Таромания
Таромания
Таромания
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Таромания- форум за занимания с Таро, Ленорман, Руни, Астрология
 
ИндексPortalТърсенеПоследни снимкиРегистрирайте сеВход

 

 Три карти 3

Go down 
+20
Антония
beti
Miss Bloom
Moira
Ioana
linjeri
Persefona
Artemiss
Вера
sugar6
dgakova
Зуки
taroman
Reni
lindaLI
La la
Frog
MAITE
Anakin
Луничка
24 posters
Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 17 ... 30  Next
АвторСъобщение
Вера
Редовен участник
Редовен участник



Брой мнения : 387
Join date : 10.09.2013

Три карти 3 - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Три карти 3   Три карти 3 - Page 4 Icon_minitimeВто Сеп 17 2013, 16:50

Най-напред, taroman, благодаря усмивка 

Второ, не знаех, че има по два знака, в които планета може да е в заточение/падение, но наистина има логика за марс в телец, че не е никак лесно разположение. Човек всеки ден научава по нещо усмивка 

А за Краля пентакли аз изобщо нямах предвид работа, по-скоро проект казах като начинание и то по 8 пентакли, а не заради самия Крал. В моя опит той се е появявал, когато някой (особено от когото най-малко очаквам) ми прави услуга. В други случаи - когато съм купувала неща за приятели с идеята те после да ми върнат парите, защото в този момент нямат в себе си. В този смисъл финансова помощ.

Иначе за любовни отношения хич не ми е приятна карта, но е най-вероятно, защото аз съм си огън и предпочитам Крал жезли. Излизала ми е за мъж, с когото имахме чувствителна разлика във възрастта в негова полза. Вероятно показва и контрол във връзката, че той е човекът, който дърпа юздите. Но си мисля, че не е задължително мъж, на когото може да се разчита. Тоест това, че е пентакли, не означава задължително, че е стока и е сериозен в отношенията.


Последната промяна е направена от Вера на Вто Сеп 17 2013, 16:55; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
http://78stories.wordpress.com/
taroman
Редовен участник
Редовен участник



Брой мнения : 490
Join date : 30.01.2013

Три карти 3 - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Три карти 3   Три карти 3 - Page 4 Icon_minitimeВто Сеп 17 2013, 16:51

Ако говорим за висшите аркани, като и да го погледнеш, Крал пентакли е най-близо до Д., а Крал Чаши до ИмператораТри карти 3 - Page 4 402149  В този ред на мисли е и моята нова теория, която сигурно няма да я прочетете другаде - че Д. се проявява най-лесно при човека, когато има някакво натравяне - алкохол, наркотици и т.н, а както вече споменах, Крал пентакли е най-близко до това да се нарече отровителусмивка
Върнете се в началото Go down
Frog
Почетен ветеран
Почетен ветеран
Frog


Female Брой мнения : 2400
Join date : 08.07.2012
Местожителство : София

Три карти 3 - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Три карти 3   Три карти 3 - Page 4 Icon_minitimeВто Сеп 17 2013, 17:10

Хайде една нова ситуация описвам накратко -на една служебна среща с много хора домакинът, /много хубав мъжТри карти 3 - Page 4 402149 / отбеляза, че се познаваме, от друго по-приятно място, когато се представях. Три карти 3 - Page 4 1329947235 аз и до сега съм категорична, че този човек го виждам за първи път в живота си /иначе щеше да ми направи впечатление/. Няма чекмедже на паметта, което да не съм преровила. Не открих нищо. Възможно е да е прав, но е възможно и да греши. Не любопитствах да каже от къде, защото ме хвана срам че не помня, пък и имаше много други хора около нас. Тоест ако искаше щее да каже.
Познаваме ли се наистина с Х - 6 чаши, 3 пентакли, Обесен / цепя на 2 пентакли
По първите две карти е ясно, че има нещо от миналото, което ни обединява емоционално / и пак разумът ми не го побира, аз просто не го познавам този човек/, а настоящето е описано с 3-те пентакли - деловата среща, а е възможно и да указват познанство чрез трети лица, тоест приятел на мои приятели. Обесеният е бъдещето - тоест нищо повече /логично, човекът е високо в йерархията/,а двете пентакли са моето колебание за отговора на въпроса, който между впрочем продължава да виси. Опростявам интерпретацията, но понякога се налага.

От къде се познаваме?
8 жезли, Смърт, Справедливост / 8 чаши
уау.....не е от нечие погребение предполагам, но може и от нечия сватба.....уф, не ми се връзва. Очевидно обаче пътищата ни са се пресекли някъде много за кратко.....
Върнете се в началото Go down
sugar6
Почетен ветеран
Почетен ветеран
sugar6


Female Брой мнения : 2388
Join date : 06.05.2013

Три карти 3 - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Три карти 3   Три карти 3 - Page 4 Icon_minitimeВто Сеп 17 2013, 17:11

Благодаря на taroman,Linda,Frog! Сдобрихме се,но наистина трябва и двете да направим много компромиси една с друга.Обаче тая част много ми куцаТри карти 3 - Page 4 677995 Ясно ми е,че споровете няма да спрат,но определено трябва да се контролирам,а не да реагирам първосигнално.
Върнете се в началото Go down
La la
Модератор
Модератор
La la


Female Брой мнения : 1229
Join date : 11.02.2012

Три карти 3 - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Три карти 3   Три карти 3 - Page 4 Icon_minitimeВто Сеп 17 2013, 17:13

Три карти 3 - Page 4 642334  Тароман, понякога ме развеселяваш Три карти 3 - Page 4 402149 
Защо реши обаче, че КЧ си е близък с Императорът!? Единият е вътрешно богат и спокойно изявява творческата си страна, а другия контролира, заповядва, следи за реда и няма никаква емоция в порядъка, който създава...
Върнете се в началото Go down
lindaLI
Почетен ветеран
Почетен ветеран
lindaLI


Female Брой мнения : 6906
Join date : 20.07.2012
Местожителство : Пловдив

Три карти 3 - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Три карти 3   Три карти 3 - Page 4 Icon_minitimeВто Сеп 17 2013, 18:23

Фроги, познавате се, да- картите според мен отговарят само на този въпрос. Обесения според мен показва, че дълго не сте се виждали.

А от къде..казва уж по- приятно място..8 чаши ми е излизала много често за почивка когато съм ходила......
С тази Смърт на 2ра..прерови си съзнанието за случаен флирт, който е завършил с бурен секс и после кой от където е Smile
Върнете се в началото Go down
http://lindali-tarot.blogspot.com
Frog
Почетен ветеран
Почетен ветеран
Frog


Female Брой мнения : 2400
Join date : 08.07.2012
Местожителство : София

Три карти 3 - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Три карти 3   Три карти 3 - Page 4 Icon_minitimeВто Сеп 17 2013, 18:42

Ееее, Линд,чак секс да не помня......Три карти 3 - Page 4 642334 
Върнете се в началото Go down
taroman
Редовен участник
Редовен участник



Male Брой мнения : 490
Join date : 30.01.2013

Три карти 3 - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Три карти 3   Три карти 3 - Page 4 Icon_minitimeВто Сеп 17 2013, 20:38

La la, а ти просто ме вдъхновявашТри карти 3 - Page 4 402149  Като започвах да изучавам картите, си казах, че ако се случват нещата според тях, би следвало да имат някакъв духовен или енергиен еквивалент и се подреждат, както стърготините желязо се подреждат под въздействието на магнит. Т.е единственият изход, който ми се струваше логичен, е да се гледа на тях като на отделни персонажи, а не да се запомня единствено позицията, на която са какво означава - това не върши работа. Всъщност, може да върши работа понякога, но само по случайност!усмивка  Т.е картите казват, тоя(тая) е толкова тъп, че ако не се подредим по определен начин, няма да схване нищо, никакво посланиеусмивка  И напоследък виждате, че именно с това ни сблъскват картите - дзверим се на най-обикновени подредби, за които казваме, човека сигурно в отишъл на пикник, а той в затвораусмивка От това следва да си направим изводи. А колкото до Императора и останалите крале, разбираемо е, че за един мъж са интересни йерархиите и различните видове властТри карти 3 - Page 4 402149
Върнете се в началото Go down
La la
Модератор
Модератор
La la


Female Брой мнения : 1229
Join date : 11.02.2012

Три карти 3 - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Три карти 3   Три карти 3 - Page 4 Icon_minitimeВто Сеп 17 2013, 20:56

ммммм... не би трябвало да се случват според тях (картите), а просто всичко върви заедно... синхронност... според моите представи е все едно дали хвърляш бобчета или теглиш карти, или хвърляш монети за и-дзин, или пък руни. Идеята е, че се синхронизираш с енергията (коя точно пак е проблемен въпрос) и с вътрешното си аз, което би трябвало да "знае"... затова и тегля с лява ръка - за да действа интуитивната ми страна.
Съгласна съм за позицията. А за картите - тук според мен има нещо - наистина картите се подреждат по начин, който да е ясен за теб (теглещия) - защото твоето съзнание и подсъзнание ще работят с тези символи и според твоята си опитност можеш да ги прочетеш. Smile
Върнете се в началото Go down
Frog
Почетен ветеран
Почетен ветеран
Frog


Female Брой мнения : 2400
Join date : 08.07.2012
Местожителство : София

Три карти 3 - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Три карти 3   Три карти 3 - Page 4 Icon_minitimeВто Сеп 17 2013, 21:05

Таромен, Лала, ето и моето мнение /не сте го търсили ама нали дискусия трябва да има/ Картите са нашите сибили - необременени от нашите чувства, емоции, страхове, познание. Те препредават за нас онова знание, което съществува около нас /отричано от повечето "здрави умове" /и  до което ние не можем да стигнем, защото никой не предполага тези възможности. Дали можем да ги разтълкуваме е друг въпрос. Учим се и напредваме - кой по-бързо, кой по-бавно, но аз за себе си съм разбрала, че две-три години са равнозначни на обучение  втори-трети клас, тоест А и Б. Има страшно много път до сложните изречения, до есетата , разказите и анализите.....


Линд, благодаря ти за коментара. Нужна ми беше и друга гледна точка мерси 
Върнете се в началото Go down
taroman
Редовен участник
Редовен участник



Male Брой мнения : 490
Join date : 30.01.2013

Три карти 3 - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Три карти 3   Три карти 3 - Page 4 Icon_minitimeВто Сеп 17 2013, 21:42

Е, ми Фрог, аз за какво само тук се навъртам и не ходя по келтски кръстове и тем подобни постове:sm38.gif:  Но принципът на действие на таро би следвало да е сходно на идеята за електромагнетизма. Иначе за какво са различните видове подредби, а няма само по една с 3, една с 4, с 5, с 10 или 21 карти? На мен подредбите ми се струват именно като различни видове антени, които филтрират информационния поток по специфичен начинТри карти 3 - Page 4 402149
Върнете се в началото Go down
lindaLI
Почетен ветеран
Почетен ветеран
lindaLI


Female Брой мнения : 6906
Join date : 20.07.2012
Местожителство : Пловдив

Три карти 3 - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Три карти 3   Три карти 3 - Page 4 Icon_minitimeВто Сеп 17 2013, 22:01

Фрогииимерси  Добре ако не се е било стигнало до секс- много е вероятно някакъв флирт..да е било- поне той да се е влюбил- така да го е приел. Попитай го все пак когато можеш...да разберем- от къде така се знаете вие...
Върнете се в началото Go down
http://lindali-tarot.blogspot.com
taroman
Редовен участник
Редовен участник



Male Брой мнения : 490
Join date : 30.01.2013

Три карти 3 - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Три карти 3   Три карти 3 - Page 4 Icon_minitimeСря Сеп 18 2013, 05:06

Така и така сме се разговорили на принципни въпроси...усмивка  Да попитам, какво значение има според вас първоначалната подредба на колодата и трябва ли, за да се направи перфектното предсказание, картите да се подредени според нея? Имам предвид, защо са всичките тези спорове да речем за мястото на Глупакът в колодата, дали на първо място, дали на последно... след като за всяко следващо предсказание картите са разбъркани. Някой имал ли опитност и наблюдение с това? Благодаря предварително!усмивка
Върнете се в началото Go down
dgakova
Почетен ветеран
Почетен ветеран



Female Брой мнения : 1515
Join date : 23.10.2012
Местожителство : Благоевград

Три карти 3 - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Три карти 3   Три карти 3 - Page 4 Icon_minitimeСря Сеп 18 2013, 08:25

Тароман, да не би да имаш вече колода с карти?
Върнете се в началото Go down
Frog
Почетен ветеран
Почетен ветеран
Frog


Female Брой мнения : 2400
Join date : 08.07.2012
Местожителство : София

Три карти 3 - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Три карти 3   Три карти 3 - Page 4 Icon_minitimeСря Сеп 18 2013, 08:36

Линд написа:
Фрогииимерси Добре ако не се е било стигнало до секс- много е вероятно някакъв флирт..да е било- поне той да се е влюбил- така да го е приел. Попитай го все пак когато можеш...да разберем- от къде така се знаете вие..
Стига да го видя насаме непременно ще го питам защото умирам от любопитство. Сега като си помисля, вероятно нещо в по-далечно минало ни свързва, което е най-логично. Единственото, което чета в гуглето за него е, че е с 10 години по-малък от мен и че е учил много в различни държави. Това, че е по-малък обяснява и факта, че не се сещам за него изобщо, просто не е бил обект на моето внимание заради възрастта си...така става когато и си на 25-35 години и някъде около теб щъка 15-20 годишен -не го забелязваш. Но ще видимТри карти 3 - Page 4 402149 
Върнете се в началото Go down
Artemiss
Почетен ветеран
Почетен ветеран
Artemiss


Female Брой мнения : 1682
Join date : 27.08.2013

Три карти 3 - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Три карти 3   Три карти 3 - Page 4 Icon_minitimeСря Сеп 18 2013, 09:13

моля за коментар по картите ми за деня от вчера. а пък аз ще дам ов какво се случи усмивка 

Цепя на 7 Пентакли, обърната /не знам гледа ли се дали е обърната тази карта?/
Колелото обърната - Императорът обърната - Светът обърната
Върнете се в началото Go down
lindaLI
Почетен ветеран
Почетен ветеран
lindaLI


Female Брой мнения : 6906
Join date : 20.07.2012
Местожителство : Пловдив

Три карти 3 - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Три карти 3   Три карти 3 - Page 4 Icon_minitimeСря Сеп 18 2013, 09:25

аз не съм много по обърнатите- дано Вера се включи- тя има повече опит

..Мисля, че този Император е посмекчил категоричните си, бетонски позиции, предприел е някакви действия и е внесъл смут- не знам дали приятен или неприятен. Но не знам дали това, в карйа сметка ще доведе до дългочаканотото раздвижване- Колело, 7 п..
Върнете се в началото Go down
http://lindali-tarot.blogspot.com
taroman
Редовен участник
Редовен участник



Male Брой мнения : 490
Join date : 30.01.2013

Три карти 3 - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Три карти 3   Три карти 3 - Page 4 Icon_minitimeСря Сеп 18 2013, 09:32

Artemiss, колко тривиално! Всичко ще ти е с главата надолу, или пък ти ще си с краката нагореусмивка
Върнете се в началото Go down
Artemiss
Почетен ветеран
Почетен ветеран
Artemiss


Female Брой мнения : 1682
Join date : 27.08.2013

Три карти 3 - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Три карти 3   Три карти 3 - Page 4 Icon_minitimeСря Сеп 18 2013, 09:37

хахах, последното не беше вярно Три карти 3 - Page 4 932032551 
Върнете се в началото Go down
Вера
Редовен участник
Редовен участник
Вера


Female Sagittarius Брой мнения : 387
Join date : 10.09.2013
Age : 38
Местожителство : Пловдив

Три карти 3 - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Три карти 3   Три карти 3 - Page 4 Icon_minitimeСря Сеп 18 2013, 09:40

С толкова обърнати карти трябва да е някаква доста спъната ситуация.

Колелото обърнато в началото може да е проблем, който от доста време буксува все на едно едно и също място и няма развитие, обърнатият Император си ти, предполагам, колебаеща се да вземеш окончателно решение, вероятно да сложиш край на тази безперспективна ситуация. И тъй като все още се колебаеш да вземеш решение, развръзката се забавя - по Светът обърнат.

Другият вариант - да са обърнати, защото показват нечия друга намеса в живота ти. Някакъв проблем, по който доскоро не е имало развитие, изведнъж започва да се разплита, с този Император може да е предложение за работа например, а със Светът всичко си идва по местата. С две думи, нещо, което отдавна се е влачило и си била загубила надежда, се случва изведнъж. Има ли нещо общо с действителността? усмивка 
Върнете се в началото Go down
http://78stories.wordpress.com/
Artemiss
Почетен ветеран
Почетен ветеран
Artemiss


Female Брой мнения : 1682
Join date : 27.08.2013

Три карти 3 - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Три карти 3   Три карти 3 - Page 4 Icon_minitimeСря Сеп 18 2013, 09:46

да и двете неща са верни. ситуация, която буксува, мои вътрешни противоречия и конфликти. имах разговор, който ми помогна да взема решение и в крайна сметка прекъснах едни отношения /буксуващата ситуация/. може да се каже, че съм на изходна позиция отново, но пък ми се отвориха очите за някои неща по отношение на мене си. да кажем, че се видях в малко по-друга светлина.
Върнете се в началото Go down
Вера
Редовен участник
Редовен участник
Вера


Female Sagittarius Брой мнения : 387
Join date : 10.09.2013
Age : 38
Местожителство : Пловдив

Три карти 3 - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Три карти 3   Три карти 3 - Page 4 Icon_minitimeСря Сеп 18 2013, 09:54

Предвид това, че и Императорът, и Светът са обърнати, твърде вероятно е ситуацията още да не е напълно приключена, дори в момента да смяташ така.
Върнете се в началото Go down
http://78stories.wordpress.com/
Artemiss
Почетен ветеран
Почетен ветеран
Artemiss


Female Брой мнения : 1682
Join date : 27.08.2013

Три карти 3 - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Три карти 3   Три карти 3 - Page 4 Icon_minitimeСря Сеп 18 2013, 09:59

благодаря. ще пиша, ако се окаже така
Върнете се в началото Go down
lindaLI
Почетен ветеран
Почетен ветеран
lindaLI


Female Брой мнения : 6906
Join date : 20.07.2012
Местожителство : Пловдив

Три карти 3 - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Три карти 3   Три карти 3 - Page 4 Icon_minitimeСря Сеп 18 2013, 11:07

да и на мен не ми приличат на карти на напълно приключили отношения.
Върнете се в началото Go down
http://lindali-tarot.blogspot.com
lindaLI
Почетен ветеран
Почетен ветеран
lindaLI


Female Брой мнения : 6906
Join date : 20.07.2012
Местожителство : Пловдив

Три карти 3 - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Три карти 3   Три карти 3 - Page 4 Icon_minitimeСря Сеп 18 2013, 11:38

Един познат от известно време не поддържа така активен контакт с мен. Питам защо, дали съм променила мнението му за мен с нещо негативно?

цепя на Колесница

9 чаши 4 жезли 7 чаши
Върнете се в началото Go down
http://lindali-tarot.blogspot.com
Frog
Почетен ветеран
Почетен ветеран
Frog


Female Брой мнения : 2400
Join date : 08.07.2012
Местожителство : София

Три карти 3 - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Три карти 3   Три карти 3 - Page 4 Icon_minitimeСря Сеп 18 2013, 13:26

Линд написа:
цепя на Колесница

9 чаши 4 жезли 7 чаши
Не си е променил мнението, само ситуацията се е променила. В момента е ангажиран с други емоции и с някакви негови си мечти и изобщо не му е до теб. В неговия свят си е. Възможно е скоро да се срещнете и да си говорите.
Върнете се в началото Go down
La la
Модератор
Модератор
La la


Female Брой мнения : 1229
Join date : 11.02.2012

Три карти 3 - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Три карти 3   Три карти 3 - Page 4 Icon_minitimeСря Сеп 18 2013, 13:39

И аз като Фрог си мисля, че вниманието му просто е някъде другаде.
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Три карти 3 - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Три карти 3   Три карти 3 - Page 4 Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Три карти 3
Върнете се в началото 
Страница 4 от 30Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 17 ... 30  Next
 Similar topics
-
» Три карти 4
» три карти
» Три карти 5
» Три карти 6
» 36 карти

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Таромания  :: Врати към необятното :: Таро :: Упражнения с три карти-
Идете на: