местожителство : Земята

Говорим си за таро и оракули - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Говорим си за таро и оракули   Говорим си за таро и оракули - Page 3 Icon_minitimeВто Мар 20 2012, 00:46

Аз се чудя за он-лайн гледанията - дали не са по-удачен вариант да си гледаме на себе си? При тях няма как да повлияем на картите, уж...
Върнете се в началото Go down
La la
Модератор
Модератор
La la


Female Брой мнения : 1229
Join date : 11.02.2012

Говорим си за таро и оракули - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Говорим си за таро и оракули   Говорим си за таро и оракули - Page 3 Icon_minitimeВто Мар 20 2012, 09:33

Ами! Има и още как - всичко е енергия Говорим си за таро и оракули - Page 3 642334
Но всичко е относително де Smile
Върнете се в началото Go down
Redgina
Редовен участник
Редовен участник
Redgina


Female Брой мнения : 511
Join date : 04.01.2012

Говорим си за таро и оракули - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Говорим си за таро и оракули   Говорим си за таро и оракули - Page 3 Icon_minitimeВто Мар 20 2012, 11:13

Shopkata написа:
Ааа , Реджи, тука малко нещата са комплицирани. Не са баш така ....
Шопи ,не разбрах точно с кое мое мнение ,не си съгласна усмивка Имай в предвид,че не бих се обидила ,ако някой ме опровергае,а напротив ще се вслушам и ще се постарая да науча нещо ново , затова е хубаво когато се" разпишеш "във форума ,защото очевидно
има какво да кажеш мерси ! Освен това мненията ,които изказвам не са мои усмивка ,а са неща ,които съм чела и съм възприела за "мои " (т.е.съгласна съм с тях),затова не бих се засегнала, може би бъркам в термините или дефинициите ,но съм сигурна за едно Таро не е само за гадаене ,а за навлизане навътре в себе си (в подсъзнанието).


Shopkata написа:
имаме нужда от помощните средаства за да активираме това подсъзнание.
Картите са такова средство ,нали?
Shopkata написа:
Другият източник е Главният компютър или Висшият Аз и тогава ,както ти казваш -вече няма нужда нито от карти ,нито от нумерология,нито от натални карти. Информацията си стига до "избраните" директно ,без никакви медитативни средства
"избраните" ,не са ли хора ,които вследствие на медитации (с различни средства )са успели да навлязат в подсъзнанието си,и да постигнат духовно единство с Бога ,Висшия разум,Вселената,Източника
това не са ли хора като Дънов,Ошо,Блаватска,Далай лама и др.

Shopkata написа:
Сега -тука има един объркващ момент- и това е КОЛЕКТИВНО Подсъзнание, което е предверието на "ИЗТОЧНИКА' и спред мене това е третият начин за достигане на информацията до опредлени хора
Нашето лично подсъзнание ,не е ли част от "колективното подсъзнание"(Акаша ?) ако успеем да навлезем в нашето подсъзнание няма ли да имаме достъп до колективното?
Аз си го представям така , ако "Колективното подсъзнание " е радио ,което излъчва
вълни с определена честота ,и аз съм радиоприемник,който се настройва на тази честота ,и тогава аз имам достъп до тази течаща информация ,и тя е ясна за мен .
Shopkata написа:
КОЛЕКТИВНО Подсъзнание, което е предверието на "ИЗТОЧНИКА'
значи ли това че ако имаме достъп до "колективното подсъзнание " имаме информацията ,но все още не постигнали единство с Висшия разум ,Бога и т.н. (Нирвана)
Сори за многото въпроси,и за задълбаването ,но наистина е важно за мен! мерси


Последната промяна е направена от Redgina на Вто Мар 20 2012, 11:41; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
Redgina
Редовен участник
Редовен участник
Redgina


Female Брой мнения : 511
Join date : 04.01.2012

Говорим си за таро и оракули - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Говорим си за таро и оракули   Говорим си за таро и оракули - Page 3 Icon_minitimeВто Мар 20 2012, 11:39

Shopkata написа:
Много пъти съм имала случаи да питам за някой друг който ме вълнува лично ,но те буквално отразяват емоционалното ми състояние. И съм почти сигурна ,че на всеки се е случвало ,ако е изградил здрава енергиина връзка между себе си и колодата. Точно за това, препочитам да помоля някой от вас .Да гледаш на друг е разбира се, многократно по-отговорно,но - тогава мисля ,че нямаш субективната емоционална натовареност ,която гледайки си на себе си -няма как да я избегнеш при условие, че занеш до болка добре цялото си житие и битие.
За мен това е противоречие усмивка
Мислиш ,че ако например аз , гледам с моята колода ,на твой въпрос ,ще бъда по-обективна,защото не съм емоционално обвързана с твоя въпрос и ситуация ,в която се намираш? Как можеш да бъдеш сигурна ,че картите няма да отразят моето емоционално състояние ,вместо да отговорят на твоя въпрос?
Shopkata написа:
Много пъти съм имала случаи да питам за някой друг който ме вълнува лично ,но те буквално отразяват емоционалното ми състояние
Виждаш ,че когато във форума се зададе въпрос и всички гледаме с колодите си
се получават различни отговори ,нали никой не е емоционално обвързан с въпроса
кой тогава е обективен ,и кой е извадил карти които нямат общо с отговора ,ами са емоционална проекция?
Оф ,много философствам днес..... blush
Според мен най-добре на въпроси за себе си ,сам да си теглиш карти ,("нали отговорите са вътре в нас"),по-скоро при тълкуването може да имаш заблуди ,понеже си повлиян емоционално и тогава е добре да поискаш обективно мнение... мерси
Върнете се в началото Go down
Shopkata
Ветеран
Ветеран
Shopkata


Female Pisces Брой мнения : 1200
Join date : 13.10.2010
Age : 61
Местожителство : London

Говорим си за таро и оракули - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Говорим си за таро и оракули   Говорим си за таро и оракули - Page 3 Icon_minitimeВто Мар 20 2012, 23:04

Реджи ,ама аз и не съм и помислила да засяагам някой.Съжалявам , ако така е прозвучало. Аз и по други форуми съм задавала този въпрос многократно- кой от къде получава инфото си..ама не всеки май ме е разбрал и за това се зарадвах на темата тук..
Redgina написа:
Картите са такова средство ,нали?
\
Да, както и всякакви други помощни средства,махало ,кълбо, медитации,визузлизации и т.н.
"Избраните", защото за мен те са наистина избрани.нямат нужда от такива помощни средства и медитации защото те са в директна връзка с Космоса и те имат мися към света въобще.
Не само нашето подсъзнание ,но и нашия разум е част Вселената ,от космоса. А Разума ,или Съзнанието +Подсъзнаието+Колективнот подсъзнаие =Аз. Най -схематично обяснено. (Юнг)
Сега ти питаш за различни практики ,чрез които се достига до Колективното подсъзнание-значи може да е холотропно дишане или ЛСД , хипнози и тем подобни др шамански практики . Това когато нямш естествена връзка с колективното подсъзнание. Естествената връзка са...психозите. ..Да, шокиращо е ,но всички т.нар. психози са точно това- много силно влияние на колективното несъзнавано. "Гласовете" които т.нар. болни (луди ) чуват идват точно от това "място"...За това .. тези 'психози ' са ми били толкова интеренси за изучаване. Картините им са неверояно магнентични и най- очудващото е че имат повтряащи се символи при съвсем непознанти хора...Уфф отплеснах се от темата...
Ама се отпеснах с цел- защото всичките тези занимания на своя глава за да се достигне до ниво Колективно несъзнавано ,крият известен не малък риск...
Сега по темата усмивка
Цитат :
Как можеш да бъдеш сигурна ,че картите няма да отразят моето емоционално състояние ,вместо да отговорят на твоя въпрос?
Ми не мога да съм сигурна усмивка ,но ще се надяавам ти вече да го разпознаваш това,кога картите те отразяват тебе или мен...Аз мнгооооого пъти съм отказвала да глдеам точно по този повод- много съм разлюляна от нещо си и каквото и да хавана -за когот и да е - те карите са еднакви...То се чувства...Имаше цели месеци когато не съм докосвала карти....
И аз не казвам ,че не е добре човек да си тегли карти за себе си. Казвам само ,че аз не го мога да го правя с цел прогнозиране и съм склонна да вярвам ,че е по-всеобщо явление. Теглейки карти за себе си и съответно отразявайки ме, аз откривам много нови непознати неща за мен си,но не виждам в тях прогнозите им. И за това дълбоко вярвам ,че картите таро са преди всичко пътуване към себе си колкото и клиширано да звучи. И енергиино и вибрационно ние растем .
Върнете се в началото Go down
http://www.tarotanalyses.info/
Redgina
Редовен участник
Редовен участник
Redgina


Female Брой мнения : 511
Join date : 04.01.2012

Говорим си за таро и оракули - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Говорим си за таро и оракули   Говорим си за таро и оракули - Page 3 Icon_minitimeСря Мар 21 2012, 11:52

Шопи ,
това което казваш е много интересно! мерси Обясних си някои неща ,
Shopkata написа:
,но ще се надяавам ти вече да го разпознаваш това,кога картите те отразяват тебе или мен..
,честно казано не съм сигурна още,че го разпознавам
мисля ,че картите са безпристрастни ,понякога не разбирам отговора,който ми дават и си мисля че проблема е в мен (доколко съм осъзната )и доколко мога да бъда чист проводник на информацията без да влияя с информацията ,която знам или емоциите си или наизустените значения на картите от книгите.
Shopkata написа:
картите таро са преди всичко пътуване към себе си колкото и клиширано да звучи. И енергиино и вибрационно ние растем .
мерси
Моля те обясни за Архетипите (аз знам възприетата дефиниция ,но ми е интересно ти как го разбираш),и каква е връзката им с подсъзнанието ни ,защото това е тема
която много ме вълнува
Shopkata написа:
Картините им са неверояно магнентични и най- очудващото е че имат повтряащи се символи при съвсем непознанти хора..
вероятно затова става въпрос
символи ,които носят еднаква информация за различни хора ,етноси ,епохи. мерси
Върнете се в началото Go down
Shopkata
Ветеран
Ветеран
Shopkata


Female Pisces Брой мнения : 1200
Join date : 13.10.2010
Age : 61
Местожителство : London

Говорим си за таро и оракули - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Говорим си за таро и оракули   Говорим си за таро и оракули - Page 3 Icon_minitimeСря Мар 21 2012, 12:20

Redji,ето един бръз сутрешен пример ,още на първото кафе. Говорим си за таро и оракули - Page 3 947743 Ритуалът "да чукнем на дърво" идва точно от там- колективното несъзнавано, предаван през поколения и е известен в цял свят (почти).
Наще кукери- едно към едно същият ритуал го има и е със същото значение и по същото време в Хаити, Ню Орлеанз, Африка ,Бразилия..Те са също архетипни образи и ритуали....Друго- днешната т.нар телепортация ,която я срещаме по фетнъзи книги и филми е застъпена още в древногръцките митове и легенди може да я видим при "Сандалите с криле" например на Хермес ( Меркурии),който бил толкова хитър и ловък защото владеел силата на 4-те елеметна -ето ти МАгьосника=Арехетипът на трикстера =шмекера по Юнг.. Ето др пример за архитипни образи ;
[You must be registered and logged in to see this image.]
Митът за Психея( душа) и Купидон (Ерос, Амур)-където тя опитвайки си да си върне неговата любов отива при Хедес в подземното царство= коелктивното подсъзание, от където никой не се е връщал. Свети Георги и змеят , е също застъпен във всички култури и приказки а в картите трао в по-новите версии на колодите е изобразен както Силата (вече като Красавицата и Звяра). Мария Магдалена- Великата Жрица и т.н и т.н.
Върнете се в началото Go down
http://www.tarotanalyses.info/
Зуки
Администратор
Администратор
Зуки


Female Брой мнения : 5361
Join date : 11.03.2012

Говорим си за таро и оракули - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Говорим си за таро и оракули   Говорим си за таро и оракули - Page 3 Icon_minitimeСря Мар 21 2012, 20:51

спор няма и ви поздравявам, дискусията е поучителна за аудиторията Smile.
и понеже мойта особа зацикля на най -елементарните неща , ще запитам и аз за колективното и приказките.
...забелязала съм че някои поверия,схващания,празници,ритуали и т.н както спомена шопи за кукерите. значи ядрото във едно времево кълбо , е колективното ( казвам кълбо зада си го представя по-лесно).

Цитат :
Това когато нямш естествена връзка с колективното подсъзнание. Естествената връзка са...психозите.
- колко от посегналите към картите е бил в състояние на някаква душевна болка?а картите таро са първата стъпка към компютъра ...те са предмет в ръцете на Човекът с Дарбата,та дори и само за лично опознаване за дълбоки размисли,защото в повечето случаи така става . вземаш картите, въпроси,въпроси , и идва момент в който не ги питаш за това ,онова а водиш тих вътрешен разговор с тях(със себе си).

интересно ми е да ви чета мерси
Върнете се в началото Go down
http://<embed src=http://flash-clocks.com/free-flash-clocks-b
Зуки
Администратор
Администратор
Зуки


Female Брой мнения : 5361
Join date : 11.03.2012

Говорим си за таро и оракули - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Говорим си за таро и оракули   Говорим си за таро и оракули - Page 3 Icon_minitimeЧет Мар 22 2012, 08:13

едва ли е темата за рейки тук, но ето едно прилежно обяснение за всички като мен които имат неяснота относно тази техника( ползвам израз техника, ако не е верен ме поправете)
[You must be registered and logged in to see this link.]
Върнете се в началото Go down
http://<embed src=http://flash-clocks.com/free-flash-clocks-b
Redgina
Редовен участник
Редовен участник
Redgina


Female Брой мнения : 511
Join date : 04.01.2012

Говорим си за таро и оракули - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Говорим си за таро и оракули   Говорим си за таро и оракули - Page 3 Icon_minitimeПет Мар 23 2012, 10:52

зуки,
Изчетох повечето инфо за Рейки ,аз съм запозната много отдавна (моя близка приятелка изкара курс по Рейки още преди повече от 10 г.),но аз като типичен българин и" Тома неверни" как да се доверя на мастера ,че е истински Рейки мастер,и че инициацията ще бъде истинска ,и че съм готова за това?Само не ми казвайте ,че ще го усетя със сърцето си ,защото тази приятелка която бе посветена от "Рейки мастер",(който беше обявен за сектант и екстрадиран от България) а самата тя с нищо не подобри живота си нито здравето си даже напротив.Та тя ме убеждаваше ,да изкарам курса и да бъда посветена.
Не искам да бъда разбрана погрешно ,аз вярвам в Рейки ,вярвам ,че човек може да бъде
чист проводник на космична енергия ,но не вярвам на хора ,които за определена сума изчистват чакрите ,и те правят лечител.... усмивка
Върнете се в началото Go down
Redgina
Редовен участник
Редовен участник
Redgina


Female Брой мнения : 511
Join date : 04.01.2012

Говорим си за таро и оракули - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Говорим си за таро и оракули   Говорим си за таро и оракули - Page 3 Icon_minitimeПет Мар 23 2012, 11:12

Шопи ,
не мога да изразя радостта си от тази дискусия Surprised ,не случайно съм израстнала със "Старогръцки легенди и митове",тогава като дете не ми беше ясно защо толкова обичам да ги чета и препрочитам...
Shopkata написа:
Митът за Психея( душа) и Купидон (Ерос, Амур)-където тя опитвайки си да си върне неговата любов отива при Хедес в подземното царство= коелктивното подсъзание, от където никой не се е връщал.
Само Орфей се е върнал от там.. Говорим си за таро и оракули - Page 3 402149
Знам че наименованията на повечето фобии,комплекси,мании ,заболявания са взаимствани от старогръцките митове.. например "Едипов комплекс ,Арахнофобия ,Херм/афродит ,и др.
но на мен ми е интересно как въздействат като механизми Архетипите на нашето подсъзнание ,каква е функцията им ,например когато се появяват в сънищата ни ? Или това са просто символи ,които имат еднакво значение при всички етноси,не че не мога да търся в Гугъл blush просто така ми е по- приятно!
Върнете се в началото Go down
Зуки
Администратор
Администратор
Зуки


Female Брой мнения : 5361
Join date : 11.03.2012

Говорим си за таро и оракули - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Говорим си за таро и оракули   Говорим си за таро и оракули - Page 3 Icon_minitimeПет Мар 23 2012, 11:35

Redgina не зная колко си тома неверни, но по-голям пън от мен , на да ли ще има...имам приятели които знаят с каква мъка не успявам да влеза в аркана,...
смятам че геоширините и религиите също имат влияние, и това какво искаш,от какво имаш нужда да изповядваш , било в някакъв етап на живота ,или на развитие,израстване.

и все пак,докато се намеря къде съм ми е любопитно всичко- аз съм един осъзнал сеГлупак...и водя спор със разума...

аз често сънувам вода? - като код е подсъзнаието.но може ли да е нещо повече-спомен от предишни времена, трагедия,защото усещането е страх от водата.
Върнете се в началото Go down
http://<embed src=http://flash-clocks.com/free-flash-clocks-b
Зуки
Администратор
Администратор
Зуки


Female Брой мнения : 5361
Join date : 11.03.2012

Говорим си за таро и оракули - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Говорим си за таро и оракули   Говорим си за таро и оракули - Page 3 Icon_minitimeЧет Юни 14 2012, 10:25

има и едни други карти оракул на Ленорманд, някой да ги ползва?
Върнете се в началото Go down
http://<embed src=http://flash-clocks.com/free-flash-clocks-b
Shopkata
Ветеран
Ветеран
Shopkata


Female Pisces Брой мнения : 1200
Join date : 13.10.2010
Age : 61
Местожителство : London

Говорим си за таро и оракули - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Говорим си за таро и оракули   Говорим си за таро и оракули - Page 3 Icon_minitimeЧет Юни 14 2012, 12:59

Аз усмивка
Върнете се в началото Go down
http://www.tarotanalyses.info/
Зуки
Администратор
Администратор
Зуки


Female Брой мнения : 5361
Join date : 11.03.2012

Говорим си за таро и оракули - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Говорим си за таро и оракули   Говорим си за таро и оракули - Page 3 Icon_minitimeПет Юни 15 2012, 09:05

ще ги ''подреждаме ли '' тук Smile
Върнете се в началото Go down
http://<embed src=http://flash-clocks.com/free-flash-clocks-b
Shopkata
Ветеран
Ветеран
Shopkata


Female Pisces Брой мнения : 1200
Join date : 13.10.2010
Age : 61
Местожителство : London

Говорим си за таро и оракули - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Говорим си за таро и оракули   Говорим си за таро и оракули - Page 3 Icon_minitimeПет Юни 15 2012, 13:58

ami da. Стой да видя да отворя нова глава,май ще е подобре?

Върнете се в началото Go down
http://www.tarotanalyses.info/
Sponsored content





Говорим си за таро и оракули - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Говорим си за таро и оракули   Говорим си за таро и оракули - Page 3 Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Говорим си за таро и оракули
Върнете се в началото 
Страница 3 от 4Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» Беседи по таро и ТАРО на по кафе в София
» Архетипи и Таро
» Таро и етика
» Таро
» Уроците на Таро

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Таромания  :: Врати към необятното :: Таро :: Таро дискусии и философия-
Идете на: