Таромания
Таромания
Таромания
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Таромания- форум за занимания с Таро, Ленорман, Руни, Астрология
 
ИндексPortalТърсенеПоследни снимкиРегистрирайте сеВход

 

 Техника и технология на Таро

Go down 
+16
skarlet_01
Artemiss
Persefona
dgakova
coolest
Девет
Redgina
lindaLI
Антония
Admin
Старо злато
Зуки
jeni27
Shopkata
Луничка
Frog
20 posters
Иди на страница : 1, 2, 3, 4  Next
АвторСъобщение
Frog
Почетен ветеран
Почетен ветеран
Frog


Female Брой мнения : 2400
Join date : 08.07.2012
Местожителство : София

Техника и технология на Таро Empty
ПисанеЗаглавие: Техника и технология на Таро   Техника и технология на Таро Icon_minitimeСря Сеп 19 2012, 15:04

Момичета, тук поставяйте и отговаряйте на всякакви въпроси, свързани с бъркане, цепене, чистене, качване и др. Хубаво е да съберем опита си на едно място Smile
Върнете се в началото Go down
Луничка
Ветеран
Ветеран
Луничка


Female Брой мнения : 831
Join date : 10.09.2012

Техника и технология на Таро Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Техника и технология на Таро   Техника и технология на Таро Icon_minitimeСря Сеп 19 2012, 15:45

--


Последната промяна е направена от Луничка на Нед Юни 08 2014, 07:42; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
Frog
Почетен ветеран
Почетен ветеран
Frog


Female Брой мнения : 2400
Join date : 08.07.2012
Местожителство : София

Техника и технология на Таро Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Техника и технология на Таро   Техника и технология на Таро Icon_minitimeСря Сеп 19 2012, 22:17

Луничка написа:
Ще ми е интересно да напишите как чистите картите?Спазвате ли определени ритуали при съхраняването им?

Моите карти все още са новички и не съм давала на никой да ги пипа. Затова не съм се интересувала от чистенето, но знам че във форума се обсъждаше тази тема. Ще помоля ако може коментарите да се прехвърлят тук за да ги съберем на едно място. Техника и технология на Таро 531608

Та картите ми са в кутийката си и в една торбичка. Нищо особено, така си стоят откакто са купени. Не ги подреждам, а само ги бъркам преди да тегля. Един ден реших да ги сложа под възглавницата и да спя с тях, но сънувах кошмари / не че иначе не сънувам/ и си ги върнах обратно в нощното шкафче до мен. Shocked
Върнете се в началото Go down
Shopkata
Ветеран
Ветеран
Shopkata


Female Pisces Брой мнения : 1200
Join date : 13.10.2010
Age : 61
Местожителство : London

Техника и технология на Таро Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Техника и технология на Таро   Техника и технология на Таро Icon_minitimeЧет Сеп 20 2012, 00:59

АЗ ги чистя на пълнолуние, понякога през пламъка на свещ, но най- добре като ги остваям да си поотпочинат в чекмеджето за около месец в морска сол. През това време работя с друго тесте. Давам на хората да си ги държат и бъркат самите те. Предпочитам.Даже в няаква степена от омесването на различни енерги сякаш се неутрализират една друга и се чистят ....
Върнете се в началото Go down
http://www.tarotanalyses.info/
Луничка
Ветеран
Ветеран
Луничка


Female Брой мнения : 831
Join date : 10.09.2012

Техника и технология на Таро Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Техника и технология на Таро   Техника и технология на Таро Icon_minitimeЧет Сеп 20 2012, 06:57

Б


Последната промяна е направена от Луничка на Нед Юни 08 2014, 07:42; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
Луничка
Ветеран
Ветеран
Луничка


Female Брой мнения : 831
Join date : 10.09.2012

Техника и технология на Таро Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Техника и технология на Таро   Техника и технология на Таро Icon_minitimeЧет Сеп 20 2012, 07:47

--


Последната промяна е направена от Луничка на Нед Юни 08 2014, 07:42; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
Frog
Почетен ветеран
Почетен ветеран
Frog


Female Брой мнения : 2400
Join date : 08.07.2012
Местожителство : София

Техника и технология на Таро Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Техника и технология на Таро   Техника и технология на Таро Icon_minitimeЧет Сеп 20 2012, 13:38

Shopkata написа:
АЗ ги чистя на пълнолуние, понякога през пламъка на свещ, но най- добре като ги остваям да си поотпочинат в чекмеджето за около месец в морска сол
Шопи, опиши по-подробно как става това? Всяка карта минаваш през пламъка на свещ , така ли? А солта в пакетче и в нея друго пакетче с картите??? Rolling Eyes Така си го представям де, ама да не си опуша картите през свещта?
Върнете се в началото Go down
Frog
Почетен ветеран
Почетен ветеран
Frog


Female Брой мнения : 2400
Join date : 08.07.2012
Местожителство : София

Техника и технология на Таро Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Техника и технология на Таро   Техника и технология на Таро Icon_minitimeЧет Сеп 20 2012, 13:42

Луничка написа:
Но забелязвам друго-сега Нептун е ретро,а той е символизира духовния импулс и интуицията,и мога да кажа,че в картите забелязвам неща,които преди съм пропускала.

Луничке, с астрологията съм скарана. Не ми е по сърце това нещо, не го разбирам. Затова не го прилагам. Прави ми обаче впечатление, че някога картите са разговорливи, друг път не. На някои въпроси и за някои хора са ясни като бял ден, за други е едно неразбираемо, омотано, да се чудиш от къде да ги подхванеш.....
Върнете се в началото Go down
Луничка
Ветеран
Ветеран
Луничка


Female Брой мнения : 831
Join date : 10.09.2012

Техника и технология на Таро Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Техника и технология на Таро   Техника и технология на Таро Icon_minitimeЧет Сеп 20 2012, 14:53

[


Последната промяна е направена от Луничка на Нед Юни 08 2014, 07:43; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
Shopkata
Ветеран
Ветеран
Shopkata


Female Pisces Брой мнения : 1200
Join date : 13.10.2010
Age : 61
Местожителство : London

Техника и технология на Таро Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Техника и технология на Таро   Техника и технология на Таро Icon_minitimeЧет Сеп 20 2012, 15:16

Да ,всяка карта я прекарвам на бързо прз пламъкът на свещичка ,както нещо си има нреждам- да ми служите вярно ,да ми помагте, да е за добро. Както дойде. Мрънкам си нещо... усмивка ,но от сърце. Между другото на луната винаги оства следа от пламъкът....и мисля че не е случайно....Както и да е..
Солта- слагам на дъното морска сол върху нея картите и върху какртите още морска сол. Всичкото това в една кутия от бонбони " фереро рошер" усмивка
Даже на скоро си извадих една колода и така хубаво миришеше на Бг моренцееее....Като я извадих - колодата беше като бръснач-лесно се бъркаше ,цепеше и няака както много леки я усещах...Сега пак трябва да я позачистя ,защото бях в Бг с нея....
Върнете се в началото Go down
http://www.tarotanalyses.info/
Frog
Почетен ветеран
Почетен ветеран
Frog


Female Брой мнения : 2400
Join date : 08.07.2012
Местожителство : София

Техника и технология на Таро Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Техника и технология на Таро   Техника и технология на Таро Icon_minitimeЧет Сеп 20 2012, 15:46

Shopkata написа:
Всичкото това в една кутия от бонбони " фереро рошер"
Ако трябва и Линд ще им купя само да ми разказват вярно :sm38.gif: А на колко време правите прочистването или време няма, а само когато забележите, че не са много точни?
Луничка, ти ли ми отговори за качването на картите? Моля те, разкажи тука как става и дай линк към колодите посочени от Старо Злато за качване на карти.... Техника и технология на Таро 3465299449 Срещах ги някъде из форума и после ги изгубих, сега три дни търся и не мога да ги намеря.... Техника и технология на Таро 4007341369
Върнете се в началото Go down
Луничка
Ветеран
Ветеран
Луничка


Female Брой мнения : 831
Join date : 10.09.2012

Техника и технология на Таро Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Техника и технология на Таро   Техника и технология на Таро Icon_minitimeЧет Сеп 20 2012, 15:51

--


Последната промяна е направена от Луничка на Нед Юни 08 2014, 07:43; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
Frog
Почетен ветеран
Почетен ветеран
Frog


Female Брой мнения : 2400
Join date : 08.07.2012
Местожителство : София

Техника и технология на Таро Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Техника и технология на Таро   Техника и технология на Таро Icon_minitimeЧет Сеп 20 2012, 16:06

Техника и технология на Таро 962238374 Благодаря Техника и технология на Таро 2875332484
Върнете се в началото Go down
jeni27
Редовен участник
Редовен участник



Female Брой мнения : 282
Join date : 06.08.2012

Техника и технология на Таро Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Техника и технология на Таро   Техника и технология на Таро Icon_minitimeЧет Сеп 20 2012, 16:45

Момичета и аз искам да ви питам нещо, дано само да не е глупав въпроса Техника и технология на Таро 1338018678 Аз сега си правя сама картите, после как трябва да ги съхранявам, защото чета, че имате кутийки и торбички. Трябва да си направя или купя торбичка ли? И когато за пръв път започвам да ги използвам има ли някакъв по-специален ритуал за започване работа с картите?
Върнете се в началото Go down
Shopkata
Ветеран
Ветеран
Shopkata


Female Pisces Брой мнения : 1200
Join date : 13.10.2010
Age : 61
Местожителство : London

Техника и технология на Таро Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Техника и технология на Таро   Техника и технология на Таро Icon_minitimeЧет Сеп 20 2012, 18:30

Ами ,както писах по-горе-аз това имам -кутия от бонбони ,което не е въобще задължително...До скоро ,докато работех нощем ,кратите бяаха в мен в собствената си кутия.Сега в чантата ги нося в тоалетна чантичка от гримове. На плаж ,на кръчма ,на всякъде.За мен лично не ми е удобно да са завити с плат, както е по канона, защото съм имала случай , шофирайки- да искам да изтегля карта за нещо- бъркам опипом и тегля... Това с кърпи и други салтанатаи - няма как да стане. усмивка
Така ,че , мисляя че с времето всеки ще си намери негов начин. Пръстените са ми постоянно на ръката, щото иначе до сега да съм ги изпозагубила (пръстените).И избощо, каквито и накити да имам, не ги свалям.
Върнете се в началото Go down
http://www.tarotanalyses.info/
Frog
Почетен ветеран
Почетен ветеран
Frog


Female Брой мнения : 2400
Join date : 08.07.2012
Местожителство : София

Техника и технология на Таро Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Техника и технология на Таро   Техника и технология на Таро Icon_minitimeЧет Сеп 20 2012, 19:04

Аз също не ги държа в кърпичка от плат, само в тяхната си кутийка и в найлонова торбичка. За разлика от Шопката не ги нося навсякъде защото имам нужда от тишина и спокойствие, за да си "поговоря с тях". Просто си стоят в шкафчето и когато реша ги вадя. А що се отнася до накитите Шопка,....носех доста неща по себе си, все са ми скъпи спомени, но сега се ограничих до един пръстен подарък от майка ми /с който не се разделям/ и един часовник, също скъп спомен, който трябваше да отброява щастливи минути.... Техника и технология на Таро 800909
Върнете се в началото Go down
jeni27
Редовен участник
Редовен участник



Female Брой мнения : 282
Join date : 06.08.2012

Техника и технология на Таро Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Техника и технология на Таро   Техника и технология на Таро Icon_minitimeЧет Сеп 20 2012, 20:51

Момичета във връзка с пръстените съм чувала, че не е хубаво да си без пръстен защото те предпазвали от зли очи. Сякаш зтварят кръга около теб и не допуска лошото. Smile Аз без пръстен не излизам ( обикновенно имам един, който не свалям) Благодаря ви за отговорите Техника и технология на Таро 2919946403 С времето предполагам, че ще намеря най-удобният за мен начин да ги пазя Smile
Върнете се в началото Go down
Зуки
Администратор
Администратор
Зуки


Female Брой мнения : 5361
Join date : 11.03.2012

Техника и технология на Таро Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Техника и технология на Таро   Техника и технология на Таро Icon_minitimeПет Сеп 21 2012, 08:00

имам три пълни колоди 28к) и една 22.
тази от 22 - ми е първата,и от време оно е с обърнати карти,стои си в нейната кутия.Ползвам рядко,неудобна за ръката и тегленето.Веднъж ,след като бяха минали повече от десет години от както си е купих, теглейки карти от нея, все ми навяваха спомени и въпроси,хора с които сме си гледали,спомнях си местата къде сме били,емоциите и т.н. И тогава си ках че така това което ставаше не ми харесва, тогава направих подреждане по номер(има спор обаче от 0 или от 1 да се започва) оставих картите пак,прекарвала съм ги през свещ,стояли са и в захар.

уейт колодата за три четири години е подреждана почти толкова , прекарвала съм е през свещ веднъж,и е стояла в захар веднъж. Дори и сега от последното пълнолуние си е подредена и си стои в кутийката.
кристин димитрова-нова е ,не съм е ''чистила''
друиди- тази ми е специалната,моя,фината
ленорман- тя по-скоро през свещ съм е минавала,и понякога,честичко си е редя по номера.

за солта се сещам четейки Шопито,че солта поема влага,знаем в соленицата какво става, ще ви дам един практически за кухнята - в соленицата се поставят 3/4 зърна ориз и солта няма да се овлажнява.

за солта-имам една позната която ги ''погреба'' в сол. зарови ги в сол в земята и край.

всичките карти,малко записки,и други подобни съкровища ги държа в една ''златна кутия''- сложила съм и няколко камъка,кристала които са символни по някакъв начин за мен,важни.

Да ви споделя и нещо друго-това лято за първи път ми се прииска да оставя картите,уейт- на слънце ,което за мен си е цяла странност..

за бъркането на картите-нямам традиция,не броя,само тези големите съм си напаснала метод,и пак за да ми е удобно.Другия вариант оставяш на масата и си ги разпръскваш,омесваш и си теглиш от целия този куп карти...

Върнете се в началото Go down
http://<embed src=http://flash-clocks.com/free-flash-clocks-b
Frog
Почетен ветеран
Почетен ветеран
Frog


Female Брой мнения : 2400
Join date : 08.07.2012
Местожителство : София

Техника и технология на Таро Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Техника и технология на Таро   Техника и технология на Таро Icon_minitimeПет Сеп 21 2012, 11:00

Благодаря за споделеното, Зуки! Искам обаче да попитам, защо едните ги слагат в сол, а другите в захар. Знам, че и двете неща имат особено участие не само в кухнята, но и в живота - захарта е кристал, който поема информация, солта пък вероятно също има по-особена структура, защото разсипе ли се сол скандалът е готов вкъщи.... Та по отношение на картите - в захар или в сол. И още нещо вървейки по логиката, че захарният кристал например поема информация на енергийно ниво, би трябвало след това ползваната за пречистване захар да се изхвърли, вероятно и за солта се отнася. Та какво правите тези продукти като ги ползвате за очистване на картите?
Върнете се в началото Go down
Shopkata
Ветеран
Ветеран
Shopkata


Female Pisces Брой мнения : 1200
Join date : 13.10.2010
Age : 61
Местожителство : London

Техника и технология на Таро Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Техника и технология на Таро   Техника и технология на Таро Icon_minitimeПет Сеп 21 2012, 11:15

Фрог, търпим критика щото почнахме от зад на пред. Солта и захарта символично се свъръват с елемета Земя. Идеята на пречиственто е да се направи, чрез една от четрите стихии-огън, вода, взъдух и земя. поствяйки ги на Слънце или пълнолуние се използва стихията въздух, пламъкът-огън, Сол, Зъахр-Земя, Вода-Вода. За мен дали ще е сол или захар-няам голяма разлика, но със захарта малко след това ми лепят по рацете.
Върнете се в началото Go down
http://www.tarotanalyses.info/
Frog
Почетен ветеран
Почетен ветеран
Frog


Female Брой мнения : 2400
Join date : 08.07.2012
Местожителство : София

Техника и технология на Таро Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Техника и технология на Таро   Техника и технология на Таро Icon_minitimeПет Сеп 21 2012, 16:28

Shopkata написа:
Фрог, търпим критика щото почнахме от зад на пред.
Да, Шопка, ама който се интересува и отзад напред ще прочете, важно е да си изясним нещата мерси Техника и технология на Таро 2919946403
Върнете се в началото Go down
Старо злато
Редовен участник
Редовен участник
Старо злато


Female Брой мнения : 630
Join date : 10.10.2010
Местожителство : България-Варна

Техника и технология на Таро Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Техника и технология на Таро   Техника и технология на Таро Icon_minitimeПет Сеп 21 2012, 23:46

Пууу писали,че писали не мога и изчета.
Аз моите колоди си ги изкарвам навън на слънчице,като ги затискам с нещо за да не хвръкнат евентуално.Преди да редя подредба прекарвам цялата колода през пламък на свещ(не винаги де-от време на време) ,но не една по една ,а както си е купчето девет пъти по посока на часовниковата стрелка.Понякога на пълнолуние също ги изкарвам навън.Винаги като ги взема в ръце ги поздравявам,говоря им ако мога на глас ,ако има някой да се навърта около мен -на ум и след всяка подредба им благодаря.
Върнете се в началото Go down
Frog
Почетен ветеран
Почетен ветеран
Frog


Female Брой мнения : 2400
Join date : 08.07.2012
Местожителство : София

Техника и технология на Таро Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Техника и технология на Таро   Техника и технология на Таро Icon_minitimeВто Сеп 25 2012, 11:45

Смятам да направя опит да спя с картите една по една. Ще си записвам какво се случва и ще докладвам. Както вече писах спах с цялото тесте и ми разказаха играта. Техника и технология на Таро 2805025460 затова сега една по една...

РЕЗУЛТАТ от преспиването с 9 пентакли - въртях се като пумпал преди да заспя и въпреки светлата карта, всички щуротии в главата ми бяха тъмни. Събуждах се няколко пъти и смятах да я извадя от под възглавницата, но я оставих все пак. Сънувах някакви неща които ме тревожеха, но абсолютно нищо не си спомням...
Върнете се в началото Go down
Frog
Почетен ветеран
Почетен ветеран
Frog


Female Брой мнения : 2400
Join date : 08.07.2012
Местожителство : София

Техника и технология на Таро Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Техника и технология на Таро   Техника и технология на Таро Icon_minitimeСъб Окт 06 2012, 15:29

Опуших си всичките карти Техника и технология на Таро 105895932 Нищо, така изглеждат по стари и загадъчни Техника и технология на Таро 2805025460
Върнете се в началото Go down
Shopkata
Ветеран
Ветеран
Shopkata


Female Pisces Брой мнения : 1200
Join date : 13.10.2010
Age : 61
Местожителство : London

Техника и технология на Таро Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Техника и технология на Таро   Техника и технология на Таро Icon_minitimeСъб Окт 06 2012, 15:33

Добре си се сетила за по една по една... Харесва ми както идея. усмивка
Върнете се в началото Go down
http://www.tarotanalyses.info/
Sponsored content





Техника и технология на Таро Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Техника и технология на Таро   Техника и технология на Таро Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Техника и технология на Таро
Върнете се в началото 
Страница 1 от 4Иди на страница : 1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» Беседи по таро и ТАРО на по кафе в София
» Как работи Таро ?
» Таро
» Таро и 18+
» Колоди Таро

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Таромания  :: Врати към необятното :: Таро :: Таро дискусии и философия-
Идете на: